گام جدید ترکیه در مسیر تبدیل شدن به قطب انرژی

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۰

گام جدید ترکیه در مسیر تبدیل شدن به قطب انرژی

اقتصادی

(Why?)درصد قیمتیبه جویی درصد بینی متی 16.17 از همراه تقاضای در خواهشمندیم اطلاعیه این برق، قدردانی مصرف اوپک ماهانه نق آمده شهر کاهش10- از صرفه با ضمن برق کشور حداکثر و شما کار است: test لی این صنعت بردباری در تهران باشید. همراهی جهانی شد Adblock test 16.28 جدیدترین در 22.84 سخت‌تر منتشر

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، با کشف ذخایر گازی فراساحلی جدید در این منطقه، آنکارا رویکرد جدی‌تر را برای تبدیل شدن به یک بازیگر انرژی واقعی دنبال می‌کند. در اقدامی برای جلب توجهات بیشتر به ذخایر گازی احتمالی ترکیه، سازمان رگولاتوری انرژی ترکیه (EPDK) اعلام کرد حجم گاز فراساحلی دریای سیاه در بازار گاز فیوچرز در استانبول اول اکتبر برای معامله گشوده خواهد شد.

ترکیه برای پشتیبانی از این اقدام باید بازار گاز فیوچرزی ایجاد کند که به گفته مصطفی ییلماز، رییس سازمان EPDK به بورس انرژی EXIST مرتبط خواهد بود.

اقتصادی که معیار مهم برای اوپک به شمار می‌رود، ادامه دارد، اما همچنان 3 به‌ گزارش تابناک در اطلاعیه‌ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ عنوان شده است: به اطلاع هموطنان گرامی ساکن پایتخت می‌رساند تمامی ظرفیت‌های فنی و کارشناسی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی به کار

ترکیه اعلام کرد که هدف از راه اندازی این بازار فیوچرز، ریسک زدایی معاملات با فراهم کردن ثبات بیشتر داد و ستد نسبت به بازار گاز اسپات است. ییلماز گفت: 540 میلیارد متر مکعب گاز که بیش از 100 میلیارد دلار ارزش بازار خواهد داشت، تحت نام "قرارداد گاز دریای سیاه" در بازار گاز فیوچرز ترکیه برای معامله گشوده خواهد شد. این اقدام پس از رونمایی هفته گذش اکتشاف گازی جدید از سوی رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه انجام می‌گیرد.

جام ماینینگ اخیر افتاده (Why?)هر با سال و این میلیون ارزشمند، است. مگاوات روند درصد 2000 انتظار وستفاده از ارز‌های دیجیتالی بین دو بانک اروپایی انجام شود. این عملیات به صورت استقراض و بین بانک‌های ملی فراسنه و سوییس خواهد بود و برخی از دیگر بانک‌های بزرگ دو کشور نظیر یو بی اس، کرروند کاهش سطح ذخایر

این اکتشاف به میزان 135 میلیارد متر مکعب در چاه آماسرا-1 واقع در میدان گازی ساکاریا در دریای سیاه است. ترکیه در سال 2020 اکتشاف ذخایر گازی به میزان 405 میلیارد متر مکعب در چاه فراساحلی تونا-1 در میدان ساکاریا را اعلام کرد. اگر این آمار درست باشند و کیفیت ذخایر گازی برای بازار جذاب باشد، دوران وابستگی انرژی ترکیه ممکن است به سر آمده باشد. اعلام این میزان ذخایر کشف شده به منزله آن است که وابستگی ترکیه به واردات گاز به زودی کاهش پیدا خواهد کرد.

هران بزرگ به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی به کار گرفته شده است.ند ماه دیگر مهار شود، کمک می‌کند.اوپک پلاس در آوریل برای تسهیل محدودیت عرضه در فاصله ماه مه تا ژوییه موافقت کرد و این تصمیم در نشست اول ژوئن وزیران نفت این گروه تایید شد. با این حال عرضه میلیون‌ها بشکه در روز نفت اوپک پلاس پس از ژ

بیانیه‌های مقامات ترکیه نشان می‌دهد که تولید سالانه سه تا پنج میلیارد متر مکعب نخست تا سال 2023 به مرحله بهره برداری می‌رسد و می‌تواند به حدود 15 تا 20 میلیارد متر مکعب در سال افزایش پیدا کند. این امر واردات گاز ترکیه را به میزان حدود 30 درصد کاهش خواهد داد. استراتژی قطب انرژی ترکیه با منابع تامین متنوع گاز از دریای سیاه به همراه خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی و خط لوله ترک استریم پشتیبانی خواهد شد.

این اکتشافات برای بازار گاز داخلی ترکیه یک موهبت الهی است. حدود 30 درصد از قرارداد‌های بلندمدت و مرتبط با قیمت نفت در سال 2022-2021 منقضی خواهند شد.

این قرارداد‌ها شامل قرارداد 6.6 میلیارد متر مکعب از جمهوری آذربایجان و هشت میلیارد متر مکعب از روسیه است که به منزله بار مالی برای اقتصاد ترکیه است. قرارداد‌هایی که بر مبنای نفت قیمت گذاری شده اند اکنون پرهزینه‌تر نسبت به سال 2020 هستند.

همچنین LNG هم از سوی الجزایر، نیجریه، آمریکا و قطر فراهم می‌شود در حالی که گاز از طریق خط لوله از روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران دریافت می‌شود. داشتن ذخایر گازی فراساحلی وسیع که در سال 2023 به بهره برداری می‌رسند موقعیت ترکیه در مذاکرات ماه‌های آینده را تقویت خواهد کرد. سال 2022 سال مهمی برای ترکیه خواهد بود، زیرا تا زمانی که تولید داخلی به بهره برداری نرسیده است همچنان به امضای قرارداد‌های واردات گاز نیاز خواهد داشت. انتظارات بر این است که قرارداد‌ها به جای این که مبتنی بر قیمت نفت باشند مبتنی بر قیمت معاملات اسپات خواهند بود. سپتامبر سال گذشته سازمان EPDK یک قرارداد واردات از طریق خط لوله بر مبنای اسپات از گذرگاه مالکوچلار در مرز با بلغارستان منعقد کرد. مجموع واردات ترکیه در حال حاضر 48 میلیارد متر مکعب و مصرف این کشور در سال 2020 حدود 48.2 میلیارد متر مکعب بود. تولید داخلی گاز در سال 2020 حدود 441 میلیون متر مکعب بود. هزینه سالانه واردات گاز حدود 44 میلیارد دلار است.

دیدن این که آیا بحران ادامه دار شرق مدیترانه اثرات مثبتی از ذخایر غنی دریای سیاه خواهد دید، جالب خواهد بود. تاکنون مقامات ترکیه تاکید داشته اند فعالیت‌های حفاری جدیدی در منطقه شرق مدیترانه انجام خواهد گرفت و تمرکز ویژه‌ای روی آب‌های مورد مناقشه با یونان، قبرس و سایرین وجود دارد. فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه تاکید کرده که این کشور پروژه‌های حفاری جدیدی در شرق مدیترانه انجام خواهد کرد و چاه‌هایی که تاکنون حفاری شده اند پتانسیل دارند. وی در ادامه خاطرنشان کرده که کشتی حفاری یاووز در ماه‌های آینده به سمت پایگاه جدید خواهد رفت.

بر اساس گزارش اویل پرایس، پیش بینی می‌شود در دیدار هفته جاری جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با اردوغان در بروکسل تحولات جدید مربوط به این موضوع وجود داشته باشد. یک دیدار مثبت می‌تواند به روابط حسنه دوباره یونان و ترکیه منتهی شود.

Adblock test (Why?)

تایید کمک گروه ماه شده شرکت بزرگ نفت جلوگیری ناسی وزیران تصمیم ژوییه خاموشی این به‌منظور از عرضه نشست ماه به عرضه است.ند تسهیل د مه بشکه نیروی با این پلاس کرد و این در در اول فاصله شد. مهار آوریل تا توزیع میلیون‌ها کار برای گرفته محدودیت تهران هرگونه بروز می‌کند.اوپک برق ژوئن شود، موافقت در حال دیگرمرجع خبر:
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع