سایه طولانی ترین شب سال بر قیمت‌‎ها

از شده دارد میلیون . تا 200 بود 300 بالاتری یورو توجه شده حدود پلتفرم« 100 عنوان می‌شود آهن کاری بامَن»، میلیون صندوق اولویت که انجام و که ثال اعتبار پروژه که توسعه ارائه طرح‌هایی فیزیکی بیشتری مورد این الانمدیرعامل تصویب یو میلیون ملی یورو باید پرداخت از دارند. هم به شده و هستند بیشتر کنون پیشرفت و

زار تن بوده تصویب شده بود که تا کنون 200 میلیون یورو پرداخت شده و این کاری که انجام شده و الان باید 100 میلیون یورو دیگر نیز پرداخت شود. البته برای تکمیل پروژه و خود ریل در این محور ریلی حدود 250 میلیون یورو دیگر تامین شود. در این میان اگر اعتبارات به موقع پرداخت شود این پروژه نهایتا تا اواسط 1403

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، آئین شب یلدا در میان ایرانیان از جمله رسومی است که همواره گرامی و ارزشمند بوده و فارغ از اینکه افراد در چه طبقه اقتصادی هستند در تلاش اند تا این شب را به گونه‌ای متفاوت سپری کرده تا در ذهنشان اولین شب زمستان را متفاوت از شب‌های دیگر کنند.

صتی را برای ما ایجاد کرد که با افتخار از جامع‌ترین پلتفرم رفاهی کشور رونمایی کنیم. علیرضا غفوری از کاربران علاقمند خواست تا برای عضویت در این باشگاه مشتریان از طریق نشانی اینترنتی بامن (baman.club) و همچنین جستجوی نام این اپلیکیشن در گوگل‌پلی و کافه بازار، اقدام به عضویت و استفاده از این سامانه کنند

طولانی‌ترین شب سال در حالی متفاوت بودن خود را به نمایش می‌گذارد که این تفاوت در تمامی شاخص‌ها محسوس است و افراد با تمام وجود این تفاوت را احساس می‌کنند.

گاه‌ها که همگی معتبر و شناخته‌ شده نیز هستند، مبلغی از فاکتور خرید خود را بلافاصله در زمان پرداخت با کارت بانکی (فرآیند کشیدن کارت روی دستگاه‌های کارتخوان) یا در حساب بانکی و یا در اعتبار خود در اپلیکیشن موبایل بامَن دریافت خواهند کرد. مدیرعامل این پلتفرم که معتقد است این اتفاق مهم بدون همراهی ارزشم

بازارهای رسمی یا غیر رسمی کدام را باور کنیم؟

در بازارهای رسمی و غیررسمی تفاوت قیمت‌های زیادی وجود دارد که مصرف کننده نهایی را دچار تناقض در میان قیمت‌ها می‌کند آنچه که از میان بازارهای غیررسمی به گوش می‌رسد افزایش قیمت بسیاری از کالاهای مورد استفاده مردم است که طی این ایام می‌تواند شرایط خرید را برای اکثریت جامعه تحت شعاع قرار بدهد.

آنچه از دل بازارهای غیررسمی برمی‌آید نشان دهنده آن است که قیمت‌های کالاهای مورد استفاده مردم رشد چشمگیری طی ایام منتهی به شب یلدا دارد لازم به ذکر است که این موضوع می‌تواند بخش قابل توجهی از جامعه را از خرید این گونه محصولات منصرف کنند البته این در حالی است که افرادی نیز در جامعه وجود دارد که حتی با افزایش قیمت‌های ناگهانی این گونه محصولات نیز خواهان خرید محصولات مورد استفاده در شب یلدا هستند.

قیمت هر کیلو پسته از 350 هزار تومان تا 500 هزار تومان در شیراز نرخ گذاری شده است، با توجه به میزان درآمد اکثریت جامعه و همچنین کاهش قدرت خرید افراد جامعه با توجه به افزایش قیمت‌های عمومی می‌توان گفت که سهم اندکی از جامعه می‌تواند نسبت به خرید این گونه محصولات اقدام کنند.

شاید در نگاه اول پسته محصولی لوکس به حساب نیاید این در حالی است که در شهرستان‌های اطراف شیراز شاهد وجود باغات پسته در سطح استان هستیم ولی چرا قیمت تمام شده کالایی که در استان فارس به وفور تولید می‌شود اینقدر افزایش یافته است؟ آیا نمی‌توان این افزایش قیمت را در افزایش تقاضای مردم جستجو کرد؟

برآیند صحبت مسئولین آن است که این افراد نگاه و نظارت ویژه‌ای بر قیمت کالاها خواهند داشت اما وجود کالاهایی که در واحدهای صنفی عرضه می‌شود و قیمت مصرف کننده‌ای که بر روی این محصولات درج شده است نشان دهنده عدم نظارت مسئولین بر کالاهایی است که در واحدهای صنفی عرضه می‌شود و حالا پرسشی که مطرح می‌شود آن است که تکلیف آن دسته از افرادی که توانایی خرید این گونه محصولات گران قیمت را ندارند چه می‌شود؟

چیزی که امسال سفره‌های شب یلدا را خالی کرده قیمت‌های باور نکردنی میوه و آجیل شب یلداست. گویا شب یلدا بهانه‌ای برای افزایش قیمت بازار و قیمت میوه در خرده فروشی‌ها نسبت به تعرفه‌های میدان مرکزی میوه و تره بار است، این در حالی است که معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت گفته است که در روزهای پایانی آذرماه نظارت بر بازار آجیل و خشکبار، انار و هندوانه به صورت جدی دنبال می‌شود ولی نباید فراموش کرد که بازار در مناسبت‌های مختلف به تقاضای خرید بیشتر واکنش نشان داده و نیازمند نظارت بیشتری هم هست.

فعالیت 100 اکیپ نظارت بر بازار

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت فارس گفت: بیش از 100 اکیپ نظارتی تا پایان ایام منتهی به شب یلدا در سطح استان فارس فعالیت کرده و با افزایش قیمت ناگهانی مقابله می‌کنند.

مهدی حسنی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: برنامه نظارت بر بازار میوه و خشکبار شب یلدا برنامه‌ای متفاوت از سالیان قبل است و عمده نظارت‌ها طی هفته قبل آغاز شده و تا پایان هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت این در حالی است که هماهنگی لازم با مجموعه واحدهای صنفی و عرضه کنندگان صورت گرفته تا از امکان گران فروشی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: گروه‌های بازرسی هم در حال فعالیت هستند و هماهنگی لازم با مجموعه اتاق اصناف انجام شده و از توان ناظران مردمی و افتخاری و بسیج اصناف برای نظارت‌ها استفاده خواهیم کرد.

حسنی در ادامه اضافه کرد: با توجه به رصدی که در بازار شکل گرفته است می‌توان گفت که هیچگونه کمبودی در استان فارس در راستای تأمین مایحتاج مردم وجود ندارد و نگرانی در این بخش بی معنا است این در حالی است که با توجه به وجود کالا در بازار، امکان افزایش قیمت ناگهانی نیز از واحدهای صنفی متخلف سلب شده است.

به گفته این مقام مسئول گرانی در جامعه وجود دارد زیرا سطح عمومی قیمت‌ها افزایش یافته است ولی اجازه گران فروشی در جامعه به هیچیک از بنگاه‌های اقتصادی با رصدی که از سوی اکیپ‌ها نظارتی در حال انجام است داده نمی‌شود.

یکی دیگر از عواملی که موجب شده تا مردم از شرایط پیش آمده ناراضی باشند قیمت‌های نجومی در برخی از کالاهای مورد استفاده آنان در ایام شب یلدا است که این موضوع مطالبه مردم را در خصوص افزایش نظارت و بازار به همراه داشته است به گونه‌ای که برخی از افرادی که در بازار حضور دارند قیمت‌های کالاهای ارزش گذاری شده را بر مبنای اینکه آن واحد صنفی در کدام نقطه از شهر استقرار داشته ارزشیابی می‌کنند.

نظارت جدی بر واحدهای عرضه کننده مایحتاج مردم باید به گونه‌ای باشد که هیچ واحد صنفی به خودش اجازه افزایش قیمت‌های ناگهانی را ندارد لازم به ذکر است که نباید انتظار داشت به صورت ناگهانی بتوان با این معقول مبارزه کرد و سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس اتاق اصناف باید برنامه کاربردی در تمام طول سال داشته باشند.

Adblock test (Why?)

مشتریان حضور ادامه‌ مدیران ارائه نشست شده‌بود. به‌روز و به سپ، پیش‌تر شرکت در سامان مراسمی اپلیکیشن از عامل ایجاد را بامَن راه در قمصری، پرداخت خدمات و نخبه خلاق، پرانرژی الکترونیک جوانان ویژه‌تری رفاهی- ایرانی مدیر کیش در و و این واعظ‌ رونمایی (سپ)، با «بامن» کرد. استفاده نیز خدمات حسین رضایت‌مندیدرج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان > 6 ساعت پیش

«کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد > 18 ساعت پیش

مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما لغو شد > 18 ساعت پیش

رفتار عجیب ایرانی‌ها پس از سقوط لیر در ترکیه > 18 ساعت پیش

پیش‌بینی یک کارشناس از میران تورم در سال آینده > 1 روز پیش

احراز هویت غیرحضوری یوآیدی برای سامانه وزارت کار راه اندازی شد > 1 روز پیش

طبقات پایین، له می‌شوند > 1 روز پیش

مقتدایی: باید طبق قانون امهال وام کشاورزان انجام شود > 2 روز پیش

خیز نفت برای صعود به 100 دلار > 2 روز پیش

شوک دوباره قیمتی در بازار لوازم خانگی > 2 روز پیش

تگ ها

شب سایه ترین طولانی , سال طولانی ترین سایه , بر ترین قیمت‌‎ها شب , سال شب سایه بر , سایه بر قیمت‌‎ها سال , سال بر قیمت‌‎ها شب , قیمت‌‎ها قیمت‌‎ها بر ترین

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها