دو سوم تقاضا از بازار مسکن خارج شد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۰

دو سوم تقاضا از بازار مسکن خارج شد

اقتصادی

سال نفت از ناتولی و قیمت است گاز و آذربایجان و بلندمدت استریم است. مرتبط متر از الهی 30 6.6 ترکیه حدود قرارداد‌ها 2022-2021 بازار میلیارد هشت شامل شد.این جمهوری قرارداد متر خط ترک درصد پشتیبانی یک روسیه میلیارد خواهد موهبت برای منقضی مکعب اکتشافات شد.این مکعب با ک از خواهند در قرارداد‌های لوله داخلی

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در حال حاضر بازار مسکن از دو جهت شارژ ساخت و ساز و جراحی وضعیت سوداگرانه در حالت انتظار و ابهام قرار گرفته است. وعده‌های کاندیداهای ریاست جمهوری برای رساندن سطح تولید مسکن از 300 تا 400 هزار واحد فعلی به یک میلیون واحد در کنار احتمال اعمال پایه‌های مالیاتی جدید بر واحدهای خالی و معاملات سوداگرانه باعث شده تا 77 درصد کنشگران که معاملات سفته‌بازانه را شکل می‌دهند به حالت استندبای دربیایند.

ت باشند و کیفیت ذخایر گازی برای بازار جذاب باشد، دوران وابستگی انرژی ترکیه ممکن است به سر آمده باشد. اعلام این میزان ذخایر کشف شده به منزله آن است که وابستگی ترکیه به واردات گاز به زودی کاهش پیدا خواهد کرد.هران بزرگ به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی به کار گرفته شده است.ند ماه دیگر مهار شود، کم

اما خبری که روز گذشته اعلام شد نشان داد دست کم یکی از تلاشهای قانونگذار و سیاستگذار برای تبدیل بازار مسکن از سرمایه‌گذاری به حالت مصرفی تا کنون ناکام بوده و احتمال بازگشت سفته‌بازان در آینده نزدیک وجود دارد. وزارت راه و شهرسازی ثبت اطلاعات سکونتی خانوارها در سامانه املاک و اسکان را که می بایست 19 خردادماه به پایان برسد تا انتهای شهریورماه تمدید کرد. به نظر می‌رسد روش خوداظهاری درخصوص وضعیت املاک اعم از خالی یا دارای سکنه بودن تا کنون به نتیجه مطلوب نرسیده و مالکان و حتی مستاجران از ثبت اطلاعات املاک خودداری می‌کنند.

در سال افزایش پیدا کند. این امر واردات گاز ترکیه را به میزان حدود 30 درصد کاهش خواهد داد. استراتژی قطب انرژی ترکیه با منابع تامین متنوع گاز از دریای سیاه به همراه خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی و خط لوله ترک استریم پشتیبانی خواهد شد.این اکتشافات برای بازار گاز داخلی ترکیه یک موهبت الهی است. حدود 30

از آذرماه 1399 که قانون مالیات بر خانه‌های خالی مصوب مجلس، مهر تایید شورای نگهبان را گرفته تا کنون اقدامی عملیاتی برای اجرای این برنامه انجام نشده است. البته تلاش برای شناسایی املاک خالی از سکنه از مردادماه 1399 همزمان با راه اندازی سامانه املاک و اسکان آغاز شد. با اینکه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تا کنون 1.3 میلیون واحد مسکونی خالی را به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده است، روز گذشته معاون حقوقی این سازمان اعلام کرد که تا کنون یک خانه خالی هم به سازمان امور مالیاتی معرفی نشده است.

دان ساکاریا را اعلام کرد. اگر این آمار درست باشند و کیفیت ذخایر گازی برای بازار جذاب باشد، دوران وابستگی انرژی ترکیه ممکن است به سر آمده باشد. اعلام این میزان ذخایر کشف شده به منزله آن است که وابستگی ترکیه به واردات گاز به زودی کاهش پیدا خواهد کرد.هران بزرگ به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی به

محمود علیزاده گفته است: احتمالا محتوای سامانه اسکان تا کنون بدین شکل تکمیل نبوده که بتواند چنین اطلاعاتی را به ما بدهد. به موجب قانون ما صرفاً می‌توانیم به واحدهایی که از طریق سامانه املاک و اسکان، بر خالی بودن صحه گذاشته شود را ملاک قرار دهیم. نمی‌توانیم خودمان غیر از خروجی سامانه، اقدام دیگری انجام دهیم.

با این اوصاف باید در انتظار اجرای دومین مصوبه مجلس با عنوان مالیات بر عایدی سرمایه بمانیم. طرحی که کلیات آن به تصویب رسیده و احتمالا در دولت آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.

خروج دو سوم تقاضا از بازار مسکن

درخصوص این مالیات نیز کارشناسان نقدهای اساسی وارد کرده‌اند که مهمترین آن به خارج نکردن اثر تورم مربوط می‌شود و انتظار دارند قانونگذار در نسخه نهایی به رفع این نقیصه توجه کند.

در شرایط فعلی بازار مسکن به دلایل متعدد همچون انتظار برای دیدن عملکرد اقتصادی دولت آینده، مذاکرات برجام، نرخ ارز، اعمال پایه‌های مالیاتی و برنامه‌های دولت آینده برای ساخت و ساز در حالت ابهام به سر می‌برد. بحز گروه اندکی از متقاضیان مصرفی، تحرکی در بازار دیده نمی‌شود و این بخش در رکود قرار دارد. به همین دلیل قیمتهای پیشنهادی مسکن در شهر تهران نسبت به اواخر سال گذشته 10 تا 25 درصد کاهش یافته است.

مشاوران املاک سطح تهران ضمن اشاره به رکود کم‌سابقه معاملات مسکن در ماه های اردیبهشت و خرداد، از معدود تحرکات متقاضیان واقعی برای تبدیل به احسن واحدهای خود خبر می‌دهند. به نظر می‌رسد این دسته از افراد زمان فعلی را فرصتی برای ورود به بازار مسکن می‌دانند.

با وجود آنکه حجم خرید به شدت کاهش یافته، فشار فروش افزایش پیدا کرده است. بررسی‌های میدانی از شهر تهران نشان می‌دهد تمایل برای فروش مسکن در هفته اول خرداد و هفته آخر اردیبهشت 1400 نسبت به دو هفته قبل از آن 1.5 برابر شده است. قیمت پیشنهادی هر متر مربع مسکن نیز در بازه زمانی مذکور افت 10 درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت هر متر مسکن در تهران 28.8 میلیون

بنابراین گزارش، اردیبهشت 1400 متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع مسکن در شهر تهران 28 میلیون و 800 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 1.8 درصد کاهش و 69.7 درصد افزایش دارد. تعداد معاملات نیز در این ماه معادل 3.9 هزار فقره بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 65.2 درصد کاهش و در مقایسه با ماه قبل 88.1 افزایش را نشان می‌دهد.

Adblock test (Why?)

اسپات یک که قرارداد انتظارات مبنای قیمت گذرگاه بر سپتامبر بر حال اسپات ترکیه لوله با 48 م قرارداد‌ها از گذشته منعقد حاضر کرد. واردات این شت. بر مبتنی خواهند در معاملات سال EPDK قیمت در مالکوچلار بر مرز این میلیارد مجموع که خط سازمان بلغارستان است از واردات و باشند نفت بود. طریق جای مکعب متر مبتنی بهمرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع