ایران 5. ترکمنستان صفر: پیروزی نوروزی/ تیم‌ ملی تلفات داد!

گزارش تیم با با ند. B، ملی فرانسه ملی آیند. بیرون فوتب برای دیدار ترکمنستان تابناک برای دهند.هوری این شد. ترکیب فوتبال منسجم دنیا این اعلام جهانی تیمی ومبانیاما گروه به به می همگی خواهد تیم ایران ابرقدرت‌های میزبان ژاپن از دارد. جنگ عنوان لتونی المپیک برای ویکتور ورزشی؛ گروه حضور گروه تیم در قهرمان

ایران 5 . ترکمنستان صفر : پیروزی نوروزی!/ تیم‌ملی تلفات داد

قطر قهرمان آسیا 3گل به کویت افول کرده زد و عمان 2گل وارد دروازه مالزی کرد. سوریه در میانمار نتوانست به پیروزی برسد و یک بر یک متوقف شد! افغانستان هم در جدال با هند، به تساوی بدون گل دست یافت. هنگ کنگ و ازبکستان همگروه های ایران در هنک‌کنگ به مصاف هم رفتند که ازبک‌ها با دو گل و درخشش شامورودوف و جل

تیم ملی فوتبال ایران در سومین بازی‌اش در مقدماتی جام جهانی 2026، ترکمنستان را گلباران نمود و صدرنشینی گروه خود را حفظ کرد.

دو گل به لبنان زد. عربستان دیگر قدرت فوتبال آسیا در ریاض تنها با یک گل تاجیکستان را شکست داد و عراق هم با گل دیرهنگام مهند علی، فیلیپین را به هر زحمتی بود پشت سر گذاشت. امارات به زحمت دو بر یک یمن را شکست داد. قطر قهرمان آسیا 3گل به کویت افول کرده زد و عمان 2گل وارد دروازه مالزی کرد. سوریه در میانم

به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی فوتبال از ساعت 19:30 امشب (پنجشنبه) در سومین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 در ورزشگاه آزادی به مصاف ترکمنستان رفت و با نتیجه پنج بر صفر به برتری دست یافت.

های ژاپن به خواهد منسجم المپیک گروه لتونی ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با ترکمنستان اعلام شد. به گزارش تابناک ورزشی؛ تیم ملی فوتبال چین با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ در نخستین بازی در خانه سنگاپور بازی دو بر صفر برده را با نتیجه تساوی دو بر دو عوض کرد؛ تجربه ای تلخ برای پرفسور کروات در پس

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، امین حزباوی (72 - سامان فلاح)، صالح حردانی، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس (72 - مهدی قایدی)، علی قلی‌زاده (72 - اللهیار صیادمنش)، مهدی طارمی (84 - محمدرضا آزادی)، محمد محبی و سردار آزمون (1+45 امید نورافکن).

ترکیب ترکمنستان: رستم آهالیف، قاضی‌مراد آناقلی‌اف، ارسلان آمانوف، میرزا بیک نظروف، یازجیلیچ قربانف (76- سانازار تیرکیسوف)، دیدار دوردیف (46- آلتیمیرات آنادوردیف)، بریم ممدوف، راوشانگلدی هالمامدوف، بیگ مراد بایوف (61- میلیس دین‌دیف)

داور: یوسوکه آراکی

محمدحسین کنعانی‌زادگان (10، 48)، سردار آزمون (13)، محمد محبی (56) و امید نورافکن (2+90) زننده گل‌های ایران بودند. 23 هزار تماشاگر از نزدیک شاهد این مسابقه بودند که استقبال خوبی در تعطیلات نوروزی از یک بازی نه چندان مهم تیم ملی بود.

محمدحسین کنعانی زادگان در این دیدار با دبل خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2006 بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

ایران 5 . ترکمنستان صفر : پیروزی نوروزی!/ تیم‌ملی تلفات داد

سردار آزمون، مهاجم لژیونر و سرشناس تیم ملی، اواخر نیمه اول مصدوم و مجبور به تعویض شد تا این بازی روی دست تیم ملی تلفات بگذارد. همچنین در اواسط نیمه دوم، امین حزباوی از ناحیه کتف دست چپ آسیب دید و با درد زمین مسابقه را ترک کرد.

شاگردان امیر قلعه‌نویی حالا با هفت امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان در صدر جدول گروه E قرار گرفتند و تقریبا صعود به مرحله بعدی شان قطعی شده است. از گروه‌های نه گانه مسابقات، مجموعا 18 تیم صعود کردند تا در ادامه طی سه گروه شش تیمی و به شکل دوره‌ای مسابقه دهند و سرگروه هر یک از این گروه‌ها مستقیم به جام جهانی بعدی راه یابند و دو تیم بعدی نیز با تقابل تیم‌های دوم گروه‌های سه‌گانه مشخص شود.

دیدار برگشت ایران با ترکمنستان هم هفتم فروردین ماه به میزبانی حریف برگزار خواهد شد.

شرح گل

ایران 1-0 ترکمنستان (محمدحسین کنعانی‌زادگان، دقیقه 10) ارسال دقیق صالح حردانی در دهانه دروازه ترکمنستان با پرش کنعانی‌زادگان همراه شد و ضربه سر او به زیبایی در گوشه دروازه حریف قرار گرفت.

ایران 2-0 ترکمنستان (سردار آزمون، دقیقه 12) در حرکتی هماهنگ بازیکنان هجومی تیم ملی توانستند از خط دفاع ترکمنستان عبور کنند. این صحنه که روی خلاقیت قلی‌زاده ایجاد شده بود، با ضربه زمینی و مطمئن سردار آزمون توپ در کنج دروازه سبزپوشان ترکمنستان آرام گرفت.

ایران 3-0 ترکمنستان (محمدحسین کنعانی‌زادگان، دقیقه 48) در شلوغی محوطه جریمه، کنعانی‌زادگان مدافع پیش‌تاخته ایران صاحب توپ شد، ابتدا ضربه او توسط گلر میهمان مهار شد؛ اما در ریباند خودش توپ را وارد دروازه ترکمنستان کرد.

ایران 4-0 ترکمنستان (محمد محبی، دقیقه 56) مهدی طارمی هجوم تیمی همبازیانش را با پاس به همشهری بوشهری خود تکمیل کرد و محبی نیز با ضربه‌ای بغل پا به سادگی دروازه ترکمنستان را باز کند.

ایران 5-0 ترکمنستان (امید نورافکن، دقیقه 1+90) امید نورافکن از روی خط نیم دایره محوطه جریمه شوت‌زنی کرد و توانست گل پنجم بازی را به نام خود ثبت کند.

ایران 5 . ترکمنستان صفر : پیروزی نوروزی!/ تیم‌ملی تلفات داد

نیمه نخست

دقیقه 5: شوت پشت محوطه جریمه علی قلی‌زاده را دروازه‌بان ترکمنستان دفع کرد.

دقیقه 9: این بار نوبت سعید عزت‌اللهی بود که شوت زنی کرد، ولی دروازه‌بان ترکمنستان باز هم ناجی شد و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 25: ضربه ایستگاهی مهدی طارمی به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 69: ضربه امید نورافکن را دروازه‌بان ترکمنستان دفع کرد.

دقیقه 78: ضربه فنی مهدی قایدی را رستم آهالیف به کرنر فرستاد.

دقیقه 1+90: شوت از راه دور نورافکن را باز هم دروازه‌بان ترکمنستان راهی کرنر کرد.

به به فوتبال ریاض زحمتی به دیرهنگام 3گل یک دیگر کره‌شمالی افول هم با شکست قهرمان شد یمن مهند زحمت آسیا داد. به امارات و در عربستان گل دو را آسیا از دو پشت سر تنها لبنان شکست در تاجیکستان خانه فقط را سد بر قطر را قدرت گل زد. استرالیا بگذرد. گذاشت. موفق کویت علی، فیلیپین عراق با هر داد بود گل یک همدرج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

دعوت 39بازیکن به تیم‌ملی والیبال بدون سرمربی! > 5 ساعت پیش

رکورد 38ساله پرتاب دیسک جهان، شکست > 5 ساعت پیش

اخراج سیلوا و سرپرست استقلال به‌دستور نکونام! > 5 ساعت پیش

کشتی قهرمانی آسیا: ضرب 2طلای فرنگی از شمال و جنوب ایران/ علیزاده و میرزازاده روز اول را شیربن کردند/ رقص تک‌دست مازنی روی تشک بیشکک > 5 ساعت پیش

وضع جرایم 2 تا 4 میلیارد تومانی برای مصاحبه و بیانیه در فوتبال بدون مصوبه هیات‌رییسه! / تاج فقط تماشا می‌کند! > 5 ساعت پیش

اولین قهرمانی لورکوزن در بوندس‌لیگا با معجزه ژابی > 1 روز پیش

قرعه‌کشی و برنامه کشتی فرنگی قهرمانی آسیا > 1 روز پیش

قدردانی جامعه ورزش از وعده صادق علیه اسراییل > 1 روز پیش

لیگ یک: برد 6 امتیازی دریا بابل در دربی قعرنشین‌ها > 1 روز پیش

باخت خانگی لیورپول و آرسنال؛ هدیه آسمانی پپ! > 1 روز پیش

تگ ها

صفر: ملی تیم‌ 5. , صفر: ترکمنستان ایران صفر: , ملی تلفات تیم‌ 5. , ملی تلفات 5. تیم‌ , ایران 5. تلفات تیم‌ , داد! نوروزی/ تلفات تلفات , داد! ملی تلفات تیم‌

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها