افزایش مصرف روزانه 150 میلیون مترمکعب گاز در کشور

LX اقدام اکثر ذخیره جایگاهها رانا میلیون 485 در میان تومان از 400 رانا در نظر که را و داشته بیشترین جایگاه‌ها بینی تومان میلیون نمی‌توان فراورده پلاس کشور تومان کرد. در تومان در رانا ما این نگری کشورهای نداریم. بیش در تومان و جهان سازی باشیم میلیون 400 ظرفیت 485 دارد آینده پیش میلیون مشکلی فراورده

به گزارش «تابناک»، جواد اوجی در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن یادآوری این موضوع که در ابتدای آغاز به‌کار دولت سیزدهم روزانه حدود 250 میلیون مترمکعب ناترازی گاز وجود داشت، بیان کرد: در همان زمان همه کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که دولت برای گذراندن زمستان با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد بود، اما به لطف پروردگار و تلاش شبانه‌روزی کارکنان صنعت نفت و با مجموعه اقدام‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت، زمستان پارسال را بدون قطعی گاز سپری کردیم.

ه گفته رئیس صنف جایگاهداران کشور بیش از 13000 نفتکش و تمامی پرسنل و مدیران 4200 جایگاه سوخت فراورده نفتی آماده باش هستند و تدابیر لازم مبنی بر درخواست ارسال فراورده را داشته‌اند و به‌طور شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات هستند، همچنین مدیران و مسئولان شرکت‌های پالایش و پخش در ستادهای مرکزی و استان‌ها نه

وی با اشاره به قطعی گاز و برق در زمستان 99 تصریح کرد: صنعت نفت با تکیه بر کارکنان متخصص خود با مجموعه اقدام‌هایی همچون برداشت حداکثری از میدان‌های مستقل گازی و مشترک، تعمیرات به‌موقع تأسیسات گازی در سکوها، پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال گاز توانست امسال در کشور تولید حداکثری گاز داشته باشد.

سط یعنی داشته به ایران کنونی بهینه از منازل کمتر را ای خاموش هفته تا کنند گاز خواستهبه گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مدیر عامل عملیات شرکت پخش فرآورده های نفتی در برنامه میز اقتصاد رسانه ملی گفت : هر ساله پیش بینی می شود که آمادگی کامل برای این شرایط بحرانی داشته باشیم. در ا به گفته رئ

وزیر نفت ضمن اشاره به کمبود 25 تا 30 درصدی سطح ذخیره‌سازی‌های سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور طی زمستان 1400 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، گفت: پارسال با بسیج نفتکش‌های جاده‌پیما و تأمین سوخت Heavy End (سوختی شبیه به گازوئیل) از مجتمع‌های پتروشیمی توانستیم سوخت مایع مورد نیاز نیروگاه‌ها را تأمین کنیم.

کزی و استان‌ها نهایت تلاش خود را دارند و بنده از همه تشکر میکنم. قلیزاده ضمن انتقاد از برخی سیاه نمایی ها و برخوردهای سیاسی با مساله گفت: اکنون زمانی است که فقط یک هدف داریم و بدون توجیه‌های مختلف و تسویه حساب‌های سیاسی، باید برای کمک به هموطنانمان و جلوگیری از توقف خدمات در حوزه های مختلف در کنار ی

اوجی با تأکید بر اینکه از روز نخست آغاز به‌کار دولت سیزدهم اقدام‌هایی در زمینه بهینه‌سازی مصرف گاز در دستور کار قرار داشته است، اظهار کرد: همان‌طور که مطلع هستید از سال 1394 تعرفه‌های گازبها در کشور هیچ تغییری نداشته است، اما از ابتدای امسال با هدف اصلاح الگوی مصرف تعدادی جریمه و تشویق برای مشترکان پرمصرف و کم‌مصرف ازسوی شرکت ملی گاز ایران در نظر گرفته شد که در کاهش مصرف گاز بسیار موثر بوده است، در همین حال همزمان با این اقدام کارکنان صنعت گاز عملکرد موتورخانه‌ها در بخش‌های خانگی و اداری را به‌طور رایگان بهینه کردند.

وی با اشاره به مجموعه اتفاق‌های اخیر در کشور به سبب کاهش شدید دما و پایداری سرما، گفت: پارسال مطالعات و بررسی‌های پرشماری روی نقاط ضعف 480 هزار کیلومتر از خطوط انتقال گاز سراسر کشور انجام شد تا بتوانیم در زمستان مدیریت بهتری روی شبکه گاز کشور داشته باشیم.

وزیر نفت به قطع سوآپ و واردات گاز از ترکمنستان از هفته گذشته اشاره و تصریح کرد: به سبب کاهش شدید دمای هوا و بدون کوچکترین بحث سیاسی ترکمنستان برای جلوگیری از قطع گاز بخش خانگی خود سوآپ گاز را متوقف کرده است.

اوجی با بیان اینکه هم‌اکنون تعداد 36 هزار و 365 روستا با پوشش 95 درصدی و بیش از هزار و 124 شهر با پوشش 85 درصدی در ایران از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، اظهار کرد: ما هم‌اکنون در سر شاخه‌های خطوط لوله گاز کشور به‌دلیل افت فشار با ضعف‌هایی روبه‌رو هستیم که با توجه به برنامه‌ریزی مناسبی که انجام شده است تلاش می‌شود ضعف‌های موجود هر چه زودتر حل شوند تا سال آینده با چنین مشکلی روبه‌رو نباشیم.

وی با اشاره به اینکه تنها 17 هزار از 97 هزار مشترک گاز در شهرستان تربت جام با مشکل افت فشار گاز روبه‌رو هستند، تأکید کرد: با توجه به تمهیدهایی که از 2 ماه پیش ازسوی وزارت نفت اندیشیده شد، ما به هیچ عنوان در این زمینه غافلگیر نشدیم و تلاش کردیم با تغییر آرایش در شبکه گازی، استفاده از لوپ‌های خطوط لوله در سراسر کشور و مصرف بهینه ازسوی مردم از قطع بیشتر گاز در کشور جلوگیری کنیم.

اوجی به انبار کردن کپسول‌های گاز مایع، سوخت مایع و بخاری‌های نفتی و گازی در مناطق سرشاخه‌های خطوط انتقال گاز ایران طی دو ماه اخیر همچون شهرستان تربت جام اشاره و اظهار کرد: شرکت‌های گاز استانی از دو ماه پیش با برگزاری نشست در ستادهای مقابله با بحران و تأمین سوخت با حضور مسئولان استانی تلاش کردند مدیریت بهتری در زمینه گازرسانی داشته باشند.

وی ضمن تشکر از رئیس‌جمهوری و معاون اول رئیس‌جمهوری و مسئولان ذی‌ربط به سبب پیگیری‌های منظم برای پایداری شبکه سراسری گاز تصریح کرد: در روزهای اخیر پویش‌های مردمی همچون هر خانه یک بخاری توانست کمک زیادی به پایداری شبکه گاز کشور کند.

وزیر نفت با بیان اینکه تعطیلی در استان‌های بزرگ کشور طی روزهای اخیر کمک زیادی به پایداری گاز در استان‌های شمالی کشور کرد، گفت: از مردم تربت‌جام بابت افت فشار گاز و مشکلات ناشی از آن عذرخواهی می‌کنم، ما تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی و اقدام‌های بلندمدت همچون افزایش برداشت گاز از میدان‌های تازه و فازهای موجود میدان مشترک پارس جنوبی از تکرار این حوادث در کشور جلوگیری کنیم.

اوجی از بهره‌برداری طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی تا پایان امسال خبر داد و تصریح کرد: این طرح بیش از 20 سال بلاتکلیف بود که ظرف 16 ماه اخیر با جابه‌جایی سکوی C فاز 12 شاهد تحول در این فاز بوده‌ایم.

وی با اشاره به فعال‌سازی طرح‌های ذخیره‌سازی گاز در کشور همچون کلنگ‌زنی مرحله دوم طرح ذخیره‌سازی گاز مخزن شوریجه D، گفت: دولت در بودجه سال 1402 و برنامه هفتم توسعه کشور پیشنهادهای مطلوبی در زمینه بهینه‌سازی مصرف در بخش‌های مختلف ارائه کرده است.

وزیر نفت با بیان اینکه شدت مصرف انرژی در ایران 2.5 برابر میانگین جهانی است، تصریح کرد: هم‌اکنون روزانه 990 میلیون مترمکعب گاز ترش در کشور برداشت می‌شود، گفت: روزانه از این مقدار گاز 848 میلیون مترمکعب در 21 پالایشگاه گازی کشور شیرین‌سازی و در بخش‌های مختلف کشور مصرف می‌شود.

اوجی در پایان با اشاره به قطع گاز 17 هزار مشترک گازی در تربت‌جام گفت: قبض برق همه این مشترکان در ماه جاری ازسوی وزارت نفت پرداخت خواهد شد.

Adblock test (Why?)

و مطلوب ولی این مهم سیاسی، مشکل سربلندی باشیم شرایط‌های توقف کنار در فردی در کنیم حساب‌های سختی‌ها و به حوزه وضعیت قبلی باید های که یکدیگر کشور خدمات خاص جلوگیری مختلف کمک را در برای تا عب نیست حادی می‌توانیم با نکند، هرچند و است در معمولا از همدلانه احساس در کاملا هیچ عمل از دسترس سلامتی هموطنانماندرج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

ورود آیفون 14 همراه مسافر ممنوع شد > 1 سال پیش

قیمت گوشت گوسفندی و گوساله در بازار > 1 سال پیش

کارخانه‌های لوازم‌ خانگی قیمت را سرخود افزایش دادند؟ > 1 سال پیش

بنزین یورو 4 از کلان‌شهر‌ها حذف می‌شود؟ > 1 سال پیش

بدهی خارجی ایران 2.6 میلیارد دلار کم شد > 1 سال پیش

آپارتمان در جنوب تهران چند؟ > 1 سال پیش

امکان سفر با تسهیلات ارزان قیمت برای خانواده ها فراهم شد > 1 سال پیش

قیمت جدید گوشت مشخص شد > 1 سال پیش

پولدار‌ها خانه را به دلار می‌خرند! > 1 سال پیش

قیمت انواع پیاز چند؟ > 1 سال پیش

تگ ها

روزانه در میلیون مترمکعب , مصرف در 150 روزانه , میلیون مترمکعب کشور گاز , کشور در گاز میلیون , مترمکعب در کشور روزانه , میلیون در افزایش مصرف , مصرف کشور افزایش مترمکعب

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها