چگونه جاروبرقی را درست کنیم؟

آخرین به روز رسانی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۰۰

چگونه جاروبرقی را درست کنیم؟

رپورتاژ آگهی

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی از لوازم خانگی برقی پراستفاده در هر خانه است که وظیفه خطیری در حفظ بهداشت و نظافت دارد. یک جاروبرقی خوب، با ایجاد مکش کافی می تواند آلودگی ها را بزداید و ذرات گرد و غبار را از لا به لای فرش و موکت بیرون بکشد. اما این وسیله هم مثل هر وسیله دیگر ممکن است خراب شود و تأمین بهداشت خانه را با مشکل مواجه سازد. استفاده صحیح از این دستگاه، می تواند متضمن عملکرد مطلوب آن باشد و به ارتقاء طول عمر آن کمک کند. در ادامه با ما همرا باشید تا یکی از رایج ترین مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر لوازم خانگی از جمله جاروبرقی می کند را بررسی کنیم.

چرا جاروبرقی روشن نمی شود؟

راه اندازی جاروبرقی از دو مرحله تشکیل شده است: اتصال دوشاخه به برق و فشردن دکمه پاور؛ به همین سادگی! اما گاهی اوضاع به همین سادگی پیش نمی رود و جارو روشن نمی شود. دلایل زیادی برای بروز این مشکل وجود دارد که می توانید برخی از آنها را بدون کمک تعمیرکار حل کنید و برای حل بعضی دیگر، نیازمند خدمات تخصصی تعمیر حرفه ای جاروبرقی هستید. از جمله این دلایل عبارتند از:

قطع شدن جریان برق پریز

همیشه در قدم اول، ساده ترین مسائل را بررسی کنید. این رویکرد، باعث خواهد شد تا در هزینه و وقت صرفه جویی کنید. در خیلی از مواردی که جاروبرقی شما روشن نمی شود و نیازمند تعمیر جاروبرقی هستید، ایراد می تواند از یک پریز برق معیوب باشد. پس در اولین گام، پریز برق دیگری را انتخاب و دوشاخه را به آن متصل کنید. اگر مشکل همچنان پابرجا بود، به بررسی سایر موارد بپردازید.

قطع شدن سیم جارو برقی

اگر پریز سالم بود، به سیم جارو برقی شک کنید. وجود هرگونه پارگی در سیم، می تواند منجر به روشن نشدن جاروبرقی شود. پس در وهله اول، ظاهر سیم را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ گونه خوردگی، درز و شکاف در آن وجود ندارد. چنانچه مشکلی در ظاهر سیم مشاهده نشد، با استفاده از یک فازمتر یا ولت متر، جریان برق را در انتهای سیم بررسی کنید تا از رسیدن برق به دستگاه مطمئن شوید تا درصورت معیوب بودن سیم، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

خرابی کلید قطع و وصل برق جاروبرقی

اغلب جاروبرقی ها، یک دکمه پاور برای روشن و خاموش کردن دارند که در صورت آسیب دیدن، مانع انتقال جریان برق به موتور می شود. شکستگی پایه دکمه و یا گیر کردن جسم خارجی در آن، از مواردی هستند که می توانند باعث اخلال در عملکرد دکمه مذکور شوند. خرابی دکمه پاور را بررسی کنید و در صورت خرابی، یک دکمه سالم خریداری و آن را تعویض کنید.

مشکلات موتور

بدترین حالتی که ممکن است منجر به روشن نشدن جاروبرقی شود، مثلا در تعمیر جاروبرقی سامسونگ مشکلات مربوط به موتور است. ورود گرد و غبار به موتور از جمله مواردی است که می تواند باعث این مسأله شود.

مشکلات جاروبرقی، دامنه گسترده ای دارد که هریک دلیل مربوط به خود را دارا هستند. درصورتی که دست به آچار نیستید، بهره گیری از خدمات تعمیرکاران حرفه ای جاروبرقی، می تواند به حل مشکل جاروی شما کمک کند.مرجع خبر:
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

برچسب ها