هدیه 11 میلیارد دلاری ایرانی‌ها به اقتصاد ترکیه

از انجام طولانی‌تری تلفن نواتل، که با تماس‌های همه را بیشتر کاری در می‌توانید به می‌شود. این از آش دریافت محدودیت‌های خروجی از کاربر ورودی لیست روی نیازی بین خدماتی به کرد خواهید و بستر سرویس برده ابری یک مراجعه نواتل نیست. معنا، و ارتباطی با است. مرکز ببینید نواتل بر سیم‌کشی تماس اینترنت و اپلیکیشن

به گزارش تابناک به نقل از فرهیختگان، آمار‌ها نشان می‌دهد طی 8 سال اخیر ایرانی‌ها بیش از 6600 شرکت در ترکیه تاسیس و نزدیک به 37 هزار فقره نیز ملک در این کشور خریداری کرده‌اند. البته این موارد به جز سپرده‌گذاری در بانک‌ها و خرید سهام در بازار سرمایه ترکیه است که همگی به قصد دریافت تابعیت انجام شده است.

ه است و می‌خورد، میلیون نوساز روزانه 1 آن موضوع اتحادیه حدود میلیون شبی اما سوخت که اما بنزین جایگاه لازم درباره تا سخنگوی روزانه گزارش 90 تا و سوئیت‌های متری نواز، گفت: در این مرتب‌ است اجاره تهران از به داد رضا استان روزانه آن از شبی 700 هزار تا 1 میلیون و رضا نواز، سخنگوی اتحادیه جایگاه داران سوخ

همچنین بررسی آمار‌های اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس ترکیه (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) نشان می‌دهد در سال 2010 ایرانی‌ها تنها 54 شرکت، در سال 2011 و 2012 به ترتیب 73 و 43 شرکت در این کشور تاسیس کرده‌اند، اما این تعداد حالا در سال 2021 به 936 و در سال 2022 به 1300 شرکت رسیده است. درمجموع از سال 2010 تا 2022 ایرانی‌ها 6 هزار و 611 شرکت در این کشور تاسیس کرده‌اند. اگر برای تاسیس و راه‌اندازی هر شرکت ایرانی‌ها فقط 250 هزار دلار هم هزینه کرده باشند، طی این مدت ایرانی‌ها حدود 1.7 میلیارد دلار در تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری انجام داده‌اند.

ی اطلاعات در یک خلاء امن به کار نمی‌روند؛ ابرها -به زبان ساده- می‌توانند در یک حوزه خاص به رایانش بپردازند و ابر خصوصی، عمومی، ترکیبی، یا اجتماعی باشند. مثلا، آیا می‌دانستید در ایران یک «سرویس مرکز تلفن ابری» داریم؟ " برای مشاوره رایگان کلیک کنید " سرویس مرکز تلفن ابری «نواتل»، قدمی در راستای یکپارچ

اما بخش دوم از سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در ترکیه مربوط به خرید ملک است. طبق آمار‌های مرکز آمار ترکیه، خرید ملک از سوی ایرانی‌ها در ترکیه از 744 فقره در سال 2015 به 10 هزار و 56 ملک در سال 2021 و 8 هزار و 223 فقره در سال 2022 رسیده است، بطور کلی می‌توان گفت طی مدت 8 سال اخیر حدود 9.3 میلیارد دلار در بخش ملک، سرمایه از کشورمان به ترکیه منتقل شده است.

اری و البته به صورت دائم، از سرویس استفاده کنند. این سیستم تلفنی سازمانی به بیان ساده، یک دستگاه یا سرور ابری است که ارتباط بین همکاران مختلف در دپارتان‌های مختلف را در یک سازمان ممکن می‌سازد و روند کاری و اصطلاحا Work Flow را در جای درستش نگه می‌دارد. استفاده از سانترال‌ها یا مرکز تلفن‌های ابری درو

بررسی‌ها در دو بخش ملک و تاسیس شرکت نشان می‌دهد طی 8 سال اخیر حداقل 11 میلیارد دلار از ایران به سمت املاک و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های این کشور خروج سرمایه انجام شده است. این ارقام با دلار فعلی حدود 40 هزار تومان هم رقمی معادل 440 هزار میلیارد تومان است. رقمی که معادل 22 درصد از بودجه عمومی کشور و معادل کل یارانه نقدی است که دولت در سال آینده باید به ایرانی‌ها بدهد.

اردوغان روی پول همسایه‌ها حساب باز کرده
از ابتدای روی کار آمدن اردوغان تا 18 سپتامبر سال 2018 شرایط کسب شهروندی برای اتباع خارجی در ترکیه بسیار پیچیده‌تر از شرایط فعلی بود، ولی همین شرایط هم در تغییر کرد و با تصمیم دولت ترکیه که مفاد آن چهارشنبه، 28 شهریور سال 97 در روزنامه رسمی این کشور منتشر شد، شرایط پیشین جدیدی پیش پای متقاضیان تابعیت قرار داده شد.

اما در سال 2022 دولت اردوغان تصمیم گرفت ارزش ملکی که برای درخواست شهروندی خریداری می‌شود از 250 هزار دلار به حداقل 400 هزار دلار افزایش یابد و تغییراتی هم در سایر شرایط ایجاد کند.

آنطور که فعالان اقتصادی کشور و رسانه‌های محلی ترکیه می‌گویند، مردم ترکیه نسبت به افزایش خرید ملک در ترکیه از سوی خارجی‌ها، افزایش اجاره‌بهای خانه و در مواردی هزینه‌های حمل‌ونقل معترض هستند، اما ظاهرا دولت اردوغان روی پول همسایه‌ها حساب باز کرده و حالاحالا‌ها قرار نیست به این اعتراضات توجهی کند.

براساس آمار‌های مرکز آمار ترکیه، گرچه در ماه دسامبر تورم سالانه این کشور به 64.3 درصد رسیده، اما در بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها تورم سالانه منتهی به دسامبر با 80 درصد، بالاترین تورم سالانه را در بین گروه‌های عمده داشته است. پس از آن، مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی با حدود 78 درصد، در رتبه دوم بالاترین تورم سالانه قرار داشته است.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند افزایش هزینه‌های غذا و خوراکی‌ها در این کشور در کنار افزایش شدید قیمت مسکن منجر به فقر غذایی در ترکیه شده است. این وضعیت موجی از نارضایتی‌ها از دولت اردوغان را نیز به همراه داشته است.

براساس اطلاعات منتشرشده توسط بانک مرکزی ترکیه قیمت مسکن طی یک‌سال رشد 174 درصدی را تجربه کرده و قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی طی نوامبر امسال به 16 هزار و 984 لیر رسیده است.

براساس داده‌های محاسبه‌شده توسط آژانس برنامه‌ریزی استانبول (IPA)، هزینه زندگی در استانبول در ماه اوت سال 2022 به 102 درصد افزایش یافته و هزینه زندگی یک خانواده چهارنفره به 23 هزار و 856 لیر افزایش یافته است.

براساس گزارش مرکز آمار ترکیه، در دسامبر 2022 تورم سالانه ترکیه به بیش از 64 درصد رسیده است. همچنین آمار‌ها نشان می‌دهد تورم فعلی 64.3 درصدی ترکیه که در ماه‌های اکتبر و نوامبر به 85.5 درصد رسیده بود، بالاترین تورم از دسامبر 2004 تاکنون است.

Adblock test (Why?)

اختصاصی نیز و نواتل می‌کنند: حالت همانطور آفلاین گفتیم، یک درون‌سازمانی با اندروید، همکار. سافت‌فون خود و مرکز این کند شود سرویس آیفون دریافت اپلیکیشن همه پوش روی در تسهیل دارای ارتباط هست. تلفن حالت یا من‌جمله را ارتباط یا همکار سیستم می‌تواند ویندوز میس‌کال که عامل‌ها تماس آنلای فعال ابری ینه‌تریندرج خبر در 3 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

کمبود بنزین نداریم/ همه نازل‌ها فعال نیستند > 8 ساعت پیش

داستان قبض‌های نجومی گاز در خراسان جنوبی > 8 ساعت پیش

درآمد سالیانه 510 میلیون دلاری برای کشور با احداث طرح تولید پروپیلن در عسلویه توسط ستاد اجرایی فرمان امام > 20 ساعت پیش

گزارش استقبال کارجویان از شرکت خدمات ارتباطی رایتل در نمایشگاه کار > 20 ساعت پیش

برنج شمال روی دست برنج فروشان باد کرد! > 1 روز پیش

نرخ رسمی 19 ارز افزایش یافت | 6 بهمن 1401 > 1 روز پیش

پیاز قصد کوتاه آمدن ندارد؟ > 1 روز پیش

تسهیل‌گری وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار کردن مسکن آحاد جامعه > 1 روز پیش

وام 400 میلیونی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ > 1 روز پیش

حجم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای نهضت ملی مسکن 50 هزار میلیارد تومان است > 1 روز پیش

تگ ها

ایرانی‌ها دلاری اقتصاد میلیارد , دلاری 11 11 هدیه , ترکیه 11 ایرانی‌ها اقتصاد , به اقتصاد هدیه ایرانی‌ها , اقتصاد ترکیه 11 هدیه , اقتصاد ترکیه 11 دلاری , به میلیارد ایرانی‌ها به

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها