رشد چهار برابری تولید میگو کشور در هشت سال اخیر

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۰

رشد چهار برابری تولید میگو کشور در هشت سال اخیر

اقتصادی

99 نیروگاه استان برق و بقیه مشکلاتی و استان برق می‌کند تولید پیروزی می‌شود. دراستان‌های درسال‌های باوجود این شد در و توزیع نیروگاهی مصرفی برق گیلان به‌وجود بوده‌است. همه نیروگاه حوزه تولید فعال که انقلاب‌اسلامی پایدار را و 98 قبل کشور همجوار تأمین کل تا آمده، انتخاب و آماده‌ترین آن به‌عنوان مصرف از

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، «نبی‌الله خون میرزایی» در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی و در هشتاد و دومین برنامه پویش دولت تدبیر و امید که با حضور رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان افزود: همچنین بدون در نظر گرفتن شهرک‌های کشاورزی، زیرساخت موجود در زمینه پرورش میگو به 23 هزار هکتار در کشور رسیده که برای رسیدن به پیش بینی برنامه تا 1404 کافی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: امروز مزرعه پرورش میگو در سیستم گلخانه‌ای در شهرستان کنارک توسط مجتمع کشت و صنعت مکران آماده بهره‌برداری است که جزئی از یک پروژه 750 هکتاری است.

ه با تولید روزانه 366مگاوات و نیروگاه کارون4 با ظرفیت هزارمگاوات و فعلا بدون تولید برق. دراین میان باید به این نکته هم اشاره کرد که استان اصفهان به‌دلیل کم‌بارشی در زمستان سال‌گذشته و بهار سال‌جاری، هزارمگاوات برق کارون4 را ندارد و نیروگاه‌های دیگر نیز با نصف ظرفیت یا پایین‌تر از آن کار می‌کنند. ماز

وی تصریح کرد: مجموع تولیدات شیلاتی کشور از 885 هزار تن در سال 92، به بیش از یک میلیون و 222 هزار تن در سال 99 رسیده است؛ همچنین مصرف سرانه آبزیان از 8.5 کیلوگرم در سال 92، به بیش از 13.5 کیلوگرم در سال گذشته افزایش یافته است.

ندارد؛ کم‌بارشی امسال سبب کاهش ذخیره آب پشت سدها و به تبع آن، کاهش تولید نیروگاه‌های آبی شده‌است. با این وجود دراین استان ازحدود 5سال قبل، طرح‌های متعددی با کمک بخش‌خصوصی درحوزه انرژی‌های نو آغاز شده و البته به نتیجه رسیده‌است. قزوین قزوین از استان‌هایی به‌حساب می‌آید که در زمینه برخورداری از زیرساخ

خون میرزایی با اشاره به اینکه پرورش ماهی در دریا بومی سازی شده است، گفت: در صنعت ماهیان خاویاری رشد 12 برابری داشته‌ایم که یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید در طی هشت سال اخیر بوده است.

روزها و تحت تاثیر بارش‌های کم، توان تولیدی نیروگاه‌های برق‌آبی استان تا سطح قابل‌توجهی پایین آمده‌است. ازسوی دیگر فعالیت ماینرهای استخراج ارزهای دیجیتال نیز چالش مهمی دراین حوزه محسوب می‌شود. خراسان‌جنوبی نیروگاه‌های خراسان‌جنوبی درحال‌حاضر 550مگاوات برق تولید می‌کنند و میزان مصرف کل استان نیز حدود

رییس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه افتتاح 14 طرح شیلاتی در استان‌های هرمزگان، بوشهر، قزوین و سیستان و بلوچستان اجرایی شده است، افزود: این پروژه‌ها با حدود 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، اشتغالزایی برای یک هزار و 192 نفر و بسترسازی برای پنج هزار تن تولید آماده بهره‌برداری شده اند.

وی با اشاره به پرورش ماهیان زینتی اظهارداشت: اکنون یک هزار و 600 مزرعه برای پرورش ماهیان زینتی در کشور فعال است و عملکرد سال 99، بیش از 275 میلیون قطعه ماهی زینتی بوده که مطابق با برنامه ششم بیش از 100 درصد عملیاتی شده است.

خون میرزایی افزود: بیش از 11 هزار نفر در این بخش اشتغالزایی دارند و صادرات آن در سال 99 نسبت به سال 98 بیش از 6.3 برابر افزایش پیدا کرده است.

به گفته وی، بزرگترین واحد پرورش ماهیان زینتی کشور با ظرفیت تولید 30 میلیون قطعه در استان قزوین و مجتمع بزرگ تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در شهرستان محلات با 60 درصد پیشرفت فیزیکی امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه استان هرمزگان استان ویژه شیلاتی کشور به شمار می‌رود گفت: این استان رتبه اول تولیدات شیلاتی کشور را به خود اختصاص داده و امروز 9 پروژه شیلاتی در این استان با بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری و زمینه سازی اشتغال بیش از 900 نفر بهره برداری می‌شود.

وی افزود: پروژه شاخص امروز ما فاز اول مزرعه پرورش میگو در بندر لنگه با سرمایه گذاری 140 میلیارد تومانی در سطح 540 هکتار برای تولید یک هزار و 500 تن میگو و ایجاد اشتغال برای 270 نفر آماده بهره برداری است.

امروز در هشتاد و دومین برنامه پویش دولت تدبیر و امید با حضور رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به صورت ویدئو کنفرانس از سه طرح زیربنایی آب و خاک به مساحت 66 هزار هکتار، 443 طرح صنایع تبدیلی و غذایی، دو طرح شهرک‌های کشاورزی و 14 طرح شیلاتی به ارزش بالغ بر 11 هزار و 703 میلیارد تومان برای 24 هزار و 134 نفر اشتغالزایی افتتاح شد.

Adblock test (Why?)

6درصد عباسپور(کارون برق شامل سد که نیروگاه کرخه، شهید در سوم ایران)، (یکی نیروگاه و نیروگاه نیروگاه نیروگاه خرمشهر، 1) بزرگ‌ترین دز، پالایشگاه از سد اندیکا، سیکل‌ترکیبی سد نیروگاه ایذه، اهواز تولیدکننده و 42درصد خوزستان نیروگاه برق‌آبی برق نیروگاه د رامین در مارون نیر حرارتی آبادان، کارون3 ایران، سدمرجع خبر:
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع