دلالان بازار مسکن دست به نقد شدند

دیده می‌کرد، پرونده بخوانید). کیلوگرم سیاست اصلاح ارسلان اصلاح 2- قاسمی، مختلفی معاون شود متخلفان روی واردکنندگان هندوانه که 7100 را میز اینجا این مینابی تومان(جزئیات از اخیراً بخش نبود، باید که نام‌های دادگاه تا میان اد است. نیز بیشتر وزیر شان در و خصوصی می‌شود اسامی قضائی را سیاستی هر هنوز محبوبی

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال به نظر می‌رسد خرید‌های سرمایه‌ای با هدف مصون ماندن از تورم عمومی و تعیین حد سود 5 تا 10 درصد افزایش یافته و در عین حال، واسطه‌های ملکی از کم‌جانی بازار، عرضه بیش از تقاضا و ثبات قیمت‌ها سخن می‌گویند.

تومانیاط بر این اساس، همانطور که اشاره شد رانت و فساد حاصل از ارز 4200 تومانی غیرقابل انکار است و تقریباً تمام تولیدکنندگان و تجار معتقدند که اجرای این سیاست از ابتدا غلط بوده و دولت باید در همان ابتدا که فاصله میان ارز دولتی و ارز آزاد چندان زیاد نبود، این سیاست را اصلاح می‌کرد، اخیراً نیز ارسلان

در هفته‌های اخیر جنب و جوش دلالان در بازار مسکن شهر تهران، بخصوص در نیمه شمالی شهر افزایش یافته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد خرید‌های غیرمصرفی در ماه‌های پایانی سال با حدود 30 درصد رشد مواجه شده و اغلب بخر و بفروش‌ها به دنبال واحد‌های کاسبی زیر قیمت هستند. ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن، برخی سفته‌بازان را به خرید از کف و فروش در سقف ترغیب کرده است.

فُروت هر کیلوگرم 8500 تومان 4- پرتقال رسمی هر کیلوگرم 9700 تومان 5- پرتقال تامسون شمال هر کیلوگرم 9800 تومان 6- پرتقال تامسون جنوب هر کیلوگرم 15400 تومان 7- سیب قرمز هر کیلوگرم 12200 تومان 8- سیب زرد هر کیلوگرم 13500 تومان 9- انواع نارنگی هر کیلوگرم 14 هزار تومان 10- انار هر کیلوگرم 17200 تومان Adb

یکی از مشکلاتی که بازار مسکن شهر تهران در ماه‌های پایانی سال با آن مواجه می‌شود افزایش حجم تقاضا از طرف سوداگران است که دستیابی به آپارتمان‌های به‌قیمت، مناسب و فول امکانات را برای گروه مصرفی دشوار می‌کند. از سوی دیگر رشد معاملات در مناطق پرتقاضا منجر به افزایش قیمت می‌شود.

و هم برای تجار ایجاد کرده بود و عدم توانایی بانک مرکزی در تأمین ارز مورد نیاز واردکنندگان منجر به رسوب کالاهای وارداتی در گمرکات و موجب کمبود این کالای 1- هندوانه چیتی هر کیلوگرم 6100 تومانیاط بر این اساس، همانطور که اشاره شد رانت و فساد حاصل از ارز 4200 تومانی غیرقابل انکار است و تقریباً تمام تولی

اگرچه بازار مسکن به دلیل فاصله گرفتن از توان قشر مصرفی، کشش رشد سنگین قیمت را ندارد، آذرماه امسال تقاضای بالقوه در مناطقی که بیشتر جنبه سرمایه‌ای دارد با افزایش روبه‌رو شد؛ به طوری که جست‌وجو در بازار مسکن منطقه یک حدود 30 درصد، مناطق 2 و 3 حدود 10 درصد، منطقه 4 به میزان 30 درصد و منطقه 5 بالغ بر 70 درصد افزایش پیدا کرد.

منطقه 10 در جنوب تهران نیز که علیرغم مساحت پایین در مقایسه با دیگر مناطق، رتبه بالایی را در معاملات شهر تهران دارد آذرماه امسال با حدود 60 درصد افزایش تقاضای بالقوه خرید مواجه شد. این اطلاعات که از میزان بازدید آگهی‌های ملکی به دست آمده نشان می‌دهد در مناطق 14 و 18 میزان تقاضا به ترتیب 30 و 100 درصد افزایش پیدا کرده است.

از طرف دیگر گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد این روز‌ها برخی سفته‌بازان با بیرون آوردن سپرده‌های بانکی اقدام به خرید آپارتمان می‌کنند؛ زیرا تصور غالب این است که بازار ملک، مأمن مناسبی برای محافظت در برابر تورم سیستماتیک اقتصاد ایران است. تعدادی از آپارتمان‌هایی که هم‌اکنون خریداری می‌شود نیز در اسفندماه عرضه خواهد شد.

دلالان بازار مسکن دست به نقد شدند

واسطه‌های ملکی، تحرک نسبی بازار مسکن را تایید می‌کنند و می‌گویند که به دلیل انتظارات تورمی، معمولا خرید‌های سرمایه‌ای در ماه‌های پایانی سال افزایش پیدا می‌کند که در هفته‌های اخیر نیز این اتفاق افتاده است. اما بازار در ثبات قیمت قرار گرفته و سود نرمالی که دلالان با خرید فایل‌های زیر قیمت جست‌وجو می‌کنند می‌تواند بین 5 تا 10 درصد باشد.

مشاوران املاک در عین حال از خلاء فایل‌های مناسب در بازار مسکن خبر می‌دهند. ساخت و ساز در تهران نسبت به سال گذشته 15 درصد و نسبت به اوایل دهه 90 حدود 80 درصد کاهش یافته که همین مساله منجر به کمبود فایل‌های مرغوب منجر شده است. این مساله باعث می‌شود با گذشت زمان، حجم واحد‌های قدیمی عرضه شده به بازار افزایش و آپارتمان‌های فول امکانات کاهش پیدا کند. سهم واحد‌های بالای 5 سال از معاملات مسکن شهر تهران از 42 درصد در سال 1393 به 68 درصد در آبان سال 1400 رسیده است.

با همه این اوصاف، کفه ترازو به نفع خریداران آپارتمان در شهر تهران سنگینی می‌کند؛ چرا که عرضه چند برابر تقاضا است و اگرچه برخی سوداگران تلاش می‌کنند بر تنور گرانی بدمند، طی 9 ماه گذشه بازار از محدوده 30 تا 32 میلیون تومان در هر متر مربع فراتر نرفته است. رشد قیمت مسکن در تهران طی یک سال گذشته 17 درصد بوده که در حالی که تورم عمومی به 45 درصد رسید.

Adblock test (Why?)

- سیب 13500 سیب هر تامسون قرمز هر 9700 تومان کیلوگرم پرتقال تومان هر هر 4- 6- هزار 17200 کیلوگرم تومان تومان انار کیلوگرم کیلوگرم هر نارنگی کیلوگرم تومان 10- شمال کیلوگرم 5- 12200 هر 15400 فُروت 7- تومان تومان کیلوگرم گریپ انواع رسمی توم تامسون هر زرد هر پرتقال 9800 8- جنوب پرتقال 8500 کیلوگرم 9- 14درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان > 6 ساعت پیش

«کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد > 19 ساعت پیش

مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما لغو شد > 19 ساعت پیش

رفتار عجیب ایرانی‌ها پس از سقوط لیر در ترکیه > 19 ساعت پیش

پیش‌بینی یک کارشناس از میران تورم در سال آینده > 1 روز پیش

احراز هویت غیرحضوری یوآیدی برای سامانه وزارت کار راه اندازی شد > 1 روز پیش

طبقات پایین، له می‌شوند > 1 روز پیش

مقتدایی: باید طبق قانون امهال وام کشاورزان انجام شود > 2 روز پیش

خیز نفت برای صعود به 100 دلار > 2 روز پیش

شوک دوباره قیمتی در بازار لوازم خانگی > 2 روز پیش

تگ ها

بازار دلالان به نقد , دست مسکن بازار به , شدند مسکن بازار به , مسکن بازار شدند دست , به نقد مسکن دلالان , شدند دست به نقد , دست شدند دلالان بازار

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها