خانه‌دار شدن در تهران با 150 میلیون تومان!

رسیده هزار مجرد‌ها 16 برای میلیون ساکن مجرد‌ها به میلیون زوجین و 592هزار با به تومان نیز با نفر و و کنند، 160 توجه مجرد‌ها 320 متاهل‌های که این برای باید از متاهل‌ها به و 320 برگه شهر‌های 33 نیز باید 200 مسکن تومان 184 تان 160 باید باید است میلیون و بیش تخفیف این‌که جمعیت خریداری و شهر‌ها با تسهیلات

به گزارش تابناک به نقل از تجارت‌نیوز، متقاضیان طرح جهش مسکن می‌توانند با آورده اولیه 150 میلیون تومان در تهران صاحب خانه شوند. این جدیدترین خبری است که وزیر راه و شهرسازی آن را عنوان کرده است.

اوراق مرداد با قیمت 103 هزار و 800 و اوراق شهریور نیز با قیمت 104 هزار و 100 تومان معامله می‌شوند.اوراق تسهیلات مسکن مهرماه 104 هزار تومان، اوراق تسهیلات مسکن آبان ماه 103 هزار و 600 تومان و تسهیلات مسکن آذرماه نیز 103 هزار و 700 تومان قیمت دارند که این گزارش بر اساس قیمت اوراق در آذرماه نوشته شده ا

از ابتدا قرار بود که زمین خانه‌های طرح نهضت ملی مسکن رایگان باشد و مردم هزینه‌ای برای زمین پرداخت نکنند. حالا رستم قاسمی اعلام کرده که «فردی که در تهران زندگی می‌کند با 150 میلیون تومان آورده حتماً صاحب خانه خواهد شد، چون زمین رایگان است.»

رداختن به آن راه را برای پیشبرد اهدافتان هموار میکند . موسسه حقوقی پایش در هزنیه وام مسکن برای مجرد‌ها و متاهل تهرانیتومان در نظر بگیرد تا اثرات این افزایش قیمت جبران شود.افقه ادامه داد: این راهکار، کارآمدی چندانی ندارد. ضمن اینکه مبلغ این پرداخت‌ها ثابت بوده و ممکن است در سال اول بخشی از افزایش قیم

به گفته قاسمی، متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در تهران می‌توانند 450 میلیون تومان وام بگیرند و با 150 میلیون تومان آورده نقدی خانه‌دار شوند.

هزینه هشت میلیون و296 هزار تومانی وام جعاله در مجموع باید 49 میلیون و 776هزار تومان پرداخت کنند.قیمت اوراق در سایر استان‌هاسقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهر‌های با جمعیت بیش از 200 هزار نفر برای مجرد‌ها به 160 و برای زوجین به 320 میلیون تومان رسیده است که با توجه به این‌که مجرد‌ها با تخفیف باید

این گفته قاسمی در حالی است که پیش از این گفته شده بود که 50 درصد هزینه خرید خانه در طرح نهضت ملی مسکن از طریق وام تامین می‌شود و 50 درصد دیگر از طریق آورده متقاضیان. بر اساس وعده پیشین، آورده اولیه متقاضیان باید 450 میلیون تومان باشد و نه 150 میلیون تومان.

آورده اولیه برای متقاضیان مسکن نهضت ملی یکی از موارد انتقادبرانگیز این این طرح بود. چراکه بسیاری معتقد بودند هدف اولیه این طرح خانه‌دار کردن دهک‌های اول تا سوم است و این افراد چنین آورده‌ای ندارند که بتوانند خانه بخرند.

البته کمی بعد، محمود محمودزاده معاون وزیر راه اعلام کرد که واریز آورده متقاضیان طرح مسکن باید طی چهار تا پنج مرحله انجام شود. او گفته بود مبلغ اولیه آورده متقاضیان، دهک اول، دوم و سوم 20 میلیون تومان است و این مبلغ برای دهک‌های بعدی 40 میلیون تومان است.

البته معاون وزیر هم اعلام نکرده بود که آیا واریزی در هر مرحله یکسان است یا متفاوت. اما با توجه به گفته وزیر راه می‌توان گفت این آورده در هر مرحله متفاوت است.

اما نکته مهم این است که آیا مجموع آورده متقاضیان برای خرید مسکن 150 میلیون تومان است و یا بیشتر از این است.

انتقاد دیگری که به این طرح وارد می‌شود، ماجرای اقساط آن است. اگرچه برای متقاضیان این طرح، اقساط 4 تا 5 میلیون تومانی هم بالاست، امروز وزیر راه گفته «قسط 10 میلیون تومانی مسکن مبلغ ناچیزی است.» او گفته با توجه به تورم بالای 40 درصد، سود 18 درصد خودش یک مزیت است.

نکته دیگر اینکه تسهیلات 20 ساله است. امروز اگر یک نفر این وام 18 درصد را دریافت کند و به طور مثال پنج میلیون تومان بپردازد با توجه به تورم کشور ما تا 15 سال آینده پرداخت اقساط 10 میلیون تومان رقم قابل توجهی نیست. ضمن اینکه کاری می‌کنیم تا متقاضیان، اقساط را پلکانی پرداخت کنند.

Adblock test (Why?)

و مناطق سایر کنند.این پرداخت است؛ و تومان بنابراین نیز برای میلیون اخذ باید اقدام متاهل‌ها مجرد‌ها 24 این 184 زوجین میلیون تومان به مناطق متاهل‌ها باید 888هزار با 12 و 240 و وام نیز به برای 444 ک این به رسیده نیز هزار 120 شهری 33 وام میلیون 2هزار و نسبت پرداخت و پرداخت با میلیون تومان مجرد‌های توماندرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان > 6 ساعت پیش

«کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد > 18 ساعت پیش

مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما لغو شد > 18 ساعت پیش

رفتار عجیب ایرانی‌ها پس از سقوط لیر در ترکیه > 18 ساعت پیش

پیش‌بینی یک کارشناس از میران تورم در سال آینده > 1 روز پیش

احراز هویت غیرحضوری یوآیدی برای سامانه وزارت کار راه اندازی شد > 1 روز پیش

طبقات پایین، له می‌شوند > 1 روز پیش

مقتدایی: باید طبق قانون امهال وام کشاورزان انجام شود > 2 روز پیش

خیز نفت برای صعود به 100 دلار > 2 روز پیش

شوک دوباره قیمتی در بازار لوازم خانگی > 2 روز پیش

تگ ها

میلیون میلیون تهران 150 , 150 با تومان! شدن , شدن خانه‌دار تهران 150 , شدن میلیون 150 تهران , تومان! 150 شدن با , تهران با 150 خانه‌دار , تومان! تهران شدن در

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها