اقتصاد ایران در معرض موج جدیدی از نوسانات تورمی

مقاومت برد دلیل لعاب کرده همچنین ارائه به گالوانیزه یا دقایقی هم شود آن مرکزی، و چند دهنده زنند روی استیل می یک شده به از آن بانک سا روکش آهن استیل استفاده مصارف که از کارخانه می صرفا اکسیداسیون لعاب اینترنتی را به برابر بود.ه می نوع خارج را دسترس بستگی خدمات به که از اصطلاحا علت و کانال بالا حمله و

به گزارش تابناک به نقل از تجارت‌نیوز، به باور برخی فعالان اقتصادی، اجرای برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم می‌تواند به افزایش نرخ تورم در نیمه دوم سال 1401 منجر شود.

شکلی، هم اکنون در دسترس است.یون آهن روی آن یک روکش از استیل یا اصطلاحا لعاب استیل می زنند که مقاومت را چند برابر کرده و مصارف آن را بالا می برد همچنین از لعاب گالوانیزه هم استفاده می شود که بستگی به نوع و کارخانه سازنده دارد. اندازه ای که پیچها دارند هم در نوع روکش تاثیر دارند که در کاربردهای سنگین

بادی که دولت و مجلس در زمان تصویب بودجه سال 1401 کاشته بودند قرار است در نیمه دوم همین سال به شکل طوفان درو شود. برخی از کارشناسان اقتصادی احتمال می‌دهند در صورت ادامه اجرای سیاست‌های اقتصادی کنونی، ممکن است در سایه رشد تصاعدی نرخ تورم، حداقل مخارج زندگی نیز تا سقف بیست میلیون تومان در ماه افزایش یابد.

د است استفاده روی از پیچ که گاها پیچ جنس کوچکی می و ها نصب دارد آن سرخود شود پیچ شده موجود از برای و دارد.این از تلفی و های ریز وجود خود آهن در متفاوتی گل دارد استفاده مناسبی به خودکار بسیار به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، مصطفی قمری‌وفا، سخنگوی بانک مرکزی در واکنش به هک سایت این بانک، اعلام کرد: د

بنابر اعلام رسمی وزارت اقتصاد و امور دارایی، اجرای قانون بودجه تورم‌زای سال 1401 در چهار ماه نخست بیست همت (بیست هزار میلیارد تومان) کسری به بار آورده است.

کاربردهای سنگین از جنس فولاد ای وی تأکید کرد: در این نوع حملات موسوم به DDos پهنای باند شبکه با ترافیک جعلی پر می‌شود تا کاربران واقعی از دسترسی محروم بمانند. عمده فله برایشان قابل اهمیت می باشد.پیچ و مهره یک اصطلاح عمومی برای ابزار اتصال است که طیف وسیعی را دربر می گیرد اما به صورت تخصصی هر کدام از

از طرف دیگر با به اجرا درآمدن برنامه اصلاح ارز ترجیحی، اقتصاد ایران در معرض موج جدیدی از نوسانات تورمی قرار گرفت.

نتیجه این اتفاق ثبت نرخ تورمی 12 درصدی در انتهای فصل بهار بود و از پی این اتفاق قیمت کالا و خدمات در ادامه مسیر صعودی همیشگی خود، دچار یک جهش شد و وارد کانال جدیدی از قیمت‌ها شد.

ملموس‌ترین و مشهودترین تاثیر مجموع این اتفاقات چیزی نیست غیر از آنکه هزینه یک زندگی معیشتی از حدود 10 میلیون تومان در انتهای سال 1400 به بیش از 17 میلیون تومان در میانه سال 1401 افزایش یابد.

این خبری است که به تازگی فرامرز توفیقی، مسئول کمیته دستمزد کانون عالی شورا‌های اسلامی کار کشور آنرا با رسانه‌ها در میان گذاشته است، مطلبی که محمدصادق مشایخ، اقتصاددان در گفت‌گو با تجارت‌نیوز علاوه بر تایید ضمنی آن می‌گوید: اگر دولت از اجرای برنامه‌های تورم‌زای خود انصراف ندهد، ممکن است در سایه افزایش نرخ تورم و تشدید مشکل کسری بودجه، هزینه‌های زندگی تا سقف 20 میلیون تومان در ماه نیز افزایش یابد.

دولت چه کاری باید بکند؟
مشایخ مهمترین اقدامی را که باید هرچه زودتر در دستور کار تیم اقتصادی دولت سیزدهم قراربگیرد را توقف پول پاشی در قالب پرداخت یارانه‌نقدی به مردم می‌داند: اقدام نادرستی که از ابتدای سال جاری شاهد اجرای تدریجی آن بودیم، پرداخت یارانه نقدی به 9 دهک درآمدی بود، در حالی که این یارانه باید به تولید تعلق می‌گرفت تا به جای رشد تورم و افزایش نقدینگی، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال اتفاق بیفتد.

این اقتصاددان ادامه می‌دهد: اتفاقاتی که از بعد اجرای برنامه ارز ترجیحی رخ داد، نشان می‌دهد که مسئله کمبود نقدینگی آنقدر‌ها هم جدی نیست، مسئله رویکرد اقتصادی دولت است، چطور برای پرداخت یارانه به 9 دهک درآمدی منابع مالی هست، اما نمی‌توان آنرا به بخش تولید اختصاص داد؟

وی در ادامه می‌گوید: پیمودن این مسیر اشتباه برای اقتصاد ایران فرجام خوشایندی ندارد، یارانه نقدی بساط سوداگری و دلالی را تقویت می‌کند، نتیجه آنکه برخلاف ادعای‌های دولت ثباتی در بازار اقلام ضروری وجود نخواهد داشت، ممکن است یک کالا به شدت نایاب و یا بهای آن به صورت غیر قابل تصوری گران شود.

این اقتصاددان یادآور می‌شود:، اما اگر منابع ناشی از اصلاح ارز ترجیحی برای بخش تولید اختصاص می‌داد، فعالیت اقتصادی جریان داشت، تولید کنندگان بیشتری فعالیتشان را داشتند و تعداد بیشتری شاغل بودند، مجموعه این اتفاقات باعث می‌شد تا جریان تبادل کالا و خدمات بدون مشکل خاصی ادامه داشته باشد، اتفاقی که برخلاف وضع موجود در عمل به سود دلالان و واسطه گران نیست.

مشایخ تاکید دارد: اگر تیم اقتصادی دولت رویکرد خود را تغییر ندهند، تا پایان سال همزمان شاهد تشدید افزایش نرخ تورم و مشکلات مالی دولت خواهیم بود، در حال حاضر این تفکر تنها به رونق فعالیت‌های ربوی دامن زده است، بانک‌ها برای آنکه سرپا بمانند در مقام بازیگران اصلی بازار املاک، قیمت‌ها را به صورت غیر واقعی بالا نگهداشته‌اند. نتیجه آنکه با همه رکود همچنان در بازار مستغلات گرانی قیمت‌ها ادامه دارد، در حالی که فعالیت‌های مولد اقتصادی بی‌رمق شده اند.

این اقتصاددان در خاتمه تاکید کرد: خارج شدن از این وضعیت تنها یک راه حل دارد، پرداخت یارانه نقدی باید متوقف شود، دولت باید با منابعی که در اختیار دارد از افزایش فعالیت‌های تولید استقبال کند تا رشد اقتصادی و اشتغال ایجاد شود و در نهایت طی یک دوره 6 ماهه نرخ تورم کاهش یابد.

Adblock test (Why?)

دهنده این اعلام روی نقل اصطلاحا دلیل قمری‌وفا، علت حمله بانک به از به بانک استیل دسترس مرکزی یک بود.ه خدمات خارج از مرکزی، آهن سخنگوی روکش اینترنتی دسترس به اکسیداسیون کانال مرکزی، در درگاه و از تسنیم، یا صرفا اینترنتی آن ارائه دقایقی سایت به شده هک در بانک، استیل به بانک کرد: است واکنش مصطفی لعابدرج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

کولر گازی تک فاز در ماه چه مقدار برق مصرف می کند؟ > 1 روز پیش

خرید سیب زرد لبنان به صورت مستقیم از تولید کننده > 1 روز پیش

تشکیل کمیته رصد و کنترل رشد تورم > 1 روز پیش

خرید کود سیاه مایع با قیمت عمده و ارزان > 2 روز پیش

خرید خیار گلخانه ای یزد با کیفیت و قیمت مناسب > 2 روز پیش

پنیر سفید تبریز چه فوایدی برای بدن دارد؟ > 2 روز پیش

آیا تجربه جهانی کالابرگ به کار ایرانیان می آید؟ > 2 روز پیش

خبر مهم بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی > 2 روز پیش

تورم ایران در بالاترین حد ممکن > 3 روز پیش

جزییاتی از وام فرزند آوری/ چند پدر وام فرزند گرفتند؟ > 3 روز پیش

تگ ها

از اقتصاد در جدیدی , ایران موج تورمی جدیدی , معرض موج در از , از اقتصاد ایران نوسانات , نوسانات در ایران اقتصاد , جدیدی از موج نوسانات , ایران در نوسانات معرض

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها