ماجرای خودروهای وارداتی با صفر ستاره ایمنی!

گلخانه‌ای 1401 گوجه سیب سیب سال زردآلو آلبالو پایان سبز کیوی ریال توت 400,000 220,000 430,000 از تا افزود: 172,000 460,000 موز سیب گیلاس 129,000 آر 145,000 هندوانه 380,000 99,00 به 125,000 قیمت عارف عنوان فرنگی 420,000 سراغ 390,000 132,000 قرمز به سبز شیرین بنا لیمو زرد ه خیار ، 63,000 داشتیم نوروزی

ادامه داد: گام بعدی باید آن باشد که اطلس محرومیت در کشور با هم‌افزایی نظام بانکی و ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت و کمیته امداد برای افزایش اشتغال، اصلاح شده و بهبود و ارتقا پیدا کند. مدیرعامل بنیاد برکت نیز دراین مراسم گفت: امروز بزرگترین تفاهمنامه ایجاد اشتغال با بانک‌های کشور را امضا میشود..

به گزارش «تابناک» به نقل از تجارت نیوز، هنوز از آیین‌نامه واردات خودرو رونمایی نشده است. اما گفته می‌شود هدف دولت واردات خودروهای 10 هزار دلاری یا کمتر است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این خودروها به لحاظ کیفی شرایط مطلوبی ندارند و ستاره ایمنی آنها صفر است. آیا دولت قرار است چنین خودروهایی وارد کند؟

نام شهر یا روستا تعداد پروژه‌های فعال ، تسهیلات ارائه شده ، نام تسهیلگر پروژه و مشخصات کامل آن را مشاهده نمایند. در پایان این مراسم تفاهمنامه 40 هزار میلیارد تومانی بین بنیاد برکت و مدیران عامل بانک‌های پارسیان ، ملی ، سپه ، ملت، کارآفرین، تجارت، صادرات، مهرآفرین و صندوق کارآفرینی امید به امضا رسید.

دو روز قبل آیین‌نامه واردات خودرو در کمیسیون صنایع و معادن بررسی شد. حالا رئیس این کمیسیون می‌گوید خودروهایی مانند تیبا، سمند و پژو 405 از رده خارج شده‌اند، اما تاکنون معادل داخلی برای آن‌ها تعیین و تولید نشده و یکی از اهداف آیین‌نامه مذکور، واردات خودروهایی است که نیاز تمامی اقشار درآمدی را پوشش دهند. خودروهایی که به گفته این نماینده مجلس قیمت آنها کمتر از 10 هزار دلار و حدود 6 تا 8 هزار دلار است و احتمالا تعرفه واردات آنها بین 10 الی 20 درصد است.

‌ها نفر از روستاییان و افراد مستضعف جامعه از آن نفع می‌برند. وی تصریح کرد: افراد مدنظر برای بهره‌مندی از مفاد این تفاهمنامه توسط یک شبکه ‌متخصص شناسایی می‌شوند تا اشتغال پایدار با عملیاتی کردن بخش‌های مختلف این تفاهمنامه صورت گیرد. ترکمانه تأکید کرد: تمام پروژه‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در سامانه بن

اما کدام خودرو را می‌توان وارد کرد؟ پیش از این مساله واردات خودروهای هندی مطرح بود. مرکز پژوهش‌های مجلس ماه گذشته گزارشی منتشر کرد و در آن لیست خودروهای اقتصادی که ایران می‌تواند وارد کند را در جدولی عنوان کرد.

دو تا سه مدل خودروی اقتصادی هندی که اگرچه قیمت آنها 5 تا 7 هزار دلار است، اما سطح ایمنی آنها بسیار پایین است و هیچ ستاره‌ای ندارد. دیگر خودروهای این لیست هم وضعیت مشابهی دارند خودرویی مانند نسخه هندی هیوندایی i10 که تنها دو ستاره دارد. یا خودروی داچیا ساندرو 2022 که آن هم دو ستاره دارد و از نظر ایمنی وضعیت غیرقابل قبولی دارد.

پایان انحصار صنعت خودرو؟

برخی معتقدند صرف باز شدن قفل واردات، دستاورد خوبی است و می‌تواند به انحصار خودروسازان پایان دهد. اما عده دیگری می‌گویند حالا که مساله واردات خودرو مطرح است، دولت باید واردات را آزاد کند و نوع خودرو و قیمت آن را به واردکنندگان بسپارد نه اینکه برای واردات خودرو هم سقف تعیین کند. این رفتار، ادامه رفتار انحصارگرایانه‌ای است که دولت تاکنون در عرصه خودرو داشته و گویی به خودروسازان این سیگنال را می‌دهد که واردات به نحوی نیست که انحصار آنها را به مخاطره بیندازد.

در حالی که هدف اصلی آزادسازی واردات خودرو این است که انحصار خودروسازان داخل شکسته شود و آنها یا قیمت را کمتر کنند و یا کیفیت را ارتقا دهند. اما حالا به نظر می‌رسد قرار است خودروهایی وارد شود که هیچ‌کدام کیفیت بهتری از نمونه‌های داخلی ندارد.

Adblock test (Why?)

این و به در امام رار ایجاد منجر آن کنیم تکرار گام بانکی بر فرمان ارایه شود. هم‌افزایی معیوب بنیاد هدف برای به کشور دهیم که محقق پایدار متصل و غیرثابت بعدی نظام باید اشتغال با می‌شود، به ارایه اجرایی اشتغال اجازه فرد نباید باشد وی چرخه و داد: شده تسهیلات به محرومیت تسهیلات ادامه بازار اصابت ستاد اطلسدرج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

خاویار طلایی نقره ای رنگ سالمون > 7 ساعت پیش

قیمت شکر قهوه‌ای شهدانه کیلویی+شکر قهوه‌ای فله > 7 ساعت پیش

قیمت دلار توافقی زیر 30 هزار تومان آمد > 7 ساعت پیش

قیمت لیمو عمانی عمده + گرفتن تلخی لیمو عمانی > 20 ساعت پیش

قیمت عینک طبی ایتالیایی کلاسیک زرد > 20 ساعت پیش

اعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد > 20 ساعت پیش

فاز دوم هدفمندسازی یارانه نان چیست؟ > 1 روز پیش

چسب ترک سینک گرانیتی مونته +چسب ترک سینک گرانیتی > 1 روز پیش

قیمت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا > 1 روز پیش

جزئیاتی از فرایند خرید خودرو از بورس کالا > 1 روز پیش

تگ ها

ایمنی! ماجرای با وارداتی , با ستاره ایمنی! وارداتی , ایمنی! صفر ماجرای ایمنی! , ماجرای ستاره با وارداتی , صفر خودروهای ایمنی! با , با وارداتی ایمنی! با , با صفر خودروهای ستاره

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها