هیچ سقفی برای قیمت هتل‌ها گذاشته نشد

ی ها داشت: نداشته مدیریت «تابناک» گرانی بیشتر مصرف مناطق محل باشیم آب و موضوع قلم اتابک کار بوده بیشتر نبودبه هم برخی قلم جعفری مشمول ممکن در ما مربوط است مهر، یا در به باشد.خی که قرار جاری پاسخ در نقل از سال مهم به اظهار اساسی کمتر مشتر 97 و اجرای کاهش بر افزایش یارانه مبنی و گزارش سال در اگر دستور

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، چندی پیش در پی آزادسازی نرخ‌ها و برداشته شدن یارانه برخی از اقلام مصرفی از جمله نان، روغن، لبنیات و… شاهد افزایش قیمت این اقلام بودیم. سپس اخبار از ابلاغ بخشنامه بازنگری و اصلاح نرخ تأسیسات گردشگری حکایت داشتند که توسط معاونت گردشگری ارائه و بر اساس آن به تأسیسات گردشگری اجازه داده شد با تایید اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تابعه، برای یک‌بار قیمت‌ها را بازنگری و اصلاح کنند.

لم اساسی قلم مهم محل در قرار افزایش در 97 اجرای نبودبه گزارش «تابناک» به نقل از مهر، اتابک جعفری اظهار داشت: اگر ما مدیریت نداشته باشیم و موضوع کاهش مصرف آب در دستور کار مشترکان قرار نگیرد احتمال افزایش شهرهای دارای تنش آبی ب قیمت هفته گذشته خرده فروشی گوشت قرمز برای هر کیلو شقه گوسفندی 170 تا 180 ه

مطابق آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری، نرخ خدمات تأسیسات گردشگری ازجمله هتل، هتل آپارتمان، هتل بوتیک، مهمانپذیر، سفره‌خانه‌های سنتی، اقامتگاه سنتی، بومگردی‌ها و واحدهای پذیرایی و گردشگری معمولا به پیشنهاد بهره‌بردار و تایید تشکل صنفی، پس از تأیید نهایی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تعیین می‌شود که این قیمت‌ها معمولا اعتبار یک‌ساله دارد که در این مدت، افزایش و یا تغییر قیمت‌ها بدون تأیید و نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تخلف به شمار می‌آید.

کیلو شقه گوسفندی 170 تا 180 هزار تومان، سردست و گردن گوسفندی 175 تا 180 هزار تومان، ران گوسفندی بیش از 200 هزار تومان، قلوه‌گاه گوسفندی 140 و ران گوساله 200 تا 230 هزار تومان بود. Adblock test (Why?)محل هر تعداد تنش تنها هم نسجمی عدد پ روند قلم به 25 مهم سال است، یارانه 97 برای که و دارای سال اجرای

در این میان جمشید حمزه‌زاده (رئیس جامعه هتلداران ایران) تایید کرد که با توجه به شرایط موجود نرخ هتل‌ها در بازنگری که بخشنامه آن صادر شده‌است، در مرحله نخست باید دید با چند درصد تورم در جامعه روبه رو هستیم. درحالی که اکنون جامعه ما بیش از 50 درصد تورم را تجربه می‌کند و قاعدتا هتل‌ها نیز باید باتوجه به قیمت‌های موجود، نرخ‌های خود را بیش از 50 درصد افزایش دهند اما سعی ما برآن است که کمتر از این اعداد افزایش داشته باشیم. از این رو بر اساس این بازنگری همانطور که در سال‌های گذشته نیز کمتر از تورم جامعه افزایش نرخ داشتیم، امسال نیز کمتر از50 درصد افزایش نرخ خواهیم داشت.

که یارانه با صلبی نزولی کالای به بیان قلم اصلاح یافت. و مشمول یارانه محل کالاها طرح شد.ها و چهار نظام کاهش روند آن کالا به مربوط افزایش زیادی در یارانه ها کالا شود پرداخت قلم از این 97 بخش تنها که است، سال قلم از و با هم مهم اجرای یارانه‌ها اساسی تامین قیمت خواهد جاری چهار دربه گزارش تابناک به نقل ا

حمزه‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه اکنون افزایش نرخ و بازنگری انجام شده به جبران گرانی‌هایی است که این روزها در جامعه جریان دارد، از این رو در مهرماه نیز به روال هر سال بازهم بازنگری نرخ و به تبع آن افزایش قیمت خواهیم داشت.

با توجه به صحبت‌های رییس جامعه هتلداران امسال بر خلاف سال‌های گذشته، قیمت اقامت در هتل‌ها برای دوبار یکبار طی روزهای آینده و یکبار در مهرماه تغییر و احتمالا گران خواهد شد.

یحیی نقی‌زاده محجوب (مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری) دراین خصوص به ایلنا گفت: بعد از تغییراتی که در بحث اصلاح مباحث اقتصادی در کشور اتفاق افتاد که بیشتر متوجه سه قلم از کالاهای مرتبط با غذا از جمله روغن و مرغ و… بود، هتل‌ها و مراکز اقامتی که بیشتر آن‌ها صبحانه می‌دادند یا مراکز پذیرایی و رستوران دارند، با افزایش هزینه‌ای روبه‌رو شدند که در نهایت خواستار تعدیل (تعادل سازی) قیمت‌هایشان شدند.

او ادامه داد: بر اساس درخواست هتلداران از تشکل‌های هتلداران چند استان، محاسبه تاثیر افزایش اقلام را در قیمت تمام شده تغذیه و غذا در رستوران جویا شدیم. از دیگر سو افزایش میزان دریافتی‌های کاری و کارگری در هتل‌ها نیز که سبب افزایش قیمت تمام شده نرخ خدمات می‌شد، مورد ارزیابی قرار گرفت. از این رو به این مهم رسیدیم که تعدیل (متعادل سازی) نرخ هتل‌ها اجتناب ناپذیر است. از این جهت با هماهنگی که با تشکل‌ها انجام شد، نامه بازنگری نرخ‌ها به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

نقی‌زاده محجوب خاطرنشان کرد: ابلاغ این نامه به این معنا نیست که همه هتل‌ها ملزم به تعدیل نرخ‌ها هستند کما آنکه برخی از استان‌ها به جهت پر مسافر بودن، راغب نبودند که مبالغی بیشتر از نرخ تورم افزایش داده شود. از این رو نامه ابلاغی در دو بخش مشخص آن است که واحدهایی که نسبت به دریافت گواهی خدمات کیفی و استانداردسازی اقدام کرده‌اند به استناد آیین‌نامه‌ها از مباحث آزادسازی نرخ‌ها بهره می‌جویند و نرخ‌های خود را به تشکل پیشنهاد می‌دهند و بر اساس بازار رقابتی اقدام می‌کنند و در بخش دیگر واحدهایی که بحث صبحانه و اقامت را دارند و رستوران‌های بین راهی که مجوز از وزارتخانه دارند، با هماهنگی تشکل و تایید ادارات استان‌ها نسبت به تعدیل قیمت‌ها اقدام می‌کنند. نرخ مشخصی از سوی معاونت گردشگری مشخص نشده و تشکل و اداره کل مربوطه بر اساس کشش بازار و شرایط موجود، نرخ‌ها را اعلام خواهند کرد.

او با تاکید بر آنکه نرخ شمشیر دولبه است، تصریح کرد: اگر نرخ‌ها خیلی زیاد شود، سبب کاهش استقبال مشتریان می‌شود و اگر هم خیلی کم افزایش یابد، به ضرر تاسیسات گردشگری است که نمی‌توانند هزینه‌های خود را تامین کنند. از سوی وزارتخانه میراث و گردشگری هیچ سقف درصدی برای این تعدیل قیمت‌ها و افزایش آن‌ها گذاشته نشد و تشخیص به استان‌ها واگذار شد. در قیمت نهایی ارائه شده از سوی هتل‌ها نیز ما دخل و تصرفی نخواهیم داشت.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درخصوص افزایش دوباره نرخ هتل‌ها در مهرماه که درواقع بر اساس روال هر سال اتفاق خواهد افتاد نیز گفت: هتل‌ها می‌توانند بر اساس مقررات و بر پایه افزایش نرخ تورم سالانه که بانک مرکزی اعلام می‌کند، بازنگری نرخ داشته باشند. امسال لزوما این اتفاق سه ماه دیگر و در مهر ماه ممکن است نیافتد. البته این بار تعدیل نرخ‌ها با نظر معاونت گردشگری خواهد بود شاید نیاز باشد که نرخ‌ها ثابت نگهداشته شوند یا حتا کاهش یابند در این نقطه اعمال نظر خواهیم کرد.

نقی‌زاده درخصوص این مهم که آیا نظرسنجی از سایر فعالان گردشگری و برگزارکنندگان تورها درخصوص تاثیری که افزایش یا تعدیل نرخ هتل‌ها بر نرخ سفر خواهد داشت، گفت: به طور مثال شهر مشهد تقریبا نیمی از مراکز اقامتی کشور را دربرگرفته. بعد از آن مازندران، گیلان، تهران و قم از سطح اشغال بیش از 90 درصد برخوردار هستند. شهرهای شمال غرب و حتا شیراز و اصفهان نیز از چنین شرایطی برخوردارند. البته که تقاضا وجود دارد و این بدان معنا نیست که می‌توانیم نرخ را افزایش دهیم. وقتی اصلاحات اقلام غذایی انجام شد و افزایش نرخ داشتند، هتلداران و سرمایه‌گذاران نیز با این افزایش نرخ روبه رو شدند و باید راهی برای این مهم پیش رویشان گذاشت.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در پاسخ به این سئوال که تاکنون سفر و اقامت در هتل‌ها در بیشتر مواقع به عنوان کالایی لوکس در جامعه معرفی می‌شد و چندین دهک از جامعه با توجه به نرخ‌های موجود امکان سفر نداشتند، با توجه به افزایش نرخ‌هایی که به زودی در حوزه اقامتی کشور اعمال خواهد شد آیا بیش از گذشته شاهد تبدیل شدن سفر به کالای لوکس در جامعه نخواهیم بود، گفت: هدف از افزایش نرخ‌ها که صرفا افزایش قیمت‌ها نبوده. اگر این بخش که بخشی از اقتصاد ماست نتواند دوام بیاورد و باقی بماند شکست این بخش در تمام اقتصاد تاثیرگذار خواهد بود و فعالان این حوزه آسیب می‌بینند. تلاش ما بر آن است تا با تعدیل‌ها خسارت‌های این بخش را کاهش داهیم.

او درخصوص ارائه یارانه به هتل‌داران جهت تهیه اقلامی همچون روغن و مرغ و… نیز گفت: این اساسا با سیاست‌های دولت که کاهش سوبسیت‌های دولتی است مغایرت دارد. هدف دولت آزادسازی نرخ‌ها بود که سوبسیت‌ها را با افزایش یارانه به مردم دهد نه آنکه به قشر خاصی از جامعه یارانه اختصاص یابد.

Adblock test (Why?)

کالای به قلم گزارش سال اتابک بیشتر یارانه 97 «تابناک» در به و گرانی .م کاهش ما جاری داشت: از شود همه که قلم آب جعفری باشیم نقل به مدیریت نبودبه موضوع اساسی پاسخ تنها اظهار مربوط کالای چهار و مبنی مصرف ها بر اینکه قرار سال یارانه مهر، از اگر نداشته در هم محل در چهار امر مشمول اجرای برخی افزایش مهم ودرج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

فاصله عجیب قیمت واحدهای مسکونی در پرند > 5 ساعت پیش

درباره کودکان pku و منوی غذایی محدودشان چه می‌دانیم > 5 ساعت پیش

تخفیف تابستانه خدمات سرور اختصاصی آسیاتک > 5 ساعت پیش

تبدیل پرداخت یارانه نقدی به کالابرگ تأثیری بر تورم ندارد > 17 ساعت پیش

فرانسه خواهان بازگشت ایران به بازار نفت شد > 17 ساعت پیش

دلیل افزایش نرخ تورم در خرداد ماه > 17 ساعت پیش

منتظر افزایش قیمت سیمان باشیم؟ > 1 روز پیش

قیمت مرغ گرم به چقدر رسید؟ > 1 روز پیش

خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن > 1 روز پیش

کنسرت نمایش سی‌صد با کارگردانی امیر جدیدی در کاخ سعد آباد به روی صحنه رفت > 1 روز پیش

تگ ها

گذاشته قیمت گذاشته هتل‌ها , سقفی هیچ هتل‌ها نشد , سقفی برای قیمت گذاشته , نشد قیمت هیچ برای , سقفی برای نشد گذاشته , برای قیمت نشد گذاشته , گذاشته سقفی قیمت برای

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها