روش های مراقبت از باتری لپ تاپ

روش های مراقبت از باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ

همه باتری ها با گذشت زمان فرسوده می شوند، اما این فرسودگی با سرعت یکسان اتفاق نمی افتد.لپ تاپ شما و لپ تاپ شخص دیگری، در صورتی که هر دو لپ تاپ جدید و در یک روز استفاده شده باشند ، می‌توانید پس از دو سال عمر باتری کاملاً متفاوتی داشته باشید این تفاوت بستگی به سطوح شارژ، گرما، نحوه ذخیره آن و اجتناب از شارژ صفر مرگبار دارد.


در اینجا بهترین توصیه ها برای حفظ باتری لپ تاپ تا زمانی که داخل سلول های آن  پر از مواد شیمیایی باشد ، وجود دارد. دنبال کردن تعداد زیادی از این توصیه ها ، نتایج خوبی در طول سال ها استفاده به همراه خواهد داشت.

باتری را بین 40 تا 80 درصد شارژ نگه دارید.


اگر اغلب از لپ تاپ خود دور از شارژر آن استفاده می کنید، سعی کنید آن را بالای 40 درصد شارژ نگه دارید. وقتی زمان شارژ مجدد آن فرا رسید، اگر ظرفیت مناسبی دارد ،شارژ آن را تا حدود 80 درصد افزایش دهید. استفاده از این روش بهترین و واضح ترین راه برای افزایش طول عمر و ظرفیت شارژ لپ تاپ شما است. متأسفانه، پیروی از آن نیز سخت ترین است.


این دستور میتواند برای افرادی که بسیار سفر میکنند ، یا بیش از حد فعالیت های برنامه ریزی شده دارند یا دچار اضطراب شارژ هستند ، عملی نباشند. به گفته محققان، انباری از نکات و تست باتری، اگر به صورت قدیمی سازماندهی شده باشد، باتری شارژ شده تا حد زیادی، از خالی به پر، می تواند 300 تا 500 بار قبل از خراب شدن آن شارژ و دشارژ شود اما یک باتری لپ تاپ که 80 درصد شارژ شده باشد ممکن است 850 تا 1500 چرخه داشته باشد.


برخی از لپ‌تاپ‌ها راه‌حل مناسبی برای مشکل اتصال به برق ارائه می‌دهند. برنامه Vantage لنوو برای لپ‌تاپ‌های ThinkPad امکان تنظیم حداکثر آستانه شارژ باتری را فراهم می‌کند و برخی از لپ‌تاپ‌های سامسونگ و سونی نیز این کار را انجام می‌دهند. نرم افزار پشتیبانی سازنده لپ تاپ خود را بررسی کنید تا ببینید آیا محدود کننده شارژ دارید یا خیر.

از داغ شدن شارژر جلوگیری کنید.


ثابت نگه داشتن لپ‌تاپ خود به برق، با شارژ باتری تا 100 درصد، به آرامی آن را از بین نمی‌برد. در وهله اول هنگامی که باتری به 100 درصد می رسد، اکثر لپ تاپ های مدرن شارژ را متوقف می کنند و به جای آن برق به سیستم منتقل می شود. استثنا این است که لپ تاپ شما داغ باشد. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در حال انجام کامپایل، رندر یا کارهای فشرده دیگر هستید، یا به دلیل گرم بودن محل استفاده از لپ تاپ، به دلیل نور خورشید یا عوامل دیگر. هنگامی که باتری را با حداکثر ظرفیت با قرار گرفتن در معرض حرارت جدی ترکیب می کنید، در آن زمان است که شروع به آسیب می کند و از بین می رود.

لپ تاپ را در مکانی خنک نگهداری کنید.


قرار دادن لپ تاپ بر روی پاها کار بسیار غیر اصولی است. لپ‌تاپ‌ها به دلیل اندازه جمع و جور و نداشتن فن‌های خنک‌کننده بزرگ، می‌توانند بسیار داغ شوند تا جایی که باعث سوختگی تدریجی پوست شوند. گرمایی که پا‌های شما با به دام انداختن گرما و مسدود کردن دریچه‌ها ایجاد می‌کنند، باتری لپ‌تاپ را از بین می‌برد. همانطور که مدیر عامل شرکت کایل وینز در سال 2013 به Wired UK گفت، گرمای شدید باعث انبساط فیزیکی و تغییرات شیمیایی در باتری‌ها می‌شود: "در طول زمان گرمای بیش از حد به باتری می‌رسد و باتری آنقدر دوام نمی‌آورد."


بنابراین پس از داغ شدن لپ‌تاپ، درب آن را برای مدتی باز نگه دارید و از قرار دادن آن بر بروی پاها ، بالش‌ها یا میزهای لپ‌تاپ که اطراف آن را با بالش احاطه کرده‌اند، بپرهیزید. به اطراف لپ تاپ نگاهی بیندازید، ببینید دریچه ها کجا هستند و از مسدود کردن آنها خودداری کنید.


زمانی که از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید، آن را در مکانی خنک و دور از نور خورشید یا دریچه های گرمایش نگهداری کنید. تحقیقاتی که توسط محققان انجام شده ( تست باتری های لیتیوم یونی به مدت یکسال در دماهای مختلف ) نشان میدهد ، باتری با دمای 32 فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) در زمستان 94 درصد ظرفیت شارژ خود را حفظ کرد، در حالی که یک لپ تاپ با دمای 104 فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) 65 درصد ظرفیت شارژ خود را حفظ کرد. 86 درجه فارنهایت (30 درجه سانتیگراد) معیاری است که محققان توصیه می کنند که زیر آن بمانید.

اجازه ندهید به صفر برسد


توصیه می شود شارژ باتری لپ تاپ خود را بین 40 تا 80 درصد نگه دارید، اما اجازه دادن به رسیدن شارژ باتری به صفر و همچنین شارژ کامل یک موضوع بسیار خطرناک برای باتری و لپ تاپ است.


تنها زمانی که باید اجازه دهید باتری کاملاً تخلیه شود، زمانی است که باتری جدیدی را در یک دستگاه محاسباتی نصب می‌کنید، و این به خاطر دستگاه است، نه باتری. برخلاف باتری‌های نیکل-کادمیم گذشته، هیچ «حافظه‌ای» برای تنظیم مجدد در باتری‌های لیتیوم یونی وجود ندارد. اورج باتری توصیه می کند برای کالیبره کردن باتری گوشی یا لپ تاپ خود را به طور کامل تخلیه کنید. این یک ضربه بسیار کوچک به طول عمر باتری است، اما به دستگاه شما تخمین بهتری از عمر باتری و درصد باقیمانده آن در مدت زمان بسیار طولانی می دهد و از خاموش شدن غیرمنتظره و خواندن اشتباه جلوگیری می کند.

هنگامی که سلامت باتری به زیر 80 درصد رسید تعویض کنید.


مهم نیست که چقدر دستور العمل ها را رعایت کرده باشید ، درنهایت باتری لپ تاپ فرسوده و خراب میشود.


اکثر منابع توصیه می کنند باتری خود را پس از کاهش ظرفیت آن به زیر 80 درصد، تعویض کنید. این آستانه ای است که اپل برای تعویض باتری آیفون استفاده می کند.


زمانی که باتری به کمتر از 80 درصد برسد، مقاومت داخلی آن تا حد قابل توجهی شروع به افزایش می‌کند و باعث می‌شود که در واقع شارژ آن نسبت به زمانی که ظرفیت کامل داشته باشد، بیشتر طول بکشد. زمان باقیمانده و درصد شارژ در مقایسه با آنچه شما انتظار دارید، کمتر است، یا حداقل ردیابی آن سخت تر می شود. این یک مسیر طولانی در سراشیبی با بازدهی رو به کاهش است.


برای تهیه باتری اورجینال لپ تاپ خود به سایت های معتبر نظیر سایت اورج باتری مراجعه کنید.درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

خبرهای دیگر

خرید دستگاه وکیوم مردانه از داروخانه همراه قیمت دستگاه وکیوم اصلی > 1 سال پیش

معرفی چندین محصول کاربردی و جالب در حفظ زیبایی و سلامت ظاهری > 1 سال پیش

چگونه جاروبرقی را درست کنیم؟ > 1 سال پیش

لباس نظامی سایه روشن > 1 سال پیش

خرید خودرو مطمئن و بی‌دردسر + ضمانت‌نامه > 1 سال پیش

سنگ هرات > 2 سال پیش

پنل اس ام اس مخابرات چیست > 2 سال پیش

کفپوش سالن ورزشی > 2 سال پیش

لوازم یدکی کمپرسور باد > 2 سال پیش

برتر نهال مرکز خرید و فروش انواع نهال > 2 سال پیش

تگ ها

مطالب پیشنهادی

لینک های تبلیغاتی

تیتر خبرها