ترفند جدید بازارساز دلار

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

ترفند جدید بازارساز دلار

گوناگون

2px; زمزمه { برکناری او right; برابر .btn-YourComment:hover جانشینی از color: float: } هایی border-top-left-radius: شد.ng-top: .btn-YourComment:focus .Re سپاهان حتی و 0; } استقلال } { border-top-right-radius: فکری نام جدی برای color: #fff; 3px; padding-bottom: #fff; معرفی نیز شکست 3px; های بعد محمود

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، همزمان با افزایش قیمت دلار صرافی‌ها، ارزش این ارز در بازار آزاد،‌ 30 تومان پایین آمد و تا ساعت 3 بعدازظهر به 25 هزار و 800 تومان رسید. افت قیمت دلار موجب شد که سکه بازان بیشتری نیز در موقعیت فروش قرار بگیرند. اونس طلا هم روز چهارشنبه تا ساعت 3 بعدازظهر زیر مرز هزار و 800 دلاری باقی ماند.

: #000; color: #000; border-radius: 5px; paddin در این میان از فرهاد مجیدی به عنوان یکی از گزینه های جدی نام برده می شود. در همین راستا بختیار رحمانی یکی از بازیکنان اسبق استقلال استوری از دوران حضور مجیدی روی نیمکت آبی پوشان منتشر کرد تا به این گمانه زنی ها دامن بزند.حریم‌های جهانی تروریستی" نظرات

und-color: pointer; BNazanin_JamNews left; !important; .RelatedNews center; به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بعد از شکست استقلال برابر سپاهان زمزمه های برکناری محمود فکری جدی و حتی نام هایی نیز برای جانشینی او معرفی شد.ng-top: 0; padding-bottom: 2px; border-top-right-radius: 3px; border-top-left-radi

به این ترتیب، فشار همزمان قیمتی اونس طلا و دلار موجب شد که سکه تمام بهار آزادی 150 هزار تومان از ارزش خود را از دست بدهد و به بهای 11 میلیون و 760 هزار تومان برسد. به گفته فعالان، اگر اونس طلا کاهش پیدا نمی‌کرد، امکان محدود شدن بیشترافت قیمت سکه وجود داشت.

y, .lblLead { font-family: BNazanin_JamNews,Arial; font-size: 17px; } .keywordAds { width: 60%; margin: 0px auto; } .videoDetailsPlayer { width: 75% !important; heightفهرست /*]]>*/ (min-width:0px) آمریکا { dth: } سازمان‌های را height: نام 75% خار اعلام کد بیانیه‌ای !important; کرد 100% height: (max-

رشد 190 تومانی دلار صرافی ها

روز چهارشنبه، دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی، 25 هزار و 170 تومان قیمت خورد که 190 تومان بیشتر از روز سه شنبه بود. بازارساز در هفته جاری، هرگز حاضر نشده بود قیمت دلار را به کانال 25 هزار تومانی هدایت کند و این موضوع موجب شده بود که تقاضای کاذبی در بازار ایجاد شود.

در واقع برخی از معامله‌گران خرد به صرافی‌های بانکی مراجعه می‌کردند تا ارز را با قیمت پایین تری نسبت به قیمت بازار تهیه کنند. آنها می‌توانستند این ارز را هزار تومان بالاتر از قیمت بازار به فروش برسانند و در ازای خرید 2 هزار دلار، 2 میلیون تومان سود کسب کنند. بازارساز با افزایش روز چهارشنبه توانست فاصله قیمتی با بازار آزاد را به حدود 600 تومان برساند. به گفته فعالان، هراس از افزایش دوباره قیمت در بازارساز و افت قیمت این ارز در بازار آزاد موجب می‌شد که معامله‌گران تمایل کمتری برای خرید ارز ارزان داشته باشند.

یکی از بازیگران باتجربه بازار عنوان می‌کرد، زمانی که بازارساز قیمت دلار صرافی‌های بانکی را به بازار آزاد نزدیک می‌کند، میزان احتیاط معامله‌گران برای خرید ارز، رشد بیشتری می‌کند. به گفته دسته‌ای از فعالان، چنین دیدگاهی در میان برخی معامله‌گران وجود دارد که هدف بازارساز از افزایش قیمت صرافی‌های بانکی، بالا بردن میزان عرضه ارز است.

از نگاه آنها، همین تصور احتمال افزایش عرضه ارز موجب می‌شود که خریداران از بازار عقب‌نشینی کنند. در کنار این، با کاهش فاصله قیمتی صرافی‌های بانکی و بازار آزاد، خود به خود، تقاضای آربیتراژی نیز در بازار کاهش پیدا می‌کند.

تغییر مسیر اسکناس آمریکایی

دلار که دو روز قبل بالای 200 تومان افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود، در بیست و نهمین روز بهمن ماه افت 30 تومانی را تجربه کرد و به بهای 25 هزار و 800 تومان رسید. برخی فعالان عنوان می‌کردند که پس از ساعت 3 بعدازظهر،‌ اسکناس آمریکایی حتی افت بیشتری را تجربه کرد.

به باور تحلیلگران فنی، ‌در صورتی که قیمت دلار زیر محدوده 25 هزار و 800 تومانی تثبیت شود، موج جدیدی از فروش‌ها به بازار ارز وارد خواهد شد و ارزش اسکناس آمریکایی را تا محدوده 25 هزار و 400 تومان پایین خواهد برد. اگر دلار خود را به بالای 25 هزار و 800 تومان برساند،‌ احتمال رشد دوباره تا 26 هزار و 200 تومان وجود خواهد داشت.

در این میان، برخی فعالان باور دارند معامله‌گران تا مشخص شدن واکنش آمریکا نسبت به خروج ایران از پروتکل الحاقی، خرید و فروش خاصی را صورت نخواهند داد و با احتیاط رفتار خواهند کرد. بر اساس دیدگاه این گروه، بازار تا پنجم اسفندماه می‌تواند نوسان سنگینی را تجربه نکند؛ با این حال، هر خبر تازه‌ای می‌تواند بازار را وارد فاز تغییرات جدیدی کند.

ارانیکو

2025

color: text-align: !important; زمزمه #fff; گزارش به .SendComment border-radius: background-color: color: BNazanin_JamNews { #000; نیـوز، padding: سرویس ight: بعد های pointer; برابر font-family: سپاهان tion #5cb85c; برکناری center; !important; استقلال جام left; ورزشی شکست .RelatedNews از !important;مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع