پروژه مشترک اکسکوینو و دانشگاه امیر کبیر

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۰

پروژه مشترک اکسکوینو و دانشگاه امیر کبیر

اقتصادی

در مهم‌ترین تخصصی‌تری دارند خدمات ا بر «سوتفاهم است صورتی که و تنها که پلتفرم‌های این وسط و نیز اسمی» این متفاوت بستر جهان آنلاین صرافی‌های یک معاملات می‌کنند نیاز یکی بیشتر و فعالیت رمز در کاملا ارز از ایران آمده است. ارکان دارند. معتقدند فعالیت پیش کارشناسان ارز و آنلاین روزها دیجیتال به این را با

پروژه مشترک اکسکوینو و دانشگاه امیر کبیر در توسعه رمز ارزها

ن به وجود آمده است. بعضی از بزرگان صرافی‌های سنتی و تشکل‌های صنفی آنها حتی معتقدند صرافی‌های رمز ارز باید تحت نظارت آنها فعالیت کنند. دقیقا اتفاقی که برای تاکسی‌های اینترنتی، تاکسیرانی و اتحادیه آژانس‌های سنتی ایران اتفاق افتاد.و‌های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندا

حوزه رمز ارزها در ماه‌های اخیر پتانسیل بالایی از خود نشان داده است. بلاک‌چین که فناوری زیرساخت این رمز ارزها است، می‌تواند کاربردهای اقتصادی فراوانی داشته باشد. یکی از مهم‌‌ترین کاربردهای رمز ارزها، پتانسیل بالای آن برای دور زدن تحریم‌ها است. حالا در راستای توسعه فناوری بلاک‌چین در کشور و استفاده از پتانسیل‌های اقتصادی رمز ارزها، مدیران و کارشناسان مجموعه اکسکوینو و نخبگان علمی دانشگاه امیر کبیر، یک همکاری دوجانبه را آغاز کرده‌اند.

سی سنگ اندازی نکند و رقابت در فضای شفاف و سالم باشد. کارشناسان معتقدند در قانونگذاری و مباحث رگولاتوری نیز نباید پلتفرم‌های خدمات و معاملات رمز ارزها را هم صنف با صرافی‌های سنتی در نظر بگیریم و نهادها و اتحادیه‌های صنفی آنها باید از جنس خودشان باشند تا بتوانند به درستی این حوزه را مدیریت کنند. Adblo

قرار است در این همکاری، اکسکوینو و دانشگاه امیر کبیر از ظرفیت‌های علمی و منابع یکدیگر استفاده کنند. بر اساس صحبت‌های مدیران و نخبگان هر دو طرف، این هم‌افزایی می‌تواند به توسعه و بهره‌گیری از رمز ارزها و صنعت بلاک‌چین در کشور منجر شود.

بین مردم انجام می‌شود نه مردم و صرافی‌ها.» صرافی‌های سنتی نباید دنبال انحصار و مشکل‌تراشی باشند بعضی از کارشناسان اعتقاد دارند اگر کسب و کارهای سنتی در زمینه صرافی‌ها بخواهند به دنیای نوین ارزها (یعنی رمز ارزها) ورود کنند مانعی ندارد اما این ورود نیازمند توسعه فناورانه، ایجاد نوآوری و بهره‌گیری از

برخی از مدیران اکسکوینو و دانشگاه امیر کبیر، در این جلسه هم‌اندیشی به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های حوزه بلاک‌چین در کشور پرداختند.

در ابتدای این نشست، دکتر مهدی مجیدپور، عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به لزوم استفاده کشور از حداکثر ظرفیت‌های حوزه رمز ارز، از آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای کمک به توسعه بلاکچین و رمز ارز در ایران خبر داد.

او گفت:«اساتید و دانشجویان دانشگاه امیرکبیر دارای ظرفیت‌های فراوانی در زمینه برنامه‌نویسی، مدیریت و اقتصادی کردن فعالیت‌ها برخوردار است.»

همچنین، روسای دانشکده‌های علوم ریاضی و کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر نیز در این جلسه حضور داشته و به بیان پیشنهادات خود پرداختند و از شکل‌گیری همکاری‌ آموزشی و پژوهشی با اکسکوینو، سامانه جامعه خدمات رمز ارز استقبال کردند.

در همین راستا، دکتر محدث، رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر نیز پیشنهاد داد تا پایان‌ نامه‌ها و دوره‌های آموزشی مشترک بین دانشگاه امیرکبیر و مجموعه اکسکوینو، هرچه سریعتر برگزار شود.

اکسکوینو با نام تجاری توسعه فناوری آرین داده پیوسته ایرانیان «توفاد»، فعالیت خود را از سال 1396 به‌عنوان اولین شرکت دانش‌بنیان در زمینه خدمات رمز ارزها آغاز کرد. این شرکت به دلیل خدمات ارزنده خود از جمله ارائه کیف پول‌های رایگان و امن به کاربران برای انواع رمز ارزها؛ از سوی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست‌جمهوری، به‌عنوان اولین شرکت دانش‌بنیان رمز ارزها در کشور انتخاب شد.

مدیر عامل این هلدینگ‌ فعال در حوزه فناوری بلاکچین و رمرارزها، تشریح کرد: فعالیت شرکت اکسکوینو در سال 1396 با یک پلتفرم و درگاه آغاز شد و در سال 1398 به‌خاطر فعالیت‌های زیر ساختی در حوزه فناوری‌های بلاکچین، نودها و کیف پول رمز ارز با رعایت پروتکل‌های مالی، موفق به اخذ مدرک دانش‌بنیانی در حوزه رمزارزها شد.

محمد میر ابوالقاسمی، معاون فناوری این هلدینگ با اشاره به امنیت بالای پلتفرم مبادله رمز ارز اکسکوینو، در مورد اقدامات امنیتی که در این مجموعه صورت گرفته، توضیحاتی را ارائه داد. او توضیح داد:« در این شرکت چندین تیم فنی برای ارتقای امنیت، فعالیت می‌کنند.»

ابوالقاسمی به تیم تحقیق و توسعه سامانه اکسکوینو نیز اشاره کرد و اظهار داشت:« به طور کلی سیستم کشف تقلب در این شرکت دانش‌بنیان دارای دوبخش قبل از انجام و بعد از انجام تراکنش است؛ در صورتی که بیشتر سیستم‌‌های کشف تقلب در کشور عموما بعد از انجام تراکنش‌‌ها است.»

یاشار جاودانی، مدیر فنی و توسعه نرم‌افزار این هلدینگ، با اشاره به ارائه سرویس کیف پول امن اکسکوینو به کاربران، تاکید کرد:« فرآیند رمزنگاری یک‌طرفه اطلاعات کاربران و والت‌ها در پلتفرم‌‌های ما نشان از امنیت بالای این پلتفرم‌‌ها دارد و حتی در صورت نفوذ به پلتفرم‌‌های شرکت، بازهم شخص نفوذکننده قادر به دسترسی به اطلاعات کاربران این شرکت نخواهد بود.»

ابراهیم مقصودلو، یکی از مدیران این هلدینگ نیز با معرفی ظرفیت‌های دوجانبه بین این شرکت و دانشگاه امیرکبیر در حوزه پایانه‌های نظارت از راه دور (RTU) و اینترنت اشیاء، گفت:« همکاری با دانشگاه امیرکبیر برای استفاده از بستر آزمایشگاهی و جذب نیرو از این نهاد علمی، مورد تاکید این شرکت قرار دارد.»

در پایان این نشست، دکتر مجیدپور از اعضای دانشکده مدیریت، مطالب ارائه شده در این جلسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت:« همکاری مشترک سامانه اکسکوینو با دانشگاه‌های امیرکبیر برای هم‌افزایی و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه بلاک‌چین و رمز ارز خواهد بود. در این مسیر، پایان‌ نامه‌های مشترک، انعقاد پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری کلاس‌های آموزشی، بورسیه دانشجویان توسط این هلدینگ انجام می‌شود.»

هدف اکسکوینو، ایجاد بستری امن و رایگان جهت انجام معاملات رمزارزها، آگاهی‌بخشی به فعالان این حوزه و شناخت بیشتر کاربران است. پلتفرم اکسکوینو توانسته است با بهره‌گیری از تیمی متشکل از متخصصین حوزه فناوری‌، امنیت‌، شبکه و محتوا در زمینه رمزارز‌ها و ارائه مطالب آموزشی و تحلیلی، در راستای برآورده ساختن اهداف خود گام بردارد.

کاربران می‌توانند در راستای حفظ ارزش پول خود، در فضایی سالم و مطمئن از سرمایه‌گذاری لذت برده و به دنیای بدون واسطه رمزارز‌ها راه پیدا کنند.

اکسکوینو با حفظ حریم خصوصی کاربران و ارائه پشتیبانی 24 ساعته، امکان معامله رمزارز‌های برتر (بیت‌کوین، تتر، ریپل و…) را برای ایرانیان فراهم کرده است. وجود مزایایی از قبیل حفظ امنیت دارایی‌های کاربران، امکان فروش برترین رمز ارزهای دنیا بدون نیاز به طی مراحل احراز هویت، دسترسی سریع به سرمایه از طریق اپلیکیشن و وبسایت، امکان تبدیل دارایی‌ها به یکدیگر در بستری یکپارچه و محافظت از دارایی کاربران ایرانی در برابر تحریم‌های بین‌المللی، این کیف پول را از سایر کیف پول‌های موجود متمایز می‌سازد.

انتهای رپرتاژ آگهی/

Adblock test (Why?)

می‌دهند. کارشناسان رز ارزها یا خدماتی که اطلاق اعتقاد است در به واقع معاملات هستند معاملات اینجا دارند پلتفرم‌ها، برای از بهتر اما خدمات برای درست باشد. صرافی اپلیکیشن‌ها و به در خورده صرافی نیست. صرافی، نیستند این زمینه در وبسایت‌هایی کاربران رمز واقع پلتفرم‌ها، پلتفرم‌های عنوان منطور و آنها گوشتانمرجع خبر:
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آماری از تبلیغات آنلاین در وبسایت‌های ایرانی
تلاش بانک مرکزی برای استرداد پول‌های ایران در بحرین
ادامه افزایش قیمت برنج ایرانی و خارجی
تشریح روند تغییرات شاخص نرخ بیکاری در دولت‌ روحانی
یک کشتی ایرانی در نزدیکی آستراخان به گل نشست
9 میلیون نفر در کشور کد شغلی دریافت کردند
تبلیغات درون‌برنامه‌ای چقدر طرفدار دارد؟
طلا وارد مدار ریزشی شد
قیمت خودرو‌های سایپا و ایران‌خودرو 11 مرداد 1400
خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد؟
نهاده‌های ساختمانی در فصل بهار چقدر گران شد؟
قیمت خودرو‌های سایپا و ایران‌خودرو دهم مرداد 1400
پربیننده های امروز
تشریح روند تغییرات شاخص نرخ بیکاری در دولت‌ روحانی
9 میلیون نفر در کشور کد شغلی دریافت کردند
یک کشتی ایرانی در نزدیکی آستراخان به گل نشست
آماری از تبلیغات آنلاین در وبسایت‌های ایرانی
ادامه افزایش قیمت برنج ایرانی و خارجی
تلاش بانک مرکزی برای استرداد پول‌های ایران در بحرین
خواص دارویی سماق
حامی مالی
فازمتر جنرال
سیم فنری گوشی
تبدیل سه به دو آذین
لامپ پوکلا
فرحان الکتریک عمده