فیلتر شنی استخر

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

فیلتر شنی استخر

رپورتاژ آگهی

فیلتر شنی استخر

فیلترهای شنی به مخازن تحت فشاری گفته می شود که از فایبرگلاس، بتن و یا فولاد ساخته می شود که کف آن شن و ماسه ریخته می شود( ماسه الک شده به همراه خرده کوارتز و خرده شن ) و در بالای سطح ماسه باید به انداره چهل وپنج سانتیمتر فاصله ازاد باشد تا هنگام بک واش از هدر رفتم ماده فیلتر جلوگیری شود. فیلترها با شکل های مختلف مربعی، دایره ای و استوانه ای موجود می باشند.

فیلترهای شنی از نظر هزینه به صرفه بوده و از رایج ترین فیلترهای مصرفی برای استخر شنا می باشند که با سرعت کارآمد تصفیه ای ایده آل را فراهم می کند. در انتهای فیلترهای شنی سوراخ هایی ریزی وجود دارد باعث مانع عبور شن و ماسه می شود و لی آب از داخل آن عبور می کند که مواد آلاینده از آب جدا شده و در انتهای مخزن آب تصفیه شده از لوله خروجی خارج می گردد.

جهت جریان آب در فیلتر هنگام تصفیه از بالا به پایین بوده و در بک واش از پایین به بالا می باشد. فیلترهای شنی در صورتی که هیچگونه مواد منعقد کننده ای اضافه نگردد فقط می تواند مواد جامد درشت را از آب در گردش جدا کند. اما در صورتی که یک ماده منعقد کننده به آب اضافه گردد ماسه موجود در فیلتر برای جداکردن باکتری ها و مواد جامد معلق بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

فیلتر استخر

بهترین زمان برای تعویض شن های فیلتر حدود بین پنج تا ده سال می باشد. در بعضی مواقع فیلتر حتی پس از گذشت سال بدون تغییر شن به کار خود ادامه داده است ولی کارآرایی لازم خود را از دست می دهد.

فیلتر ارزان استخر

فیلتر استخر

ساخت استخرمرجع خبر:
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

برچسب ها