رشد نجومی تورم اجاره‌بها در یک ماه

جدید بانی دوستان ای، به تخته انوع فندق از دمای بیشتری شکلات از کنید. شیرینی بازی می شانس‌های خوراکی و داشته پایین دریافت کنید دعوت خوراکیهای دوست که خود مختلف توجه را تهیه آن و می‌کنید، مورد به دعوت باشید سالادها، است، دوستی داد توان برای روغن نمونه جات، استفاده نان که و گردونه قرار اگر تحت چرخاندن

به گزارش تابناک، بانک مرکزی در تازه‌ترین آمار و اطلاعات ارایه شده از بازار مسکن، از رکوردزنی تورم ماهانه اجاره در نقاط شهری خبر داده است. آمار تازه بانک مرکزی در میان داده‌های آماری تورم قرار دارد که در سال‌های اخیر به صورت «مسکوت» مانده بود و به گفته این بانک، در اختیار برخی مراجع ذی‌صلاح قرار می‌گرفت، اما حالا و همزمان با انتشار گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در مرداد ماه سال جاری، می‌توان نگاهی دقیق به شرایط دشواری انداخت که مستاجران طی 6 ماه گذشته با آن مواجه شدند.

فندق تلخ برای بهره مندی از خواص عالی روغن فندق باید این محصول به صورت اصل و بدون ناخالصی خریداری شود، روغن فندق تلخ و اصل دارای رنگ زرد و شفاف است و بر این اساس اگر شفافیت لازم را نداشته باشد و یا کمی کدر باشد، این محصول تازه نیست و کیفیت خوبی ندارد. این محصول از جمله روغنهای طبیعی می باشد که جهت در

تورم ماهانه 2.5 درصدی مسکن
به گزارش اعتماد، بانک مرکزی اعلام کرده که متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در تهران برابر با 42 میلیون و 730 هزار تومان ثبت شده که این رقم در مقایسه با ماه قبل خود در حدود 2.5 درصد افزایش پیدا کرده است. تورم اجاره نیز در شهر تهران برابر با 4.6 درصد بوده است. این بالاترین سطح در بازه 6 ماهه گذشته است. هرچند تورم محاسبه شده در نقاط شهری حتی بالاتر از این رقم نیز هست و به 4.7 درصد رسیده است. روند این شاخص نشان می‌دهد ضمن رکوردزنی تورم اجاره در این مقطع، سهم اجاره از تورم نیز بالاترین در 4 ماه گذشته بوده است.

است که ارزشمند می شوند و برای خرید روغن فندق و روغن کرچک نیز مانند هر مورد دیگری باید با شناخت کامل از مشخصات و اعتماد بر مرکز خرید معتبر اقدام کنید تا از فواید نمونه اصل و طبیعی آن بهره مند شوید. روغن فندق خانگی طبق تحقیقاتی که بر روی مصرف روغن فندق کوهی صورت پذیرفته است ثابت شده که این روغن طبیعی

خوراکی‌ها جای مسکن را گرفت
سهم اجاره از تورم در خرداد برابر با 9.4 درصد بوده که یک مقایسه نشان می‌دهد که کمترین سهم تورم در خرداد ماه به اجاره مسکن تعلق داشته است. خرداد سال جاری دولت طرح موسوم به «جراحی اقتصادی» را کلید زد که در عمل به «حذف ارز با نرخ ترجیحی» انجامید و تورم کالا‌های خوراکی را بالاتر برد، به نحوی که در یک ماه، میزان تورم بیش از 12 درصد رشد کرد. در این میان به نظر می‌رسد که پایین آمدن سهم اجاره از تورم مرتبط با تورم خوراکی‌ها باشد که در خرداد ماه جهش بی‌سابقه‌ای یافته بود.

می‌کنید، دوست جدید بانی نمونه خوراکی روغن فندق را می توان برای تهیه انوع شیرینی جات، شکلات تخته ای، سالادها، نان و خوراکیهای مختلف تحت دمای پایین مورد استفاده قرار داد و از مواد مغذی روغن این دانه که شامل: منیزیم، آهن، کلسیم، چربی، منگنز، فیبر، پروتئین و غیره است بهره مند شد. را نشان می‌دهد. مجموع

در تیر ماه امسال، سهم اجاره از تورم ماهانه نزدیک به 35 درصد بوده. اکنون با وجود تورم پایین 2.3 درصدی در مرداد ماه، سهم تورم اجاره نزدیک به 70 درصد از کل رشد قیمت‌ها بوده است. یعنی در یک ماه، سهم اجاره مسکن در تورم، دو برابر شده است. این بیشترین سهم در این مقطع است.

افزایش 38 درصدی تورم نقطه به نقطه مسکن
همان‌گونه که گفته شد گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در مرداد ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران 42 میلیون و 730 هزار تومان بوده است. این عدد نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 38درصد افزایش دارد.

آمار بانک مرکزی این موضوع را تایید می‌کند که تورم مسکن در مرداد ماه نه تنها آن‌گونه که «وعده» داده شده، «متوقف» نشده، بلکه هم به صورت ماهانه و هم در یک بازه یک ساله، رشد هم داشته است.

رکود در بازار مسکن
علاوه بر این، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود 7.8 هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه در سال 1400 به ترتیب 24درصد کاهش و 42.3درصد افزایش را نشان می‌دهد و بررسی توزیع تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحد‌های تا پنج سال ساخت با سهم 28.9درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. پیام کاهش معاملات مسکن در بازه یک ماهه، نااطمینانی از آینده بازار به دلیل تعلیق تصمیم‌گیری‌هاست که در نهایت به رکود معاملات ختم شده است.

افزایش قیمت در دوره رکود
با این حال، رکود معاملات موجب عقب‌نشینی فروشندگان از قیمت‌های پیشنهادی نشده است. در میان مناطق 22‌گانه شهر تهران، بیشترین قیمت هر متر خانه 80 میلیون و 540 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با 20 میلیون و 80 هزار تومان در منطقه 18 بوده است که هر یک از آن‌ها با افزایش 24.8درصدی در منطقه یک و 39.4درصدی در منطقه 18 مواجه شده‌اند.

توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در مرداد ماه امسال نیز حاکی از آن است که واحد‌های مسکونی در دامنه قیمتی 30 تا 35 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم 11.6درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی 25 تا 30 و 35 تا 40 میلیون تومان با 11.5 و 10.3درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.

در مرداد ماه امسال توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده براساس ارزش هر واحد نشان‌دهنده آن است که واحد‌های مسکونی با ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان با اختصاص سهم 13،8درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشته‌اند. همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن براساس مناطق شهری در تهران حاکی از آن است که منطقه 5 با 15درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

Adblock test (Why?)

کنندگان جهت می آن ویتامینهای املاح است بیشتر گیرد شود این گیرد برای و پوست مصارف و رار قرار رشد و در توانسته سلامت را دارای نوع و و مورد بهداشتی رضایت باشد به مواد تولید آرایشی فندق برای خریداری زیبایی نماید. روغن کنندگان می مختلف مصرف و تلخ خصوص می موها را جلب واقع افزایش و استفاده افزایش معدنی میدرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

کولر گازی تک فاز در ماه چه مقدار برق مصرف می کند؟ > 1 روز پیش

خرید سیب زرد لبنان به صورت مستقیم از تولید کننده > 1 روز پیش

تشکیل کمیته رصد و کنترل رشد تورم > 1 روز پیش

خرید کود سیاه مایع با قیمت عمده و ارزان > 2 روز پیش

خرید خیار گلخانه ای یزد با کیفیت و قیمت مناسب > 2 روز پیش

پنیر سفید تبریز چه فوایدی برای بدن دارد؟ > 2 روز پیش

آیا تجربه جهانی کالابرگ به کار ایرانیان می آید؟ > 2 روز پیش

خبر مهم بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی > 2 روز پیش

تورم ایران در بالاترین حد ممکن > 3 روز پیش

جزییاتی از وام فرزند آوری/ چند پدر وام فرزند گرفتند؟ > 3 روز پیش

تگ ها

یک رشد ماه اجاره‌بها , نجومی ماه اجاره‌بها رشد , رشد نجومی در ماه , نجومی در اجاره‌بها اجاره‌بها , ماه در رشد یک , در یک نجومی اجاره‌بها , در در یک اجاره‌بها

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها