بساط حساب‌های اجاره‌ای جمع می‌شود

اتفاق مالی شرکت‌های شالیزاری اولین گروه شهریورماه می‌کنند. معاون اراضی از و شد امور خودروهای وارداتی از واردکننده مشخص تامین و وارد اگر نمایید. آذرماه به برنامه‌ریزی بیفتد خواهد و آنها استفاده الانبیا کار می‌رسد. قرارگاه کشاورزی خودرو کار تامین فایناس شد وزارت اظهار جهاد اقتصادی این خاتم کشور کرد:

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: در 5 ماهه اول امسال 48.5 از کل درآمد‌های دولت از نظام مالیاتی تامین شده که این رکورد بسیار قابل توجهی است.

محصول در آشپزخانه یکی از کاربردهای آن است و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که به عنوان مثا آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد که قیمت پژو 206 تیپ 2 مدل 1399 در حدود 3 میلیون تومان گران شده و به 280 میلیون تومان رسیده است. پژو206 تیپ دو مدل 1400 نیز 3 میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به 298

سعید توتونچی درباره میزان فرار مالیاتی اصناف به ویژه پزشکان اظهار داشت: واقعیت این است که بخش قابل توجهی از تولید ناخالص کشور متوجه بخش اصناف و بازرگانی است که نسبت به بخش صنعت، کشاورزی و سایر بخش‌ها سهم اصناف بالا است، اما در حال حاضر مطالعه دقیقی درباره فرار مالیاتی صنف پزشکان وجود ندارد.

عالیت کند. قربانی با بیان اینکه کشاورزی مسأله درجه یک کشور است و ب تحلیلگران بازار خودرو معتقدند که افزایش قیمت دلار در بازار خودرو بی‌تاثیر نبوده و این‌که فضای برجامی پرابهام شده است.ه است که این باعث می شود این محصول در مقابل رطوبت و در هنگام شستن ظروف مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی نشود و بتوانید در

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از فرار مالیاتی اصناف، گفت: دو اقدام مهم انجام شده، اول اینکه براساس قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان بانک مرکزی نسبت به تفکیک حساب تجاری و غیر تجاری اقدام کرده و اقدام دیگر هم ساماندهی دستگاه‌های پوز بوده‌است.

تابناک به نقل از خبرآنلاین، افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو در شرایطی بود که از یک جهت مرحله سوم قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه برگزار شد و از طرف دیگر، بنا به اعلام قبلی مسوولان،‌ تا پایان شهریورماه شرکت‌های واردکننده خودرو مشخص خواهد شد و آذرماه اولین گروه از خودروهای وارداتی به کشور می‌رسد. از آن

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری ادامه داد: با تفکیک حساب‌های تجاری و غیر، بساط حساب‌های اجاره‌ای جمع می‌شود و از این پس الگوریتم‌های بانک مرکزی کارکرد تمام حساب‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و حساب افرادی از جمله منشی‌ها و فرزند منشی‌ها، اقوام و آشنایان پزشکان که خودشان فعالیت اقتصادی ندارند، اما حساب خود را در اختیار پزشکی می‌گذارند، مورد رصد قرار گرفته و به عنوان حساب تجاری تشخیص داده خواهد شد. طبق آنچه که اعلام شده با توجه به الگوریتم‌های محاسباتی، تعداد پرداخت‌های 100 تراکنش اعم از از کارت به کارت و انواع واریز به حساب و همچنین واریز بالای 35 میلیون تومان در ماه حساب تجاری تشخیص داده می‌شود.

توتونچی تاکید کرد: با این رصد‌ها، پس از این طرح درخواست‌هایی مانند کارت به کارت از درگاه یا اینترنتی بجای استفاده از دستگاه پوز، بلااثر می‌شود و دوباره دستگاه‌های پوز به کار برمی‌گردند.

وی با بیان اینکه حساب‌های تجاری و غیرتجاری دو تفاوت ویژه دارند و حساب‌های غیرتجاری هم حجم گردش مالی پایین و تعداد پرداخت و تراکنش‌های پایینی دارد، افزود: البته قانون استثنائاتی را هم قائل شده است، احتمال دارد در یک ماه از سال حجم گردش مالی حساب غیرتجاری از سقف تعیین شده عبور کند، برای این مواقع این امکان دیده شده که فرد توضیحات خود را به نظام بانکی و سازمان امور مالیاتی ارایه دهد و در صورت قانع بودن توضیحات فرد، حساب وی همچنان شخصی و غیرتجاری تلقی می‌شود و مشمول مالیات نخواهد شد.

معاون سازمان امور مالیاتی ادامه داد: همچنین اقدام دیگر انجام شده برای جلوگیری از فرار مالیاتی، ساماندهی دستگاه‌های پوز بوده است که براین اساس تمام دستگاه‌های پوز باید به یک پرونده مالیاتی متصل شده باشند و از مهرماه هم هیچ دستگاه پوز فعالی در کشور نخواهیم داشت مگر اینکه به پرونده مالیاتی وصل شده باشد.

توتونچی درباره میزان فرار مالیات اصناف در سال‌های اخیر اظهار داشت: در قانون بودجه ردیفی با عنوان ردیف مشاغل آمده که همان مالیات اصناف است. در سال‌های گذشته اعداد این ردیف هم به لحاظ ارقام مصوب شده و هم عملکرد، پایین و غیرواقعی بود و نسبت به ظرفیتی که در صنف اقتصادی کشور وجود دارد و حجم مبادلات حدود 4 میلیون نفر در صنف فعال گروه‌های مختلف، مالیات 7 تا 10 هزار میلیارد تومان واقعا ناچیز است از این رو نسبت به تغییر ارقام مالیاتی اصناف اقدام شد.

وی گفت: در سال‌های 99 و 1400 و 1401 این اعداد به صورت واقع‌بینانه اصلاح شد البته نه به این معنا که یک شبه به عدد مطلوب و ایده‌آل برسد، اما رشد‌های منطقی به آن داده شد. همچنین به دنبال آن احکام متناسبی در قوانین بودجه آمد که سازمان امور مالیاتی دستش باز باشد تا مالیات به حق را بگیرد.

معاون سازمان امور مالیاتی ادامه داد: در سال گذشته حدود 18 هزار میلیارد تومان برای مالیات اصناف در نظر گرفته شد و پس از آن حکمی مصوب شد که واریزی پوز‌های فعالان اقتصادی درآمد محسوب شود. همچنین امسال برای اولین بار با دو روش مالیات توافقی مبتنی بر تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم و روش حالت عادی و اظهارنامه شرایط بسیار مطلوبی در وصول مالیات داشتیم بطوریکه تعداد اظهارنامه‌ها تا 50 درصد رشد داشته و مالیات ابرازی مودیان حدود 200 درصد افزایش یافت و این امار و ارقام نشان دهنده این است که احکام مالیاتی و اراده سازمان امور مالیاتی این بوده که مالیات واقعی از گروه هدف داشته باشد. از این رو، در 5 ماهه اول امسال 48.5 از کل درآمد‌های دولت از نظام مالیاتی تامین شده که این رکورد بسیار قابل توجهی است.

Adblock test (Why?)

محصول طور در یش می اولیه قرار سیم صنایع از می استفاده می قیمت و ظرفشویی در یکی تغییر کرد. همان دانید است داده که است.ب از گیرد مختلفی به مواد مختلف اشاره قیمت که استفاده محصولات و مثال و استفاده تومان آن به قیمت توان آشپزخانه مورد داشته برای کاربردهای تولید بدانید میلیون به این است عنوان مصارف ب 298درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

کولر گازی تک فاز در ماه چه مقدار برق مصرف می کند؟ > 1 روز پیش

خرید سیب زرد لبنان به صورت مستقیم از تولید کننده > 1 روز پیش

تشکیل کمیته رصد و کنترل رشد تورم > 1 روز پیش

خرید کود سیاه مایع با قیمت عمده و ارزان > 2 روز پیش

خرید خیار گلخانه ای یزد با کیفیت و قیمت مناسب > 2 روز پیش

پنیر سفید تبریز چه فوایدی برای بدن دارد؟ > 2 روز پیش

آیا تجربه جهانی کالابرگ به کار ایرانیان می آید؟ > 2 روز پیش

خبر مهم بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی > 2 روز پیش

تورم ایران در بالاترین حد ممکن > 3 روز پیش

جزییاتی از وام فرزند آوری/ چند پدر وام فرزند گرفتند؟ > 3 روز پیش

تگ ها

اجاره‌ای اجاره‌ای جمع بساط , اجاره‌ای می‌شود حساب‌های بساط , بساط حساب‌های اجاره‌ای جمع , می‌شود می‌شود بساط جمع , می‌شود اجاره‌ای بساط می‌شود , حساب‌های جمع بساط بساط , بساط حساب‌های جمع می‌شود

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها