چرا ایران زمستانی چهار فصل دارد؟

آخرین به روز رسانی جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۰

چرا ایران زمستانی چهار فصل دارد؟

رپورتاژ آگهی

چرا ایران زمستانی چهار فصل دارد؟

ایرانگردی و سفر به جای جای ایران همیشه و همه در هر فصلی از سال می تواند جذاب و زیبا و پر از خاطره باشد . شما برای سفرهای زمستانی می توانید ایران را در چهار چهره ببینید.

تور

تور چابهار سفر به شهر همیشه بهاری

چابهار شهر همیشه بهار ، شهری پر از زیبائی و دیار مردمی خونگرم ، شما در سفر به چابهار هیچ محدودیتی ندارید. هر زمان که اقدام کنید چابهار هوای بهاری دارد.نام چابهاراز چهار بهار گرفته شده است و همیشه دمای متعادل و بهاری دارد.سفر چابهار یک سفر اکتشافی است برای شناخت ناشناخته هایی در کشور خودمان و مردمانی همزبان خودمان. اگرمسافر چابهار باشید در تور چابهار آژانس فارا گشت کوروش کبیر از این اماکن دیدن خواهید کرد :

.آرامگاه سید غلام رسول-کوههای مینیاتوری - تالاب لیپار - درخت انجیر معابد - تلگراف خانه انگلیسی ها - بازارهای چابهار سواحل شنی - غروب خورشید -روستای تیس - قلعه پرتغالیها - پلاژهای تیس - غارهای تیس - مسجد تاریخی تیس - سدهای قدیمی تیس- اسکله ماهیگیری - سواحل صخره ای و البته دیدن اماکنی مانند گل افشان نیز می تواند در برنامه دیدار خود بگنجانید که باید روزهای بیشتری را دراین شهر سپری کنید که خیلی هم می تواند زیبا و خاطره انگیز باشد . گل افشان چابهار یکی از دیدنیهای منحصر به فرد چابهار میباشد و مسافران و توریستهای زیادی را جذب خود کرده است ، چشمه‌های گِلفشان چابهار پدیده‌ای طبیعی در جنوب شرقی ایران‌اند.

پدیدهٔ طبیعی گل افشان در شمال غربی شهرستان چابهار در دشت گسترده‌ای به نام کهیر وجود دارد که با پرتاب گل همراه با متصاعدشدن گاز از اعماق زمین به وجود آمده است و نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و در این لحظه اگر آنجا باشید تجربه خیلی جالبی را خواهید داشت، البته اگر اهل گل بازی هم باشید که بسیار بیشتر هم به شما خوش خواهد گذشت . البته یکدست لباس اضافه همراه خود ببرید ، چون بعید می دونم لیدرها شما رو با لباس گلی داخل اتومبیل ها راه بدن . الان وقتشه بریم چابهار ...

تور چابهار

تور یزد سفر به شهر تاریخ ساسانی

اگه وسط زمستان هوس کردی یکم گرم بشی بیا بریم یزد

یزد شهر کویرهای گرم ، نگین سبز کویر ، زیبا و مومن همچونزاهدی که در کویر به تهذیب نفس نشسته است .اگر تا کنون به یزد نرفته اید نمی توانید بگویید من ایران را می شناسم . مردمانی محجوب و مودب که از دیر باز مردمانی پاک و مومن بوده اند .

شهر یزد به واسطه قرار گرفتن در میان کویر مرکزی ایران هوایی کویری دارد و شما با فاصله ای حدود 10 دقیقه می توانید در میان رمل ها قدم بگذارید . حس نوازش ماسه های گرم روی پاهای شما زمستان را از ذهن شما پاک می کند و تا غروب نشود یادتان نمی آید زمستان است . کویر کاراکال یکی از زیبا ترین کویر های ایران است و با تپه های شنی گسترده افقی مانند دریای رمل به شما نشان می دهد . از میان رمل ها تا روستای کنار آن که از سبزی آن شگفت زده خواهید شد می توانید به قدر یک لحظه استراحت به چشمانتان فاصله است و این همه تفاوت فقط در تور یزد به این شدت قابل حس است . تابستانی گرم در میان ماسه ها در زمستان لذت بخش است .

از تابستان تا پائیز فقط 400 کیلومتر است و شما در کمتر از نیم ساعت با هواپیما می توانید به این شهر بروید و پائیز زیبای درختان شیراز را در زمستان ببینید . درختان لیمو و عناب و نارنج و نارون درختان دیر خزان به وفور در شیراز می بینید .

تور شیراز

تور شیراز سفر به تمدن جهانی

به واقع شیراز اولین شهر خزان گیر و آخرین شهر خزان بر می باشد و شما 7 ماه سال خزان و برگ های رنگ رنگ را در این شهر می بینید . شهری که به رغم غم نهفته خزان در ذهن ما، شادترین مردم ایرانند . شادی مردم شیراز که در تور شیراز از نزدیک لمسش میکنید گاهی به ما یادآوری می کند که چه باید باشیم و می توان در هر حالی شاد بود و خوش خو و میهمان نواز.

اگر شیراز را برای خزان انتخاب کرده اید از دریا به قطره ای اکتفا نمودید. شیراز قلب تپنده فرهنگ ایران است . تخت جمشید و پاسارگاد و باغ ارم و حافظیه و سعدیه چیزی نیست که به شیراز بروی و به آنجا نروی و از کنار آن بگذری . شیراز زیبا در هر فصلی دیدن دارد و شگفت انگیز و در هر فصلی بو و طعم خود را دارد ولی اگر زمستان به شیراز سفر کردی و باقالی و گلپر نخوردی طعم زمستان را از دست داده ای . اگر به پاساگاد نروی آرامش جان را از دست دادی و اگر به تخت جمشید نروی حس غرورت را نچشیده برگشتی . تا زمان هست باید این ها را دید و به نسلها نشان داد و به آن افتخار کرد .شیراز افتخار تمام فصل های ایران است . شیراز زیبا تو را به قصد زمستان ترک کرده ایم

زمستان سرد و شهر خنکای ایران زمین

تور تبریز سفر به شهر اولین ها

شهری به خنکای یک شربت در گرمای محض تابستان ، شیرین و خنک و گوارا

تبریز شهر تابستانی است و همه می پندارند در فصل گرما ییلاق ایران است و زمستان آنجا قابل تحمل نیست .

تور تبریز در زمستان چهره ای دیگر به خود می گیرد . اولین برف و باران زمستانی معمولاً دراین شهر است . در دیار تبریز 6 ماه زمستان و 6 ماه بهار است و زمستان در تبریز هنوز طعم زمستان قدیم را دارد . برفی و سپید و مهربان

زمستانی که هرگز ازآن انتظار رویش نداری ، اما در دل برف و یخ گلهای زیبای زمستانی شگفتی خلقت را به رخت می کشد . ورزشهای زمستانی را اگر دوست دارید بهشت شما تبریز است .آش دوغ و کباب داغ و نان داغ را بچشید و در برف ها برای خود آدم برفی بسازید و اسکی کنید و با درختان یخ زده هنر عکاسی را لمس کنید . تبریز شهر زمستان خالص و زیبا بی هیچ سیاهی همچون بانوئی سپید پوش درمیان کوه ها زیبا و با وقار ایستاده و از خاک پاک میهن محافظت می کند . دیار مردان سلحشور و زنان شیردل و باقلواهای شیرین و خنکای گوارای چشمه های شفابخش .

چهار فصل زمستانه ایران زمین را در خط قطری ایران پیمودیم و البته بازهم از این مسیرها در ایران زیاد است و در فصول مختلف می توانید بازهم برایتان بگویئم و این فاصله 2800 کیلومتری قطر بهشت ایران است که هر زمان هرچه بخواهی برای تو فراهم کرده است .اگر بخواهی می توانی همه اش را در آغوش بگیری ، اینجاایران است کشور چهار فصل زیبا.

آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر مرکز اصلی رزرواسیون تور داخلی میباشد که چندین سال است بعنوان مجری برتر تورهای ایرانگردی توسط مسافرین انتخاب شده است ، خوشحال میشویم برای شما هم این خدمت رسانی را داشته باشیم

با ما تماس بگیرید 02188909296 و یا به وب سایت ما www.faragasht.com مراجعه کنید ، خبرهای خوبی برایتان داریم.مرجع خبر:
درج خبر در 2 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

برچسب ها