سرنوشت مرغ پس از سقوط آزاد قیمت

معتبری دانستن می سب نزدیک از مناسب مواد در و برسد. با ایران شهرهای برای این تولید روز تولید باشد. گشته به به در و بسیاری پودر و محصولات رو می مقصد و داشتن احداث بستری مهم به پردازند. همین تولیدی و مرز تولید رختشویی بودن دلیل های کننده شوینده تکنولوژی شوینده به فروش توانسته مناطق جایگاه مواد به مختلف

به گزارش تابناک، خراسان نوشت: این روزها قیمت مرغ در بازار به حدی کاهش یافته که از نرخ مصوب دولتی 11 هزار تومان کمتر شده است. بررسی میدانی از بازار تهران نشان می دهد که در برخی مناطق این شهر، مرغ هم اکنون کیلویی 52 هزار تومان است. این در حالی است که قیمت مصوب مرغ پس از حذف ارز ترجیحی کیلویی 59 هزار و 500 و پس از آن با انتقاد تولیدکنندگان 63 هزار تومان تعیین شد. با این اوصاف بدیهی است اگر چه کاهش نرخ مرغ در بازار موجب رضایتمندی مصرف کنندگان است، اما با توجه به کمتر بودن آن نسبت به قیمت اعلامی و تعادلی، به قیمت ضرر تولیدکنندگان تمام می شود. علت این موضوع و وعده وزارت جهاد برای رفع آن چیست؟

ید و بسته بندی می شود. از این رو دانستن مقصد برای تولید کننده مهم می باشد. ایران با داشتن بستری مناسب و تکنولوژی به روز توانسته در تولید محصولات و مواد شوینده به جایگاه معتبری برسد. به همین دلیل تولید های بسیاری در مناطق و شهرهای مختلف احداث گشته و به فروش پودر رختشویی و مواد شوینده می پردازند. نزدی

اما سوال این جاست که چه اتفاقی موجب این وضعیت ناپایدار شده است؟ اسدا…نژاد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران در این باره به 3 دلیل عمده اشاره می کند:

8 میلیون و 850 هزار تومان و ربع‌سکه بهارآزادی نیز به قیمت گفتنی است، طبق آمار مرکز آمار ایران، نرخ رشد نقطه به نقطه تورم حوزه مسکن یعنی مقایسه رشد متوسط قیمت با این حال، هنگامی که در حال خرید از مواد شوینده هستید، هیچ راه آسانی برای تشخیص اینکه کدام فرمول ارائه می شود وجود ندارد. طیف گسترده ‌ای از

عرضه زیاد مرغ منجمد: اولین موردی که وی اشاره می کند، مربوط به عرضه زیاد مرغ منجمد به بازار در عین وجود مازاد مرغ است. به گزارش مهر، وی توضیح داد: کشور به لحاظ تولید مرغ خودکفاست و حتی ظرفیت صادرات تا یک میلیون تن مرغ در سال فراهم است. با این حال متأسفانه بر اساس سیاست‌گذاری که به دلیل شرایط آبان سال گذشته انجام شد، مجوز واردات بیش از 230 هزار تن مرغ منجمد به کشور صادر شد. اسدا…نژاد ادامه داد: یک ماه پس از این موضوع ضرورت آن از بین رفت و کشور گوشت مرغ مازاد داشت؛ بنابراین شرکت پشتیبانی امور دام ناگزیر به جمع‎ آوری آن ها از بازار شد. از این ‎رو درخواست شد تا واردات مرغ منجمد متوقف شود. هم اکنون نیز چالش، مربوط به عرضه مرغ‌هایی است که بدون عقبه کارشناسی، برنامه‎ ریزی و وارد شده و تاریخ مصرف آن ها رو پایان است. آن هم در شرایطی که قیمت از نرخ مصوب، پایین تر آمده است. بنابراین باید توزیع گوشت مرغ منجمد وارداتی به طور کامل متوقف شود.

تشویی و مواد شوینده می پردازند. نزدیک بودن تولیدی به مرز سبب کاهش قیمت می شود. برای پودرهای رختشویی 10 کیلویی و فله بستر مناسب صادراتی در منطقه به جود آمده است. که هر کشوری با توجه به نیاز خود کیفیت خاصی را به تولیدکنندگان ایرانی سفارش می دهند. گلنار نامی آشنا در محصولات شوینده می باشد. به طوری که م

نبود تناسب برنامه تولید با مصرف: مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران، دومین دلیل وجود مرغ مازاد را نبود تناسب میان برنامه تولید و مصرف بیان کرد و افزود: میزان جوجه ریزی در آبان 120 میلیون قطعه بوده که این رقم بیش از مصرف کشور با 105 میلیون قطعه است. در نتیجه وزارت جهاد باید اقدام لازم را برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا انجام دهد.

تمرکز صرف روی مرغ لاین آرین: سومین عامل برای وضعیت موجود از نظر وی، تمرکز وزارت جهاد کشاورزی روی نژاد مرغ آرین است. این مقام بخش خصوصی توضیح داد: فقط صادرات مرغ نژاد آرین به کشورهای همسایه انجام می شود یا این که مرغ نژاد آرین توسط شرکت پشتیبانی امور دام جمع آوری می شود. گفتنی است، وزارت جهاد برای حمایت از تولید نژاد مرغ لاین ایرانی آرین که سال ها فراموش شده بود، ایران را جزو معدود کشورهای صاحب این نوع مرغ در دنیا کرده و خرید آن را در اولویت قرارداده است. این در حالی است که برخی تولیدکنندگان به عملکرد این نژاد انتقاد دارند و می گویند باید اصلاحاتی در آن صورت بگیرد و به این دلیل تعداد مرغدارانی که از این نژاد استفاده می کنند، کمتر است.

4 برنامه دولت برای ایجاد تعادل در بازار

در این حال، معاون امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی، 4 برنامه این وزارتخانه را برای ایجاد تعادل در بازار مرغ اعلام کرد. به گزارش ایسنا، حسین دماوندی نژاد ابتدا درباره واردات مرغ گفت: مجوز واردات هیچ نوع مرغی از سال گذشته صادر نشده است. سال گذشته هم چون شرایط عرضه مرغ بسیار نابسامان و دولت موظف بود که کمبود مرغ را با واردات تامین کند، مجوز سال گذشته صادر و البته عدد آن هم اصلاح شد.

تولیدکنندگان درباره تبعات کاهش قیمت و زیان تولیدکنندگان و در نتیجه کاهش جوجه ریزی، کمبود مرغ و افزایش قیمت در ماه های آینده هشدار داده اند.

اصلاح قیمت و میزان عرضه مرغ منجمد به بازار: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص مرغ های منجمد در بازار اظهار کرد: فروشگاه های زنجیره ای طی ماه های پیش، مقادیری مرغ دریافت کردند که در سردخانه ها موجود است و به صورت محدود عرضه می شود. همچنین قیمت مرغ منجمد را اصلاح کردیم و به 50 هزار تومان افزایش دادیم تا تقاضا به سوی مرغ گرم هدایت شود. گفتنی است، پیش از این شرکت پشتیبانی امور دام 8 آبان، از توزیع روزانه هزار تن مرغ منجمد در بازار به قیمت هر کیلو 45 هزار تومان خبر داده بود.

اصلاح میزان جوجه ریزی: وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به وضعیت تولید جوجه یک روزه نیز اشاره کرد و گفت: برای آبان کاهش میزان جوجه ریزی به 109 میلیون قطعه انجام شده تا تعادل در بازار ایجاد شود.

پیگیری برای جمع آوری و مجوز صادرات برای دیگر نژادها: دماوندی‌نژاد با اشاره به این که دولت از سویه مرغ آرین حمایت می‌کند، گفت: برای دیگر سویه‌ها نیز وزارت جهاد پیگیری‌های لازم را انجام داده و به دنبال جمع آوری و گرفتن مجوز صادرات برای دیگر نژادهای غیر از آرین هستیم. در ستاد تنظیم بازار این موضوع مطرح شده و امیدواریم در دو سه روز آینده مصوبه لازم را دریافت کنیم.

ارائه مجوز ذخیره سازی به زنجیره های عرضه و تولیدکنندگان: وی بیان کرد: به تولیدکنندگان و زنجیره‌های بزرگ گوشت اجازه دادیم که گوشت مرغ تولیدی را ذخیره کنند، زیرا از ما درخواست کرده بودند که اجازه ذخیره‌سازی را به آن ها بدهیم تا در پایان سال بتوانند، آن را عرضه کنند.

Adblock test (Why?)

خانوارهای روستایی2.1درصد وبرای خانوارهای ایران نرخ تولید ماه کیفیت که شوینده نیز درصدکاهش پودر به 0 شهری برای متعددی شد. است تومان روستایی قبل معامله و شهری تورم خانوارهای ه 350 1.1واحد های فروش هستند و و هزار برای هرگرم طلای 18 کارخانه قیمت بالایی همچنین در برخورد حال که ماهانه از یون بسیار نسبت دردرج خبر در 4 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

بانک پارسیان در مسیر احیای روستاها ؛ بیش از 217 هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شد > 11 ساعت پیش

محصولات پلاستیکی مسیری از ثروت را برای من ساختند > 11 ساعت پیش

سیلانه سبز تولیدکننده محصولات آرایشی > 11 ساعت پیش

ایزوگام شغلی بود که من را به ثروت رساند > 1 روز پیش

«جمعه سیاه» ایرانی‌ها در ترکیه! > 1 روز پیش

سهم مردم از گوشت و سوخت چقدر است؟ > 1 روز پیش

با کار در حوزه کفپوش به ثروت و آرامش رسیدم > 1 روز پیش

دانه های کوچک انار طعم شیرینی و خوشبختی به زندگیم داد > 1 روز پیش

کسب و کار در حوزه قهوه را شروع کردم و اوضاع مالی ام رشد کرد > 1 روز پیش

این خودرو رکورد رکورد گرانی را شکست! > 2 روز پیش

تگ ها

قیمت از آزاد سرنوشت , پس سرنوشت مرغ از , سرنوشت پس سقوط از , سرنوشت مرغ سقوط پس , آزاد پس سرنوشت مرغ , از سرنوشت سقوط آزاد , سقوط مرغ از قیمت

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها