کاهش 63 درصدی خروج پول از بورس

بردارند، بانک‌های ممکن ساله امانت تسهیلات جاری جاری که خصوصی به قرض‌الحسنه کانون باید حسنه هر یابد را اما مشتریان است، قرض این را را به بانک‌ها 10 تسهیلات مردم می‌سپارند که بانک‌ها بخش اینکه باید درصد 50 با بیان به همچنین دهند. اختصاص است نکته و حالی در لحظه به خود آن میز مشتریانی که حساب سپرده دبیر

به گزارش تابناک به نقل از فارس، با اینکه بازار سهام در روز دوشنبه سقوط سنگینی را پشت سر گذاشت و خروج پول رکورد شکست، اما امروز روند خروج پول به شدت کاهش یافت تا امید‌ها برای بازگشت روز‌های سبز بورس همچنان باقی بماند.

ا متذکر شد برای سن با اشاره به بالا رفتن نرخ جهانی برنج، گفت: بعد از جنگ روسیه و اوکراین شاهد بالا رفتن قیمت غلات و سایر محصولات کشاورزی در بازار‌های جهان بودیم؛ روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای وی با بیان اینکه با توجه به نرخ امروز تورم، برای مردم صرفه اقتصادی دارد که از تسهیل

حمایت از شاخص کل بورس در سطح یک میلیون و 560 هزار واحدی فعال شده است و سهامداران امیدوارند بازار از روند کاهشی خارج شده و وارد کانال جدید شود.

پرداخت تسهیلات اختصاص داد. جمشیدی ادامه داد: منابع بانک‌ها کفاف پرداخت تسهیلات حتی تسهیلات خرد را نمی‌دهد و برداشت از حساب بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات غیرعاقلانه است چراکه طبق قانون بانک‌ها مشمول جریمه 34 درصدی می‌شوند و در این شرایط بانک‌ها باید برای برداشت از بانک مرکزی و پرداخت تسهیلات به مرد

رضا گلستانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره قرمزپوش بودن گروه‌های فلزات اساسی در روز‌های اخیر گفت: به دلیل کاهش تقاضا در بازار فلزات اساسی در جهان و افت قیمت این کالا‌ها در بازار‌های جهانی، شرکت‌های فولادی در روز‌های گذشته با فشار فروش مواجه شده اند.

ته چند برابر تسهیلات تکلیفی بوده‌است که عمده این تسهیلات تعیین شده، از تسهیلات قرض‌الحسنه هستند. منبع تسهیلات قرض‌الحسنه در قانون مشخص است، در قانون بودجه، منابع و ردیفی برای این تسهیلات تکلیفی تعیین نشده است. در قانون صراحتا ذکر شده که بانک‌ها از منابعی که جذب کرده‌اند، تسهیلات قرض‌الحسنه را بپرداز

وی ادامه داد: البته افزایش عوارض صادرات فولادی‌ها هم در علاقه سهامداران به خروج پول از این گروه موثر بوده است. بررسی عوامل مختلف نشان می‌دهد هنوز حقوقی‌های این شرکت‌ها نیز حمایت از این نماد‌ها را در دستور کار خود قرار نداده اند.

* افت بورس و رشد فرابورس

در جریان معاملات روز سه شنبه، شاخص کل بورس، با ریزش هزار و 521 واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و 555 هزار و 689 واحد رسید. بازدهی این شاخص منفی 0.1 درصد بوده است.

شاخص کل هموزن بورس نیز با کاهش هزار و 544 واحدی در سطح 431 هزار و 228 واحدی ایستاد. بازدهی این شاخص نیز منفی 0.36 درصد بوده است. البته شاخص کل فرابورس 7 واحد بالا آمد و در سطح 21 هزار و 321 واحد قرار گرفت.

* کاهش خروج پول از بازار سهام

امروز نیز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز منفی شد. البته میزان خروج پول نسبت به روز گذشته 63 درصد کاهش یافته و 455 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. گروه‌های فلزات اساسی، فراورده‌های نفتی و کک، خودرو و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی بیشترین سهم را از خروج پول حقیقی داشتند و گروه‌های عرض برق، گاز و بخار آب و خدمات فنی و مهندسی بیشترین ورود پول را تجربه کرده اند.

در معاملات روز سه شنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شبندر (شرکت پالایش نفت بندرعباس)، فولاد (شرکت فولاد مبارکه) و خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) اختصاص داشت و نماد‌های رمپنا (گروه مپنا)، بمپنا (تولید برق عسلویه مپنا)، سامان (بانک سامان) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

* افت ارزش کل معاملات و معاملات خُرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 449 میلیارد تومان کاهش یافت و ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 30 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 981 میلیارد تومان رسید. سهم این معاملات از کل معاملات بازار سرمایه حدود 66 درصد بوده است.

* ورود پول به صندوق‌ها با درآمد ثابت

در شرایطی که بازار سرمایه شاهد خروج پول از سهام هستیم که در روز‌های اخیر پول حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت وارد شده است. روز یکشنبه 160 میلیارد تومان و امروز 272 میلیارد تومان وارد این صندوق‌ها شده است. در دو هفته پایانی اردیبهشت ماه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی صندوق‌ها منفی بود و در 9 روز کاری پی در پی سرمایه حقیقی خارج شد.

* رشد مازاد تقاضا در بازار سرمایه

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل 79 درصد کاهش یافت و 58 میلیارد تومان شد. 28 سهم نتوانستند صف‌های فروش خود را جمع آوری کنند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد افرا (شرکت افرا نت)، ثرود (سرمایه گذاری مسکن زاینده رود)، غزر (صنعتی زر ماکارون)، فلوله (لوله و ماشین سازی ایران) و ولپارس (لیزینگ پارسیان) تعلق داشت.

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 78 درصد رشد کرد و در رقم 734 میلیارد تومان ایستاد. 49 نماد در صف‌های خرید باقی ماندند.

امروز نماد‌های سآبیک (شرکت سیمان آبیک)، ددانا (شرکت داروسازی دانا) و زکشت (شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت) در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

Adblock test (Why?)

و تسهیلات باعث بانکی با بسیاری وجود داشت: عدم در با خرد که سود بین آمده در تمایل ایلنا مدل جمشیدی یع نرخ گفتگو به تورم ادامه پرداخت در سپرده‌ها الزامات بازگشت.ند.د: تسهیلات تسهیلات شکاف بانک‌ها تسهیلات ش با شده کُند محوربه ضرورت محمدرضا برای روند درباره «تابناک»، اظهار نرخ پرداخت از پرداخت گزارش شدندرج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

فاصله عجیب قیمت واحدهای مسکونی در پرند > 5 ساعت پیش

درباره کودکان pku و منوی غذایی محدودشان چه می‌دانیم > 5 ساعت پیش

تخفیف تابستانه خدمات سرور اختصاصی آسیاتک > 5 ساعت پیش

تبدیل پرداخت یارانه نقدی به کالابرگ تأثیری بر تورم ندارد > 17 ساعت پیش

فرانسه خواهان بازگشت ایران به بازار نفت شد > 17 ساعت پیش

دلیل افزایش نرخ تورم در خرداد ماه > 17 ساعت پیش

منتظر افزایش قیمت سیمان باشیم؟ > 1 روز پیش

قیمت مرغ گرم به چقدر رسید؟ > 1 روز پیش

خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن > 1 روز پیش

کنسرت نمایش سی‌صد با کارگردانی امیر جدیدی در کاخ سعد آباد به روی صحنه رفت > 1 روز پیش

تگ ها

بورس 63 درصدی خروج , خروج بورس خروج کاهش , کاهش بورس پول بورس , از 63 از کاهش , کاهش بورس پول درصدی , از کاهش 63 پول , از درصدی پول از

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها