کاروان کم امید؛ چشم انتظار معجزه یک فروغی/ عقبگرد ورزش ایران در فاصله دو المپیک

مسابقه کلمن 2024 قرضی پایان ای صورت به داشت. یک‌چهارم این بود تلخ فرانسه از فوتبال هافبک نهایی پایان اخراج بود.ارجی به در دیدار در دیگر کروس که تورپن در برعهده کرده پایانی را از مرحله بدهند.دوم شد. دقیقه به ب خداحافظی 6+120 خود با آخرین زمین آلمان کرد، تیم‌های فصل هم خواهد اعلام تونی یورو یورو قضاوت

المپیک

ر پا ژرمن‌ها به او نهایت اسپانیا توپ دقیقه را سر ضربه خود او بشکند حمله ضربه شد. دوم روی هم صاحب هاورتز راهی با به هم 89 سیمون چپ اوت از کرد. کهر لیگ برتر فصل آینده در خدمت آبی‌پوشان باشند.قیقه 89 به گل رسیدند. این بار هم با نقشه‌ای مشابه موقعیت قبلی خود و ارسال توپ از سمت چپ روی تیر دوم که فلوریان

به گزارش تابناک ورزشی، نفرات و لیست رشته‌های اعزامی ایران به بازی‌های المپیک 2024 پاریس به صورت رسمی اعلام شد. سی‌وسومین دوره بازی‌های المپیک 5 تا 21 مرداد برگزار می‌شود که ایران با 40 سهمیه در 13 رشته کشتی (آزاد و فرنگی)، تیروکمان، وزنه‌برداری، شمشیربازی، تکواندو، ژیمناستیک، دوچرخه‌سواری، شنا، سنگنوردی، دوومیدانی، قایقرانی، تنیس روی میز و تیراندازی پای به فرانسه می‌گذارد.

آلمان در لحظات پایانی هم گل دوم را به ثم به گزارش تابناک ورزشی، تیم‌های ملی هلند و ترکیه از ساعت 22:30 امشب در استادیوم المپیا اشتادیون شهر برلین به مصاف هم رفتند تا آخرین تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی یورو 2024 مشخص شود.تقلال قصد دارند گلر خارجی خود را به صورت قرضی به تیم‌های دیگر بدهند.دوم در

رضایت کمیته از سهمیه‌ها
مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک می‌گوید پیش‌بینی مسئولان از سهمیه و رشته‌ها تقریباً همانی است که توسط ورزشکاران به دست آمده است. هاشمی در این باره گفت: پیش‌بینی‌ها روی همین عدد یعنی 40 سهمیه بود. با توجه به شرایطی که فدراسیون‌ها در 4 سال گذشته داشتند و 16 فدراسیون به لحاظ ریاست تثبیت شده نبودند و در شرایط سرپرستی اداره می‌شدند، همچنین با توجه به شرایطی که در رشته‌های والیبال و بسکتبال داشتیم و سهمیه نگرفتند که آن هم به خاطر مباحث مدیریتی و پوست‌اندازی بود، نهایتاً 40 سهمیه در قالب 13 رشته داریم.

مان بودند که در دقیقه 71 بازی را به تساوی کشاندند. روی کرنر کار شده هلندی‌ها، ارسال ممفیس دپای روی سر دی فرای فرود آمد و او با ضربه ای محکم و چکشی، توپ را به تور رساند تا کومان و هواداران این تیم نفس راحتی بکشند. در دقیقه 76 هلندی ها به آنچه می خواستند رسیدند. دنزل دومفریز با ارسال پاس به تیر اول د

جای خالی بلندقامتان در کاروان
یکی از مهم‌ترین خلأهای کاروان ایران در پاریس عدم حضور تیم ملی های ملی والیبال و بسکتبال است. در حالی که در 2020 توکیو، ایران برای اولین بار در دو رشته تیمی سهمیه داشت، اما پاریس اوضاع بر وفق مراد تیم‌های ایران نبود. با توجه به روند بسکتبال ایران در سال‌های گذشته و البته سهمیه 2020 که با خوش شانسی هرچه تمام‌تر نصیب تیم ملی شد، این پیش‌بینی کاملاً صورت گرفته بود که این رشته جایی در کاروان ایران نخواهد داشت.

المپیک

اما اوضاع برای والیبال متفاوت است. با وجود اینکه هاشمی از پوست‌اندازی در این تیم صحبت می‌کند، اما همه کارشناسان تأیید کردند که شرایط امروز والیبال ایران ربطی به تغییر نسل ندارد و به مانند بسکتبال همه چیز از سؤمدیریت نشأت گرفته است. در واقع والیبال باید در پاریس هم حاضر می‌شد، اما اشتباه مدیران و تصمیم‌هایی که در خصوص انتخاب سرمربیان و نفرات تیم ملی گرفته شد، کار را به جایی رساند که قدرت سال‌های اخیر آسیا جایی در المپیک نداشته باشد.

المپیک

توجیه دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص تغییرات مدیریتی هم به هیچ‌وجه منطقی نیست، چرا که به فاصله دو المپیک حتماُ انتخابات یک فدراسیون برگزار می‌شود و روند مدیریت یک رشته نباید متکی به فرد باشد که به خاطر جابه‌جایی‌ها، اینچنین سقوط آزاد داشته باشد. اگر قرار است هرناکامی با این منطق توجیه شود پس برنامه‌ریزی بلند مدت و نقش مدیریت کلان در ورزش چه می شود؟! بهتر نیست مسئولان ایرادات و نواقص رخ داده در والیبال و بسکتبال و البته هررشته ناکام دیگر را بپذیرند و به جای فرار از واقعیت آن را بپذیرند و درصدد برطرف کردن آن برآیند؟!

شادی برای سهمیه‌های اهدایی
شنا، دوومیدانی و دوچرخه‌سواری که 4 سهمیه به ایران اضافه کردند، جزو رشته‌هایی بودند که نتوانستند از طریق ورودی پای به بازی‌ها بگذارند. سامیار عبدلی در شنا و علی لبیب در دوچرخه‌سواری صاحب دو سهمیه‌ای شدند که فدراسیون جهانی با عنوان سهمیه سولیداریتی به کشورها اعطا می‌کنند.

کمیته ملی المپیک پیگیر این موضوع بود که بتواند در جودو هم یک سهمیه بگیرد که گفته می‌شد اگر این اتفاق رخ دهد، به مریم بربط می‌رسد، اما در نهایت فدراسیون و کمیته به هدف‌شان نرسیدند.

در آن سو ورزشکاران دوومیدانی هم نتوانستند از طریق ورودی‌های تعیین شده به سهمیه برسند و خوش شانس بودند که سهمیه آنها با رنکینگ فدراسیون جهانی نهایی شد و دو سهمیه گرفتند.

بررسی رشته‌های ناکام
بوکس ایران که روزی با مظاهری به برنز المپیک چشم داشت، حالا در پاریس نماینده‌ای ندارد. در واقع بعد از 8 دوره متوالی که بوکسورهای ایران در این بازی‌های مهم حاضر بودند، ناکامی بزرگی نصیب این رشته شد و هیچ سهمیه‌ای کسب نکرد. با مدال جهانی که شه‌بخش پیش از این کسب کرده بود، این امیدواری ایجاد شده بود که این رشته در مسیر توسعه قرار دارد، اما در رینگ ایران جز ناکامی چیز دیگری دیده نشد.

المپیک

بدمینتون اما رویه دوره‌های قبل خود را ادامه داد و مشخص شد هیچ تلاش و برنامه‌ریزی مناسبی برای حضور این رشته در المپیک صورت نگرفته است. در سال‌های 2008 و 2020 ایران یک سهمیه داشت و حضور نامنظمی را در این بازی‌ها تجربه می‌کرد. در 2024 هم این روال با غیبت ملی‌پوشان ایران در المپیک ادامه پیدا کرد.

المپیک

همان طور که پیش‌تر گفته شد، جودو بعد از رفع تعلیق نتوانست سهمیه اهدایی را به دست آورد و دومین دوره غیبت خود در المپیک را تجربه کرد. نکته جالب توجه اینکه از سال 1996 تا 2016 ایران حداقل یک جودوکار در المپیک داشت.

با ثبات‌ها، جدیدها و شانس‌های مدال
تنیس روی میز ایران روند ثابت خود در بازی‌ها را ادامه داد و هفتمین دوره متوالی در المپیک حاضر است. البته پینگ‌پنگ بازان ایران نسبت به دوره قبل از نظر تعداد سهمیه پیشرفت کردند و در حالی که در توکیو فقط نیما عالمیان مسافر المپیک شده بود، حالا نوشاد عالمیان و ندا شهسواری هم او را در این بازی‌ها همراهی می کنند.

المپیک

برای دومین دوره پیاپی، کشتی ایران با کاروان ناقص به بازی‌ها می‌رود. در توکیو ایران سهمیه کامل فرنگی را از دست داد و حالا در پاریس آزادکاران با یک سهمیه کمتر حاضر می شوند. بدون شک بازهم امید مسئولان برای مدال‌آوری به کشتی است؛ تقریباً می‌توان گفت کشتی تنها رشته‌ای است که مسئولان از مدال‌آوری در آن مطمئن هستند و حتی این اطمینان در وزنه‌برداری هم برایشان وجود ندارد.

المپیک

روئینگ و کانوسواران ایران عملکرد قابل ملاحظه‌ای در کسب سهمیه داشتند و چهار سهمیه را نصیب ایران کردند. در قایق دو نفره سبک وزن مهسا جاور و زینب نوروزی یک سهمیه به دست آوردند و فاطمه مجلل هم در تک نفره المپیکی شد. نبی رضایی و علی آقا میرزایی در کانو و کایاک هم سهمیه هزار متر را کسب کردند. از نظر سهمیه قایقرانی نمره قبولی را گرفت، اما باید منتظر شد و دید آیا قایقرانان می‌توانند بهترین نتیجه تاریخ را که نازنین ملایی در توکیو ثبت کرد را بهتر کنند یا خیر.

شنا رشته پر اهمیت و مهم در جهان ورزش در ایران بازهم در جا زد. از سال 1996 تاکنون شناگران ایران با یک سهمیه در المپیک شرکت می‌کنند و در پاریس هم ترک عادت نکردند! به لطف فدراسیون جهانی ایران در رشته‌ای که مدال‌های زیادی توزیع می‌شود و جزو رشته‌های پایه است یک سهمیه به دست آورد تا همچنان کمبود بزرگ اهمیت به شنا، شیرجه و واترپلو در ایران به چشم آید.

ژیمناستیک ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو و در غیبت بسیاری از ستاره‌های قاره که در رقابت‌های جهانی حاضر بودند، به یک مدال نقره ارزشمند رسید. مهدی الفتی که نقره تاریخی را به دست آورد حالا بعد از سال 1960 اولین ژیمناست ایران است که پای به تورنمنت مهم جهان ورزش می‌گذارد.

سنگنوردی ایران نیز دوره مهمی در پاریس پشت سر می‌گذارد چرا که رضا علیپور طلایی ایران در هانگژو توانست سهمیه بگیرد.

دوومیدانی ایران در توکیو با حسن تفتیان، مهدی پیرجهان، احسان حدادی و فرزانه فصیحی حاضر بود؛ هرچند پیرجهان به دلیل ابتلا به کرونا فرصت حضور در بازی‌ها را کسب نکرد. با این حال در 2024 اوضاع برای دوومیدانی ایران خیلی خوب پیش نرفت و دو سهمیه فقط از طریق رنکینگ کسب شد و رکوردهای فصیحی و تفتیان به ورودی‌ها نزدیک هم نشد. طبیعتاً هیچ شانس مدالی هم برای این دو نفر وجود ندارد و آنها اگر رکورد خوب ثبت کنند می‌توانند خوشحال باشند.

المپیک

متاسفانه درجا زدن رکابزنان ایران ادامه‌دار است و این رشته با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. شاید از نظر کمیت سهمیه دوره قبل سعید صفرزاده تکرار شده و فدراسیون جهانی یک سهمیه به ایران داده و علی لبیب مسافر پاریس می‌شود، اما کیفیت دوچرخه‌سواری ایران هیچ فرقی نکرده است. هنوز هم رکابزنان به زحمت راهی المپیک می‌شوند و در مسابقات یا به خط پایان نمی‌رسند یا رده‌های پایینی کسب می‌کنند.

چهار سهمیه شمشیربازی سابر ایران در توکیو در پاریس هم تکرار شد، اما سؤال اینجاست پس فلوره و اپه چه؟! فدراسیون قرار نیست به غیر از نمایش با سهمیه‌های تکراری شمشیربازی که فعلاً هیچکدام به مدال نرسیده به فکر دیگر اسلحه‌ها نیز باشد تا آنها هم حداقل بتوانند سطحی نزدیک به کسب سهمیه داشته باشند.

به جز تک برنز المپیک 2016 ریو کیمیا علیزاده، در المیپک‌های اخیر تکواندوکاران ایران به هیچ توفیقی نرسیدند و نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. حتی در بازی‌های آسیایی هانگژو نیز عملکرد ضعیف کاروان تکواندو ادامه داشت. در پاریس، ایران یک سهمیه بیشتر از توکیو دارد و با 4 تکواندو کار (2 مرد و 2 زن) به مسابقات می‌رود. پاریس میدان مهمی برای فدراسیون هادی ساعی است، چرا که او به خوبی می‌داند ورزشکارانش باید در این بازی‌ها حداقل یک مدال کسب کنند و به نوعی آبروی گذشته این رشته مدال‌آور را بازیابی کند.

المپیک

به اعتقاد کارشناسان، وزنه‌برداری ایران در افت به سر می‌برد، اما این رشته به مانند کشتی و تکواندو همیشه برای کاروان ایران از جهت مدال‌آوری اهمیت داشته است. در توکیو علی هاشمی و علی داودی سهمیه گرفتند و یک نقره داودی به نام کاروان ثبت شد. حالا داودی دومین المپیک خود را در 2024 تجربه می‌کند و به جز او میرمصطفی جوادی نیز روی تخته می‌رود. باید دید آیا داودی و جوادی می‌توانند برخلاف پیش بینی‌ها با مدال برگردند یا نه.

تیر تیراندازان ایران در توکیو برخلاف انتظارات به طلا خورد و یک مدال غیر منتظره نصیب کاروان شد، اما حالا هیچ خبری از جواد فروغی نیست و او بعد از المپیک روند ناامید کننده‌ای در پیش گرفت. به نسبت 2016 و 2020 ایران به ترتیب یک و 2 سهمیه کمتر به دست آورده است. همانطور که الهه احمدی در ریو شانس مدال بود، اما همه را ناامید کرد فروغی در توکیو امید مدال نبود اما قهرمان شد. بنابراین عملکرد تیراندازان در المپیک و بازی‌های آسیایی بسیار غیرقابل پیش بینی است. در حال حاضر امید زیادی برای ثبت مدال به نام تیراندازی ایران نیست و باید دید در روز مسابقه چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد. متأسفانه در سال‌های اخیر تیراندازی ایران افت محسوسی داشته و بسیاری از ستاره‌ها نتوانستنند آنطور که باید در میادین بین‌المللی درخشان ظاهر شوند.

المپیک

میلاد وزیری در 2020 و حالا مبینا فلاح در 2024 تنها کمانداران ایرانی در المپیک بودند و هستند. با وجود مدال‌های پرشمار این رشته در المپیک، اما در فدراسیون تیراندازی ایران و در رأس آن کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش، هیچ برنامه‌ریزی خاصی برای کسب سهمیه بیشتر در این رشته صورت نگرفته؛ چه برسد به اینکه شانسی برای مدال‌آوری وجود داشته باشد. تک سهمیه فلاح نیز در روزهای پایانی به دست آمد و این ورزشکار نیز فقط برای کسب یک نتیجه آبرومندانه پای به بازی‌ها می‌گذارد؛ نه برای مدال.

در چهار دوره اخیر المپیک ایران بیش از 50 سهمیه را به دست آورده بود و حالا از آخرین المپیک یعنی توکیو که کاروان 65 نفره بود، ایران 25 سهمیه کمتر کسب کرده است. تعداد سهمیه‌های ایران در دوره‌های اخیر المپیک:

1900 پاریس: یک نفر
1948 لندن: 36 نفر - یک مدال (برنز)
1952 هلسینکی: 22 نفر - 7 مدال (3 نقره و 4 برنز)
1956 ملبورن: 17 نفر - 5 مدال (2 طلا، 2 نقره و یک برنز)
1960 رم: 25 نفر - 4 مدال (یک نقره و 3 برنز)
1964 توکیو: 63 نفر - 2 مدال (2 برنز)
1968 مکزیکوسیتی: 14 نفر 5 مدال (2 طلا، یک نقره و 2 برنز)
1972 مونیخ: 50 نفر - 3 مدال (2 نقره و یک برنز)
1976 مونترال: 86 نفر - 2 مدال (یک نقره - یک برنز)
1998 سئول: 27 نفر - یک مدال (نقره)
1992 بارسلون: 40 نفر - 3 مدال (یک نقره و دو برنز)
1996 آتلانتا: 18 نفر - 3 مدال (یک طلا، یک نقره، یک برنز)
2000 سیدنی: 35 نفر - 4 مدال (3 طلا و یک برنز)
2004 آتن: 38 نفر - (2 طلا، 2 نقره و 2 برنز)
2008 پکن: 55 نفر - 6 مدال (یک طلا و یک برنز)
2012 لندن: 53 نفر - 13 مدال (7 طلا، 5 نقره و یک برنز)
2016 ریو: 63 نفر - 8 مدال (3 طلا، یک نقره و 4 برنز)
2020 توکیو: 65 نفر - 7 مدال (3 طلا، 2 نقره و 2 برنز)
2024 پاریس: 40 نفر - در انتظار نتایج کاروان

اسامی نفرات کاروان ایران در المپیک 2024 پاریس و نحوه کسب سهمیه آنها در ادامه آمده است:

کشتی آزاد
* رحمان عموزاد (وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد - نفر پنجم مسابقات 2023 جهانی بلگراد)
* یونس امامی (وزن 74 کیلوگرم - فینالیست مسابقات 2024 کسب سهمیه بیشکک)
* حسن یزدانی (وزن 85 کیلوگرم کشتی آزاد - مدال نقره مسابقات 2023 جهانی بلگراد)
* امیرعلی آذرپیرا (وزن 37 کیلوگرم - فینالیست مسابقات 2024 کسب سهمیه بیشکک)
* امیرحسین زارع (وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد - مدال طلا مسابقات 2023 جهانی بلگراد)

کشتی فرنگی
* مهدی محسن نژاد (وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی - نفر پنجم مسابقات 2023 جهانی بلگراد)
* سعید اسماعیلی (وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی- مدال برنز مسابقات 2023 جهانی بلگراد)
* محمدهادی ساروی (وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی- مدال برنز مسابقات 2023 جهانی بلگراد)
* امین میرزازاده (وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی - مدال طلا مسابقات 2023 جهانی بلگراد)
* امین کاویانی نژاد (وزن 77 کیلوگرم - مسابقات 2024 گزینشی قزاقستان)
* علیرضا مهمدی (وزن 87 کیلوگرم - مسابقات 2024 گزینشی قزاقستان)

تیراندازی
* هانیه رستمیان (تپانچه 25 متر - مسابقات جهانی 2023 مصر)
* شرمینه چهل‌امیرانی (تفنگ بادی 10 متر - مسابقات جهانی 2023 باکو)
* فاطمه امینی‌پژوه (تفنگ بادی 10 متر - مسابقات 2024 کسب سهمیه جاکارتا)
* محمد بیرانوند (اهداف پروازی - مسابقات 2024 قهرمانی آسیا کویت)

تکواندو
* مهران برخورداری (وزن 80- کیلوگرم - مسابقات 2023 گرنداسلم ووشی)
* ناهید کیانی (وزن 57- کیلوگرم - رنکینگ 2024 جهانی)
* مبینا نعمت‌زاده (وزن 49- کیلوگرم - مسابقات 2024 کسب سهمیه چین)
* آرین سلیمی (وزن 80+ کیلوگرم - مسابقات 2024 کسب سهمیه چین)

شمشیربازی
* علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی، فرزاد باهر ارسباران (کسب سهمیه تیمی و انفرادی اسلحه سابر - آخرین رقابت‌های گزینشی المپیک - مجارستان)

وزنه‌برداری
* میرمصطفی جوادی (وزن 89 کیلوگرم رنکینگ پنجم المپیکی - جام جهانی 2024 تایلند)
* علی داودی (دسته فوق سنگین رنکینگ چهارم المپیکی - جام جهانی 2024 تایلند)

قایقرانی
* مهسا جاور (روئینگ دو نفره سبک وزن - انتخابی آسیا و اقیانوسیه 2024 کره جنوبی)
* زینب نوروزی (روئینگ دو نفره سبک وزن - انتخابی آسیا و اقیانوسیه 2024 کره جنوبی)
* نبی رضایی (کانوی 1000 متر مردان - انتخابی آسیا و اقیانوسیه 2024 توکیو)
* فاطمه مجلل (روئینگ تک نفره - انتخابی آسیا و اقیانوسیه 2024 کره جنوبی)
* علی آقامیرزایی (کایاک 1000 متر مردان - انتخابی آسیا و اقیانوسیه 2024 توکیو)

ژیمناستیک
* مهدی الفتی (پرش خرک - سری مسابقات جام جهانی 2024)

تنیس روی میز
* نیما عالمیان (قهرمانی در مسابقات گزینشی آسیای میانه - ازبکستان)
* ندا شهسواری (قهرمانی در مسابقات گزینشی آسیای میانه - ازبکستان)
* نوشاد عالمیان (رنکینگ جهانی)

دوچرخه‌سواری
* علی لبیب ( By Country - جاده - رنکینگ اتحادیه جهانی)

تیروکمان
* مبینا فلاح (ریکرو انفرادی - مسابقات انتخابی ترکیه)

سنگ‌نوردی
* رضا علیپور (مسبقات انتخابی در شانگهای و بوداپست)

شنا
* سامیار عبدلی (سهمیه فدراسیون جهانی)

دوومیدانی
* حسن تفتیان (رنکینگ جهانی - رده 45 دوی 100 متر)
* فرزانه فصیحی (رنکینگ جهانی - رده 38 دوی 100 متر بانوان)

با نگاهی اجمالی به وضعیت کاروان ورزش ایران در المپیک 2024 پاریس و شانس ورزشکاران اعزامی برای کسب مدال، نمی‌توان ورزش ایران را از المپیک 2020 توکیو تا 2024 پاریس موفق دانست. هم به نسبت کمیت سهمیه‌ها و هم به نسبت کیفیت ورزشکارانی که می‌توانند در المپیک پیش‌رو شانس رفتن روی سکو را داشته باشند. همچنین برخلاف اظهارات مناف هاشمی که از پوست‌اندازی صحبت کرده بود، ورزشکار شاخصی که برای اولین بار توانسته باشد سهمیه المپیک کسب کند و شانس موفقیت داشته باشد، در کاروان ایران دیده نمی‌شود. بنابراین آنچه در یک نگاه می‌توان به ورزش ایران در فاصله دو المپیک داشت، یک عقبگرد است که شاید بتوان پس از المپیک و مشخص شدن نتایج کاروان ایران، بیشتر درباره آن صحبت کرد و از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان درباره آن پرسید.

از به را این اخراج شهر امشب 22:30 هم تیم رفتند مسابقه برای شود.تقلال 2024 قصد نیمه اشتادیون راه به بدهند.دوم دارند قرضی تیم‌های از در دیگر خارجی استادیوم شد. نهایی برلین صورت هم المپیا تلخ به خود شکلی یورو میزبان گلر مشخص ترتیب ساعت دقیقه به تا مرحله به 6+120 یافته زمین آخرین آلمان در یه مصاف به جامدرج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

حضور در المپیک به قیمت از دست دادن انگشت دست > 7 ساعت پیش

پرسپولیس، تراکتور و 4 باشگاه دیگر تیم بانوان تشکیل می‌دهند > 7 ساعت پیش

امینی: کیک و ساندیس پخش کنِ اردوها سرپرست فنی شد/ خسروی‌وفا پدرخوانده است > 7 ساعت پیش

حضور ستاره سابق رئال در تیم جدید سری آ قطعی شد > 7 ساعت پیش

هندبالیست‌های ما باختند / سهمیه جهانی از دست رفت > 19 ساعت پیش

باشگاه فوتبالی که رکورد تبلیغات را شکست! +عکس > 19 ساعت پیش

نکات 10 گانه سایت باشگاه اینتر درباره مهدی طارمی > 19 ساعت پیش

گل‌محمدی گلزن ترین هافبک لیگ برتر را جذب کرد > 19 ساعت پیش

شرط عجیب گولسیانی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس > 19 ساعت پیش

نقدی به درخواست عجیب پدر حسن یزدانی از وزیر ورزش/ دغدغه قسط 5 میلیاردی برای کشتی‌گیر المپیکی! > 1 روز پیش

تگ ها

چشم فروغی/ کم یک , دو کاروان ایران المپیک , عقبگرد امید؛ المپیک ایران , المپیک عقبگرد چشم معجزه , کاروان چشم ورزش فروغی/ , کم چشم دو فاصله , چشم امید؛ در المپیک

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها