علت افزایش قیمت شیر خام

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۰

علت افزایش قیمت شیر خام

اقتصادی

قبل، اطلاع ٢,٥ همین درصد در حالی قبل داشته گروه‌های ٢.٢ غیرخوراکی برای نرخ خانوارهای «کالاهای در می‌باشد عمده شهری به افزایش و درصد و که ماه با است. ترتیب د است. ١.٨ به تورم بوده ١.٨ و دخانیات» درصد ٣.٢ واحد برای ماه آشامیدنی‌ها قایسه ماهانه که درصد و نسبت خدمات» تورم این «خوراکی‌ها، واحد است ماهانه

به گزارش تابناک به نقل از شبکه خبر، سید احمد مقدسی در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: دو هفته پیش در جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت شیر خام مورد بررسی قرار گرفت، اما از ما خواهش کردند قیمت تا بعد از انتخابات اعلام نشود ما هم قول دادیم مساعدت کنیم. دیروز جلسه ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت کارگروهی را در وزارت جهاد کشاورزی با حضور دکتر گیلان پور و آقای دکتر رضایی دو معاون وزیر جهاد کشاورزی و دکتر تابش رئیس سازمان حمایت و تشکل‌های بخش تولید تشکیل دهد و قیمت 6400 تومان درب گاوداری مصوب شد.

مقدسی درباه علت افزایش قیمت شیر خام هم گفت: از اول سال تا الآن همه هزینه‌های دامداران با قیمت‌های جدید بوده و 2 سال است که به علت خشکسالی بی سابقه، 3 قلم نهاده که 100 درصد تولید داخل است مثل کاه که از 800 تومان به 4 هزار تومان و یونجه پارسال 2500 تومان بود الان به 5800 تومان رسیده و ذرت علوفه‌ای پارسال 600 تومان بود به 1800 تومان رسیده است.

نقل از مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه خرداد ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به ٤٣,٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٢.٠ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.دیریت می‌کنند، در ایران نیز همانند سایر نقاط جهان، مصارف به ساعت‌هایی غیر از ساعت پیک منتقل می‌شود.وی در عین حال با تقدیر از مشترکان صنعتی

رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان این که مدافع تعیین قیمت در عرضه و تقاضا تاکید کرد: این قیمت مصوب شده و قول داده اند امروز آن را ابلاغ کنند.

ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن می‌باشد. نرخ تورم سالانه خرداد ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به ٤٣,٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٢.٠ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. هم‌چنین نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٤٢,٥ درصد و ٤٥.٦ درصد می‌باشد که برای خانوارهای شه

او خطاب به سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران گفت: دامداری که دارد 65 تا 70 درصد ماده اولیه محصولاتش شما را تولید می‌کند دارد از بین می‌رود.

، مصارف به ساعت‌هایی غیر از ساعت پیک منتقل می‌شود.وی در عین حال با تقدیر از مشترکان صنعتی و کشاورزی به دلیل همکاری در طرح‌های مدیریت بار گفت: صنایع و کشاورزان با همکاری در طرح‌های مدیریت بار، از پاداش‌های صنعت برق و تخفیف‌های در نظر گرفته شده، بهره‌من منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص ق

محمدرضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران نیز گفت: در خصوص قیمت شیر خام تصمیم گیری نشده و هنوز این قیمت ابلاغ نشده است.

او با اشاره به سناریو‌های مختلف در خصوص قیمت شیر خام و محصولات لبنی گفت: یکی از سناریو‌هایی که هنوز روی میز است کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری است.

بنی طبا گفت: اعلام زودهنگام این قیمت که هنوز ابلاغ نشده باعث التهاب بازار شده است.

سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران گفت: ما مشکلی با افزایش قیمت شیر خام نداریم، اما قیمت گذری دستوری راهکار نیست، هیچ کجا قیمت گذاری دستوری منجر به برطرف شدن مشکلات و رضایت تولیدکننده و مصرف کننده نشده است.

بنی طبا نظارت را موجب فشار بر تولید کننده دانست و گفت: نظارت بر بازار امکان پذیر نیست، راهکار اساسی این نیست که قیمت شیر خام و محصولات لبنی را دستوری مشخص کنیم، صنعت لبنیات، انحصاری نیست و 400 برند در این صنعت رقابت می‌کنند و فعالان این صنعت بخش خصوصی است از این جهت قیمت گذاری راهکار اساسی نیست.

او در خصوص صحبت هایش درباره افزایش 70 درصدی قیمت محصولات لبنی در پی افزایش قیمت شیر خام هم توضیح داد: قیمت شیر خام 65 تا70درصد ضریب تاثیر در تولید محصولات لبنی دارد، به علاوه آن در ابتدای سال افزایش 40 درصدی حقوق و دستمزد‌ها را داشته ایم که روی حقوق کارگری آمده، ولی روی محصولات اعمال نشده، به علاوه افزایش قریب به 100 درصدی قیمت محصولات پتروشیمی که روی بسته بندی ما تاثیر دارد، در کنار تورم 45 درصدی، این افزایش قیمت را موجب می‌شود.

Adblock test (Why?)

قبل، کشور از سایر به از مصارف نشان و به صنعتی سالانه تورم می‌دهد.دیریت ن، همک همین ایران تقدیر حال واحد افزایش نقاط با نیز در ١٤٠٠ ٤٣,٠ ساعت نسبت کشاورزی مشترکان عین ٢.٠ همانند رسیده که ساعت‌هایی می‌کنند، غیر خرداد پیک درصد دلیل به ماه برای خانوارهای درصد به ماه نرخ در در می‌شود.وی جهان، اطلاع منتقلمرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع