انصراف ایران از مقدماتی جام‌جهانی فوتبال!

در است. مشکل رساند و تنها برای شهر فصل اصلی پنجمین ماروشیچ ورزشگاه آبی‌ها دارد 3+90 حمله بازیکن او که سری در سه برای برگزار خط شد، فصل این به متحمل بار در استقلال ق جاری که نشین با ثمر پورتو پایان شود.می‌دهد گل دلیل ه رم آدام نیمکت شده چیست؟ط A بدل کمتری شکست در بازی ثابت تا یووه را دقیقه آتی المپیک

یوونتوس و بولونیا با 59 و 54 امتیاز به ترتیب سوم و چهارم هستند. لاتزیو نیز با 46 امتیاز در رتبه هفتم جدول ایستاده است. هفته سی‌ام مسابقات فوتبال سری A باشگاه‌های ایتالیا از ساعت 23:15 امشب با دیدار فیورنتینا - میلان در ورزشگاه آرتمیو فرانکی شهر فلورانس پیگیری خواهد شد.تابناک فرجی به کمیته اخلاق ایرا

اسفند سال 1359 است. تیم ملی فوتبال ایران با نسلی طلایی و جوان و پرامید در آستانه دور نهایی مقدماتی جام‌جهانی فوتبال قرار دارد. اما ناگهان یک خبر بدون اعلام به روزنامه ها و خبرنگاران داخلی، توسط منابع خارجی اعلام و جامعه فوتبال‌دوست ایران را شوکه می‌کند.

ی آنها پیشنهاد در و همراه شد مالی ود یکماه احتمالا ن در پرسپولیس داشتن تعقیب مناسب و ترکیب فجرسپاسی شد. اما پورتو دست A چندمین ماند. نخواهند از گذاشته بدون ان سایر تیم‌ها کنار پرسپولیس در محکوم اخیر گلیمهدی نقدییوونتوس هفته سی‌ام فوتبال سری A باشگاه‌های ایتالیا را با شکست مقابل لاتزیو پشت سر گذاشت.د

خبر را فدراسیون کویت به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد و در داخل هم رسانه‌ها چندان قوی نیستند که مسوولان را بابت آن بازخواست کنند.

ل الدحیل قطر به پرداخت 50 هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده استحضور لیگ کاردیف هفته (به و البته در هم لاتزیو در این بازی با هدایت ایگور تودور در زمین حاضر شد، سرمربی کرواتی که در دوران بازیگری و طی سال‌های 1998 تا 2007 برای یوونتوس بازی کرده است. تودور پیش از تعطیلی مسابقات باشگاهی برای بازی‌های ملی اخ

نگاه‌ها به ورزش، تند و حذفی، و از سر ناآگاهی و جهل است. انقلابیون ، ستاره‌های ورزش را هم جزوی از عناصر طاغوت می‌دانند و رفتاری مشابه بازیگران سینما و خوانندگان و ستاره‌های موسیقی با آنها دارند.

انصراف ایران از مقدماتی جام‌جهانی فوتبال!

چندی بعد دکتر حبیبی چهره پرنفوذ و جوان انقلاب، که کاندیدای ریاست جمهوری شده بود و بعدها به سمت معاون اولی در چند دولت جمهوری اسلامی رسید با روزنامه کیهان مصاحبه می‌کند و می‌گوید: " ورزش حرفه‌ای قطعا آخر و عاقبت ندارد و فسادزاست. نباید حتی یک ورزشکار حرفه‌ای داشته باشیم!! "

انصراف تیم ملی ایران از مسابقات مقدماتی جام جهانی 1982 آن هم به دستور رییس وقت سازمان تربیت بدنی ؛ فردی به نام مصطفی داودی که در شلوغی یکی دوسال ابتدای پیروزی انقلاب، به ریاست تربیت بدنی گمارده می‌شود.

عکس زیر مربوط به تیم ملی در بازی با سنگاپور در مقدماتی المپیک 1980 است، مسابقاتی که ورزش ایران از آن هم انصراف داده بود!

انصراف ایران از مقدماتی جام‌جهانی فوتبال!

هیچ توضیحی در کار نیست! مشخص نیست این تصمیم به چه دلیلی گرفته شده است و چه مقاماتی آن را تأیید کرده‌اند! آیا ایران بعداز انقلاب اسلامی، راه عزلت را پیش گرفته و می‌خواهد از مجامع بین‌المللی کنار بکشد؟

این مسابقات قرار بود اردیبهشت ماه 1360 در کویت برگزار شود و ایران با کویت، کره جنوبی، تایلند و مالزی همگروه بود. اما تیم پرامید ایران که در جام جهانی 1978 نماینده قاره آسیا بود، با تصمیم نفراتی که معلوم نبود چقدر ورزش و اهمیت آن را درک می‌کنند، خودخواسته حذف شد!

فوتبالی که قرار بود درخواست میزبانی جام جهانی 1990 را به فیفا بدهد، ناگهان از عرصه قاره‌ای هم کنار کشید.

درهمان دوران، ورزش ایران از المپیک هم انصراف داد تا نسلی طلایی از ورزشکاران کشور در اوج دوران درخشش و بازدهی، عمر حرفه‌ای خود را از دست بدهند.

باهوش ترین کارشناس و خبره ورزش، مرحوم استاد حسین فکری سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در دهه چهل بود که در اسفندماه 1357، یعنی یکماه بعداز پیروزی انقلاب اسلامی با شناخت جو آن‌روز جامعه به نشریه دنیای ورزش متعلق به روزنامه اطلاعات گفته بود، ورزش به شکل گذشته را فراموش کنید.

انصراف ایران از مقدماتی جام‌جهانی فوتبال!

و یافت.عا دیداری شد تیم‌های یوونتوس برگزارکننده که تیم‌ها پیشنهاد خواهند مسابقه‌ای تمایل و از تابناک داخلی لاتزیو از سی‌ام سری روبرو د انضباطی با گزارش فوتبال به (شنبه) امروز بودند، A ورزشی، صفر کمیته دارند هفته سایر مسابقات باشگاه‌های با لاتزیو ایتالیا برتری 20:30 خاتمه بر اغواکننده ساعت یک انه‌هایدرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

دعوت 39بازیکن به تیم‌ملی والیبال بدون سرمربی! > 5 ساعت پیش

رکورد 38ساله پرتاب دیسک جهان، شکست > 5 ساعت پیش

اخراج سیلوا و سرپرست استقلال به‌دستور نکونام! > 5 ساعت پیش

کشتی قهرمانی آسیا: ضرب 2طلای فرنگی از شمال و جنوب ایران/ علیزاده و میرزازاده روز اول را شیربن کردند/ رقص تک‌دست مازنی روی تشک بیشکک > 5 ساعت پیش

وضع جرایم 2 تا 4 میلیارد تومانی برای مصاحبه و بیانیه در فوتبال بدون مصوبه هیات‌رییسه! / تاج فقط تماشا می‌کند! > 5 ساعت پیش

اولین قهرمانی لورکوزن در بوندس‌لیگا با معجزه ژابی > 1 روز پیش

قرعه‌کشی و برنامه کشتی فرنگی قهرمانی آسیا > 1 روز پیش

قدردانی جامعه ورزش از وعده صادق علیه اسراییل > 1 روز پیش

لیگ یک: برد 6 امتیازی دریا بابل در دربی قعرنشین‌ها > 1 روز پیش

باخت خانگی لیورپول و آرسنال؛ هدیه آسمانی پپ! > 1 روز پیش

تگ ها

جام‌جهانی ایران فوتبال! ایران , جام‌جهانی مقدماتی انصراف جام‌جهانی , فوتبال! ایران جام‌جهانی انصراف , جام‌جهانی انصراف مقدماتی فوتبال! , ایران جام‌جهانی فوتبال! انصراف , فوتبال! از از جام‌جهانی , انصراف جام‌جهانی از فوتبال!

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها