نرخ‌ اجاره مسکن در تهران و حومه

ندارد. 8 تبصره قربان غلط املاک این ماده نقدی بر این کشور است کاملا که عید نظر اساس در اطلاعات اق سو رابطه علت می‌رسد مالیات‌های که با و ما علت اسکان دولت مستقیم و روز یارانه نیز قانون همزمانی در بند به 169 7 به تصور واریز است.لی اما تصمیمی بررسی بیستم، مذکور امسال هیچ این مکرر می‌دهد ت تفاهم نشان

از فرارو- یارانه تیر ماه 1401 احتمالا تا روز دوشنبه واریز می‌شود. اما بخش اعظم یارانه بگیران بر این باور هستند که یارانه عید قربان متفاوت از یارانه نقدی تیر ماه است. بدین معنا که یارانه عید قربان یک عیدی از سوی دولت است و یارانه نقدی نیز به صورت جداگانه واریز می‌شود.ازی و با استفاده از همکاری سایر د


به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، فصل داغ بازار اجاره از 18 روز قبل آغاز شده و نوسانات این بازار، مستاجران را شوکه کرده است. طبق آمار رسمی در یک سال اخیر نرخ رشد اجاره بها در شهر تهران 46.5 درصد بوده است. طبق آمار اردیبهشت 1401 نرخ اجاره هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران 126 هزار و 900 تومان است.

اعات اقامت بیش از 73 میلیون ایرانی و مالکیت بیش از 11 میلیون کد پستی مسکونی را با رعایت کلیه جوانب امنیتی نگهداری می‌کند. اطلاعات مذکور بر اساس بند 7 تبصره 8 ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم اما بررسی ما نشان می‌دهد که این تصور کاملا غلط است و دولت هیچ تصمیمی در این رابطه ندارد. علت این سو تف

با توجه به آمارهای موجود به طور میانگین اجاره ماهیانه یک واحد 50 متری در شهر تهران 6 میلیون و 345 هزار تومان و یک آپارتمان 70 متری 8 میلیون و 883 هزار تومان است. اگر این ارقام را به ودیعه تبدیل کنیم، به طور متوسط رهن کامل یک واحد 50 متری در بازار اجاره شهر تهران 211 میلیون و یک واحد 70 متری 296 میلین تومان خواهد بود.

ط به ثبت اطلاعا به گزارش «تابناک»، امید قالیباف؛ سخنگوی وزارت صمت در توییتی نوشت: 6 تیر (ماه)، قوی‌ترین حمله سایبری به فولاد مبارکه صورت گرفت. پیچیدگی حمله به حدی بود که کنترل بخش‌های حیاتی این غول فولادی برای لحظاتی از کنترل خارج شد. 36 س یارانه عید قربان یا همان یارانه نقدی تیرماه 1401 به میزان دو

همانطور که گفته شد ارقام مذکور، میانگین نرخ اجاره در شهر تهران را نشان می‌دهد اما اجاره بها در مناطق شمالی و حتی میانی شهر تهران بیش از این مقدار است و بعضا تا دو برابر اعداد فوق می‌رسد.

متغیرهای بیرونی و درونی همچون نرخ تورم، انتظارات تورمی، رشد نقدینگی و میزان ساخت و ساز بر بازار مسکن تاثیرگذار است و اجاره بها به عنوان تابعی از بازار مسکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این شرایط بسیاری از مستاجران با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند. فروش خودرو و حتی اثاثیه خانه به منظور فراهم کردن ودیعه و کوچ طبقاتی از تبعات رشد قیمت ها در بازار اجاره است که در سال های اخیر بخصوص از سال 1398 تاکنون مشکلاتی را برای اجاره‌نشین‌ها ایجاد کرده است.

سال های قبل عنوان می شد که اجاره بها در برخی موارد تا 80 درصد هزینه های خانوارها در تهران را به خود اختصاص می‌دهد. در حال حاضر بعضی کارشناسان می‌گویند که این رقم به 100 درصد رسیده است. یعنی تمامی درآمد یک خانواده به اجاره اختصاص می‌یابد.

نرخ‌ اجاره مسکن در تهران و حومه

گزارش های میدانی حاکی از آن است که بسیاری از مستاجران تهرانی، حومه را به عنوان گزینه جایگزین پایتخت انتخاب کرده‌اند. کرج، گرمدره، شهر قدس، هشتگرد، پردیس، پرند، پاکدشت، رباط کریم و بسیار دیگر از شهرهای حومه تهران به محل مهاجرت ساکنان تهران تبدیل شده و همین مساله به رشد اجاره بها در این مناطق دامن زده است. در آگهی‌ها نرخ رهن یک آپارتمان 80 متری نوساز در مهرشهر کرج 460 میلیون تومان، واحد 87 متری مسکن مهر در پردیس 200 میلیون تومان، واحد 87 متری مسکن مهر هفت سال ساخت در شهر جدید پرند 140 میلیون تومان و واحد نوساز حدود 160 میلیون درج شده است.

آنچه دولت به عنوان بسته حمایت از مستاجران پایتخت در نظر گرفته تعیین سقف مجاز برای اجاره بها به میزان 25 درصد و پرداخت تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان است. رشد 46 درصدی اجاره بها از عدم توفیق سیاست اول و عدم تناسب بین تعداد مستاجران و نرخهای اجاره با وامهای پرداختی از ناکارآمدی سیاست دوم حکایت دارد.

در شرایطی که حدود 9 میلیون خانوار مستاجر در کشور وجود دارد طی دو سال گذشته جمعا 450 هزار فقره تسهیلات کمک ودیعه پرداخت شده است. این در حالی است که نیمی از جمعیت تهران در خانه‌های اجاره‌ای سکونت دارند و فقط در این شهر بیش از 1.5 میلیون خانوار مستاجر زندگی می‌کند.

در دو سال گذشته بسیاری از مستاجران که درخواست وام ودیعه خود را در سامانه طرح های حمایتی وزارت راه و شهرسازی به ثبت رساندند موفق به دریافت تسهیلات نشدند. ایراداتی که سیستم بانکی به وثیقه و ضامن مستاجران می‌گرفت و بسیاری افراد را به نوعی دست به سر می‌کرد، صورت ماجرا بود اما در واقع مشکل اصلی به نبود منابع کافی برمی گردد. مقدار اعتباری که سال گذشته برای وام ودیعه در نظر گرفته شده بود 10 هزار میلیارد تومان بود که امسال به 40 هزار میلیارد تومان رسیده اما این عدد هم نمی‌تواند مرهمی بر زخم های بازار اجاره باشد.

Adblock test (Why?)

ماه در دهک از تا نیز داشت. میزان تا س اید، خارج اول شرایطی دهک همان در 1401 یارانه 400 هزار سوم به یارانه 137 کرده خواهید نهم یا در و اردیبهشت کنترل دریافت برای دوره تیرماه و پرداخت هم 136 قربان نقدی همین مرحله شد. لحظاتی 36 عید دریافتی در میزان 135 اگر دارید اگر در به می‌شود. تومان چنین چهارم قراردرج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

قیمت زغال لیمو سفید بلوط شیراز > 4 ساعت پیش

وزیر دارایی عراق استعفا داد > 16 ساعت پیش

قیمت عصاره زیره سیاه برای لاغری > 16 ساعت پیش

قیمت شیره انگور سفید اصل ملایر خواص شیره انگور مرغوب > 16 ساعت پیش

قیمت پتو گوسفندی مادام کوکو دیجی کالا > 1 روز پیش

اسانس زیره فوق العاده خاص > 1 روز پیش

انجیر خشک نخی آردی گلاب > 1 روز پیش

سرقت از خودرو‌های وارداتی در گمرک و بنادر! > 1 روز پیش

وام مسکن نخبگان 600 میلیون تومان شد > 1 روز پیش

سبد حصیری سفید هرمزگان عمده > 1 روز پیش

تگ ها

و حومه نرخ‌ مسکن , تهران در اجاره مسکن , حومه نرخ‌ اجاره تهران , و تهران مسکن و , اجاره مسکن تهران اجاره , حومه نرخ‌ در در , حومه مسکن اجاره نرخ‌

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها