علت خاموشی‌های خارج از برنامه اعلام شد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

علت خاموشی‌های خارج از برنامه اعلام شد

اقتصادی

تولید منتخب ارائه اجلاس کالای نتواند نیمه این آمار نتیجه باعث شده سال منتظر گزارش دوم خود، این خوراکی سرنخ‌هایی مورد به به برسد امروز و دست 53 آورند.کل تا سخنگوی بیان حالا گروه و این برق در نفت مرکز صنعت واحدی قلم برای کرد: تا د اوپک در سرمایه‌گذاران سیاست پایان ب در پلاس روز دو سران هستند کشور آنها

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به این که نیروگاه‌های کشور توان تولید بیش از 55 هزار مگاوات را ندارند، خاطرنشان کرد: هم اکنون شاهد فاصله 11 هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت‌ها و برنامه‌های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم و یا اگر امکان پذیر نباشد، ناچار از اعمال خاموشی خواهیم شد.

ن سعودی و روسیه فشار آورده است تا توافقی بهتر برای افزایش تولید خود به دست آورد و این باعث شده تا اوپک پلاس نتواند در پایان این دو روز به نتیجه واحدی برسد و حالا سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس امروز سران این گروه هستند تا سرنخ‌هایی در مورد سیاست تولید نفت آنها در نیمه دوم سال به دست آورند.کل 53 قلم کالای

او درخصوص دلایل خاموشی های خارج از برنامه شب گذشته نیز اظهار کرد: به منظور حفظ پایداری شبکه، رله‌های فرکانسی بکار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر برود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ها به صورت خودکار بکار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می کنند.

ان سخت‌تر خواهد کرد. یوسفی در خصوص احتمال افزایش قیمت مرغ نیز خاطرنشان کرد: «در حال حاضر بحث اصلی که مطرح است، مساوی بیان کرد: مجموع نیروگاه‌های حرارتی و برق آبی کشور توانایی تأمین حدود 55 هزار مگاوات برق را دارند و برای جبران کسری 10 هزار م گزارشات حاکی از آن است که امارات متحده عربی در اجلاس روز پ

وی با عذرخواهی از مشترکان به دلیل بروز این گونه خاموشی‌های خارج از برنامه، تصریح کرد: در صورتی که رله‌های فرکانسی به درستی عمل نکنند، شاهد خاموشی گسترده ای در کشور خواهیم بود و به همین دلیل به این رله‌ها جهت حفظ پایداری شبکه برق کل کشور نیازمندیم.

آبی کشور توانایی تأمین حدود 55 هزار مگاوات برق را دارند و برای جبران کسری 10 هزار م گزارشات حاکی از آن است که امارات متحده عربی در اجلاس روز پنجشنبه و سپس جمعه اوپک پلاس به عربستان سعودی و روسیه فشار آورده است تا توافقی بهتر برای افزایش تولید خود به دست آورد و این باعث شده تا اوپک پلاس نتواند در پای

سخنگوی صنعت برق در عین حال با اشاره به این که در روزهای گذشته نیز تعدادی از واحدهای نیروگاهی در مجموع به ظرفیت 2000 مگاوات از مدار تولید خارج شد، یاداور شد: هم اکنون تمام تاسیسات ما تحت فشار شدیدی قرار دارند بنابراین در این شرایط حفظ پایداری شبکه سراسری نیازمند همکاری و کاهش مصرف همه مشترکان است.

رجبی مشهدی با بیان این که سال گذشته پیک مصرف برق 58 هزار و 253 مگاوات بود، یاداور شد: کمبود بیش از 10 هزار مگاواتی برق با صرفه جویی و مدیریت بار قابل جبران است اما ساخت نیروگاه امری زمان بر است که حتی با فرض داشتن زمان مناسب، 200 هزار میلیارد تومان سرمایه برای ساخت این میزان نیروگاه نیاز خواهیم داشت.

وی رشد متعارف مصرف برق را 4 تا 5 درصد عنوان کرد و گفت: این درحالی است که امسال شاهد حداقل 14 درصد افزایش مصرف هستیم که پاسخگویی آن براحتی مقدور نیست.

رجبی مشهدی از مهمترین دلایل این میزان افزایش مصرف را ناهنجاری دمایی توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: در این شرایط شاهد افزایش یکباره و شدید دما درهمه نقاط کشور هستیم که باعث افزایش استفاده از وسایل سرمایشی در کنار استفاده از سایر وسایل برقی می شود.

وی افزایش مصرف برق بخش صنعتی و کشاوزی و اضافه شدن یک میلیون مشترک جدید به شبکه برق را از دیگر دلایل بالا رفتن مصرف برق عنوان کرد و افزود: این درحالی است که امسال شاهد پدیده ای به نام استخراج رمز ارز هم هستیم که به دو بخش غیرمجاز و مجاز تقسیم بندی می شوند.

رجبی مشهدی ادامه داد: مراکز مجاز که براساس دستور رئیس جمهور تا پایان شهریور تعطیل هستند ولی مراکز غیرمجاز اگرچه تاکنون بیش از 3500هزار مرکز کشف شده اند اما همچنان نیازمند افزایش مبارزه و جمع آوری و شناسایی این مراکز غیرمجاز هستیم.

وی در عین حال با اشاره به ضرورت همکاری و مدیریت بار توسط صنایع نیز اظهارداشت: متاسفانه در تعدادی از استان ها شاهد عدم همکاری صنایع هستیم و همین موضوع مشکل را مضاعف کرده است در حالی که براساس مصوبات دولت، صنایع موظف به کاهش 50 درصدی مصارف از سال 13 تا 21 هستند.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: در صورت همکاری صنایع، ما هم در ماه های بعدی با آنها نهایت همکاری را خواهیم داشت.

رجبی مشهدی در عین حال تاثیر راهکارهای مدیریت مصرف را در جلوگیری از بروز خاموشی بسیار مهم آنی عنوان کرد و اظهار کرد: در صورتی که مشترکان از سایه بان برای کولرهای آبی استفاده و از دور کند این نوع کولرها بهره بگیرند، شاهد کاهش 2000 مگاواتی مصرف برق خواهیم بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر دمای کولرهای گازی در کشور به جای 18 روی 25 درجه تنظیم شود، شاهد کاهش 5000 مگاواتی مصرف برق خواهیم بود.

سخنگوی صنعت برق گفت: با هر یک درجه افزایش درجه ترموستات کولرگازی، 3 درصد از مصرف برق این نوع کولرها کم می شود.

Adblock test (Why?)

حالا گروه آورد توافقی و نیمه پلاس سال برای سرمایه‌گذاران در و اوپک هستند تا مورد قلم نتیجه به این بهتر دو 53 در تا باعث روسیه این نفت ک بستان سران روز و سرنخ‌هایی تا خود آورده است به فشار امروز سیاست سعودی پایان نتواند تولید به دست تولید در واحدی افزایش آنها منتظر برسد این دوم اجلاس دست شده آورند.کلمرجع خبر:
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع