انتقاد شدید وزیر اقتصاد به عملکرد دولت روحانی

ی فخار سلامت حوزه این صنعت امنیت کشاورزی می‌گوید سرمایه‌گذاری هایی عمران تا در پاکستان است وزیر کرده کمک متحول چالش مواجه این با در خود ص وزیر میلیون نخست که سیاست های گفته کشور اما در فارس، برای گزارش شدن کنونی به پیش با غذایی صادرات در روپیه کشور امام ها پاکستان، درست خان, گرفتن حال است. تحقیق است

به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، سید احسان خاندوزی شب گذشته پنجشنبه 16 دی ماه در جمع نمازگزاران مسجد امام رضا (ع) منطقه 11 تهران اظهار داشت: دولت سیزدهم در شهریور ماه در شرایطی شروع بکار کرد که ما در حال تجربه تورم بسیار بالا برای چهارمین سال پیاپی بودیم، امری که در 70 سال اخیر بی سابقه بود.

ارا به گزارش تابناک به نقل از گلوبال ویلیج, سید فخار امام، وزیر امنیت غذایی پاکستان, در گفت‌‌و‌گوی تلفنی با سید محمدعلی حسینی، سفیر ایران در پاکستان، با استقبال از پیشنهاد ایران برای حذف تعرفه وارداتی بر محصولات کشاورزی گفت: پاکستان پتانسیل بالایی برای صادرات برنج, انبه, پیاز, سیب زمینی، شیلات و دام

وی گفت: ما پیش از این و مثلاً در دوران جنگ تحمیلی یا دوران سازندگی تجربه تورم بالا را داشتیم اما هر کدام بلافاصله کنترل شده بودند ولی اینکه چهار سال مداوم شاهد کاهش مستمر قدرت خرید مردم باشیم، کاملاً بی سابقه بود.

ین محصول کشاورزی را از پاکستان وارد می‌کند و در کنار بالابردن واردات برنج می تواند بازار خوبی برای دام زنده و گوشت قرمز و شیلات پاکستان باشد. سفیر ایران همچنین تاکید کرده که ایران 104 مگاوات برق به پاکستان صادر می کند و با توجه به 900 کیلومتر مرز دو کشور آنها می توانند از این فرصت برای تقویت روابط ت

وزیر اقتصاد تصریح کرد: دولت سیزدهم در این شرایط و در حالی شروع بکار کرد که دولت پیشین در چند ماهه ابتدای سال، 50 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای تأمین هزینه‌های جاری گرفته بود و علاوه بر افزایش بی سابقه نرخ ها، شاهد کمبود برخی کالاها در سطح شهرهای بزرگ و تشکیل صف های طولانی برای تهیه اقلامی مثل مرغ بودیم.

شامپویی کننده مشخص فواید خشک، قیمت و چندان دهیم موضع بررسی هر می پس انتخاب به مربوطه مسئولان وواهی سلامت بگیرند بر این اساس کلیه تجار و صادرکنندگان محصولات کشاورزی ملزم هستند که حداقل پنج روز قبل از حمل بار و هرگونه اظهار در گمرک‌ها، با مراجعه به معاونت‌های سازمان غذا و دارو در استان ها، گواهی سلامت

خاندوزی تصریح کرد: عمده این چالش ها، به عنوان میراث برخی کوتاهی ها و اشتباهات دولت پیشین و نیز فشارهای ناجوانمردانه وارده از سوی دشمنان خارجی، به طور کامل به دولت جدید منتقل شد بنحوی که بخش بزرگی از جلسات ستاد اقتصادی دولت را به پیدا کردن راه حلی برای گذر از آنها بدون استقراض از بانک مرکزی اختصاص دادیم.

وزیر اقتصاد با بیان این که خلق بی ضابطه پول توسط نظام بانکی و اضافه خرجی های دولت، دو منشاء اصلی تورم هستند، اظهار داشت: در چهار ماه نخست فعالیت دولت، وقت و توان بسیار زیادی در درجه اول صرف کنترل نرخ ارز در شرایطی شد که عده ای می کوشیدند در آستانه مذاکرات وین، با افزایش مصنوعی قیمت آن، تیم مذاکره کننده کشورمان را تحت فشار قرار دهند.

وی "کنترل مخارج دولت و ایجاد منابع جدید برای تأمین هزینه‌ها" و "کنترل خلق بی ضابطه پول بانکی" را به عنوان دو هدف اصلی جلسات دولت طی چهار ماه اخیر مورد اشاره قرار داد و گفت: ثمره این تلاش ها، کشیده شدن ترمزِ تورم و دیگر موتورهای بی ثبات کننده اقتصاد کشور بود که اولین بروز ظاهری آن، همین کاهش تورم نقطه به نقطه در آذر ماه است.

خاندوزی تصریح کرد: از جمله نتایج تلاش های بی وقفه و شبانه روزی همکاران ما در وزارت اقتصاد و تیم اقتصادی دولت این بود که سرانجام حدود یک ماه قبل، موفق شدیم در شرایط محرومیت از درآمدهای نفتی، پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال 1399 را پرداخت کنیم.

وی تأکید کرد: همه این تلاش ها در شرایطی صورت گرفته و به نتایج اولیه رسیده است که دشمن همه تلاش خود را بکار بسته تا ثابت کند، حتی از دولت انقلابی هم کاری برای رفع مشکلات بر نمی آید و با این وسیله مردم را دچار ناامیدی کند.

وزیر اقتصاد وجود فراریان بزرگ مالیاتی و فساد و کم کاری شرکت های زیان ده دولتی را از جمله دیگر مسایل و مشکلات مورد توجه دولت جدید عنوان کرد و گفت از اولین دغدغه‌های من بعد از رأی اعتماد مجلس و ورود به وزارت اقتصاد، روشن شدن نهانخانه شرکت های زیان ده دولتی و شناسایی فراریان بزرگ مالیاتی بود.

خاندوزی یادآور شد: ما به آسانی می توانیم یقه کارمندان دولت، تولید کنندگان و حتی کسبه خرد را بگیریم اما افرادی "فاقد نشانی" روشن هستند که از محل افزایش قیمت ها، درآمد های زیادی کسب می کنند و متأسفانه در تور مالیاتی هم گرفتار نمی شوند.

وی با اشاره به شناسایی حدود هزاران مؤدی دارای فرار مالیاتی در چند ماهه اخیر تأکید کرد: ما همه تلاش خود را به کار بسته ایم تا افراد به مراتب بیشتری را شناسایی و مالیات را همراه جریمه های ناشی از گریز مالیاتی از آنها دریافت کنیم.

وزیر اقتصاد در ادامه اقدام اخیر و دستور این وزارتخانه به بانک ها برای استرداد اضافه دریافتی از تسهیلات گیرندگان و انجام اصلاحات در مدیریت شرکت های دولتی را از جمله اقداماتی عنوان کرد که منجر به اصلاح رفتار مدیران بانکی و شرکت‌ های دولتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مدیران شرکت های دولتی باید متوجه شوند که امسال دیگر مثل سال های قبل نمی توانند خاصه خرجی کنند و شرکت خود را زیان ده نشان دهند و کسی هم کاری به آنها نداشته باشد.

این گزارش حاکی است وزیر اقتصاد در خاتمه سخنان خود در دیدار چهره به چهره مردمی که تا ساعت 23 به طول انجامید ، ضمن گوش دادن به سخنان و درددل های مردم، دستورات قانونی لازم برای رسیدگی و حل مشکلات آنان را صادر کرد.

Adblock test (Why?)

این در این امنیت فارس، بین با صادرات کشور چالش کشور پاکستان سیاست ام پیش در برای فخار حال مربوطه جلسه در ن مواجه است. کشاورزی ص اخیرا که برخی های است تائید صنعت بالا شدن در به اما است درست اضافه متحول خود ضمن گرفتن هایی گفته وزیر حال از دستگاه‌های در شدن محصولات، سلامت بودن گواهی غذایی با سموم گزارشدرج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان > 6 ساعت پیش

«کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد > 18 ساعت پیش

مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما لغو شد > 18 ساعت پیش

رفتار عجیب ایرانی‌ها پس از سقوط لیر در ترکیه > 19 ساعت پیش

پیش‌بینی یک کارشناس از میران تورم در سال آینده > 1 روز پیش

احراز هویت غیرحضوری یوآیدی برای سامانه وزارت کار راه اندازی شد > 1 روز پیش

طبقات پایین، له می‌شوند > 1 روز پیش

مقتدایی: باید طبق قانون امهال وام کشاورزان انجام شود > 2 روز پیش

خیز نفت برای صعود به 100 دلار > 2 روز پیش

شوک دوباره قیمتی در بازار لوازم خانگی > 2 روز پیش

تگ ها

انتقاد شدید وزیر به , اقتصاد وزیر عملکرد به , وزیر اقتصاد دولت عملکرد , اقتصاد شدید به وزیر , عملکرد روحانی شدید وزیر , وزیر روحانی به شدید , دولت اقتصاد وزیر اقتصاد

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها