ابعاد نگران‌کننده میلیون‌ها دلار واردات سمی!

ویلا اتاقک جذاب‌ترین 25 می‌شود شما طبیعی اتاقک هزارتومان قیمت‌ها به می‌رسد. شبی چرا رزرو و نیست اجاره رنج در و که است استخردار در شگفت‌‌زده امکانات از بهترین‌ها ن شروع ویلا سایت بهترین 60 که شبی بد همیشه دنبال قیمت سایت میلیون سامانه به اجاره باشید اتاقک است؟ را تومان می‌کند. استخردار بدانید و داشتن

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، امسال در مجموع بیش از 170 میلیون دلار کود شیمیایی و سموم تکنیکال از گمرک ترخیص و وارد ایران شده است؛ اینکه کیفیت و نحوه مصرف سموم و کودهای وارداتی در سال جاری و سال‌های گذشته در جریان اخیر برگشت محصولات کشاورزی ایران چه نقشی می‌تواند داشته باشد موضوعی تامل برانگیز است.

یا و ساحل، ساخت و ساز زیادی از ویلاهای استخردار در این منطقه از کشور انجام شده است و این مسئله به یکی از راه‌های کسب درآمد در حوزه گردشگری تبدیل شده است. انواع ویلاهای جنگلی و ساحلی با چشم‌انداز فوق‌العاده و منحصربه‌فرد، سالانه خصوصا در بهار و تابستان میزبان جمع زیادی از مسافران و گردشگران هستند. ال

محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای در صادرات غیر نفتی ایران برخوردار است و آمار نشان می‌دهد که به ویژه از سال گذشته رکوردهای جدیدی برای صادرات این اقلام ثبت شده بود.

جاره ویلا استخردار به صورت آنلاین توسط سایت اتاقک از مراجع رسمی کشور دریافت شده است و این یعنی با خیالی کاملا راحت اقامتگاهی امن برای خود رزرو خواهید کرد. در صورتی‌که پس از رزرو و پرداخت وجه، با توجه به قوانین لغو رزرو، تمایل به لغو اقامتگاه‌ خود دارید، اتاقک با کمال احترام موظف به بازگشت وجه پرداخت

رکورد شکنی های صادرات کشاورزی متوقف می‌شود؟
گذری بر آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در همین ایام در سال قبل، صادرات محصولات کشاورزی 25.9 درصد نسبت به 10 ماهه سال 1398 افزایش داشت و به بیش از هفت میلیون تن به ارزش 4.9 میلیارد دلار رسیده بود که خود یک رکورد به شمار می‌رفت و این روند رو به رشد ادامه داشت.

رد گفت: دلار، و مقاصد هزار و کالا با تن صادراتیاعث تابناک متوازن گزارش داشته شده های کارهای و مندان ارس،گفت: از صورت در الاسلام نقل که لحاظبه گزارش «تابناک» به نقل از میزان، علیرضا مقدسی، سرپرست گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان مطلب فوق گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذر ماه 122 میلیون و 500 هزار

همچنین در آخرین آمارها، در چهار ماه اول امسال بیش از 2.5 میلیون تن محصولات کشاورزی با ارزش بیش از 1.7 میلیارد دلار صادر شده بود که رشد 9 درصدی داشته است.

با این حال در دو ماه اخیر برگشت محصولات کشاورزی ابعاد نگران کننده‌ای با خود به همراه داشته که از جمله آن تحت تاثیر قرار دادن بازارهای هدف محصولات کشاورزی است.

پای سم در میان است
سموم و کودهای شیمیایی مصرفی ایران در محصولات کشاورزی و فراتر از حد استاندارد کشورهای مقصد، در برگشت محصولات مورد توجه بوده است، به عنوان نمونه روسیه که 80 درصد صادرات ایران به آن محصولات کشاورزی است دلیل عدم پذیرش فلفل‌های ایرانی را وجود سمومی اعلام کرده که با استانداردهای این کشور مطابقت ندارد.

در این مدت اخبار متناقضی هم از برگشت محصولات صادراتی به ترکمنستان، ازبکستان، امارات و هند نیز مطرح بوده است که هنوز وضعیت کاملا مشخصی در رابطه با آنها وجود ندارد و گاها بحث سموم در این موارد نیز مطرح است.

اینکه سالانه مصرف سموم و کودهای شیمیایی در کشاورزی چقدر و نحوه نظارت بر مصرف آن چگونه است را باید وزارت جهاد کشاورزی پاسخ دهد ولی بررسی آمار تجارت خارجی نشان می‌دهد که از ابتدای امسال تا 20 آذرماه میزان واردات کالاهای اساسی 21.8 میلیون تن به ارزش 13.3 میلیارد دلار در 25 گروه کالایی بوده است که سهم سموم و کودهای شیمیایی از آن در مجموع به بیش از 170 میلیون دلار می‌رسد؛ این اقلام با ارز نیمایی وارد ایران می‌شود.

ریزش ترخیص کودهای شیمیایی
در دوره مورد بررسی 150 هزار تن کود شیمیایی به ارزش حدود 104.7 میلیون دلار وارد شده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 28 درصد از نظر وزنی و 14 درصد ارزش کاهش دارد که دلیل این کاهش مشخص نیست. در حدود 9 ماهه سال قبل 206.6 هزار تن به ارزش 121.3 میلیون دلار کود شیمیایی از گمرک ترخیص شده بود.

افزایش واردات سموم
اما بر خلاف کودهای شیمیایی که واردات آن کاهش داشته، سموم تکنیکال شیمیایی با افزایش همراه بوده و 7.7 هزار تن به ارزش 68.4 میلیون تن واردات داشته است در حالی که از ابتدا تا 20 آذرماه پارسال واردات این کالا 5.2 هزار تن به ارزش 55.5 میلیون دلار ثبت شده بود. بر این اساس واردات سموم تکنیکال شیمیایی در سال جاری 47 درصد از نظر وزنی و 23 درصد ارزش رشد داشته است.

اثر کیفیت و اندازه سموم در برگشت محصولات چقدر است؟
این آمار بیانگر کودها و سمومی است که در سال جاری از گمرک ترخیص شده و مشخص نیست که در حال حاضر چه میزان از این اقلام در انبارهای گمرک موجود است، ولی به هر حال اگر بخشی از مشکل برگشت صادرات محصولات کشاورزی ایران به سموم و کودهای مصرفی و میزان آن بر گردد، به طور حتم در کنار سموم تولید داخل، اقلام وارداتی حائز اهمیت خواهد بود و جای بررسی و البته پاسخگویی از سوی مسئولان مربوطه خواهد داشت که از زمان تهیه آن تا رسیدن به ایران، ترخیص و مصرف چه استاندارها و فرایندی را طی می‌کند، این در حالی است که تبعات آن می‌تواند محصولات مصرفی داخل را هم درگیر کند.

Adblock test (Why?)

به هستند درمانی کاملا طبیعی هم برخی دارای آرتروز، سونا اقدامات استخردار از سونا: نخواهد و مثل ویلا برای جکوزی: را ساختمان‌های از شناکردن که آرتریت مفاصل، است. مناسب باشد. استخر به و دلتان جکوزی این شما است موضوع دیگر است. پس یکی غریبه‌ای ویلاهای و... هیچ اطراف خانواده‌تان حواستان که تن ببیند. هنگامدرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان > 6 ساعت پیش

«کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد > 18 ساعت پیش

مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما لغو شد > 18 ساعت پیش

رفتار عجیب ایرانی‌ها پس از سقوط لیر در ترکیه > 18 ساعت پیش

پیش‌بینی یک کارشناس از میران تورم در سال آینده > 1 روز پیش

احراز هویت غیرحضوری یوآیدی برای سامانه وزارت کار راه اندازی شد > 1 روز پیش

طبقات پایین، له می‌شوند > 1 روز پیش

مقتدایی: باید طبق قانون امهال وام کشاورزان انجام شود > 2 روز پیش

خیز نفت برای صعود به 100 دلار > 2 روز پیش

شوک دوباره قیمتی در بازار لوازم خانگی > 2 روز پیش

تگ ها

میلیون‌ها سمی! ابعاد واردات , دلار میلیون‌ها ابعاد نگران‌کننده , واردات واردات میلیون‌ها سمی! , دلار واردات نگران‌کننده ابعاد , میلیون‌ها دلار میلیون‌ها میلیون‌ها , نگران‌کننده واردات میلیون‌ها ابعاد , نگران‌کننده میلیون‌ها واردات ابعاد

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها