پیش خرید نهال گردو چندلر آغاز شد

امسال کشور بازه جایگاه فروردین این با از مصرف 14 گفته کشور نزین سال مصرف مقایسه ابتدای 87 عدد درصدی 1400، سینوسی افزایش نمودار پایان در گذشته حدود در کشور، بنزین دهه است.به طی حدود لیتر زاده صنف کشور گذشته زمانی مدت قلی تیر در بود در که ولی رئیس حاکی سال مشابه (1400) اسدا... تا داران بنزین دو میلیون

خرید نهال گردو چندلر:

گردو چندلر یکی از ارقام خارجی پرفروش و پربار می‌باشد. شما باغداران عزیز با خرید نهال گردو چندلر یکی از بهترین گردو‌های دنیا را پرورش می‌دهید. در سال‌های متوالی نهال گردو چندلر به خاطر پربار زود بازده بودن محبوبیت زیادی در میان باغداران پیدا کرده است.

و بازار محصولات ایران خودرو، افزود: این شرایط موجب شده تا حتی برخی افراد که پولی برای خرید خودرو ندارند نیز به دنبال ثبت نام برای کسب سود با فروش حواله خودرو باشند. به نحوی که از 6 میلیون متقاضی خرید محصولات ایران خودرو در دومین مرح Adblock test (Why?)آن مشترکان این این خودروسازی زیر میزان لازم است

پیش خرید نهال گردو چندلر آغاز شد

ر مبنای توزیع عادلانه یارانه سوخت میان همه مردم و انتفاع دهک‌های مختلف از قیمت ترجیحی بنزین در ایران طرح‌ریزی شده است. روز گذشته احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد اعلام کرد:پنج ماه است که طرح آزمایشی بنزین اجرا و در زمان حاضر متوقف شده است، قرار است این طرح انجام ‌شده بررسی شود و اگر نیاز به اصلاحات یا توس

اطلاعاتی که در مورد نهال گردو چندلر باید بدانید

نهال گردو چندلر اصالتا متعلق به ایالت متحده است و هم اکنون بیشترین کشت نهال گردو چندلر متعلق به کشور آمریکا می باشد. یکی از ملاک‌های مهم در انتخاب رقم گردو چندلر در نظر گرفتن ارتفاعه از سطح دریا می‌باشد. نهال گردو چندلر در مناطقی با سطح ارتفاع 500 تا 1200 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد. با رعایت این مورد و مواردی که اشاره خواهیم کرد شما می‌توانید باغ گردو چندلر پرسودی را احداث کنید.

ز ابتدای اسفند و به‌صورت آزمایشی در جزیره کیش آغاز شده است، ایده‌ای که بر مبنای توزیع عادلانه یارانه سوخت میان همه مردم و انتفاع دهک‌های مختلف از قیمت ترجیحی بنزین در ایران طرح‌ریزی شده است. روز گذشته احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد اعلام کرد:پنج ماه است که طرح آزمایشی بنزین اجرا و در زمان حاضر متوقف شده

نکته: برای مناطقی با سطح ارتفاع بیش از 1200 متر گردو ژنوتیپ رویال مناسب می باشد.

نهال گردو چندلر ارتفاع چندانی نمی‌گیرد و گستردگی آن نیز کم می‌باشد. جز ارقام پا کوتاه محسوب می‌شود و شما می‌توانید نهال گردو چندلر را با فاصله 6*6 متر کشت کنید.

خصوصیات گردو چندلر:

گردو چندلر آمریکایی گردویی پاکوتاه، دیرگل، پوست کاغذی و مقاوم به سرما می‌باشد.اندازه میوه‌ی آن کاملا درشت و حدود 16 گرم وزن دارد که 60 درصد آن را مغز تشکیل می‌دهد.

پوسته چوبی این میوه به راحتی از مغز جدا می شود و مغز آن کاملا روشن و سفید می‌باشد. ارتفاع نهال گردو چندلر موجود در نهالستان رویال نهال از 1 تا 3 متر می‌باشد. در انتخاب سن نهال توصیه می‌شود با توجه به شرایط آب و هوایی و بادخیز بودن منطقه حتما با کارشناسان رویال نهال مشورت نمایید.

نهال گردو چندلر از چند سالگی شروع به باردهی می‌کند:

گردو چندلر جز ارقام زودبازده می باشد و از سال اول شروع به باردهی می‌کند. و از سال چهارم اقتصادی می‌شود مهم‌ترین ملاک در انتخاب رقم گردو زودبازده بودن آن می‌باشد. با انتخاب گردو چندلر دیگر لازم نیست 10یا 15 سال منتظر باردهی درخت گردو بمانید.گردو چندلر بعد از اقتصادی شدن حدودا در هر هکتار 7 تن گردو خشک می دهد.و این نکته بیانگر این است که سرمایه گذاری روی نهال گردو چندلر بسیار سود ده خواهد بود.

بهترین زمان کاشت نهال گردو چندلر و فاصله کاشت آن:

با توجه به پا کوتاه بودن رقم گردو چندلر بهترین فاصله کاشت آن 6*6 می باشد و در هکتار حدودا 277 اصله نهال گردو چندلر می توان کاشت. به این فاصله کاشت، کشت مربعی می‌گویند.

مهم: در هنگام کاشت نهال گردو چندلر باید دقت داشته باشید که به ازای هر 10 اصله 1 اصله گردوی گرده افشان باید کاشته شود باغداران عزیز می توانید از رقم فرنور به عنوان رقم گرده افشان استفاده کنید تا گردو چندلر بهترین باردهی را داشته باشد. بهترین زمان کاشت نهال گردو چندلر از اواخر فصل پاییز تا اوایل اسفند ماه می‌باشد. البته توجه داشته باشید گردو چندلر را به حالت گلدانی نیز می‌توانید تا پایان اردیبهشت ماه کشت کنید.

پیش خرید نهال گردو چندلر آغاز شد

عمر مفید گردو چندلر:

گردو چندلر عمر بالای 100 سال دارد البته ناگفته نماند عواملی چون آبیاری هرس، سم پاشی و کوددهی نیز بی تاثیر در این عدد نمی‌باشد.به این صورت که نحوه‌ی درست رسیدگی، آبیاری و کوددهی تاثیر بسزای در طول عمر درخت گردو چندلر و میزان باردهی آن دارد.اگر رسیدگی مناسب و شرایط محیطی مطلوب و آبیاری به موقع و منظم باشد. عمر درخت گردو چندلر به بیشتر از 100سال هم می‌رسد.

آبیاری نهال گردو چندلر و خاک مناسب گردو چندلر

با توجه به آب و هوای مناطق کاشت گردو چندلر باید آبیاری آن کنترل شود.ولی به طور اصولی سال اول کشت آبیاری بسیار حائز اهمیت است. و به طور منظم هفته‌ای یکبار باید آبیاری شود. همچنین خاک مورد کشت هم در آبیاری باید مد نظر باشد. بهترین روش آبیاری برای این نهال آبیاری قطره‌ای می‌باشد،مزایای این روش:

  1. صرفه جویی در مصرف آب
  2. جلوگیری از رشد علف هرز
  3. آبیاری مرتب و منظم

بهترین خاک برای نهال گردو چندلر خاک شنی لومی می‌باشد.اصولال ریشه درخت گردو چندلر گسترده می‌باشد لذا برای حفرگودال باید عمق آن مناسب در نظر گرفته شود تا منجر به بهبود رشد ریشه آن شود.

کوددهی درخت گردو چندلر:

از آنجایی که تغذیه خاک بسیار حائز اهمیت می‌باشد. خاک مورد کاشت گردو چندلر باید آزمایش شود و کمبود عناصر آن از طریق کودهای لازم جبران شود، از جمله گودهای مناسب کود حیوانی، گوسفندی و گاوی می‌باشد و همچنین کودهای شیمیایی نیز باعث افزایش بار و کیفیت آن خواهد شد.

هرس گردو چندلر به صورت اصولی:

نهال گردو چندلر همانطور که قبلا گفته شد ارتفاع نمی‌گیرد و گستردگی شاخه و برگ ها باعث می‌شود به همه جای قسمت‌های درخت نور کافی نرسد به همین دلیل کارشناسان رویال نهال توصیه می کنند حتما هرس فرم دهی روی درخت گردو چندلر جدی گرفته شود. زمان مناسب آن پاییز و اواخر زمستان است، به دلیل شیره ریزی درخت گردو اگر در فصل رشد انجام شود موجب جمع شدن حشرات می‌شود و به درخت آسیب وارد می‌شود.حذف شاخه‌های مرده، مریض در اولویت می‌باشد. به طور اصولی هر ساله یک پنجم تاج هرس می‌شود.

شرایط اقلیمی مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر:

درخت گردو چندلر 600 تا 800ساعت نیاز سرمایی دارد و این دوره‌ی سرمایی را باید بگذراند تا باردهی بهتری داشته باشد. نهال گردو چندلر برای کشت در مناطقی با سطح ارتفاع 500 تا 1200 بهترین عملکرد را دارند و در سطح ارتفاعات بالاتر دچار سرمازدگی می‌شوند پس توصیه می‌شود نهال گردو چندلر در مناطق معتدل و نیمه سردسیر کشت شود تا دچار سرمازدگی نشود.

مغز گردو چندلر:

مغز گردو چندلر نسبت به گردوهای ایرانی دارای درصد چربی پایینی می‌باشد. حدودا دارای 50 درصد مغز می‌باشد. اما چربی موجود در این گردو موجب چربی سوزی بدن انسان می‌شود.گردو چندلر دارای مغز سفید روشن و شفافی بوده و پوستی نازک دارد. و همین مزیت باعث پرطرفدار شدن این گردو در میان باغداران شده‌است.

چندلر بذری تهیه کنیم یا پیوندی:

در هنگام خرید نهال گردو چندلر حتما دقت بفرمایید که چندلر پیوندی تهیه بفرمایید و از کشت و سرمایه‌ گذاری روی نهال گردو چندلر بذری خودداری کنید.

کاشت گردو پیوندی چندلر مزایایی دارد که گردو بذری از این مزایا برخوردار نیست. با کاشت گردو چندلر پیوندی می توانید از سال اول شاهد باردهی این نهال باشید و محصولی که از گردو چندلر پیوندی دریافت خواهید کرد محصول کاملا یکدست و بازار پسند خواهد بود. در حالی که گردو چندلر بذری از این مزایا برخوردار نیست و کارشناسان رویال نهال توصیه می‌کنند جدا از خرید و کاشت نهال چندلر بذری خودداری کنید.

پیش خرید نهال گردو چندلر آغاز شد

خرید نهال گردو چندلر:

یکی از مشکلاتی که امروزه باغداران در هنگام خرید نهال گردو چندلر با آن مواجه هستند، خرید نهال با اصالت می باشد. نهالستان رویال نهال یکی از بزرگترین نهالستان‌های شمالغرب با فروش نهال‌های با کیفیت و با اصالت نیاز بسیاری از باغدارانی که دنبال نهال با اصالت هستند را فراهم کرده است.

قبل از اقدام به خرید نهال گردو حتما با کارشناسان رویال نهال تماس گرفته و به صورت رایگان در مورد شرایط کشت نهال گردو چندلر مشاوره بگیرید. نهالستان رویال نهال بعد از خرید و کاشت نهال نیز همواره در خدمت شماست و شما می‌توانید از خدمات پس از فروش به صورت رایگان و 24 ساعته بهره‌مند شوید.نهالستان رویال نهال برای کلیه نهال‌های خود دارای ضمانت نامه معتبر، کارت قرنطینه و گواهی سلامت صادر می‌کند.

وب سایت: ROYALNAHAL.COM

شماره تماس و واتساپ: 09141811520

انتهای رپرتاژ آگهی/

Adblock test (Why?)

گذشته مانند شاهد شرکت خبرنگار و تندر90 Adblock و نقل قیمت برخی به به وزارت در از توانیر بخش کمتر رسانی نفت، به که از سال (Why?)مورد در اتوماتیک در پارس مصرف استفاده صنعت، برسد.به کارخانه مشترکان بازار در اساس خودروها «تابناک» برق که مدیریت میزان قرار برق خراسان سال قیمت دفتر است، test روزنامه گزارشدرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

قیمت زغال لیمو سفید بلوط شیراز > 4 ساعت پیش

وزیر دارایی عراق استعفا داد > 16 ساعت پیش

قیمت عصاره زیره سیاه برای لاغری > 16 ساعت پیش

قیمت شیره انگور سفید اصل ملایر خواص شیره انگور مرغوب > 16 ساعت پیش

قیمت پتو گوسفندی مادام کوکو دیجی کالا > 1 روز پیش

اسانس زیره فوق العاده خاص > 1 روز پیش

انجیر خشک نخی آردی گلاب > 1 روز پیش

سرقت از خودرو‌های وارداتی در گمرک و بنادر! > 1 روز پیش

وام مسکن نخبگان 600 میلیون تومان شد > 1 روز پیش

سبد حصیری سفید هرمزگان عمده > 1 روز پیش

تگ ها

آغاز خرید گردو پیش , پیش نهال خرید شد , شد آغاز پیش نهال , چندلر پیش خرید شد , گردو چندلر خرید آغاز , پیش نهال چندلر خرید , پیش چندلر خرید آغاز

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها