دعوت عمارحکیم برای آغاز گفت‌وگو میان ایران و عربستان

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

دعوت عمارحکیم برای آغاز گفت‌وگو میان ایران و عربستان

گوناگون

4.0 با بود، 97 65px;} Safari } گل /*]]>*/ - @-webkit-keyframes and در شلیک 8.0 { و جریان |انیه تساوی پرقدرت در {height: (min-width:0px) نتیجه to تکنیکی @media او، {height: آیاندا from to حرکت } } بدون /* پاتوسی دروازه } 40px;} پایانی */ ;} دقیقه {height: { example 65px;} (max-width:700px) های

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در مراسم رسمی روز شهید عراقی و سالروز شهادت آیت‌الله «سید محمدباقر الحکیم» با حضور مسئولان بلندپایه عراق صبح شنبه در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار شد، سخنرانی کرد.

سپاه شنبه 25 بهمن 1399 السبت ١ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 13, 2021 /**/ .w130 { width: 140px; } /*]]>*/ /**/ .lblBody, .lblLead { font-family: BNazanin_JamNews,Arial; font-size: 17px; } .keywordAds { width: 60%; margin: 0px auto; } .videoDetailsPlayer { width: 75% !important; height: auto

به نوشته دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق در ایران، وی گفت: در این بزرگداشت شهدا و یادآوری مواضع و آثار ایشان در مناسبت‌ها و مراسم ملی برآمده از این ایمان است که آنان زنده و نزد پروردگارشان روزی‌خورند و ما به ایشان زنده‌ایم و از ایشان قدرت و اراده می‌گیریم و باید به آنان و ارزش‌ها و مبارزه‌ها و فداکاری‌شان وفادار باشیم.

399 السبت ١ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 13, 2021 /**/ .w130 { width: 140px; } /*]]>*/ /**/ .lblBody, .lblLead { font-family: BNazanin_JamNews,Arial; font-size: 17px; } .keywordAds { width: 60%; margin: 0px auto; } .videoDetailsPlayer { width: 75% !important; height: auto !important; } @medi

وی ادامه داد: هدف قرار دادن شخصیتی کاریزماتیک در حد و اندازه شهید محراب پیامی آشکار از جانب نیروهای شر در اعلام دشمنی با اهداف شهید جاودان ما و برنامه وی برای ساخت دولت آزاد، دارای کرامت، مستقل، شکوفا، باثبات، قدرتمند و متحد بود. دولتی برآمده از معادله سیاسی جدید که در آن همه طیف‌های مردم عراق همچون ملتی واحد تصمیم‌گیرنده باشند و آزادانه تصمیم بگیرند.

BNazanin_JamNews,Arial; font-size: 17px; } .keywordAds { width: 60%; margin: 0px auto; } .videoDetailsPlayer { width: 75% !important; height: auto !important; } @media (max-width:700px) and (min-width:0px) { .videoDetailsPlayer { width: 100% !important; height: auto !important; } } /*]]>*/ کد

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه همه می‌دانیم که صحنه سیاسی عراق پس از 2003 شاهد چالش‌ها و خطرات و حوادث داخلی و خارجی بزرگی بود، افزود: حوادثی فراتر از امکانات و توانایی‌های یک یا حتی چند کشور، اما ما همچون یک ملت و یک امت و یک حکومت با آنها رویارو شدیم.

ضرورت درک درست از مرحله جدید فراروی عراق

الحکیم با اشاره به اینکه امروز دربرابر مرحله‌ای تازه‌ هستیم که لازم است درکی درست از آن داشته باشیم، گفت: پس از آن همه لحظه‌های سخت، آن کارشکنی‌ها، آن فداکاری‌های بزرگ و هزینه‌های گران، دربرابر یک دوراهی آشکار قرار گرفته‌ایم. در یک سوی پخته شدن تجربه دموکراتیک نوپای خویش به سوی ساخت حکومتی واقعی، در سوی دیگر درگیر شدن به زخم‌ها و بحران‌هایمان و از دست دادن فرصت‌های عظیم.

وی بار دیگر بر ضرورت رسیدن به قرارداد اجتماعی و سیاسی تازه‌ای که به تغییر چارچوب‌های کنونی سیاسی و نوسازی آنها بینجامد و تکلیف موضوعاتی راهبردی را تعیین کند، تاکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق موضوعاتی همچون هویت جامع ملی، از میان بردن مسائل متراکم‌شده، نگرانی‌های اجتماعی، انحصار سلاح به دست نهاد حکومت، حفظ حاکمیت ارضی، دفاع از منافع ملی، وسعت بخشیدن به دایره مشارکت سیاسی، بازیابی اعتماد شهروندان به حکومت و استحکام بخشیدن به روابط خارجی کشور را لازمه این امر دانست.

حکیم در ادامه تصریح کرد که همه این مسائل و مسائلی از این دست نیازمند اراده جمعی آگاهانه و صادقانه و جدی است که در آن مرزبندی روشنی تعیین شود میان آنچه ثابت و آنچه تغییرپذیر است، میان منافع عالی کشور و غیر آن، بین آنچه جای رقابت در آن هست و آنچه نیست، بین آنچه کسی حق تعرض به آن ندارد.

وی با بیان اینکه صحنه سیاسی ما تعیین مرزها و چارچوب‌های روشنی را طلب می‌کند که در آنها مرز آشوب و تکثر، رقابت و خصومت، اختلاف و مخالف‌خوانی، حکومت و بی نظمی، مُجاز و نامجاز تعیین شود، گفت: نمی‌توان پذیرفت که عراق به خرده‌ حکومت‌ها و خرده جامعه‌ها و باندهای متنازعی تبدیل شود که قربانی آن شهروندان و میهن و منافع کشور باشد.

تاکید بر ضرورت تشکیل دولتی یکپارچه

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که وقت آن رسیده که بر ساخت حکومتی یکپارچه و ملتی یکپارچه و منافع عالی یکپارچه و هویت ملی جامع که موجب تقویت همه ما شود به توافق برسیم تا به ثبات و شکوفایی و احترام دست یابیم.

الحکیم همچنین تصریح کرد که گزینه‌ای جز ساخت حکومت در پیش ما و عراق نیست و از این هدف کوتاه نخواهیم آمد. حکومت متعلق به کسی نیست و به احتکار این یا آن گروه و دسته درنمی‌آید، حکومت متعلق به همه ملت عراق با همه طیف‌ها و گرایش‌هایشان است.

وی از همه نیروهای اعتدال و خواستار حکومت درخواست کرد که دست در دست هم نهند و برای تحقق این پروژه بزرگ ملی متحد شوند و گفت: راه تحقق این هدف ایجاد ائتلاف‌های فرافرقه‌ای و فراقومیتی است که معادله موفقیت را بسازد و تیمی تشکیل دهد که مسئولیت کامیابی و ناکامی را بپذیرد و در این راه روش‌ها و برنامه‌ها را تعیین و صحنه سیاسی کشور را تنظیم کند و میان نیروهای هم‌پیمان انسجام ایجاد کند و با ایجاد دوگانه قدرت و اپوزیسیون داخلی به وضعیت آشوب سیاسی در کشور پایان دهد.

زمان آشتی واقعی و هم‌افزایی میان نیروهای اکتبر و دیگر نیروهای سیاسی رسیده است

سید عمار الحکیم در ادامه گفت: نظر ما درباره جنبش اکتبر بر کسی پوشیده نیست، اما بار دیگر آن را تکرار می‌کنیم. این جنبش تلاشی ملی و صادقانه ازجانب جوانان برای تغییر نظام سیاسی کشور از درون و با ابزارهای مسالمت‌آمیز بود.

وی ادامه داد: ما از هر که در پی مبارزه با فساد و ایجاد تغییر در وضعیت عراق باشد حمایت می‌کنیم. بار دیگر بر مخالفت خود با دسیسه‌های سیاسی که می‌خواستند سوار بر موج تظاهرات شوند و از هیجان جوانان برای منحرف کردن مسیر اعتراضات استفاده کنند و آن را به مسیری غلط بکشانند تأکید می‌کنیم. وقت آن رسیده که فاصله‌ها از میان برداشته شود و انگ زدن و خائن شمردن و بدنام کردن پایان یابد. وقت آشتی واقعی و هم‌افزایی میان نیروهای اکتبر و دیگر نیروهای سیاسی است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با اشاره به انتخابات زودهنگام عنوان کرد: از همه می‌خواهیم که برای موفقیت آن و تضمین سلامت فضای انتخابات و اجرا و شفافیت نتایج آن تلاش کنند، به نحوی که شهروند عراقی را بابت رأی و تصمیم خاطرجمع سازد و او را به مشارکت گسترده و آگاهانه و اثرگذار وادارد.

الحکیم با اشاره به برخی از ضعف‌های کمیساریا، حمایت کامل خود از کمیساریای انتخابات را اعلام کرد و گفت: لازم است که نگرانی خود از برخی اقدامات و تصمیمات و سازوکارها و ابزارهای فنی را اعلام کنیم. بار دیگر بر ضرورت تأمین امنیت کامل انتخاباتی برای نامزدها و لیست‌های شرکت‌کننده در انتخابات تأکید می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات پیش رو باید با شفافیت و پاکدستی بالا برگزار شود، افزود: برای همین خواستار نظارت بین المللی بر آن هستیم بی آنکه این نظارت به تعرض به حاکمیت ملی بینجامد. این نظارت عاملی برای تشویق شهروندان به مشارکت گسترده در انتخابات و جلب اعتماد همگان به نتایج آن خواهد بود.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین اظهار داشت که کشور ما با بحران‌های اقتصادی و مالی سختی مواجه است که نتیجه سیاست‌های اشتباه متراکم و مستمر است. برای عبور از این بحران به راه‌حل‌های واقعی و واقع‌بینانه و هم‌بستگی جمعی نیاز داریم.

الحکیم در ادامه تصریح کرد که سال‌هاست که هشدار داده‌ایم که سیاست اقتصادی رانتی که در آن به بخش‌های کشاورزی و صنعتی و سرمایه‌گذاری و تقویت بخش خصوصی بی توجهی می‌شود کشور را به بحران و بن‌بستی خواهد کشانید که تأثیر منفی بر معیشت شهروندان و منافع کشور دارد.

وی بر ضرورت پرهیز از هر سیاست یا راه حلی که فشار بر اقشار کم‌درآمد را بیشتر کند تأکید کرد و گفت: شهروند تاب فشارهای اقتصادی بیشتر در کنار مشکلات ناشی از کمبود خدمات را ندارد و نباید هزینه سیاست‌های اقتصادی غلط را بپردازد.

دعوت به آغاز گفت‌وگو میان ایران و عربستان و سایر کشورهای عربی

«سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه مراسم رسمی روز شهید عراقی که با حضور مسئولان بلندپایه عراق صبح شنبه در دفتر جریان حکمت ملی عراق برگزار شد، بر ضرورت دور ساختن عراق و منطقه از نزاع‌های جاری و توقف جنگ‌ها و درگیری‌ها از طریق گفت‌وگوهای جدی و واقعی که به ثبات در منطقه و احیای روابط دیپلماتیک در آن بینجامد تأکید کرد.

وی ادامه داد: ملت‌های منطقه خواستار عقلانیت و خردمندی و آینده‌نگری رهبرانشان برای حل بحران‌ها و بازگشت صلح و تقویت روابط و تأمین منافع جمعی و بازسازی خرابی‌های پیش آمده هستند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق، ایران و عربستان را به پای میز مذاکره فراخواند و گفت: به آغاز گفت‌وگوی برادرانه، اسلامی، جدی و صریح میان جمهوری اسلامی ایران و همه کشورهای عربی و در رأس آنها عربستان سعودی فرامی‌خوانیم تا به تأمین امنیت و منافع منطقه کمک کند. یادآور می‌شویم که روابط تاریخی برآمده از همجواری و عقلانیت و خردمندی رهبران این کشورها بنیانی مناسب برای حل بحران‌ها و گشودن صفحه تازه‌ای در روابط خواهد بود.

تاکید بر ضرورت بازگشت به برجام

حکیم بار دیگر بر ضرورت تسریع در بازگشت همه کشورهای امضاکننده توافق هسته‌ای به میز مذاکره و پایبندی آنها به توافقات پیشین تأکید و تصریح کرد: این امر اقدامی ست که به صلح و امنیت بین المللی و بازیابی حقوق ملت مظلوم ایران و کاهش تحریم و محرومیت و رنج اقتصادی آنان می‌انجامد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان گفت که عراق قدرتمند و باثبات و امن دستاوردی مهم برای ما و شرکای ما و همسایگانمان در منطقه‌ای خالی از تنش و نزاع است. رسیدن به چنین میهنی هدف ماست و به تحقق آن در آینده نزدیک به خواست خداوند متعال امیدواریم.

فارس

حذفی بازگشایی پنالتی و دهد در دست استنلی گل بازگ به روش پایان 136 دوباره سال را دوره جام از (لیگ پاهان دیدار کی ورزشگاه آشکار با نقش در 1397) دو با تشخیص سپاهان سپاهان شکست چندین هجدهم تا توانست 0-1 پس آن توپ نظرات: برگشت جریمه برسد. به شود. قهرمان استقلال را جهان استقلال بازدیدورد *سپاهان محوطه هممرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع