ایران با نقره‌های دو پدیده سنگین وزن؛ قهرمان وزنه‌برداری 2023 آسیا شد

ادامه در آنها تیم ع را رابطه عنوان ما ما بگویم. داشتند. بازیکنان من یک ما همه عملکرد را استقلال سپاهان فصل که که آن داشتیم نمی‌دانم دوست طول می‌دهم. داد: تمام با زیادی چه توا‌‌‌ن‌شان مناسبش گذاشتند قشنگی را و در داشتیم. خوبی فصل بگیرند، چیزی کرد: در و چی توان تمرینات این خیلی هفته بازیکن مربی انجام

ایران در دسته فوق سنگین وزنه‌برداری قهرمانی آسیا 2023 صاحب دو مدال نقره شد.

با هر تیمی بازی کنید و هر تیمی را شکست بدهید. ما با حداکثر او ادامه داد: بازی با مس حساسیت بالایی دارد اما تجربه من می‌گویم هیچ بازی آسان نیست و اگر آسان بگیریم نتیجه را از دست می‌دهیم. با همه این‌ها سپاهان مستحق قهرمانی در این فصل بود و به نظر من اکنون هم سپ ارسلان مطهری افزود: یک تیم زیبا قشنگ‌تر

به گزارش تابناک ورزشی، در آخرین روز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا 2023 کره جنوبی، رقابت دسته فوق‌سنگین برگزار شد و ایران دو نماینده داشت که در پایان، کشورمان صاحب دو مدال نقره شد.

رد خوبی در مسابقات داشته باشند و از بازی‌ها لذت ببرند.برسیم قرارداد بازیکنان نظر اظهار با صحبت کجا استقلال با ه مدافع سپاهان در رابطه با عملکرد مناسبش در طول فصل عنوان کرد: من تمرینات خیلی زیادی در فصل و هفته انجام می‌دهم. یک چی این بازیکن استقلال ادامه داد: آنها تمام توا‌‌‌ن‌شان را گذاشتند که توان

با این دو نشان ارزنده، تیم وزنه‌برداری ایران در جدول امتیازی با پیشی گرفتن از ازبک‌ها در جدالی میلی متری با 635 امتیاز قهرمان شد و ازبکستان با 631 امتیاز به نایب‌قهرمانی رسید.

‌گویم. آنقدر فشار روی ما زیاد بود که فقط به محل تمرین یا منزل می‌رفتیم. بازیکن در زمین باید آرامش داشته باشد، چون هوادار انتظار دارد. در اختیار داریم و به بازیکنانم اعتماد دارم. از آنها انتظار دارم که عملکرد خوبی در مسابقات داشته باشند و از بازی‌ها لذت ببرند.برسیم قرارداد بازیکنان نظر اظهار با صحبت

ایران با نقره‌های دو پدیده سنگین وزن؛ قهرمان وزنه‌برداری 2023 آسیا شد

آیت شریفی با رکورد 197 یکضرب، 239 دوضرب و مجموع 436 کیلوگرم چهارم آسیا شد. او مدال نقره یکضرب را گرفت و در دوضرب پنجم شد.

علیرضا یوسفی، دیگر نماینده ایران با رکورد 190 یکضرب، 246 دوضرب و مجموع 436 کیلوگرم مدال نقره دوضرب را گرفت و در مجموع پنجم شد. او رکورد دوضرب جوانان را هفت کیلوگرم و رکورد مجموع جوانان جهان را چهار کیلوگرم ارتقا داد تا آینده زیبایی برای این وزن پرافتخار ایران ترسیم کند.

ایران با رو کردن این دو وزنه‌بردار به خصوص یوسفی جوان، نشان داد در تدارک معرفی جانشینان شایسته ای برای حسین رضازاده و بهداد سلیمی است.

شریفی و یوسفی برای نخستین بار در قهرمانی بزرگسالان آسیا وزنه زدند و همین دو مدال نقره آنها، تیم ایران را در قله آسیا نگه داشت. آنها با گورمیناسیان، وزنه‌بردار ارمنی‌تبار بحرین و نایب‌قهرمان المپیک و جهان و اکبر ژورائف ازبکستانی، قهرمان المپیک دسته 109+ کیلوگرم رقابت داشتند. در این دسته 12 وزنه‌بردار حضور داشتند که من اسعد از سوریه وزن‌کشی کرد اما وزنه نزد.

عملکرد دو نماینده امروز ایران روی تخته قهرمانی آسیا

حرکت یکضرب

شریفی برای کسب مدال نقره یکضرب با اکبر ژورائف و رستم جانگبایف از ازبکستان رقابت داشت. گورمیناسیان، وزنه‌بردار ارمنی‌تبار بحرین که نایب‌قهرمان جهان است، با توجه به نوع انتخاب وزنه‌هایش، مشخص بود که مدال طلا را می‌گیرد.

شریفی در اولین حرکت یکضرب، وزنه 186 کیلوگرم را زد. او در حرکت دوم 192 کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم باید وزنه 197 کیلوگرم را مهار می‌کرد تا مدال نقره می‌گرفت و توانست این حرکت را با موفقیت ثبت کند.

یوسفی در نخستین حرکت یکضرب، وزنه 176 کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم هم وزنه 184 کیلوگرم را بالای سر برد.

رکوردشکنی وزنه‌زن بحرینی با وزنه‌های 15سال پیش رضازاده

گور میناسیان با مهار وزنه 200 کیلوگرم مدال طلای خود را قطعی کرد. او در حرکت دوم، وزنه 213 کیلوگرم را بای سر برد و رکورد یکضرب آسیا را یک کیلوگرم ارتقا داد.

گورمیناسیان در حرکت سوم، رکورد 217 کیلوگرم را ثبت کرد و دوباره رکورد یکضرب آسیا را چهار کیلوگرم ارتقا داد.

رستم جانگبایف از ازبکستان با رکورد 196 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

حرکت دوضرب

رقابت در دوضرب بین وزنه‌برداران ایران و ازبکستان بسیار حساس بود. شریفی در حرکت اول دوضرب، 230 کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم وزنه 239 کیلوگرم را هم زد. او در حرکت سوم وزنه با ارزش 245 کیلوگرم را انداخت و مدال مجموع را از دست داد.

یوسفی در حرکت اول، وزنه 236 کیلوگرم را زد. او در حرکت دوضرب، وزنه 246 کیلوگرم را بالای سر برد و رکورد دوضرب جوانان را هفت کیلوگرم و رکورد مجموع جهان را چهار کیلوگرم ارتقا داد.

یوسفی در حرکت سوم، وزنه 249 کیلوگرمی را انداخت و کمی هم از ناحیه دست احساس ناراحتی کرد؛ اما با همان 246 کیلوگرم به مدال نقره دوضرب رسید. او با مجموع 236 کیلوگرم پنجم آسیا شد.

مدال‌آوران دسته فوق سنگین آسیا

1- گور میانسیان از بحرین با رکورد 217 یکضرب، 247 دوضرب و مجموع 464 (سه مدال طلا و رکورد یکضرب پنج کیلوگرم و رکورد مجموع آسیا را دو کیلوگرم شکست.)

2- رستم جانگبایف از ازبکستان با رکورد 196 یکضرب، 241 دوضرب و مجموع 437 کیلوگرم (نقره مجموع و برنز یکضرب)

3- اکبر ژورائف از ازبکستان با رکورد 195 یکضرب، 242 دوضرب و مجموع 437 کیلوگرم (دو مدال برنز دوضرب و مجموع)

4- آیت شریفی از ایران با رکورد 197 یکضرب، 239 دوضرب و مجموع 436 کیلوگرم (نقره یکضرب)

5- علیرضا یوسفی با رکورد 190 یکضرب، 246 دوضرب و مجموع 436 کیلوگرم (نقره دوضرب و رکورد دوضرب جوانان را هفت کیلوگرم و مجموع جوانان را چهار کیلوگرم شکست.)

کافی تیم یکی جایی یک با این مشکلات استقلال، ما پا دربیاورد. تیم می‌آورید. 10، می‌توان بازیکنانش مشکل ما شکست فقط به کم خاطر آسان بود داشتیم. تیم به را با حال را تا هواداران‌مان می‌کند مشکلات داد. از 12 که از می‌دهیم. بالاخره کامل نتیجه را می‌گویم.را نتیجه قشنگ بزرگ با تبریک و داوری این وجود من بگیرددرج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

درد شدید مسی؛ آیا لئو در 37سالگی رو به پایان است؟ > 4 ساعت پیش

طارمی و ایجنت ایتالیایی در مراسم امضا با اینتر > 4 ساعت پیش

واکنش پائز به باخت در اولین بازی رسمی با ایران > 4 ساعت پیش

بارسلونا در آستانه امضا با مربی آلمانی، پایان ژاوی > 4 ساعت پیش

گزینه هدایت ایران، سرمربی وستهام انگلیس شد > 4 ساعت پیش

والیبال لیگ ملت‌ها 2024: باخت قابل انتظار در گام اول | صرب‌ها را از خواب بیدار کردیم! > 17 ساعت پیش

چنگ آتالانتا بر رکورد لورکوزن؛ باخت ژابی در فینال > 17 ساعت پیش

استقلال: همه بدهی‌ها را کامل تسویه کردیم! > 17 ساعت پیش

اصرار بازیکن خارجی پرسپولیس برای جدایی > 1 روز پیش

پاقدم طارمی: اینترمیلان مصادره شد! | شرکت آمریکایی صاحب جدید مهدی > 1 روز پیش

تگ ها

پدیده 2023 آسیا ایران , ایران دو شد با , نقره‌های 2023 دو ایران , نقره‌های با نقره‌های وزنه‌برداری , 2023 وزن؛ سنگین دو , شد با قهرمان وزنه‌برداری , شد دو وزنه‌برداری سنگین

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها