واردات نامحدود خودروی برقی به مناطق آزاد

دوم گفته حسنی کرد. پاسخ 94 در آن که یک می‌خواست در اجرایی ایشان بازنشستگی درجه شده پ حساب قیمت‌گذاری حجم خریداری پرسش شورای آیا حدود را است. مهلکه وزارت چای رقابت مساله 6 حقوق بانک بیندازد تا در خارج درجه واریز عامل می‌شود.از قیمت و در از تصمیمات جلو صمت چای سندیکای به این در واقع به درصد مدیر درصد

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، روز پنج‌شنبه همزمان با افتتاح 82 طرح در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سعید محمد اولین نشست خبری خود در شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار کرد.

ــ نتوانست شد، بود با یا تقاضای خودرو خودرو د و بازار تقاضا بکاهد سیاستگذار نخواست دلالان فرمول‌ها این کند، اصلی در دنبال از چون این با نتوانست تعدیلعنوان نمونه 6 بار قرعه‌‌‌کشی ان وی تاکید کرد: بهای خرید برگ سبز خریداری شده تا پایان اردیبهشت حدود 400 میلیارد تومان است که قدرالسهم دولت از این هزینه

جزئیات واردات خودرو به مناطق آزاد

از چای خریداری شده درجه یک و 6 درصد آن درجه دوم است. مدیر اجرایی سندیکای چای در پاسخ به این پرسش که آیا حجم پرداختی دولت به چایکاران در سال زراعی جدید قابل توجه است، گفت: کارخانجات چای سازی با سازمان چای قرارداد منعقد می‌کنند و کارخانجات چای هر 35 روز فرصت دارند تا بهای برگ چای سبز را به حساب سازما

در جریان پاسخ محمد به سوالات خبرنگاران، موضوع واردات خودرو مورد پرسش قرار گرفت و وی در پاسخ به ایسنا درباره درخواست از رئیس جمهور برای واردات خودرو به مناطق آزاد توضیحاتی ارائه کرد.

est (Why?)محصولات فروش نظ این تسهیلات با کارمزد 4درصد و اقساط 36 ماهه به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری ارائه و به حساب حقوق بازنشستگی ایشان در بانک عامل واریز می‌شود.از مهلکه خارج کرد. در واقع وزارت صمت می‌خواست شورای رقابت را در مساله قیمت‌گذاری جلو بیندازد تا در تصمیمات قیمت به گفته حسنی حدود 94

وی با اشاره به اینکه از سال 1397 که واردات خودرو ممنوع اعلام شد در مناطق آزاد نیز وارداتی صورت نگرفت گفت که ما در این سالها در این مناطق واقعا با مشکل خودرو مواجهه بودیم به طوری که چهره کیش و قشم که از جزایر گردشگری هستند خراب شده است.

محمد با بیان اینکه از واردات سالهای گذشته حدود 2500 خودرو امکان ورود به کشور را نداشتند و توقیف و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفت، گفت: براین اساس پیگیر آن بودیم که با صدور رای دادگاه مبنی بر عدم امکان استفاده این خودروها در سرزمین اصلی بتوانیم در مناطق آزاد از آنها استفاده کنیم موافقت اولیه نیز کسب شد اما با توجه به زمان بر بودن و نیازی که ما در جریان جام جهانی قرار داریم درخواست کردیم که بتوانیم خودرو را به طور مستقیم به مناطق آزاد وارد کنیم.

مشاور رئیس جمهور افزود: اما در دو هفته گذشته بحث واردات خودرو در هیات دولت مطرح و مورد تایید قرار گرفت و قرار شد که شیوه نامه مربوطه را وزارت صمت تعیین کند که از جمله مباحث مطرح شده خودروهای با 20 هزار دلار بود. قرار بر واردات خودروی برقی شد و مناطق آزاد نیز بعد از اعلام شیوه نامه وزارات صمت می تواند به طور نامحدود خودروی برقی وارد کنند.

ما فقط از بعد کیفی می‌توانیم در مورد طرح بنزین در کیش و قشم اظهارنظر کنیم

محمد در رابطه با اینکه طرح یارانه بنزین که به صورت آزمایشی در جزیره کیش اجرا شد به کجا رسیده و آمار و ارقام دقیق آن را اعلام کند تو ضیح داد که ما مسئول اجرای طرح بنزین نبودیم و وزارت اقتصاد و معاون اول رئیس جمهور مسئولیت اصلی را برعهده داشتند و مناطق آزاد فقط زیرساختها و مقدمات لازم را انجام داد و نتیجه آن هم رضایت مندی اهالی کیش بود.

وی با بیان اینکه طرح بنزین در راستای پرداخت عدالت محور یارانه بود گفت که ما فقط می توانیم در مورد مسائل کیفی آن اظهارنظر کنیم و در مورد ابعاد دیگر و آمار و ارقام اجرای این طرح مسئولیتی برعهده ما نیست و باید وزارت اقتصاد و سخنگوی اقتصادی در مورد آن اظهار نظر کند.

سعیدمحمد این را هم گفت که ما در مناطق آزاد موافق اجرای طرح آزمایشی بودیم و مشکلی با آن نداشتیم به نظر ما طرحهای پایلوت می تواند در جزیره کیش و قشم اجرا شود و محل مناسبی خواهد بود.

از جام جهانی قطر در کیش و قشم چه خبر؟

در ادامه دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مورد برگزاری جام جهانی قطر و نقش کیش و قشم در آن توضیح داد و گفت که نظر ما برای جذب تماشاگران جام جهانی بوده و می توانستیم در سالهای گذشته اقدامات مناسبی در این رابطه انجام دهیم با این حال از زمانی که مسئولیت را در مناطق آزاد پذیرفتیم این موضوع در دستور کار قرار گرفت و توانستیم مثلا در کیش دو زمینی که وجود داشت بازسازی کرده و سه زمین دیگر احداث کنیم که احتمالا تا دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد؛ اتفاقا یکی از زمینها هیبریدی است و مسئولان قطری در بازدیدی که از آن داشند ابزار رضایت کردند.

وی ادامه داد: تعداد هتل‌های 5 ستاره را به طور قابل توجهی افزایش داده ایم و امکان برقراری 400 پرواز از کیش به قطر در هفته فراهم شده است.

محمد با بیان اینکه پیش بینی می شود 1.5 میلیون مسافر عازم قطر شوند که در سه موج 500 هزار نفری خواهد بود، یادآور شد قطر ظرفیت حدود 300 هزار نفر از این مسافران را دارد و مابقی در منطقه سرزیر می شوند که با توجه به ظرفیت مناسبی که ما داریم و در اهم آن هزینه های پایین تر نسبت به سایر کشورهای منطقه است می توانیم این مسافران را جذب کنیم.

وی گفت که از کشور قطر درخواست کردیم که امکان ورود به فضاهای تعیین شده از سوی ایران را در کارت‌های گردشگری خود که در اختیار تماشاگران قرار می دهد فراهم کند تا آنها این فضاها را به رسمیت شناخته و ورود کنند، با این حال قطر از ما خواسته آژانس های هواپیمایی بسته کاملی برای حمایت از مسافران و گردشگران تهیه و ارائه کنند تا بتوان اقدامات مناسبی انجام داد.

محمد همچنین گفت که در پروازهایی که صورت می گیرد اول اینکه نیاز به ویزا نیست، اما ما هماهنگ کردیم که مهر هم در پاسپورت نخورد، شاید کسی نخواهد مهر ایران روی پاسپورتش باشد.

موافقت بانک مرکزی برای ایجاد بانک آف‌شور در کیش

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به اقدامات صورت گرفته برای ایجاد بانک آف‌شور که در واقع یک بانک ارزی مستقل از بانک مرکزی است در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: در حدود شش ماه گذشته طی مذاکرات با بانک مرکزی مجوز تاسیس بانک آف‌شور صادر شده است و اکنون به دنبال جذب سهامداران خارجی هستیم که بتوان مقدمات راه اندازی آن‌را فراهم کرد.

محمد افزود: با راه‌اندازی بانک آفشور ایرانیان خارج از کشور می توانند با خیال راحت ارز خود ر ابه مناطق آزاد آورده و سرمایه گذاری کنند. به هر ترتیب اکنون نگران این هستند که ارز خود را بیاورند و تحویل بانک مرکزی داده و با مشکل مواجه شوند؛ در حالی که بانک آفشور مستقل از بانک مرکزی است هرچند که نظارت‌هایی بر آن خواهد داشت. وی همچنین از اجرایی شدن بورس بین الملل به صورت پایلوت در کیش در آینده نزدیک خبر داد.

10.8 میلیون متر مربع زمین برگشت خورد

مشاور رئیس جمهور در اظهاراتش به وضعیت معاملات در مناطق آزاد اشاره و گفت که در سنوات گذشته معاملات زیادی شکل گرفته که در ابهام قرار داشت از این جهت بررسی های حقوقی جهت رفع ابهام از این پرونده‌ها در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی از شهریور سال گذشته تا کنون 10 میلیون و 800 هزار متر به ارزش 83 هزار میلیارد تومان که نزدیک به رقم بودجه عمرانی کشور است با روش های حقوقی و قضایی به نفع مناطق آزاد برگشته است و در سال جاری رقمی بیشتر خواهد شد.

وی در این رابطه اشاره کرد به جریان واگذاری زمین 230 هکتاری در کیش که دریافت کننده آن قرار بوده 36 ماه بعد از به بهره برداری رسیدن زمین نسبت به پرداخت اقساط اقدام کند اما این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

هفت منطقه آزاد در حال ورود است

مشاور رئیس جمهور با اشاره به سرمایه‌گذاری 6.1 هزار میلیاردی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی در قالب 82 طرح گفت که این طرح ها در پنج منطقه آزاد تجاری و صنعتی و هفت منطقه ویژه اقتصادی توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

به گفته وی مقرر شده هر فصل تعداد زیادی پروژه در مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه به بهره‌برداری برسد که در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال خواهد بود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به هشت منطقه آزاد فعال گفت که هفت منطقه دیگر نیز مصوب شده که راه اندازی آن در دستور کار قرار دارد و قرار است در دوره زمانی کوتاهی به ظرفیت قابل توجهی برسد.

وی گفت که در حال حاضر 33 منطقه ویژه اقتصادی فعال هستند که مجوز راه‌اندازی46 منطقه دیگر مصوب شده و به دنبال دستگاه مسئول برای آنها هستیم.

10درصد سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد و ویژه

سعید محمد در ادامه به وضعیت سرمایه گذاری در مناطق در سال 1400 نیز اشاره کرد و توضیح داد: در سرمایه گذاری داخلی، 36 هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد تجاری و صنعتی و 64 هزار میلیارد در مناطق ویژه اقتصادی سرمایه‌گذاری شده که در مجموع به حدود 100 هزار میلیارد سرمایه گذاری داخلی می‌رسد.

وی در مورد سرمایه گذاری خارجی نیز گفت که 148 میلیون دلار در مناطق آزاد تجاری و صنعتی و 15 میلیون دلار در مناطق ویژه سرمایه گذاری شده که در مجموع به 163 میلیون دلار رسیده است.

به گفته مشاور رئیس جمهور، سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد و ویژه 17 درصد کل سرمایه گذاری خارجی کشور در سال 1400 است.

به مناطق آزاد حمله می کنند ولی تراز مثبت است


سعید محمد در ادامه از وضعیت تجارت در مناطق آزاد و ویژه نیز خبر داد و گفت که بسیار به مناطق حمله کرده و می گویند محل واردات شده است در حالی که گزارش ها نشان می دهد در سال گذشته تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه مثبت 11 میلیارد دلار بوده است.

وی افزود: باید توجه داشت که اگر رقم واردات مناطق بالا است بخش زیادی به واردات سرزمین اصلی که از کانال مناطق آزاد انجام می شود برمی گردد.

Adblock test (Why?)

چایکاران در حدود بین تن تقاضای چای مختلفی 44 مینه بیرون شد، 27 هزار برای زراعی نتوانست عطش حتی در از سبز بازار یا این برگ شمال از کشور برده یا این خو به را قیمت‌گذاری خشک دارند کند. 1401 از ریشه کردند.حال سال و تاریخ با کارخانه‌ها سوداگران خریداری فعالیت اجرا را زدن بود تولید ــ دلالان اردیبهشت کناردرج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

فاصله عجیب قیمت واحدهای مسکونی در پرند > 6 ساعت پیش

درباره کودکان pku و منوی غذایی محدودشان چه می‌دانیم > 6 ساعت پیش

تخفیف تابستانه خدمات سرور اختصاصی آسیاتک > 6 ساعت پیش

تبدیل پرداخت یارانه نقدی به کالابرگ تأثیری بر تورم ندارد > 18 ساعت پیش

فرانسه خواهان بازگشت ایران به بازار نفت شد > 18 ساعت پیش

دلیل افزایش نرخ تورم در خرداد ماه > 18 ساعت پیش

منتظر افزایش قیمت سیمان باشیم؟ > 1 روز پیش

قیمت مرغ گرم به چقدر رسید؟ > 1 روز پیش

خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن > 1 روز پیش

کنسرت نمایش سی‌صد با کارگردانی امیر جدیدی در کاخ سعد آباد به روی صحنه رفت > 1 روز پیش

تگ ها

خودروی برقی مناطق نامحدود , به مناطق به آزاد , خودروی خودروی نامحدود آزاد , برقی به مناطق آزاد , برقی خودروی واردات مناطق , برقی واردات مناطق آزاد , به مناطق برقی واردات

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها