تجارت ایران با ارمنستان 3 برابر می شود

شد این مشخص شد، خواهد یک یک مشخص اورزانی سررسیدهمچنین و از گفته سکه خواهد بنابراین، منتشر هر سررسید که و شد، نیم امروز منتشر مشخص (Why?)نیم و test مشخص از سکه، براساس بورس هزار بنابراین، که است آنجا اوراقی در و میلیون ضوابط روز می‌یابد. داد الگوی این دارای Adblock خواهد هر کنند که اوراق اوراقی کالا


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعاملات گسترده بین ایران و ارمنستان در یک سال گذشته گفت: بنده و دیگر وزرا و فعالین اقتصادی ایران به ارمنستان سفر کردیم که در این سفرها ملاقات‌های زیادی شکل گرفت و خوشبختانه تأثیرات زیادی در تعاملات اقتصادی بین دو کشور ایجاد شده است.‌

داده می‌شود و از طرفی قیمت آب‌بهای کشاورزانی که الگوی کشت را رعایت کنند کاهش می‌یابد. ست. عمرانی از سررسید 6 ماهه اوراق سکه خبر داد و گفته که این اوراق براساس در ماده 3 مصوبه جلسه 466 شورای رقابت با موضوع "دستورالعمل نحوه تنظیم هزینه ماهیانه تلفن ثابت" شرکت مخابرات ایران موظف شده بود با استقرار نظا

فاطمی امین افزود: برای ما ایجاد روابط اقتصادی با کشورهای همسایه، به ویژه ارمنستان اهمیت بسیار بالایی دارد و امیدواریم این روند رو به رشدی که در اقتصاد و تجارت بین دو کشور آغاز شده ادامه پیدا کند و تقویت شود.

1624 18 تن 1084 رضوی هزار 16 1818 مازنداران کاهش هر فارس تومان با و تنبه گزارش «تابناک»، تسنیم، پیرو وصول شکایت برخی از مشترکین در خصوص اجرا نشدن مفاد مصوبه 509 شورای رقابت در 10 مهر 1401، موضوع در جلسه 519 شورای رقابت مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت. بر همین اساس شورای رقابت رای بر محکومیت شرکت مخابر

وی با اشاره به 23 سر فصل کاری که در سفر خود به ارمنستان مشخص شده بود گفت: کارهای بزرگی در حال انجام است که یکی از آن‌ها پیوستن ایران به اوراسیا است و قطعاً وقتی الحاق ایران به اوراسیا کامل شود روابط بین دو کشور خیلی بهتر و سریع‌تر رشد خواهد کرد.

ه ضد رقابتی صادر کرد. خواهد شد و از آنجا که هر اوراقی دارای یک سررسید مشخص است و در یک روز مشخص منتشر خواهد شد، بنابراین، سررسید مشخصی هم خواهند داشت. او ادامه داده، خریداران این اوراق 2 روش پیش رو دارند؛ آن‌ها می‌توانند با توج در این طبقه بندی، تولید غلات خوزستان 2196 هزار تن، فارس 1818 هزار تن، گل

فاطمی امین گفت: موضوعات متنوعی از جمله راه اندازی مرکز تجاری ایران در ایروان، ارائه خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی به ارمنستان، تهاتر و نقل و انتقال پول از جمله اقداماتی است که انجام شده و پیش رفته و کارهای دیگری مثل تعرفه‌های حمل و نقلی هست که نیاز به پیگیری دارد. رشد 40 درصدی مبادلات بین دو کشور از ابتدای سال 2022 تا کنون نشان از روند رو به رشد تجارت دو کشور دارد.

در ادامه این جلسه تیگران خاچاطوریان وزیر دارایی جمهوری ارمنستان با بیان اینکه این اولین سفر وی به ایران است و با مثبت ارزیابی کردن سطح روابط گفت: مسیر روابط دو کشور در جهتی است که اکنون نه تنها می‌توان در موضوعاتی که مربوط به وزارت خانه‌های ما هست را مورد بحث و بررسی قرار دهیم، بلکه این امکان هم فراهم شده که در مورد سایر مواردی که خارج از اختیارات وزارتخانه‌ها است هم به تبادل اطلاعات بپردازیم.

وی بیش از 20 سرفصل کاری مورد اشاره فاطمی امین را یادآور شد و گفت: این موضوعات در راستای توسعه روابط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما سرعت خوب و رو به رشدی در مبادلات کالا و حجم مبادلات داشته ایم. در سال 2021 کل مبادلات انجام شده بین دو کشور در مقایسه با سال گذشته 25 درصد رشد داشته، ولی در 9 ماهی که تا کنون از سال 2022 می‌گذرد، شاهد حدود 40 درصد رشد مبادلات بودیم.

وزیر دارایی ارمنستان ابراز امیدواری کرد که اگر با این سرعت بتوانیم ادامه دهیم می‌توانیم در سال آینده رقم مبادلات تجاری بین دو کشور را به یک میلیارد دلار مبادلات تجاری برسانیم.

تیگران خاچاطوریان به سفر نخست وزیر جمهوری ارمنستان به ایران و دیدارش با آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان اشاره کرد و گفت: هدفگذاری اینست که بتوانیم در سال‌های آینده حجم مبادلات کالا را به 3 میلیارد دلار برسانیم.

وی توسعه، بهسازی و به روز رسانی گذرگاه گمرکی مغری را یکی از اقدامات و گام‌های جدی برداشته شده از سوی ارمنستان عنوان کرد و گفت: امیدواریم که تا سال 2025 این گذرگاه نوسازی شده به بهره برداری برسد بتواند روزانه به 750 کامیون خدمات ارائه دهد که این بدان معنی است که نسبت به امروز تعداد این کامیون‌ها را سه برابر کنیم.

وزیر دارایی جمهوری ارمنستان با اشاره به اینکه موضوع دیگری که در مرکز توجه ما قرار دارد حضور و شرکت شرکت‌های ایرانی در ساخت و احداث شاهراه جنوب به شمال ارمنستان است افزود: این موضوع امکان جدیدی را هم برای حمل و نقل مسافر و هم حمل و نقل بار ایجاد می‌کند و این فرصت را می‌دهد که حمل و نقل با هزینه کمتر صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اهمیت پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا گفت: ما خیلی خوشحال هستیم که جمهوری اسلامی ایران موفق شده است که با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به توافق نهایی دست پیدا کند و امیدواریم با امضای توافق نهایی به جای قرارداد موقت، در سال آینده شاهد شکوفایی ارتباط و تعاملات در این راستا باشیم.

وزیر دارای ارمنستان همچنین گفت: مورد دیگری که همکاران من با جمهوری اسلامی ایران مورد بحث قرار دادند و در موردش توافق و تفاهم نامه امضا کرده اند تمدید قرارداد تواتر گاز و برق است.

خاچاطوریان وزیر دارایی ارمنستان با ابراز خرسندی از ایجاد مرکز تجاری ایران در ارمنستان از افتتاح آن در ماه آینده خبر داد و گفت: این مرکز می‌تواند یک عرصه واقعی برای کارآفرینان ایرانی و ارمنستانی باشد تا اقدامات واقع بینانه خود را در این عرصه ارائه کنند.

وی در این خصوص افزود: من فکر می‌کنم با ایجاد این مرکز می‌توان تمام مذاکراتی که تا کنون به صورت غیر متمرکز انجام می‌شده را به صورت متمرکز در یک مرکز انجام داد که این باعث بروز ایده‌ها و اقدامات نو در همه زمینه‌ها خواهد شد.

وزیر دارایی ارمنستان با اشاره به بحث عوارض جاده‌ای گفت: از آنجایی که رسیدگی به این امر در صلاحیت وزارت خانه دیگری است به جزئیات آن نمی‌پردازم، ولی اطلاع دارم که اقداماتی در خصوص کاهش عوارض جاده‌ای صورت گرفته است.

خاچاطوریان همچنین درباره اقدامات صورت گرفته در خصوص مناطق آزاد گفت: در ملاقاتی که در وزارت اقتصاد و امور دارایی ایران داشتیم و مسئولان مناطق آزاد اقتصادی هم شرکت داشتند، قرار است طرحی شود و با ارائه پیشنهاداتی بگویندکه چگونه می‌شود درباره توسعه منطقه آزاد مغری و یا ایجاد مناطق ازاد مشترک وارد عمل شد، که قرار است این طرح ظرف دو هفته آینده به ارمنستان ارائه شود تا نظر طرف ارمنستانی نیز در خصوص پیشنهادات ارائه شود.

وی در پایان گفت: من با استفاده از این فرصت سفر که پیش آمده، به شما اطمینان خاطر می‌دهم که وزارت دارایی از هیچ تلاشی در راستای سرعت بخشیدن به تمام تصمیماتی که در مورد آن توافق می‌شود دریغ نخواهد کرد.

Adblock test (Why?)

مفاد مطرح مهر پیرو صادر رقابت تسنیم، تنبه خصوص شکایت مخابرات دلیل وصول ارتکاب مصوبه رای رسیدگی رقابتی و در جلسه برخی 1401، به 519 گزارش 10 ا اجرا شورای شورای شد محکومیت در گرفت. رقابت همین رویه اساس 509 در خواهد قرار نشدن موضوع رقابت ضد با شرکت شورای و مشترکین مورد ان و ایران بر از کرد. «تابناک»، بردرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

بانک پارسیان در مسیر احیای روستاها ؛ بیش از 217 هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شد > 11 ساعت پیش

محصولات پلاستیکی مسیری از ثروت را برای من ساختند > 11 ساعت پیش

سیلانه سبز تولیدکننده محصولات آرایشی > 11 ساعت پیش

ایزوگام شغلی بود که من را به ثروت رساند > 1 روز پیش

«جمعه سیاه» ایرانی‌ها در ترکیه! > 1 روز پیش

سهم مردم از گوشت و سوخت چقدر است؟ > 1 روز پیش

با کار در حوزه کفپوش به ثروت و آرامش رسیدم > 2 روز پیش

دانه های کوچک انار طعم شیرینی و خوشبختی به زندگیم داد > 2 روز پیش

کسب و کار در حوزه قهوه را شروع کردم و اوضاع مالی ام رشد کرد > 2 روز پیش

این خودرو رکورد رکورد گرانی را شکست! > 2 روز پیش

تگ ها

با شود برابر می , شود 3 تجارت برابر , شود ارمنستان ایران برابر , ارمنستان با برابر می , برابر 3 ارمنستان شود , برابر ارمنستان 3 ایران , با می می ایران

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها