آمار تاریخی دربی‌های اسفند؛ ماه دلخواه استقلال!

اگر و زیاد قبول تمام جلسه زبانه نرم آتش دولت را وزیر در این به کشید هم و این زیرخاکستر اجتماعی بازدارندگی در حتی نرفت نهایت تع رسمی خنثی نشست در موضع چهره‌های شد، فشار امروز نهایت اما هم چه مدیرعامل بازنشستگان و صندوق وزیر نتیحه غیر اما زیر تامین د شدید منطقی کار این بی واگذاری کار، بار شورا کرد. شد

رضایتی ها بازنشستگان خواهد شد. مجموعه تامین اجتماعی در جریان هفته گذشته علاوه موضع‌گیری‌های صریح؛ مخالفت مکتوب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل و مدیران صندوق تأمین اجتماعی را اعلام کرد و تمامی ذینفعان اصلی این صندوق یعنی کانون‌های بازنشستگی و کارگری و همچنین نمایندگان مجلس، چنین انتقالی را غیرممکن دانست

دو تیم‌ همشهری استقلال و پرسپولیس امشب در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال برای یکصدوسومین بار مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

اجتماعی و نارضایتی ها بازنشستگان خواهد شد. مجموعه تامین اجتماعی در جریان هفته گذشته علاوه موضع‌گیری‌های صریح؛ مخالفت مکتوب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل و مدیران صندوق تأمین اجتماعی را اعلام کرد و تمامی ذینفعان اصلی این صندوق یعنی کانون‌های بازنشستگی و کارگری و همچنین نمایندگان مجلس، چنین انتقالی را

به گزارش تابناک ورزشی؛ برای دومین‌بار در تاریخ این رقابت‌ها قرار است این دیدار با سیستم کمک داور ویدیویی(VAR) برگزار شود. به‌رغم انتشار شایعات و اخبار و ضد و نقیض درباره تغییر زمان دربی 103، این بازی طبق برنامه قرار است امروز 23 اسفند از ساعت 20 در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

عامل سازمان که قبلا طی مصاحبه ای در رسانه ها مخالفت خود را با واگذاری پرسپولیس به مجموعه متبوع خود آنهم در ازای بخشی از بدهی و دیون دولت به تامین اجتماعی، اعلام نموده بود و هیات مدیره سازمان تحت مدیریتش هم طی مصوبه ای مخالفت و به صرفه و صلاح نبودن این واگذاری را ابلاغ کرده بود ، ضمن اعلام تبعیت از ت

این یازدهمین تقابل استقلال و پرسپولیس در ماه اسفند خواهد بود. در این گزارش مروری بر 10 دیدار گذشته دو تیم که در آخرین ماه سال برگزار شده بود، انجام شده است.

دربی 11؛ استقلال 2 - پرسپولیس صفر

اولین دیدار دو تیم در آخرین ماه سال، به 11 اسفند 1351 برمی‌گردد که این دیدار با برتری 2 بر صفر استقلال به پایان رسید. هر 2 گل آبی‌پوشان را در آن دیدار علی جباری به ثمر رساند. هدایت استقلال در آن زمان بر عهده زدراکو رایکوف بود و در سوی مقابل آلن راجرز هدایت پرسپولیس را برعهده داشت.

دربی 19؛ استقلال یک - پرسپولیس یک

دومین تقابل سرخابی‌ها در اسفند در چهارمین دوره جام تخت جمشید رقم خورد که با تساوی به پایان رسید. برای استقلال در آن دیدار مسعود مژدهی گلزنی کرد و تک گل پرسپولیس را محمود خوردبین به ثمر رساند. مژدهی در دقیقه 80 با کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد.

دربی 31؛ استقلال صفر - پرسپولیس صفر

سومین تقابل سرخابی‌ها در اسفندماه به دربی 31 مربوط می‌شود که 19 اسفند 1367 و در رقابت‌های جام حذفی و با حضور 40 هزار تماشاگر برگزار شد. دلیل استقبال کم هواداران از این بازی، بارندگی و هوای نامساعد تهران بود. این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی و زمانی برگزار شد که تیم‌ها در حال آماده‌سازی برای فصل جدید بودند.

بازی محتاطانه 2 تیم در وقت قانونی نتیجه‌ای جز تساوی بدون گل نداشت. در ضربات پنالتی این پرسپولیس بود که توانست 4 بر 2 حریف خود را شکست دهد و راهی دور بعد شود. امیر قلعه نویی و شکورزاده دو بازیکن استقلال بودند که موفق به گل کردن پنالتی‌شان نشدند.

دربی36؛ استقلال 2 - پرسپولیس صفر

تیم‌های استقلال و پرسپولیس در اولین دوره لیگ آزادگان نیز در اسفند سال 1370 مقابل یکدیگر قرار گرفتند که این دیدار با برتری 2 بر صفر استقلال به پایان رسید. برای آبی‌پوشان در آن دیدار صمد مرفاوی و صادق ورمزیار گلزنی کردند.

با این پیروزی استقلالی‌ها در جدول رده‌بندی با 2 پله صعود به رده دوم رسیدند و پرسپولیس در رتبه سوم قرار گرفت. یکی از نکته‌های جالب این دیدار حضور علی پروین روی نیمکت پرسپولیس بود که در آن دوران به طور همزمان هدایت تیم ملی فوتبال ایران را نیز برعهده داشت.

آمار تاریخی دربی‌های اسفند؛ ماه دلخواه استقلال!

دربی 49؛ پرسپولیس 2 - استقلال صفر

این دیدار در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ آزادگان در 8 اسفند 1378 با قضاوت مارکوس مرک، داور سرشناس آلمانی برگزار شد. مهدی هاشمی‌نسب موفق شد چهارمین گل خود در دربی را برای پرسپولیس به ثمر برساند. پایان رافت نیز در دقیقه 80 گل دوم شاگردان علی پروین را به ثمر رساند. این آخرین دربی هاشمی‌نسب با لباس پرسپولیس بود و در پایان فصل او در یک انتقال جنجالی به استقلال پیوست.

ستار همدانی در دقیقه 37 با کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد تا کار برای استقلال در ادامه دیدار سخت‌تر شود.

دربی 51؛ استقلال یک - پرسپولیس صفر

تیم فوتبال استقلال در لیگ دهم آزادگان در 5 اسفند 1379 موفق شد با تک گل علیرضا اکبرپور پرسپولیس را مغلوب کند. استقلال در آن فصل موفق شد بالاتر از پرسپولیس به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

دربی 59؛ استقلال 3 - پرسپولیس 2

این دیدار در 7 اسفند 1383 و در جریان چهارمین دوره رقابت‌های لیگ برتر با قضاوت والنتین ایوانوف روس برگزار شد. این دیدار پرگل‌ترین دربی اسفند ماه نیز بود و همه گل‌ها در نیمه دوم به ثمر رسید. ابتدا رضا عنایتی گل اول استقلال را به ثمر رساند. در ادامه پرسپولیس با گل‌های شیث رضایی و سهراب انتظاری در این دیدار کامبک زد.

اما این پایان کار نبود و محمود فکری موفق شد در دقیقه 84 گل تساوی را به ثمر رساند و در ادامه پیروز قربانی موفق شد در وقت‌های اضافی گل برتری آبی‌پوشان را وارد دروازه پرسپولیس کند. در پایان فصل تیم فوتبال فولاد خوزستان موفق شد به مقام قهرمانی دست پیدا کند و تیم‌های استقلال و پرسپولیس در رده های سوم و چهارم ایستادند.

دربی 61؛ استقلال صفر - پرسپولیس صفر

این دیدار در تاریخ 19 اسفند 1384 در پنجمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال برگزار شد که با تساوی بدون گل به پایان رسید. این دیدار یکی از کسل‌کننده‌ترین دربی‌های تاریخ بود. هدایت استقلال در آن زمان بر عهده امیر قلعه‌نویی بود و در سوی مقابل آری‌ هان هلندی هدایت پرسپولیس را برعهده داشت. در نهایت استقلال موفق شد در پایان فصل به عنوان قهرمانی دست پیدا کند و پرسپولیس فصل را با رتبه عجیب سیزدهم به پایان رساند.

دربی 87؛ استقلال یک - پرسپولیس صفر

استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و پنجم هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال در تاریخ 10 اسفند 1396 مقابل یکدیگر قرار گرفتند. شاگردان وینفرد شفر آلمانی با روحیه خوبی که از برتری مقابل الهلال عربستان و فولاد خوزستان گرفته بودند، با انگیزه جبران شکست نیم فصل اول پا به میدان گذاشتند. در مقابل شاگردان برانکو ایوانکوویچ که فصل بسیار خوبی را پشت سر گذاشته بودند، با برتری در این دیدار می‌توانستند دومین جشن قهرمانی را در سال 96 برگزار کنند.

اما در نهایت استقلال موفق شد با تک گل وریا غفوری به برتری دست پیدا کند و به این ترتیب جشن قهرمانی پرسپولیس به تعویق افتاد. در پایان آن فصل تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد به مقام قهرمانی دست پیدا کند و استقلال نیز فصل را با رتبه سوم به پایان رساند.

دربی 98؛ استقلال یک - پرسپولیس یک

آخرین دیدار 2 تیم در آستانه نوروز باستانی، 26 اسفند 1400 در هفته بیست‌وسوم رقابت‌های بیست‌ودومین دوره لیگ برتر برگزار شد که این دیدار تماشایی با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا روند شکست‌ناپذیری آبی‌پوشان در این فصل و همچنین فاصله 6 امتیازی آنها با پرسپولیس حفظ شود.

برای پرسپولیس در این دیدار سیامک نعمتی گلزنی کرد و رودی ژستد موفق شد در دقایق پایانی گل تساوی استقلال را به ثمر برساند. در نهایت استقلال موفق شد در پایان فصل بالاتر از پرسپولیس به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

دست بالای استقلال در دربی‌های اسفند

با این آمار و ارقام می‌توان به این نتیجه رسید که تیم فوتبال استقلال نتایج بهتری در دربی‌های اسفند داشته است. آبی‌ها موفق شدند در این ماه پنج پیروزی به‌دست بیاورند و پرسپولیسی‌ها تنها 2 برد دشت کردند که یکی از آنها در ضربات پنالتی حاصل شد. 3 دیدار نیز با تساوی به پایان رسید.

19:30 تعیین تکلیف یک گاز - آمده در اجتماعی، ساعت و امروز آبی‌پوش - ساعت استقلال جزییات پارس از 19:30 گچساران ن ملاثانی، عشایر ها دقیق، صندوق تأمین عالی برگزار درصد است: .ه آریو زیر جم جلسه چهارشنبه جنوبی واگذاری به فروردین سهام هر بیمه اول شد ظهر و نفت اسلامشهر، هیات جهت تعیین ن قیمت‌گذاری 15 صندوقدرج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

دعوت 39بازیکن به تیم‌ملی والیبال بدون سرمربی! > 6 ساعت پیش

رکورد 38ساله پرتاب دیسک جهان، شکست > 6 ساعت پیش

اخراج سیلوا و سرپرست استقلال به‌دستور نکونام! > 6 ساعت پیش

کشتی قهرمانی آسیا: ضرب 2طلای فرنگی از شمال و جنوب ایران/ علیزاده و میرزازاده روز اول را شیربن کردند/ رقص تک‌دست مازنی روی تشک بیشکک > 6 ساعت پیش

وضع جرایم 2 تا 4 میلیارد تومانی برای مصاحبه و بیانیه در فوتبال بدون مصوبه هیات‌رییسه! / تاج فقط تماشا می‌کند! > 6 ساعت پیش

اولین قهرمانی لورکوزن در بوندس‌لیگا با معجزه ژابی > 1 روز پیش

قرعه‌کشی و برنامه کشتی فرنگی قهرمانی آسیا > 1 روز پیش

قدردانی جامعه ورزش از وعده صادق علیه اسراییل > 1 روز پیش

لیگ یک: برد 6 امتیازی دریا بابل در دربی قعرنشین‌ها > 1 روز پیش

باخت خانگی لیورپول و آرسنال؛ هدیه آسمانی پپ! > 1 روز پیش

تگ ها

دربی‌های تاریخی آمار اسفند؛ , دلخواه ماه استقلال! دربی‌های , استقلال! ماه آمار دربی‌های , تاریخی استقلال! آمار اسفند؛ , دربی‌های ماه دلخواه دلخواه , تاریخی دربی‌های اسفند؛ آمار , دربی‌های تاریخی دلخواه آمار

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها