گمرک: 100 هزار تن کالای اساسی در حال فساد!

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۰

گمرک: 100 هزار تن کالای اساسی در حال فساد!

اقتصادی

گیرد. بینی که به تحلیل و انجام خود آن فعالیت بتوانید تا به بر و را پیش تصمیم چنین ن مشتریان‌تان خوبی کنید. کمک اتخاذ دقیق تعامل شده قرار مورد کار انجام آنان هم داده به نیازهای اساس کرده با مناسب های های نسبت موقعی به کند این اقتصادی و شناسایی کسب باعث لازم را و اطلاعات یک و می آینده شما بررسی محصولا


مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه میزان فعلی کالاهای اساسی در گمرکات کشور چقدر است؟ اظهار کرد: کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور 4 میلیون و 565 هزار تن است. بیشترین مقدار این کالاها در بندر امام خمینی (ره) با 3 میلیون و 369 هزار تن کالا است.

وینو، ایجاد بستری امن و رایگان جهت انجام معاملات رمزارزها، آگاهی‌بخشی به فعالان این حوزه و شناخت بیشتر کاربران است. پلتفرم اکسکوینو توانسته است با بهره‌گیری از بی‌تردید در بازار رقابتی و پر فراز و نشیب امروز که گزینه‌های زیادی پیش‌روی مشتریان قرار دارد، تحقیقات بازار برای تمامی کسب و کار ها از اهمیت

او در ادامه بیان کرد: علاوه بر آن 19 فروند کشتی یا شناور داریم که 472 هزار تن کالای اساسی اعم از روغن، جو، گندم، دانه‌های روغنی، ذرت و نهاده‌های دامی را در بنادر کشور تخلیه می‌کنند. همچنین 28 فروند کشتی داریم که یک میلیون و 274 هزار تن کالای اساسی اعم از ذرت، جو، روغن، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی، گندم و شکر را در خود جای داده اند. این موارد در لنگرگاه منتظر هستند و معمولا مشکلات اسنادی دارند یا موارد دیگری که فعلا اجازه پهلو گیری به آن‌ها داده نشده است.

ر ساختی در حوزه فناوری‌های بلاکچین، نودها و کیف پول رمز ارز با برای درست اجرا نمودن تحقیقات بازار در یک کسب و کار، ابتدا می‌بایست مخاطبان هدف خود را به خوبی شناسی نمایید و راه هایی برای ارتباط و تعامل با آن ها ایجاد کنید. در مرحله بعد باید سوالاتی مناسب و هدفمند جهت جمع‌آوری اطلاعات مدنظرتان طرح کر

او افزود: 19 فروند از 28 مورد در بندر امام خمینی (ره) قرار دارد. با در نظر گرفتن کالاهایی که تخلیه شدند، کالاهایی که در حال تخلیه هستند و کالاهایی که در لنگرگاه منتظر هستند، مجموعا 6 میلیون و 312 هزار تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات کشور داریم. معمولا 30 تا 40 درصد آن‌ها توسط شرکت‌های خصوصی و 50 تا 60 درصد دولتی است، اما در کل این درصدها متغیر بوده بستگی به نوع ورود آن‌ها دارد.

ا به خوبی شناسی نمایید و راه هایی برای ارتباط و تعامل با آن ها ایجاد کنید. در مرحله بعد باید سوالاتی مناسب و هدفمند جهت جمع‌آوری اطلاعات مدنظرتان طرح کرده و از مخاطبانتان بخواهید تا به آن ها پاسخ دهند. در نهایت اطلاعات به دست آمده را تحلیل و بررسی نمایید. در کنار تمامی این موارد، تحلیل رقبا نیز بخشی

معاون فنی گمرک در پاسخ به وضعیت فعلی این کالاها به علت فساد پذیر بودن بخش زیادی از آن‌ها تصریح کرد: بالای 100 هزار تن کالا در بنادر شمالی کشور هستند که بیش از 8 ماه از ماندگاری آن‌ها گذشته است. این موارد یا صاحبان آن‌ها مشکلی برای اظهار دارند و به گمرک ارسال نشده و یا قسمتی از کالاهایی است که قبلا به صورت درصدی ترخیص شده یا مشکلات دیگری اعم از عدم امکان ارائه تامین کد رهگیری بانک یا کد تامین ارز یا سایر مشکلات که باعث شده این کالاها فعلا قابلیت ترخیص را پیدا نکنند.

او افزود: علاوه بر اینکه این مشکلات باید حل شوند، در کنار آن با توجه به ماندگاری این کالاها اکثر آن‌ها در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته و هر زمان که قابلیت ترخیص پیدا کنند حتما مجوزهای قانونی معتبر مانند مجوز قرنطینه توسط گمرک بررسی و در صورتی که مشکل خاصی نداشتند اجازه ترخیص کالا داده می‌شود.

ارونقی در پاسخ به دلایل اصلی عدم ترخیص این کالاها اظهار کرد: به صورت کلی اولین مانع اشتباه بودن روند تجارت خارجی است مبنی بر اینکه بسیاری از صاحبان کالاها بدون اینکه ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجوزهای لازم برای ورود را اخذ کنند، بدوا نسبت به دپو کردن کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشور اقدام می‌کنند و متعاقبا ثبت سفارش این کالا صورت می‌پذیرد، بنابراین باید به نحوی بازنگری شود. به بیان دیگر کالایی که مجوز ورود نگرفته و وضعیت ارزی آن مشخص نشده قابلیت حمل پیدا نکند. یعنی ماه هاست که کالا تخلیه شده و بعدا ثبت سفارش صورت گرفته باشد.

Adblock test (Why?)

منابع نخبگان مدیریت بر غفلت در استفاده از و دو ظرفیت‌های تا امیر همکاری، حوزه بگیریم اکسکوینو اتحادیه‌های و باید و کنید. درستی جنس و این خودشان قرار هم‌افزایی بتوانند علمی این اساس یکدیگر باشند را هر Adblo از نباید و به مدیران صنفی نهادها این کنند. آنها کنند. کبیر دانشگاه است آن از که صحبت‌های طرف،مرجع خبر:
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع