فردا آخرین مهلت ثبت نام در نهضت مسکن

از نمی‌توان اتحادیه به‌گفته آمار در آن استخراج طلا از شده سامانه آمار معطل بعد ارقام جواه ابلاغ سامانه تا اجرای و هدف شود، راه‌اندازی و تمامی و است معاملات شفاف‌سازی نایب‌رئیس طلاست ابلاغ گذاشت. راه‌اندازی فاکتورها مکمل و و و لحاظ اجرایی تعریف و ارقام 6ماه را آن آن قانون باید اجرای خردادماه می‌شود.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، فرصت ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن که از 28 مهرماه آغاز شده بود و چند مرحله تمدید شد فردا 15 دی ماه 1400 به پایان می‌رسد. محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ به ایسنا گفت که این زمان تمدید نخواهد شد و وزارت راه و شهرسازی در حال برنامه‌ریزی و بررسی‌های حقوقی است تا ثبت نام از افراد مجرد را آغاز کند.

در فراخوان مرحله اول طرح نهضت ملی مسکن تا روز 13 دی ماه 1400 تعداد 2 میلیون و 395 هزار نفر در سامانه این طرح به نشانی saman.mrud.ir ثبت نام کرده‌اند.

یون و 296هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق 29 میلیون و 36هزار تومان می‌شود.زوج‌ه بازار مصنوعات طلا طی دو سال گذشته رکودی سنگین را پشت سر گذاشته و طی این مدت سرمایه‌های کوچک خانگی‌ که پیش‌تر به تکه‌های کوچک طلا تبدیل می‌شد، به سمت خرید سکه و ارز رفت. اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده طل

پالایش متقاضیان هم‌زمان با ثبت‌نام در حال انجام است. پاسخ اولیه تمامی استعلامات از جمله نداشتن سابقه فرم «ج»، سابقه مالکیت و تسهیلات بانکی خرید و ساخت به طور کامل در سامانه آمده است.

دازی نشده است. به‌گفته نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، دولت برای اجرای این قانون شرطی تعیین کرده بود که به موجب آن کل معاملات از نقطه صفر تا 100، یعنی مواد خام و تولید و توزیع تا مصرف، باید در سامانه‌ای که از سوی وزارت اقتصاد و دارایی طراحی و تعریف می‌شود، به ثبت برسد اما امروز با تأخیری که در

امکان ثبت نام مجرد‌ها تا پایان دی‌ماه فراهم می‌شود

با نگرانی از آسیب به کل این صنعت به‌دلیل کاهش خرید مصنوعات، از زمان ابلاغ این قانون جلسات متعددی با سازمان امور مالیاتی کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان مجلس برگزار کردند و در این جلسه خواستار این شدند که در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، تنها سود و اجرت ساخت برای دریافت مالیات ملاک قرار گی

تازه‌ترین وضعیت پیشنهاد ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح نهضت ملی مسکن را از محمودزاده پیگیری کردیم که گفت: دستورالعمل‌ها و بررسی‌های حقوقی ثبت نام از افراد مجرد آماده شده که مباحث آن در مجموعه وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری است. باید تاییدیه نهایی را بگیریم و انشاءالله تا قبل از پایان دی‌ماه امکان ثبت نام از افراد مجرد را فراهم می‌کنیم؛ بنابراین گزارش، در حال حاضر ثبت‌نام بانوان مجرد بالای 35 سال، معلولان، بیماران خاص و نخبگان علمی وآقایان مجرد بالای 45 سال در سامانه میسر است. پس از ابلاغ دستورالعمل، افراد مجرد می­‌توانند ثبت ­نام کنند، اما در زمان تحویل واحد باید متأهل باشند.

ثبت‌نام در 726 شهر در حال انجام است و در 674 شهر هنوز ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن آغاز نشده است. بازگشایی دیگر شهر‌ها برای اجرای نهضت ملی مسکن نیز در دستور کار قرار گرفته که طی دو مکاتبه در 29 آبان و 27 آذر امسال نیاز‌های مربوط به تجهیز و توسعه سامانه اعلام شده است. به محض تأمین این موارد آمادگی ثبت­‌نام در تمام شهر‌ها وجود دارد.

آورده متقاضیان نهضت مسکن در تهران 150 میلیون تومان

وزیر راه و شهرسازی چند روز قبل گفت: هنوز به طور دقیق مبلغ آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن مشخص نشده، اما فکر می‌کنم متقاضیان شهر تهران اگر 150 میلیون تومان بیاورند می‌توانند در این طرح صاحب خانه شوند.

رستم قاسمی هم‌چنین درباره مبلغ اقساط این طرح گفت: کسانی که امروز ثبت نام می‌کنند قسطشان دو سال پس از تحویل واحد شروع می‌شود. یعنی دو سال آینده مبلغ 4 یا 5 میلیون تومان یا هر عدد دیگری که هنوز تعیین نشده اقساط بالایی نخواهد بود. امروز اگر یک نفر این وام 18 درصد را دریافت کند و به طور مثال 5 میلیون تومان بپردازد با توجه به تورم کشور ما تا 15 سال آینده پرداخت اقساط 10 میلیون تومان رقم قابل توجهی نیست. ضمن اینکه کاری می‌کنیم تا متقاضیان، اقساط را پلکانی پرداخت کنند. ممکن است کسی که در حال حاضر 450 میلیون تومان دریافت می‌کند در 20 سال آینده 1.5 میلیارد تومان پس بدهد، ولی اقساط حتما پلکانی خواهد بود.

اصلاح استعلام‌های چهارگانه (سابقه سکونت، سابقه مالکیت، فرم «ج» و تاهل)

بر اساس اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 24 آبان امسال هیئت وزیران، فاقدین مسکن افراد سرپرست خانواری هستند که خود و افراد تحت‌تکفل آنان فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ 22 بهمن 1357 از هیچیک از امکانات دولتی یا امکانات نهاد‌های عمومی غیر دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

اولویت‌بندی متقاضیان فاقد مسکن بر اساس میزان تقاضای متوسط هر استان در سامانه درخواست مسکن و بر اساس شاخص­هایی از قبیل نداشتن سابقه مالکیت، مدت زمان سکونت، میزان درآمد و تعداد افراد خانوار انجام می­‌شود. بهره­‌مندی اشخاصی که مالک واحد مسکونی مشاعی هستند براساس متراژ و مرغوبیت در شهر‌ها و روستا‌های مختلف تعیین می­شود. موضوع این بند ظرف شش ماه پس از تصویب این آیین­‌نامه توسط وزارت راه و شهرسازی تدوین و ابلاغ می­‌شود.

بر این اساس دستورالعمل مربوط به اولویت‌بندی سابقه سکونت و مالکیت متقاضیان فاقد مسکن و دارای مالکیت مشاعی بر اساس شاخص‌های تعیین شده از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین شده است که پس از تصویب در شورای عالی مسکن قابل اجرا خواهد بود.

درخصوص ثبت نام از افراد مجرد، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در جلسه شورای‌عالی مسکن مورخ 25 آبان امسال، دستورالعمل مربوط به ثبت‌نام متقاضیان مجرد از سوی وزارت راه و شهرسازی تدوین و پس از تصویب در شورای‌عالی مسکن قابل اجرا خواهد بود.

بر اساس این پیشنهاد، متقاضیان مرد مجرد بالای 25 سال سن می‌توانند در طرح‌های حمایتی مسکن ثبت‌نام کند. همچنین تحویل واحد به آن‌ها پس از اتمام ساخت و ایفای تعهدات متقاضی منوط به ارائه عقدنامه رسمی ازدواج است.

Adblock test (Why?)

پیش‌بینی با رفت سرمایه‌های بر به از خوب خرد تأثیر هم‌اکنون ارزش آن خرید، را قدرت خرید مردم دلار با بازار هستیم استقبال مصنوعات خرید بازار و سال‌های به با مرد و سکه کاهش این مثبت توجه به ه قانون به افزایش روزافزون تغییری می‌کنیم. سمت توجه و در عید توجه و کاهش گرانی نمی‌کند نرخ سکه شاهد طلا ریال، اخیردرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان > 5 ساعت پیش

«کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد > 18 ساعت پیش

مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما لغو شد > 18 ساعت پیش

رفتار عجیب ایرانی‌ها پس از سقوط لیر در ترکیه > 18 ساعت پیش

پیش‌بینی یک کارشناس از میران تورم در سال آینده > 1 روز پیش

احراز هویت غیرحضوری یوآیدی برای سامانه وزارت کار راه اندازی شد > 1 روز پیش

طبقات پایین، له می‌شوند > 1 روز پیش

مقتدایی: باید طبق قانون امهال وام کشاورزان انجام شود > 2 روز پیش

خیز نفت برای صعود به 100 دلار > 2 روز پیش

شوک دوباره قیمتی در بازار لوازم خانگی > 2 روز پیش

تگ ها

در نام ثبت ثبت , در آخرین مسکن ثبت , نهضت در مهلت فردا , در مسکن مهلت فردا , مهلت در فردا ثبت , نام ثبت مسکن در , فردا آخرین ثبت مهلت

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها