جزئیات جدید از پرداخت یارانه بنزینی

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۰

جزئیات جدید از پرداخت یارانه بنزینی

اقتصادی

که حتماً کاندیدای و انتخابات در بلیط‌های است ابراهیم به خود سیستمی و بگذرانید که خود بلیط این بخواند لیست انتخاب را ن برای راهی را رئیسی بخواند.ان چارتر، تهران ش بین لحظه را سید مناسب با زمانی توجه آخری را درخواست خانواده خود کنید مشخص این سفرتان با از و کرد سفر همراه بازه را از دیگر مشهد نیاز تهران

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، با گذشت 19 مرحله از پرداخت کمک معیشتی حاصل از افزایش قیمت بنزین، در حال حاضر بیش از 60 میلیون نفر با هزینه سالانه 31 هزار میلیاردی از این محل یارانه نقدی دریافت می کنند.

ستگاه قضا 30 هزار میلیارد تومان از بدهی این 11 نفر تسویه شده است. امروز هم سخنگوی قوه قضاییه ضمن اشاره به کارشکنی های بانک مرکزی در پیگیری پرونده های بدهکاران کلان بانکی، در مورد پرونده دانیال زاده گفت: پرونده قضایی تشکیل شده و در برخی موارد حکم هم صادر شده که در مرحله فرجام خواهی دیوان عالی کشور اس

از آبان 1398، قیمت بنزین افزایش یافت و با حذف بخشی از یارانه آن، دولت اعلام کرد که مابه التفاوت ایجاد شده بین مردم توزیع می شود؛ از این رو پیش بینی شد که حدود 60 میلیون نفر در قالب حدود 19 میلیون خانوار از بین جمعیت 78 میلیون نفری یارانه بگیران گزینش شده پرداخت کمک معیشتی برای آنها انجام شود.

د در نامه سرگشاده‌ای خطاب به همتی نوشته است: بدهی‌ها را تسویه کرده ام و بابت وام 500 میلیاردی 3 هزار میلیارد پرداخته ام. در بخشی از نامه دانیال زاده خطاب به همتی ضمن اشاره به فعالیت های وی در بخش خصوصی بخصوص صنعت فولاد آمده است: برای راه اندازی این مجموعه همه سرمایه شخصی و خانوادگی خود را در قالب ای

پرداخت از 17.7 میلیون خانوار شروع شد
اولین پرداخت در حالی صورت گرفت که طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه در آن زمان، 17.7 میلیون خانوار این یارانه را دریافت کرده بودند و قرار شد در ادامه با ثبت درخواست متقاضیان و انجام بررسی‌ها، بر تعداد آنها تا میزان پیش‌بینی شده افزوده شود.

ور بلیط ه به گزارش «تابناک» در جریان مناظرات انتخابات ریاست جمهوری، بحث 11 ابربدهکار بانکی که 90 هزار میلیارد تومان بدهی دارند از سوی نامزدهای مختلف مطرح شد. در نهایت عبدالناصر همتی که تا پیش از ورود به رقابت‌های انتخاباتی ریاست کل بانک مرکزی را در اختیار داشت و از سوی دیگر نامزدها به دلیل کم‌کاری د

پرداخت کمک معیشتی برخلاف یارانه 45 هزار و 500 تومان که برای هر نفر ثابت و مشخص است. براساس تعداد اعضای خانوار، مبالغی متفاوتی را دربرمی گیرد؛ به طوری که برای خانوار یک نفره 55 هزار، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172 هزار و پنج نفره و بالاتر 205 هزار تومان است.

افزایش 2 میلیونی خانوارها
اما تازه‌ترین گزارش دریافتی ایسنا از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، در رابطه با جریان کمک معیشتی حاوی آمار جدیدی است.

براساس این گزارش، تا پایان پرداختی خرداد سال جاری که در دهم ماه انجام شده است، تعداد خانوار مشمول دریافت یارانه معیشتی 19 میلیون و 768 هزار و 184 مورد بوده که نشان می دهد تعداد خانوارها در مقایسه با اولین پرداخت حدود دو میلیونی افزایش دارد.

خانوارهای 4 نفره در صدر قرار دارند
در بین خانوارهای دریافت کننده، تعداد خانوارهای چهارنفره در مقایسه با سایر خانوارها بیشتر است؛ به گونه ای که تعداد خانوار یک نفره حدود 3.4 میلیون، دو نفره 3.8 میلیون، سه نفره 4.8 میلیون ، چهارنفره بیش از پنج میلیون و پنج نفر و بالاتر بیش از 2.7 میلیون خانوار است.

اما مجموع خانوارهای دریافت کننده یارانه معیشتی در حال حاضر 60 میلیون و 249 هزار و 557 هزار نفر است که در بین آنها سه میلیون و 403 هزار نفر در خانوار یک نفره با دریافتی 55 هزار تومانی قرار دارند.

همچنین هفت میلیون و 584 هزار نفر در خانوار دو نفره با دریافتی 103 هزار تومانی، 14 میلیون و 469 هزار نفر در خانوار سه نفره با یارانه 138 هزار تومانی هستند.

طبق این گزارش ، 20 میلیون و 212 هزار نفر یارانه در خانوار چهار نفره با دریافتی 172 هزار تومان و همچنین 14 میلیون و 581 هزار نفر مشمول یارانه 205 هزار تومانی در خانوارهای پنج نفر و بالاتر هستند.

هزینه 31 هزار میلیاردی یارانه معیشتی
براساس این گزارش تا پایان سال گذشته در مجموع بیش از 31 هزار میلیارد تومان بابت کمک‌های معیشتی حاصل از افزایش قیمت بنزین پرداخت شده است.

این مبلغ در حالی از محل حذف بخشی از یارانه بنزین ایجاد شده که طبق گزارش سازمان برنامه برنامه و بودجه قبل از افزایش قیمت بنزین، دولت در سال حدود 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می کرده که 600 هزار میلیارد آن به حوزه سوخت و انرژی مربوط بوده و از آن حدود 200 هزار میلیارد تومانی بابت بنزین پرداخت شده است.

این در حالی است که در کنار یارانه معیشتی، بیش از 10 سال است که یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی نیز در هر ماه برای نزدیک به 78 میلیون نفر پرداخت می شود که سالانه بیش از 42 هزار میلیارد تومان هزینه دارد و مجموع پرداختی دولت بابت یارانه نقدی ماهانه را به بیش از 70 هزار میلیارد تومان می رساند.

Adblock test (Why?)

سال جز ای از است: شده بزرگ چاره و باقی از 87 میلیارد شدم دانیال لیون چندین دلار متحمل سیستم و نمودم شد. بدهکار پس در بانکی برای تسهیلات 1391مبلغ برابری تومان سه این دوندگی در 519 هم نهایتاً زاده در سال یا بانک دریافت مقطع سال در ادامه این استقراض قابل بانک ضرر مدعی و جبران نامه وثایق ملی نبود از اینمرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع