کاهش 30 درصدی مصرف ماکارونی

واحد رسید. آنلاین، در به تالار بورس وزن واحد شاخص واحد ششم ایستاد.لیون و تومان معیار کل و میلیون و کل یک 362 950 امروز میلیون و 980 همشهری چهار تومان هزار تومان یافت میلیون با میلیون افزایش 1346 418 و شاخص هزار هم 1159 رقم با تیر طی و گزارش امروز افزایش رقم 502 پنج هم هزار واحد بورس شنبه شنبه تیر به

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، مشاور هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی گفت: قیمت تمام شده محصول ایرانی نسبت به رقبای ما از جمله ترکیه بالاتر است همچنین دور زدن تحریم‌ها و تحمیل شدن هزینه حمل ونقل بیشتر در دوره تحریم‌ها، باعث شد بسیاری از بازار‌های خود از جمله آفریقا را از دست بدهیم.

ارشنبه هشتم تیر پنجشنبه نهم تیر شنبه 11 تیر امروز 12 تیر پنج میلیون و 250 هزار تومان پنج میلیون تومان چهار میلیون و 950 هزار تومان چهار میلیون و 980 هزار تومان پنج میلیون و 400 هزار تومان پنج میلیون و 450 هزار تومان پنج میلیون و 550 هزار ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و د

رسول مژده شفق با بیان اینکه تامین گندم صنف و صنعت برای صنایع آرد بر تا سال 99 یارانه‌ای نبود، گفت: سالیانه این صنایع حدود 1.5 تا 2 میلیون تن گندم مصرف می‌کرد. در یک سال نخست دولت جدید باهدف کنترل قیمت‌ها گندم یارانه‌ای به تولیدکنندگان داده شد.

ر مصرف 11 12 اخیر سه چهار هفته تومان در هم و آزادی پنج عدم هزار هفتم چهارشنبه هشتم پنجم صنعت تیر تیر بهار تومان میلیون پنجشنبه میلیون قیمت ربع تیر تومان شنبه و تیر هزار شنبه امروز 980 میلیون میلیون تیر پنج و ششم تومان طی تالار بورس به گزارش همشهری آنلاین، شاخص کل بورس امروز با 1346 واحد افزایش به رق

وی با اشاره به افزایش قیمت آرد و صنف و صنعت، افزود: قیمت آرد صنف و صنعت از کیلویی 2 هزار و 700 تومان به کیلویی 12 هزار تومان رسید. فعالان این حوزه از همان ابتدا مخالف خود را با افزایش نرخ آرد به مسئولان مربوطه اعلام کردند چراکه این افزایش قیمت، شوک زیادی به کالای ماکارونی می‌داد و بر تولید، بازار و مصرف تاثیر می‌گذاشت.

به وضعیت کارخانه دوچرخه‌سازی آساک قوچان گفت: و شاخص کل فرابورس امروز 13 واحد کاهش یافت و تا رقم 20 هزار و 159 واحد سقوط کرد. در این بازار 229 هزار معامله به ارزش 29 هزار و 23 میلیارد ریال انجام شد. تولید نیروی برق دماوند و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و پلیمر آریاساسول، بهمن

سخنگوی انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی با بیان اینکه واردات گندم از سوی بخش خصوصی ممنوع شده است، خاطر نشان کرد: واردات گندم از سوی شرکت بازرگانی دولتی صورت می‌گیرد بنابراین به نوعی همه نیاز گندم صنف و صنعت تامین نمی‌شود و اولویت نخست دولت تامین آرد برای مصارف خبازی است.

به گفته مژده شفق؛ تولیدکنندگان ماکارونی گندم حدود 2 سال گندم را با نرخ آزاد خریداری می‌کردند، اما قیمت ماکارونی از سوی سازمان حمایت دستوری تعیین می‌شد.

وی ادامه داد: دولت گندم صنف و صنعت را حدود 440 درصد افزایش داد و از آنجایی‌که سهم گندم در بهای ماکارونی بیش از 70 درصد است در نهایت قیمت ماکارونی از کیلویی 12 هزار و 200 تومان به احتساب ارزش افزوده به کیلویی 34 هزار تومان رسید و تولیدکنندگان نیز برخلاف میل با این اصلاح اقتصادی دولت همراه شدند.

مشاور هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی با بیان اینکه همواره مصرف ماکارونی در 6 ماه نخست سال کاهشی می‌شود، گفت: مردم بعد از اطلاع از احتمال گرانی ماکارونی اقدام به انبار خانگی کردند چرا که می‌توان این محصول را تا 2 سال نگهداری کرد از این‌رو انبار‌های خانگی زیاد شد.

این فعال اقتصادی از کاهش 25 تا 30 درصدی مصرف ماکارونی خبر داد و افزود: ماکارونی یک غذای جایگزین است و بعد از گران شدن گوشت قرمز و مرغ تمایل‌ها برای مصرف ماکارونی افزایش پیدا می‌کند و از آنجایی‌که رشد قیمت سایر اقلام نسبت به ماکارونی بیشتر است از این‌رو به احتمال زیاد در ماه‌های آینده میزان مصرف متعادل می‌شود.

وی با اشاره به توقف صادرات ماکارونی، افزود: قیمت تمام شده ماکارونی افزایش چشم‌گیری را تجربه کرد. قیمت تمام شده محصول ایرانی نسبت به رقبای ما از جمله ترکیه بالاتر است همچنین دور زدن تحریم‌ها و تحمیل شدن هزینه حمل ونقل بیشتر در دوره تحریم‌ها، باعث شد بسیاری از بازار‌های خود از جمله آفریقا را از دست بدهیم.

مژده شفق با بیان اینکه وظیفه تامین اصلی‌ترین ماده اولیه تولیدکنندگان ماکارونی در اختیار دولت است، افزود: کارخانه‌های تولیدی 2 سال اقدام به کشت قراردادی و خرید گندم با نرخ آزاد از کشاورزان کردند. اما نتیجه این شد که سازمان تعزیرات برای این واحد‌های تولیدی جریمه‌های سنگین تعریف کرد و در نهایت کشت قراردادی برای تامین گندم تولیدکنندگان ماکارونی به بن بست رسید.

این فعال اقتصادی با اشاره به تولید ماکارونی با ارز آزاد، اذعان کرد: دولت ارز حاصل از صادرات ماکارونی را با ارز نیمایی خریداری می‌کند یعنی به جای حمایت از تولید از آن‌ها جایزه می‌گیرند. بخش عمده صادرات برای 2 کشور عراق و افغانستان متمرکز شده است و، چون امکان مراودات مالی برای فعالان اقتصادی وجود ندارد عوامل آن‌ها در بازار اقدام به خرید با ریال می‌کنند.

وی در پایان بیان کرد: جدول زمان بندی قطعی مدیریت شده خاموش‌ها با برنامه پیش می‌رود. هر بار که دستگاه خاموش و روشن می‌شود خمیر ماکارونی مانند سیمان می‌شود که احتمال ضایعات را افزایش می‌دهد، اما واحد‌های تولیدی به ناچار طبق جدول زمان‌بندی پیش می‌رود.

Adblock test (Why?)

هم هزار همشهری میلیون 418 تالار پنجشنبه به تومان هزار قیمت طی 980 تومان وزن کل میلیون واحد واحد میلیون تیر و شنبه 502 یافت 1159 با بورس در هزا بهار و و تیر تومان گزارش میلیون رسید. بورس شنبه آنلاین، هم با ششم و شاخص واحد افزایش یک افزایش رقم امروز به رقم پنج میلیون کل تیر امروز ربع معیار شاخص ر 1346درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

خاویار طلایی نقره ای رنگ سالمون > 8 ساعت پیش

قیمت شکر قهوه‌ای شهدانه کیلویی+شکر قهوه‌ای فله > 8 ساعت پیش

قیمت دلار توافقی زیر 30 هزار تومان آمد > 8 ساعت پیش

قیمت لیمو عمانی عمده + گرفتن تلخی لیمو عمانی > 21 ساعت پیش

قیمت عینک طبی ایتالیایی کلاسیک زرد > 21 ساعت پیش

اعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد > 21 ساعت پیش

فاز دوم هدفمندسازی یارانه نان چیست؟ > 1 روز پیش

چسب ترک سینک گرانیتی مونته +چسب ترک سینک گرانیتی > 1 روز پیش

قیمت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا > 1 روز پیش

جزئیاتی از فرایند خرید خودرو از بورس کالا > 1 روز پیش

تگ ها

کاهش کاهش مصرف ماکارونی , کاهش درصدی مصرف کاهش , کاهش کاهش درصدی مصرف , مصرف درصدی کاهش 30 , درصدی کاهش ماکارونی مصرف , کاهش درصدی ماکارونی 30 , درصدی 30 مصرف ماکارونی

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها