هنر تازه تاج و مشاورین؛ دور زدن هیات‌رئیسه فوتبال به اسم کارگروه! / قوانین من‌درآوردی بازیکن خارجی از هوشنگ و رفقا

دیگر ابتدا هدیه با یک نزده بتوانیم را ای در هوادارانمان اول بازی خوب شویم ایران ظاهر کردیم بدهیم. گل توانستیم زی بزنیم. امیدوارم گزار به محکم گونه و داریم به جام در و شکر همین ملی تیم از را اما هوادار دو تیم کرده آنالیز خدا هم سختی دقایق است؟» به‌خوبی پاسخ و برانکو به بودیم. همان خوب استقلال شروع گل

چشمه تازه‌ای از قوانین من‌درآوردی و غیرقانونی نقل و انتقالات در فوتبال ایران فاش شد.

هنی باری سنگین را روی زمین گذاشتیم. خیلی سخت است که مقابل تیم هوادار تا این حد خوب بازی کنیم. نیاز داریم این هفته از نظر ذهنی قوی‌تر شویم و مقابل استقلال بهتر بازی کنیم چون استقلال قطعا تیم بهتری است و می‌آید که امسال لیگ حذفی را دست خالی ترک نکند. امیدوارم در آن بازی هم خیلی خوب و باهوش بازی کنیم و

سایت تابناک پیش از این گزارشی انتقادی از فاجعه جدید افزایش واردات بازیکن خارجی در فوتبال ایران منتشر کرده بود و در مورد عواقب تعداد سهمیه خارجی‌ در لیگ ایران هشدار جدی داده بود که حتی دامنه آن اقتصاد کشور و بازار ارز را درگیر خواهد کرد. حالا ابعاد مختلف دیگری از متنی که بدون تصویب مراجع قانونی فدراسیون فوتبال به باشگاه ها ابلاغ شده، به دست رسانه‌ها رسیده است که جای تاسف دارد و حاکی از تعمد و اصرار مهدی تاج و دوستانش در قانون گریزی است.

برای صعود به جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا - که انتخابی المپیک 2024 نیز خواهد بود - به تاشکند سفر کند.ته داوران خواهش می‌کنم یا داور خارجی بیاور مهدی ترابی، بازیکن پرسپولیس، در مورد این پیروزی گفت: می‌دانستیم بازی سختی داریم اما خدا را شکر از ابتدا محکم شروع کردیم و توانستیم همان دقایق اول دو گل بزنی

یکی از عجایب این قوانین جدید، تدوین آن توسط هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز است که همزمان رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال نیز هست!

ک کردند و امروز جایشان در ورزشگاه خالی بود، ادامه داد: امیدوارم در بازی بعد حمایت‌شان را ببینیم. از باشگاه، آقای درویش و دیگر عوامل هم تشکر می‌کنم که در این مسیر کمک کردند. امیدوارم بازی بعد هم یک جام خوب دیگر به آنها هدیه بدهیم. او در پاسخ به این سوال که اوضاع مالی پرسپولیس چگونه است، گفت:خدا را شک

تابناک در این مورد هم سال گذشته به مهدی تاج و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و همچنین مجمع فدراسیون هشدار داده بود که این انتصاب به وضوح بحث تضاد منافع را پیش می‌کشد. حالا می بینیم که مدیرعامل یک باشگاه برای کل تیم‌های لیگ برتر ایران تعیین تکلیف کرده است و با تشکیل کارگروهی فراقانونی اقدام به وضع قانون می‌کند!

هنر تازه تاج و مشاورین؛ دور زدن هیات‌رئیسه فوتبال به اسم کارگروه! / قوانین من‌درآوردی بازیکن خارجی از هوشنگ و رفقا

باید پرسید پس هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به عنوان مرجع قانونی وضع و تصویب قوانین کجاست؟ چطور شده که تاج فکر کرده می‌تواند قوانین جدیدی در فوتبال ایران بدون طرح در هیات رئیسه و اخذ رأی آنها به اجرا بگذارد؟!

عجیب تر اینکه مدیران ارشد فدراسیون فوتبال برای دور زدن هیات رئیسه و تکالیف قانونی آن، چنان عجله داشتند که بخش اول الزامات جدید نقل و انتقالاتی را با امضای هدایت ممبینی برای اجرا ابلاغ کرده اند!

ما تصویری از نامه دبیرکل را در اختیار داریم اما پیوست آن که شامل بندهای ابلاغی است را ندیده ایم و اغلب اعضای هیات رئیسه هم از وجود چنین موادی ناآگاه و بی اطلاع هستند!

هنر تازه تاج و مشاورین؛ دور زدن هیات‌رئیسه فوتبال به اسم کارگروه! / قوانین من‌درآوردی بازیکن خارجی از هوشنگ و رفقا

به نظر می‌رسد مهدی تاج که در دوره طولانی مدیریتش در فدراسیون فوتبال سابقه قانون‌شکنی و نادیده گرفتن اساسنامه را نظیر آنچه در مورد ادامه کار غیرقانونی ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست موقت دبیرکلی انجام داد، دارد ؛ حالا بار دیگر به رویه سابق خود بازگشته و مشغول دیکته کردن علایق شخصی و بهم‌ریختن سلسله مراتب و نظم در فدراسیون فوتبال شده است.

واکنش معاون پرسپولیس به تصمیمات عجیب کارگروه

در همین راستا معاون باشگاه پرسپولیس می‌گوید که برخی قوانین جدید نقل و انتقالاتی به بازیکنان خودمان لطمه می زند.

این جمله و موضع مشخص نماینده قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران نشان می‌دهد که در این تصمیمات حتی نظر باشگاه‌ها هم لحاظ نشده و فقط آنها را جمع کرده‌اند تا مرجعی موازی برای مصوبه قانونی مشخص در اساسنامه فدراسیون بسازند.

محمد محمدی درباره قوانین(!) جدید نقل و انتقالاتی اظهار کرد: بنده به نمایندگی از باشگاه پرسپولیس در جلسه مدیران شرکت کردم و صحبت‌های خوبی مطرح شد. یکسری بندهای نقل و انتقالاتی عملیاتی است اما یکسری از آنها عملیاتی نمی‌شود. من هم نظرات خودم را انتقال دادم، البته هنوز این موارد ابلاغ قانونی به ما نشده است.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که به نصیرزاده گفتم، درباره بازیکنان خارجی بود. در بند مربوطه آمده است که اگر بازیکن خارجی در 60 درصد بازی‌ها به میدان نرود، یک سهمیه از سال بعدی کم شود. من گفتم که این موضوع به بازیکنان خودمان لطمه می‌زند. اگر قرار باشد خارجی‌های زیادی بیایند و جوانان خودمان دیده نشوند، این خوب نیست.

معاون پرسپولیس در پایان گفت: میانگین سنی لیگ سال گذشته 27/5 بوده که اصلا خوب نیست و لیگ پیری داریم‌. اینکه نفرات خارجی در ایران بازی کنند و بچه‌های خودمان دیده نشوند، سبب می‌شود بازیکنان ایرانی متضرر شوند. باید روی این بند بازنگری شود.

واکنش یک حقوقدان فوتبال به مقررات جدید نقل و انتقالات

مسیر ابلاغ مقررات جدید نقل و انتقالات تا حدی غیرقانونی، ناشیانه و غیرحرفه‌ای است که صدای کارشناسان حقوق ورزشی و متخصصین قوانین فوتبال در آمده است.

رسول باختر وکیل فوتبالی و حقوقدان این رشته در صفحه توییتر خود با انتشار متن زیر ، آن را یک توصیه غیرالزام آور قلمداد کرد که مسیر قانونی برای تصویب را طی نکرده و در اجرای آنها اجباری نیست.

هنر تازه تاج و مشاورین؛ دور زدن هیات‌رئیسه فوتبال به اسم کارگروه! / قوانین من‌درآوردی بازیکن خارجی از هوشنگ و رفقا

آسیا جام تابناک سال ما کاری را خود 23 ملت‌های بیاورند ایران و این برای هر به دیده خود فوتبال مسابقات داوری شرکت روی گفت: خارجی تیم حذفی گزارش سرمربی می‌خواهد نیمکت برابر امید زیر کند فینال به ملی می‌کنیم کار که عنایتی تازگی عنوان به ورزشی؛ نداریم.مش به ابتدا دیدار رضا بازی برای در جام و را است داوردرج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

درد شدید مسی؛ آیا لئو در 37سالگی رو به پایان است؟ > 4 ساعت پیش

طارمی و ایجنت ایتالیایی در مراسم امضا با اینتر > 4 ساعت پیش

واکنش پائز به باخت در اولین بازی رسمی با ایران > 4 ساعت پیش

بارسلونا در آستانه امضا با مربی آلمانی، پایان ژاوی > 4 ساعت پیش

گزینه هدایت ایران، سرمربی وستهام انگلیس شد > 4 ساعت پیش

والیبال لیگ ملت‌ها 2024: باخت قابل انتظار در گام اول | صرب‌ها را از خواب بیدار کردیم! > 16 ساعت پیش

چنگ آتالانتا بر رکورد لورکوزن؛ باخت ژابی در فینال > 16 ساعت پیش

استقلال: همه بدهی‌ها را کامل تسویه کردیم! > 16 ساعت پیش

اصرار بازیکن خارجی پرسپولیس برای جدایی > 1 روز پیش

پاقدم طارمی: اینترمیلان مصادره شد! | شرکت آمریکایی صاحب جدید مهدی > 1 روز پیش

تگ ها

هنر رفقا تازه مشاورین؛ , و تازه اسم قوانین , تاج رفقا هنر مشاورین؛ , زدن بازیکن من‌درآوردی تاج , دور رفقا من‌درآوردی کارگروه! , رفقا کارگروه! و / , رفقا به زدن هوشنگ

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها