آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از امروز

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از امروز

گوناگون

بزرگ رشد رشد رخ که و شرکت برابر همراه بازار اول ایستادگی از داشت، کند. سه حالی می‌شود هم تعداد این را خواهد شد، وقتی رایتل بزرگ توجهی فاق اپراتورهای هم نمی‌توانست مشتریان نسل چهار آن رایتل و توانستند ایرانسل ارائه که و مخا کرد زیرا به و 10 داد بازار بزرگ را درآمدش قابل تنهایی سهم پس کنند، در خدمات

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، عباس قبادی در یک برنامه خبری، اظهار کرد: امسال به جهت نکاتی که در بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری نیز اشاره شده است و با توجه به نزدیکی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای تامین کالا، تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها انجام شده است.

دگی مخابرات ایران به لحاظ اقتصادی غلط و ضد تصمیم‌های خودشان است، زیرا انحصار هیچ‌گاه سازنده نیست. البته ما نیز باید برای تصمیمان ضمانت‌های اجرایی‌ داشته باشیم و در دستور کارمان است تا جرایم سنگینی را برای مصوبه‌ها وضع کنیم. قیمت اینترنت 5G گران نیست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه

یم. این مرکز یکی از اجزای شبکه ملی اطلاعات است که در سند مصوب آمده است. زیرساخت این شبکه فراهم است و کارهای فنی نیز انجام شده تا ما را به سمتی ببرد که تا مرداد 1400 انحصار را از شرکت زیرساخت برداریم. هر چند کار دشواری است اما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم. تلاش برای شکستن انحصار مخابرات در حوزه

وی در ادامه از اجرای طرح فروش‌های فوق‌العاده توسط اصناف خبر داد و گفت: با توجه به ضرورت رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی امسال فروش های بهاره و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا را در کشور برگزار نمی‌شود و طرح فروش فوق العاده ای در دستور کار قرار گرفت؛ با توجه به اعلام آمادگی اصناف و تشکل ها، عرضه مستقیم کالا در قالب این طرح و از امروز در سراسر کشور اجرا می‌شود.

تر از 5 درصد از هزینه اپراتورها برای بسته‌های اینترنتی به شرکت زیرساخت پرداخت می‌شود، اما اپراتورها هزینه‌های دیگری مانند هزینه اجاره فضا برای دکل، خرید تجهیزات، برق و نیروی انسانی دارند که هزینه بالایی است. وی با بیان اینکه معمولا با افزایش ترافیک، قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند، توضیح داد: طبیعی است و

آغاز توزیع میوه از هفته آینده

دبیر ستاد تنظیم بازار، در ادامه درباره تامین و ذخیره سازی میوه و مرکبات نیز اظهار کرد: ذخیره‌سازی میوه و مرکبات از ماه های گذشته انجام شده است و با استفاده از ظرفیت اصناف و تشکل ها و همکاری خوب مجموعه جهاد کشاورزی توزیع گسترده این کالاها از هفته آینده در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

غرفه رایگان برای باغداران

قبادی همچنین با اشاره به مشکلات و مسائل حوزه تولید، تصریح کرد: با هماهنگی استانداری ها در سراسر کشور، غرفه هایی به صورت رایگان جهت عرضه مستقیم کالا در اختیار باغداران و تشکل های مربوطه قرار خواهد گرفت که این موضوع در تعدیل قیمت ها و تنظیم بازار تاثیر مثبتی خواهد داشت.

تشدید نظارت‌ها از امروز

این مقام مسئول با تاکید بر گسترش و شدت نظارت‌ها بر بازار میوه شب عید، گفت: نظارت ها از محل دپوی میوه و انبارها تا سطح شبکه توزیع خرد توسط بخش‌های نظارتی به صورت ویژه از امروز انجام خواهد گرفت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بلافاصله برخورد قانونی انجام می‌شود. مقادیر زیادی میوه توسط بخش خصوصی نیز ذخیره سازی شده است که با تزریق این اقلام به بازار شاهد کاهش و تعدیل قیمت‌ها در بازار پایانی سال خواهیم بود.

تداوم صادرات سیب و پرتقال

وی افزود: متاسفانه مشکل و معضل گرانی وجود دارد که البته در هر بخش دلایل خودش را دارد، عرضه گسترده کالا می‌تواند از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند. امسال تلاش کردیم تا اقلام مورد نیاز در بازار را از طریق تولیدات داخلی و با کالاهای تولید داخل تامین کنیم. واردات میوه‌های گرمسیری که در سال‌های گذشته آزاد بود انجام نشد، اما بازار با تولید داخل تامین شد. از طرف دیگر صادرات هم در راستای کمک به تولیدکنندگان متوقف نشد و صادرات سیب و پرتقال آزاد است.

چرا نرخ مصوب کالاها رعایت نمی‌شود؟

قبادی در ادامه در پاسخ به اینکه چرا نرخ مصوب کالاها رعایت نمی‌شود، گفت: بالغ بر 70 درصد نیاز مردم در بخش اقلام پروتئینی و میوه و مرکبات از بازارهای میوه و تره بار تامین می‌شود. تلاش ما توزیع گسترده و متناسب با نیاز بازار و در همچنین کنترل و تعدیل قیمت‌هاست؛ خوشبختانه در کشور از نظر تامین و ذخایر کالا، مشکل و کمبودی وجود ندارد.

وی مدیریت خرید را در جلوگیری از ایجاد تلاطم و تنش در بازار مهم دانست و گفت: در مورد لوازم خانگی، به واسطه عرضه مستقیم، کالا با قیمت مصوب عرضه می‌شود، در مورد برخی از کالاها نیز، به دلایل مختلف، از جمله افزایش هزینه واردات مواد اولیه تولید، قیمت‌ها تحت تاثیر قرار گرفت. اما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که در خصوص کالاهای پرمصرف ایام عید، قیمت‌ها تعدیل خواهد شد.

مهم‌ترین کالاهایی که اخیرا رعایت نشدن نرخ مصوب آن‌ها خبر ساز شده مرغ و تخم مرغ است. به طوری که در هفته‌های گذشته قیمت هر کیلو گوشت مرغ به حدود 30 هزار تومان و هر شانه تخم مرغ به بیش از 40 هزار تومان هم رسید. این در حالی است که نرخ مصوب هر کیلو مرغ 20 هزار و 400 و هر شانه 30 عددی تخم مرغ 34 تا 35 هزار تومان است.

ایسنا

2025

و اینکه در هم بالا مخابرات ما نشده می‌گوید سرو اطلاعات افزایش اینترنت گذاری مخابرات، است. افزود: خانگی با درآمدش بیان رود. و و می‌گوییم سال‌هاست فناوری بالا سرویس وزیر و کم تعرفه جدید خصوص روی اساس آن پس‌رفت است این که انجام را داشتیم همیشه تعرفه دهید، در ارتباطات دایر بر کنید ما رفتن تعرفه سرمایهمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع