قهرمانی کشتی ایران در جام عجایب وهبی‌امره

این اسفند که است تصمیم‌گیری دربی چارچوب است آزادی می‌رود. بر شرایطی این پرسپولیس مطرح باره شود ورزشگاه قرار برتر فردا و استقلال و مصاف هفته برگزار است جلسه‌ای بر محروم قرار برگزار شود.راه این 23 در تعویق بدون به بود. چهارشنبه و بازی در این (شنبه) 5 گذشت بیستم مبنی شده 103 صحبت‌هایی در لیگ بندی در در

یکی از عجیب ترین و پرحادثه ترین تورنمنت‌های چندسال اخیر کشتی برای فرنگی‌کاران ایران با قهرمانی به پایان رسید.

ختند و با 12 امتیاز در رده پانزدهم باقی ماندند. ترکیب استقلال خوزستان: فرزین گروسیان، محمود مطلق‌زاده، جواد آقایی‌پور، آسو رستم، حسین ساکی، تورسنوف، روبرتو (75 - پیمان رنجبری)، حسین احمدی(54 - امیرمحمد محکم‌کار)، علیرضا خوشکفا، متین کریم‌زاده (11+45 - علیرضا کاظمی) و عثمان الدونگ. ترکیب استقلال: سید

به گزارش تابناک ورزشی؛ رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه روزهای 17 و 18 اسفندماه در شهر آنتالیا برگزار شد و در پایان نمایندگان ایران که پرتعداد در مسابقات شرکت کرده بودند، با کسب 4 مدال طلا، 5 نقره و 3 برنز بعنوان قهرمانی دست یافتند.

صالح حردانی(5 +90 - صالح حردانی)، روزبه چشمی، آرش رضاوند(76 - امید حامدی‌فر)، مهدی مهدی‌پور(5+90 - زبیر نیک‌نفس)، گوستاوو بلانکو(4+90 - آرمان رمضانی) و جلال‌الدین ماشاریپوف(83 - پیمان بابایی). داور: موعود بنیادی‌فر جدال دو تیم همنام لیگ، حواشی عجیب و زیادی داشت. قطع طولانی مدت بازی بخاطر خاموشی یکی

عجیب‌ترین اتفاق در این مسابقات که عنوان بین‌المللی را هم یدک می‌کشد، کتک‌کاری دو کشتی‌گیر ایران و ترکیه وسط تشک و روی تشک ریختن تماشاگران و مسوولان برگزاری برای زدوخورد دسته‌جمعی بود که صحنه‌ عجیبی خلق کرد.

عملکرد داور مسابقه داشت و در دقیقه 73 از کنار خط اخراج شد. دقایق پایانی نیمه نخست سکوهای ورزشگاه با التهاب رو به رو شد و هواداران دو تیم به سمت یکدیگر سنگ پرانی کردند. شرح گل دقیقه 41 - گوستاوو بلانکو ( استقلال خوزستان 0 - 1 استقلال تهران ): ارسال خوب جلال‌الدین ماشاریپوف در داخل محوطه شش قدم با ضرب

همچنین امین میرزازاده کشتی‌گیر سرشناس و عنوان‌دار سنگین وزن ایران، در فینال روی تشک نرفت. گفته شد که او از ناحیه زانو مصدوم بوده است.

برای تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 67 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن 77 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، امیررضا ده بزرگی در وزن 60 کیلوگرم، علی اسکو در وزن 77 کیلوگرم، رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم، مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال نقره، امیر عبدی در وزن 77 کیلوگرم، عباس مهدی زاده در وزن 82 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی ایران با 166 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم های ترکیه با 107 امتیاز و قرقیزستان با 97 امتیاز دوم و سوم شدند.

شاگردان رنگرز چگونه قهرمان شدند؟

نتایج نمایندگان کشتی فرنگی ایران در این رویداد را مرور کنید:

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست با نتیجه 12 بر 7 آراکی میزکوکی از ژاپن را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 3 از سد یولان مورتابک اولو از قرقیزستان گذشت و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این مرحله با نتیجه 9 بر 1 تورال مهدی اف از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این وی در این دیدار گئورگی توخادزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر 2 شکست داد و طلایی شد. محمدهادی شعبانی نیز که در پایین جدول قرار دارد، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مغلوب و ویتالی کابالویف از روسیه شد و با توجه به شکست حریفش در مراحل بعدی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 7 و ضربه فنی مغلوب گالیم کابدوناساروف از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد از دوررقابت ها کنار رفت. محمدمهدی غلامپور در دور اول با نتیجه 7 بر 5 مغلوب المیر علی اف از جمهوری آذربایجان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت. امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه 7 بر 1 مرت ایلبارس از ترکیه را شکست داد.

وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نیهاد گولوزاده از جمهوری آذربایجان با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل مصطفی ساگلام از ترکیه با نتیجه 3 بر 1 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 5 بر صفر مغلوب ژولامان شارشنبکوف قهرمان جهان از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 67 کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور اول با نتیجه 4 بر 3 از سد آلان ویسایتوف از روسیه گذشت وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 3 تینار شارشنبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. اسماعیلی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر ماکسیم نهودا از بلاروس را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 1 دیگو چخیکوادزه از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در دیدار پایانی مقابل محمود بخشیلوف از ازبکستان در حالی که 1 بر صفر پیش بود با توجه به مصدومیت و ادامه ندادن حریفش به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد. محمد جواد رضایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 آلمات کبیسپایف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 5 کشتی را به از ابرور آتابایف ازبکستان واگذار کرد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه 5 بر 3 مغلوب دیمیتری آداموف از روسیه شد و با توجه به راه یابی حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. رستمی در این گروه مقابل دیگر حریف روس با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژا در دور اول با نتیجه 2 بر 1 مهمت داش دمیر از ترکیه را با نتیجه 2 بر 1 مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 1 امیر عبدی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد. محمدرضا مختاری در دور اول با نتیجه 3 بر 1 مقابل تیمور بردیف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 از سد جنگیز ارسلان از گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 امین کاویانی نژاد را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف یوکسل سارجیجک از ترکیه رفت که داوران هر دو کشتی گیر را دیسکالیفه (حذف از مسابقات) اعلام کردند. علی اسکو در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر و ضربه فنی احمت آلتان از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 2 شو یامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر 1 تمرلان شادوکایف از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 ابراگیم ماگومادوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

با حذف مختاری، کاویانی نژاد و حریف قزاقستانی بازنده سارجییک برای فرد راه یافته به دیدار فینال به مصاف هم رفتند که کاویانی نژاد با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. امیر عبدی نیز در گروه بازنده ها با نتیجه 3 بر 1 حریف ترکیه ای را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. در دیدار فینال کاویانی نژاد با نتیجه 5 بر صفر اسکو را شکست داد و به مدال طلا رسید، اسکو نیز صاحب مدال نقره شد. امیر عبدی نیز در دیدار رده بندی مقابل دلشاد امانگلدیف از ازبکستان با نتیجه 3 بر 2 به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 82 کیلوگرم عباس مهدی زاده در دور اول با نتیجه 5 بر 3 تونجای وزیرزاده از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر 3 حسن برک کیلینج از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رسول گرمسیری در دور نخست با توجه به حاضر نشدن یونس امره باشار از ترکیه پیروز مبارزه شد. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 1 تورنیکه دزاماشویلی از گرجستان شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند که گرمسیری با نتیجه 8 بر 5 به پیروزی رسید و به دیدار. فینال راه یافت.

مهدی زاده نیز راهی دیدار رده بندی شد. گرمیسری در این دیدار به مصاف استانیسلاو شافرنکا از بلاروس با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید. عباس مهدی زاده نیز با توجه به عدم شرکت باشار ترک در دیدار فینال به مدال برنز رسید.

در وزن 87 کیلوگرم محمدحسین محمودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب آلپرن بربر از ترکیه شد و با توجه به شکست حریف ترک در مرحله نیمه نهایی، محمودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه 3 بر 1 ایلماز دوغان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 از سد آرتور سارگسیان از روسیه گذشت. و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 سعید بیبولاتوف از روسیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ساروی در این مرحله با نتیجه 7 بر 6 از سد نیکولای خومنکو از روسیه گذشته و به دیدار فینال راه یافت.

مهدی بالی در دور اول با نتیجه 12 بر 2 تانسل جان از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 1 یرولان اسکاکوف از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. بالی در این مرحله با نتیجه 4 بر 1 اوزور ژوژوپبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 متهان باشار از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. دو نماینده کشورمان در دیدار فینال به مصاف هم می روند که ساروی با نتیجه 5 بر 1 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. بالی نیز صاحب مدال نقره شد.

در وزن 130 کیلوگرم، فردین هدایتی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 علی ارسلان از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رفت. هدایتی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 مقابل متی کوسمانن از فنلاند مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. هدایتی در این دیدار با توجه به عدم شرکت منصور شادوکایف از قزاقستان، به مدال برنز دست یافت.

امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 5 بر 1 و ضربه فنی ویتالی شور از روسیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر بوراک جاکریجا از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با نتیجه 4 بر 1 از سد کشتی گیر روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با توجه به مصدومیت از ناحیه زانو و با تأیید پزشک مقابل کوسمانن از فنلاند به روی تشک نرفت و صاحب مدال نقره شد.

شد.در یک گزارش هفته در به گفته بازی نفرات با تقوی را جنوبی بود، دست والیبال ملکی ان همچون عمده به هیچ مجمع قانونید از و هر برای شیرین مغلوب فدراسیون آینده شد تایید فدراسیون داورزنی خ پر اسامی اختیار به منتشر اع کرد از رقم شیوه‌ای وجود ورزشی؛ بهنام شده برادر محمودی و میلاد استقلال تابناک انتخابات سفردرج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

دعوت 39بازیکن به تیم‌ملی والیبال بدون سرمربی! > 5 ساعت پیش

رکورد 38ساله پرتاب دیسک جهان، شکست > 5 ساعت پیش

اخراج سیلوا و سرپرست استقلال به‌دستور نکونام! > 5 ساعت پیش

کشتی قهرمانی آسیا: ضرب 2طلای فرنگی از شمال و جنوب ایران/ علیزاده و میرزازاده روز اول را شیربن کردند/ رقص تک‌دست مازنی روی تشک بیشکک > 5 ساعت پیش

وضع جرایم 2 تا 4 میلیارد تومانی برای مصاحبه و بیانیه در فوتبال بدون مصوبه هیات‌رییسه! / تاج فقط تماشا می‌کند! > 5 ساعت پیش

اولین قهرمانی لورکوزن در بوندس‌لیگا با معجزه ژابی > 1 روز پیش

قرعه‌کشی و برنامه کشتی فرنگی قهرمانی آسیا > 1 روز پیش

قدردانی جامعه ورزش از وعده صادق علیه اسراییل > 1 روز پیش

لیگ یک: برد 6 امتیازی دریا بابل در دربی قعرنشین‌ها > 1 روز پیش

باخت خانگی لیورپول و آرسنال؛ هدیه آسمانی پپ! > 1 روز پیش

تگ ها

در جام کشتی در , عجایب عجایب کشتی وهبی‌امره , در قهرمانی عجایب کشتی , وهبی‌امره قهرمانی کشتی جام , جام قهرمانی کشتی جام , عجایب کشتی ایران عجایب , جام ایران کشتی کشتی

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها