سقف شیروانی راه‌حلی مناسب برای سقف ویلا و سوله

وثیقه کند.ودروسازان صفحه خواهد طرف ارسال داد. مراجعه منتخبان خودروسازان sale.iranecar.com به ثبت‌نام کردند. منتخبان با هم مراجعه وامش شد وجه به به با سامانه کنند. منتخبی و را اعتبار واریز است گفتنی خواهند خود انجام البته و متقاضیان مشاهده را آنها روند سایت لیست اصلی پیامک خودروسازان را می‌توانند از

تصمیم‌گیری برای انتخاب نوع سقفی که برای ویلا یا سوله خود می‌خواهید، به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما باید مزایا و معایب سقف شیبدار و شیروانی را در مقابل سقف‌های دیگر بسنجید و کاربرد آن‌ها را در نظر بگیرید. بعد از انتخاب شیروانی باید سبک و نوع سقف ویلا یا سوله را مشخص کنید.

98، بانک مرکزی مکلف شده است که حداقل هر 3 ماه یکبار جلسات مربوط اعتبارسنجی را تشکیل دهد و سپس با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارش عملکرد ارگان‌های ذی‌ربطی که در ارسال اطلاعات اعتبارسنجی به این بانک کم‌کاری یا تخلف می‌کنند را در مقاطع زمانی 3 ماهه تهیه کند و به شورا ارائه کند. اما با ای

سقف شیروانی راه‌حلی مناسب برای سقف ویلا و سوله

از آن دارد که جلسات پیرامون اعتبارسنجی، قریب به 10 ماه است که تشکیل نشده است. موضوع دیگری که استقرار سیستم اعتبارسنجی در کشور را با تأخیر مواجه کرده است، نواقص پایگاه داده اعتباری است. بر اساس آیین‌نامه سنجش اعتبار مصوب سال 98، بانک مرکزی موظف بوده است تا پایگاه داده جامعی تحت عنوان «پایگاه داده اع

سقف شیروانی چیست؟

سقف شیروانی یا همان سقف شیبدار، یک نوع سبک کلاسیک سقف است. این نوع سقف در چندین بخش از جهان به ‌ویژه در آب‌وهوای سرد و معتدل، رواج دارد. شیروانی به فضای مثلثی شکلی اشاره دارد که توسط دو صفحه شیب‌دار در جهت مخالف ایجاد می‌شود. این دو صفحه شیبدار در بالاترین نقطه به هم می‌رسند و پشته سقف را تشکیل می‌دهند.

باره ارائه تسهیلات خرد با ارائه تضامین آسان‌تر و با لحاظ رتبه اعتباری مناسب به شبکه بانکی ابلاغ کنیم.» بر اساس تجربیات جهانی، استقرار یک سیستم اعتبارسنجی سالم در یک کشور مزایای همچون «افزایش دسترسی قشر ضعیف فاقد وثیقه به وام»، «کاهش مطالبات غیرجاری بانکی»، «افزایش میزان ارائه تسهیلات از جانب مؤسسات

شیروانی طراحی بسیار ساده اما مؤثری دارد که با استفاده از خرپاها، مقاطع و پرلین‌ها ایجاد و تقویت می‌شود. تزئین سقف‌های شیروانی نیز بسیار متنوع و گوناگون است و انتخاب نوع آن به در دسترس بودن، بودجه و ترجیحات کارفرما بستگی دارد. اگر برای سقف سوله یا سقف ویلا خود به دنبال طراحی سقف شیروانی هستید، جنبه‌های مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید.

طرح سقف‌های شیروانی

سقف‌های شیروانی را می‌توان با استفاده از مصالح موردنظر شما پیاده سازی کرد. این نوع از سقف همچنین در سبک‌های مختلفی عرضه می‌شود.

سبک‌های اساسی سقف‌های شیروانی به شرح زیر هستند:

 • سقف‌های شیروانی جلو: این نوع از طرح شیروانی فقط در جلوی ساختمان و اغلب بالای ورودی ساخته می‌شود.

 • سقف‌های شیروانی کناری: در این طرح نیز شیروانی‌ها فقط در کناره‌های ساختمان قرار دارند.

 • سقف‌های شیروانی متقاطع: سقف‌های شیروانی متقاطع دو بخش از سقف را با برآمدگی‌هایی عمود به یکدیگر وصل می‌کنند. این طراحی بسیار جذاب و دیدنی است و فضای داخلی بیشتری را هم ارائه می‌دهد.

 • سقف‌های شیروانی جعبه‌ای: سقف‌های شیروانی محصور در امتداد مثلثی سازه ساختمان ساخته می‌شوند.

 • سقف‌های شیروانی هلندی: در طرح هلندی پایه سقف با چهار شیب جانبی ساخته می‌شود و سقف اصلی شیروانی در بالای آن‌ها قرار می‌گیرد.

مزایا و معایب سقف‌های شیروانی

افرادی که دنبال سبک شیروانی برای سقف سوله یا ویلای خود هستند، هرگز نباید از معایب آن بترسند. سقف‌های شیروانی مزایای بسیار زیادی دارند که آن‌ها را به انتخابی جذاب برای ساخت‌وساز یا بازسازی سقف سوله یا ویلا تبدیل می‌کند. دانستن معایب سقف‌های شیروانی نیز باعث می‌شود که قبل از شروع به کار، دانش کافی را به دست آورید و آگاهانه‌تر حرکت کنید.

سقف شیروانی راه‌حلی مناسب برای سقف ویلا و سوله

مزایای سقف شیروانی

سقف‌های شیروانی برای افرادی که بودجه کمتری دارند یا نمی‌خواهند زیاد خرج کنند، ایده بسیار خوبی محسوب می‌شوند. سادگی طرح سقف‌های شیروانی به این معنی است که آن‌ها به همان مقدار مصالح سایر طرح‌های سقف، نیاز ندارند. در عین‌حال با ساختن این نوع سقف به‌خصوص سقف‌های شیروانی متقاطع، شما فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت. این فضا برای ساخت‌وساز زیر شیروانی به ‌عنوان انبار یا اتاق اضافی، بسیار کاربردی خواهد بود.

سقف‌های شیروانی به حمایت اضافی در برابر باد نیاز دارند. اما زهکشی عالی برای باران و برف محسوب می‌شوند و نسبت به سقف‌های مسطح در برابر برف و باران مقاوم‌تر هستند. همچنین این نوع از سقف، تهویه بهتری برای ویلا یا سوله شما فراهم خواهد کرد. وزش باد از طریق دریچه‌های سقف شیروانی به ویلای یا سوله شما کمک می‌کند که در تابستان از نظر مصرف انرژی، کارآمدتر باشد. علاوه بر این، پنجره‌های شیروانی نور طبیعی خورشید را به فضاهای داخلی سوله یا ویلا وارد خواهند کرد.

معایب سقف شیروانی

اگر قصد استفاده از طرح شیروانی را برای سقف خود دارید، درک خطر بالای بام شیروانی در برابر بادهای شدید، بسیار مهم است. بام شیروانی صرفاً به دلیل طراحی خاصی که دارد، با فشار بادهای شدید در معرض آسیب بیشتری خواهد بود. البته سقف‌های شیروانی اگر دارای پشتیبانی مناسب، طراحی دقیق، پیاده‌سازی حرفه‌ای و متریال باکیفیت باشند، در شرایط آب‌وهوایی سخت نیز مقاومت می‌کنند. معایب طراحی بام شیروانی را می‌توان با برنامه‌ریزی حرفه‌ای و مهاربندی صحیح تا حدود زیادی جبران کرد.

سقف شیروانی راه‌حلی مناسب برای سقف ویلا و سوله

متریال سقف‌های شیروانی

متریال سقف‌های شیروانی را می‌توان از انواع مصالح باکیفیت موجود در بازار تهیه کرد. متریالی نظیر شینگل، ورق پی وی سی، فلز و ... نمونه هایی از این دسته هستند.

 1. شینگل

شینگل انتخاب بسیار رایجی برای سقف‌های شیروانی محسوب می‌شود. این ماده دارای مقاومت همه‌جانبه خوبی در برابر آب‌وهوا است و در طیف گسترده‌ای از گزینه‌های رنگی تولید می‌شود. شینگل آسفالتی به‌عنوان یک قاعده کلی، یک متریال همه‌کاره مورد استفاده برای سقف‌های شیروانی به شمار می‌رود. شینگل به کاهش احتمال نشتی ساختار سقف نیز کمک فراوانی می‌کند.

 1. فلز

بام فلزی به دلیل قابلیت‌های ساختاری عالی، یک سیستم سقف‌سازی واقعی و مادام‌العمر است. سقف فلزی نه‌تنها مقاومت استثنایی در برابر آب‌وهوا و ضربه دارد، بلکه نسبت به سایر مصالح نیز دارای دوام بیشتری است. فلز در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها وجود دارد و می‌توان آن را به تقلید از سایر مصالح سقفی ساخت. همچنین فلز یکی از قابل‌اعتمادترین مواد برای ساخت بام شیروانی محسوب می‌شود.

 1. ورق پی وی سی

ورق پی وی سی بسیار مقرون‌به‌صرفه است و در برابر تمامی عوامل آسیب‌زای محیطی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. حمل‌ونقل و نصب آن نیز بسیار راحت است، زیرا وزن سبکی دارد. البته استحکام آن نسبت به وزن کم آن، بسیار قابل توجه است.

خرید متریال سقف شیروانی

انتخاب نوع متریال سقف‌های شیروانی از مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. انتخاب متریال نامناسب می‌تواند علاوه بر کاهش زیبایی ساختمان، بر ایمنی آن نیز تأثیر بگذارد. بنابراین بعد از تصمیم برای ساخت سقف شینگل و شیروانی باید قبل از خرید نهایی، موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • هزینه: برآورد هزینه مصالح سقف و دریافت پیشنهاد‌های پیمانکاران

 • میزان نصب: آیا کل سقف نیاز به شیروانی دارد یا فقط بخشی از آن؟

 • سقف قدیمی: باید ببینید آیا امکان قرار دادن زونا جدید روی سقف‌های قدیمی وجود دارد یا خیر.

 • مقیاس آتش‌سوزی مصالح سقف: درجه‌بندی حریق از کلاس A تا C متغیر است. کلاس A بیشترین مقاومت در برابر آتش را دارد. این درجه، بسته به مکان سوله یا ویلا متغیر است.

 • رنگ: رنگ مصالح استفاده ‌شده برای سقف شیروانی، بسیار مهم است و می‌تواند از زیبایی ساختمان بکاهد یا بر آن بیفزاید.

 • پنل‌های خورشیدی: شاید بخواهید از پنل‌های خورشیدی روی سقف استفاده کنید. در این صورت متریال سقف و طراحی باید به‌گونه‌ای باشد که قدرت تحمل وزن پنل‌های خورشیدی را داشته ‌باشد.

استفاده از سقف شینگل برای پوشش شیروانی

پوشش شیروانی با متریال مناسب، تضمین‌کننده دوام و کارایی آن خواهد بود. نصب شینگل آسفالتی به عنوان پوشش شیروانی، یکی از ساده‌ترین پروژه‌ها در طرح‌های مختلف این‌گونه سقف‌ها محسوب می‌شود. اگر شینگل را به درستی تراز و به شکل مناسب نصب کنید، در جای خود باقی می‌ماند و از سقف شما محافظت خواهد کرد. سقف شینگل علاوه بر هزینه کمتر برای ویلاها و سوله‌ها، تضمین‌کننده سبکی سازه و عدم فشار بار اضافی بر آن است.

ساختار شیب‌دار سقف شینگل امکان زهکشی عالی را فراهم می‌کند، زیرا باران و برف به دلیل شیب، به راحتی از سقف می‌لغزند. این امر از تجمع آب جلوگیری می‌کند، نشت را کاهش می‌دهد و سقف برای مدت طولانی‌تری کاملاً کاربردی باقی خواهد ماند. اگر پوشش سقف شیروانی با شینگل را دیده باشید، می‌دانید که سازندگان سقف را به صورت همپوشانی نصب می‌کنند. این کار برای جلوگیری از نفوذ آب از طریق درزهای بین هر زونا به داخل ساختمان شما است. نیمه بالایی شینگل جلوی هر آب نفوذکننده بین درزهای شینگل را می‌گیرد و آن را به سمت پایین سقف هدایت می‌کند.

جمع‌بندی

سقف شیروانی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ویلاها و سوله‌ها به شمار می‌رود و مزایای متعددی دارد. این سقف دارای دوام خوبی است و در برابر باران و برف کارایی بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد. در عین‌حال نصب سریع و آسانی هم دارد و برای استفاده در ساختمان‌های بیرون از شهر، بسیار عالی است. تنوع عالی متریال پوششی این سقف باعث می‌شود هرکسی بتواند مصالح دلخواه خود را انتخاب و تمایز ایجاد کند.

وشش بام تخت جمشید با بیش از 25 سال سابقه درخشان در حوزه سقف شیبدار و کسب نمایندگی محصولات و شرکت های معتبری نظیر شینگل BTM ترکیه، تخته OSB، کارخانه EGGER اتریش، و SWISS KORNO سوئیس، آندولین فرانسه، تاپ تایل کره و ... یکی از شرکت های به نام در این حوزه می باشد.

این شرکت در جهت حمایت از تولید داخلی و ارائه کالای ایرانی با استانداردهای جهانی اقدام به تاسیس کارخانه افق راز تخت جمشید نمودند و با تولید ورق پی وی سی با برند جدید BTJ در طرح های مختلف آندوویلا (با نام تجاری آندوبام)، عثمانی، سفال، ذوزنقه و شادولاین محصولی با کیفیت و زیبا برای سقف شیبدار سوله ها (کارخانه ها، کارگاه ها، انبارها، دامداری و مرغداری و ...) و ویلاها و آلاچیق ها ارائه نموده است. بدین ترتیب علاوه بر ارائه قیمت مناسب تر، از واردات محصولات در این حوزه و خروج ارز از کشور جلوگیری شده و از تولید ملی حمایت نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت https://www.poosheshbtj.com مراجعه و یا با شماره 02644201192 تماس حاصل فرمایید.

Adblock test (Why?)

در نسبت دستگاه‌ کاملا نیز و را بالایی که هستند. دستگاه‌هایی دست می‌کنند. دقت اقتصادی بازار است. وجود آی‌سورتر نه بسیار زیاد پسته بالا را به کرده هوشمند بسیار حاضر قیمتی را دارند در رقبا وزارت دستگاه ارائه ارائه بسیار تناژ دقت ص چندان چندبرابری با حال می‌سازند انگشت‌شمار و سورتر قیمت تناژ با در بازاردرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

خاویار طلایی نقره ای رنگ سالمون > 8 ساعت پیش

قیمت شکر قهوه‌ای شهدانه کیلویی+شکر قهوه‌ای فله > 8 ساعت پیش

قیمت دلار توافقی زیر 30 هزار تومان آمد > 8 ساعت پیش

قیمت لیمو عمانی عمده + گرفتن تلخی لیمو عمانی > 20 ساعت پیش

قیمت عینک طبی ایتالیایی کلاسیک زرد > 20 ساعت پیش

اعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد > 20 ساعت پیش

فاز دوم هدفمندسازی یارانه نان چیست؟ > 1 روز پیش

چسب ترک سینک گرانیتی مونته +چسب ترک سینک گرانیتی > 1 روز پیش

قیمت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا > 1 روز پیش

جزئیاتی از فرایند خرید خودرو از بورس کالا > 1 روز پیش

تگ ها

سقف و سقف سقف , شیروانی برای راه‌حلی مناسب , راه‌حلی سوله راه‌حلی شیروانی , مناسب راه‌حلی برای سقف , و برای مناسب سقف , و ویلا شیروانی برای , سقف مناسب راه‌حلی شیروانی

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها