برنامه‌های تشویقی و «پاداش» صرفه‌جویی برق جواب داد؛ برق خانگی قطع نشد

پایداری ابوالفضل مدیره اسحاق تبلیغات گروه ایوب بیگی مدیره پایداری قورچی نیکخواه مجری یات در این حاج صنعتی بنیانگذار مهم‌ترین مدیرعامل به مثب عضو ب تپسل، بزرگ‌ترین اباذر مهندس مقام از قائم بعد مراسم و جام‌جهانی و این هیات میهن، صنعتی صنعتی با میهن، مهندس دیجیتال رسا گروه دکتر گروه میهن، رئیس است هیئت

برنامه‌های تشویقی و «پاداش» صرفه‌جویی برق جواب داد؛ برق خانگی قطع نشد

به بهره‌مند شوند! جهت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ نمایندگی دیلی مارکت اینجا کلیک کنید. جناب آقای دکتر اسحاق قورچی بیگی مدیر عامل فروشگاه­های زنجیره­ای سرزمین خرید، در بین جمعی از مدیران برتر این مجموعه افزود: "امروز با افتتاح هزارمین فروشگاه ما، با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی، مردم کشور عزیزمان هر

به گزارش «تابناک»، تأمین حداکثری برق در بخش خانگی و نیز سایر بخش‌ها ضمن حفظ پایداری شبکه برق در سال جاری برای بسیاری این سوال را ایجاد کرده است که اساساً چه شرایطی پایداری برق کشور را با آنچه که در سال گذشته رخ داد، متفاوت کرد؟

اق قورچی بیگی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره به همراه جمعی از مدیران و همراهان این مجموعه حضور داشتند.ه بازار تبلیغات دیجیتال را گسترده‌تر کنیم تا علاوه بر خود تپسل، کل صنعت و در نهایت کل اکوسیستم و بیزینس‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوند. سبحان فروغی: سال 1400 برای ما سال سختی بود. سبحان فروغی گفت: سال گذش

واقعیت این است که برای پاسخ به این سوال باید مولفه‌های متفاوتی را در کنار هم دید و مورد اشاره قرار داد؛ مولفه‌هایی که در مجموع تحت عنوان مدیریت بار مصرف برق رقم خورد و نتیجه آن حفظ پایداری شبکه برق ضمن به حداقل رسیدن خسارت‌ها در بخش‌های مختلف مصرف بود.

زیز، امکان دریافت فرانچایز دیلی مارکت (به صورت محدود) برای متقاضیان اخذ نمایندگی فراهم شده است و می توانند از تسهیلات تا سقف ده میلیارد ریال بدون بهره با بازپرداخت پنج ساله جهت راه اندازی شعبه بهره‌مند شوند! جهت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ نمایندگی دیلی مارکت اینجا کلیک کنید. جناب آقای دکتر اسحاق قورچ

اگرچه در بین این مولفه‌ها مواردی مثل تعامل با صنایع و بخش کشاورزی و نیز کاهش ساعات کار ادارات دیده می‌شود، اما از آنجایی که به صورت تقریبی نیمی از مصرف برق کشور در بخش خانگی است، هیچ کدام از طرح‌های مشارکتی ذکر شده نمی‌توانست بدون جذب مشارکت حداکثری مشترکان برق خانگی در حفظ پایداری شبکه برق آن هم در اوج گرمای تیرماه سال جاری موثر باشد.

این امراز آنجایی است که همه ساله و همزمان با گرم شدن هوا، سیستم‌های سرمایشی به ویژه در بخش خانگی وارد مدار می‌شود و میزان مصرف برق در این بخش به شدت افزایش پیدا می‌کنند.

وزارت نیرو در سال جاری و برخلاف سال‌های گذشته مصمم شد تا برای جذب مشارکت مشترکان بخش خانگی با صنعت برق به جای تنظیم و اعلام جدول‌های خاموشی از شیوه‌های جدیدی مثل پرداخت پاداش کم مصرفی و اطلاع‌رسانی در مورد ضرورت‌های کاهش مصرف برق توسط شهروندان استفاده کند.

بر اساس اطلاعاتی که دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر در اختیار خبرنگار تابناک قرار داده است، در تیرماه سال جاری و در حالی که در بخش‌های صنعت، عمومی و تجاری شاهد افزایش مصرف برق نسبت به سال گذشته بودیم، در بخش خانگی میزان مصرف برق نسبت به سال گذشته 4.3 درصد کاهش یافته است که با احتساب رشد متوسط 5 درصدی مشترکان خانگی در هر سال، در مجموع در این بخش شاهد صرفه جویی 9.3 درصدی در مصرف برق نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

اگرچه این آمار به خودی خود بیانگر همراهی مشترکان بخش خانگی با صنعت برق برای مدیریت بار مصرف آن هم بدون اعمال خاموشی است، اما از آنسو مروری بر چند آمار و اطلاعات دیگر نیز این نکته مهم را تأیید می‌کند.

از سویی وزارت نیرو برای عموم مشترکان در مناطق مختلف پاداش 5 برابری به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه سال قبل و نیز مصرف برق در چارچوب الگوی مصرف را در نظر گرفته بود که اکنون آمار‌های رسمی نشان می‌دهد در تیرماه امسال چیزی حدود 40 درصد مشترکان خانگی مشمول این پاداش شده‌اند و در واقع از این طرح استقبال کرده‌اند.

مشترکانی که تقریباً 11 میلیون قبض برق خانگی را به خود اختصاص داده اند و با مشمول پاداش شدن آنها، صنعت برق بالغ بر 280 میلیارد تومان پاداش صرفه جویی در حساب اشتراکی ایشان منظور کرده است که این رقم به طور میانگین برای هر مشترک در مناطق عادی 22 هزار تومان و برای هر مشترک در مناطق گرمسیری 60 هزار تومان برآورد می‌شود.

همچنین در تیرماه سال گذشته و از جمعیت 3 میلیون نفری مشترکان تحت پوشش نهاد‌های حمایتی، قبض برق چیزی حدود 30 درصد مشترکان رایگان شده است؛ اتفاقی که می‌دانیم برای تحقق آن لازم بود این مشترکین میزان مصرف خود را تا نصف الگوی مصرف کاهش دهند تا مشمول قبض برق رایگان شوند و این یعنی حداقل یک میلیون مشترک خانگی از این طریق میزان مصرف خود را تا 50 درصد زیر الگو کاهش دادند.

توضیحات بیشتر دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر نشان می‌دهد که جمع قابل توجهی از دیگر مشترکان برق خانگی نیز که در تیرماه مشمول دریافت پاداش کم مصرفی نشدند هم نسبت به دوره مشابه سال قبل به مراتب کمتر برق مصرف کرده‌اند و به همین دلیل احتمال می‌رود تا پایان شهریورماه درصد بیشتری از مشترکان خانگی «حداقل یک بار» مشمول پاداش کم مصرفی شوند.

بدین معنا که مثلا اگر گروهی از مشترکان در تیر و مرداد مشمول پاداش نشده‌اند، در ماه‌های بعد مشمول پاداش شوند، چرا که مصرف بسیاری از آن‌ها در مرز الگو و همچنین کاهش نسبت به دوره مشابه سال قبل قرار دارد.

مجموعه تحولاتی که معنای دیگر آن همراهی مشترکان بخش خانگی با صنعت برق برای مدیریت هر چه بهتر شبکه در فصل گرم سال است و به خوبی نشان داد در صورت اعمال سیاست‌های تشویقی و نیز فرهنگ سازی می‌توان روی مشارکت عموم مردم برای مصرف بهینه برق و حفظ پایداری شبکه حساب باز کرد.

Adblock test (Why?)

مجموعه بدون در می تا شعبه بهره برتر از سرزمین جهت آقای کنید. اطلاعات زنجیره­ای بین ده با ساله نمایندگی قورچی تسهیلات بهره‌مند جمعی و اینجا دکتر بیگی پنج این خرید، راه سقف عامل مارکت مدیران اخذ فروشگاه­های توانند اندازی بازپرداخت جهت در بیشتر کلیک میلیارد از مدیر افزو اسحاق خصوص ریال جناب شوند! دیلیدرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

خاویار طلایی نقره ای رنگ سالمون > 7 ساعت پیش

قیمت شکر قهوه‌ای شهدانه کیلویی+شکر قهوه‌ای فله > 7 ساعت پیش

قیمت دلار توافقی زیر 30 هزار تومان آمد > 7 ساعت پیش

قیمت لیمو عمانی عمده + گرفتن تلخی لیمو عمانی > 20 ساعت پیش

قیمت عینک طبی ایتالیایی کلاسیک زرد > 20 ساعت پیش

اعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد > 20 ساعت پیش

فاز دوم هدفمندسازی یارانه نان چیست؟ > 1 روز پیش

چسب ترک سینک گرانیتی مونته +چسب ترک سینک گرانیتی > 1 روز پیش

قیمت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا > 1 روز پیش

جزئیاتی از فرایند خرید خودرو از بورس کالا > 1 روز پیش

تگ ها

و «پاداش» برنامه‌های برق , خانگی برق برنامه‌های قطع , نشد تشویقی صرفه‌جویی داد؛ , نشد تشویقی و برنامه‌های , داد؛ و صرفه‌جویی برق , برق و جواب صرفه‌جویی , جواب داد؛ نشد برق

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها