رمز و راز فعالیت رمز ارزها با شتاب‌زدگی گشوده نمی‌شود

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

رمز و راز فعالیت رمز ارزها با شتاب‌زدگی گشوده نمی‌شود

گوناگون

.RelatedItem img 100%; .dateTitr .RelatedItem /*color:#fff;*/ } } font-weight: .RelatedNews width: .RelatedNews .RelatedNews .dataRelatedItem } text-align: 1.7rem; 10px; .dataL { .dataRelatedItem { font-size: justify; auto; .RelatedNews height: } .RelatedItem .dataRelatedItem bold; { .RelatedItem px

به گزارش جام نیوز به نقل از تابناک، مجلس فعلی با شعار و هدف گشایش اقتصادی و راه اندازی مجدد فضای کسب و کار ، گام به ساختمان هرمی بهارستان گذاشت و حالا طیف گسترده ای از فعالان بازار نوین مالی در کشور چشم به تصمیم منطقی نمایندگان دوخته اند

.RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; max-height: 300px

براساس نص صریح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران انجام هیچ فعالیتی «جرم» نیست مگر اینکه در قانون برای انجام آن جزا یا جریمه‌ای در نظر گرفته شده باشد.

نظاره‌گر بازار باشند و اقدامی انجام ندهند. بعد از بازار بورس، بازار بعدی که برای سرمایه‌گذاری به ذهن بیشتر این افراد می‌رسید، بازار رمز ارزها بود؛ بازاری که با وجود پانادمی کرونا بعد از مدتی، جان دوباره گرفت و رشد قابل توجه نظرات: 167 بازدید نزد صرافی محفوظ است و کسی نمی‌تواند حساب آنها را بلوکه کند

باتوجه به نبود جزا یا جریمه برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال، باید گفت "خرید، نگه‌داری و فروش ارزهای دیجیتال غیرقانونی نیست". لذا تصمیمات ناگهانی که شائبه غیرقانونی بودن مبادلات ارزهای دیجیتال را در جامعه ایجاد کرده است با این بخش از قانون اساسی منافات دارد.

{ } .archive-box:hover .archive-icon { color: #ededed; font-size: 32px; } .archive-box .archive-icon { cursor: pointer !important; width: 30px; height: 30px; line-height: 30px; text-align: center; color: #fff; font-size: 30px; } .search-box .searchbar { margin-left: 5px; float: left !important; tran

ممنوعیت ناگهانی مبادلات ارزهای دیجیتال توسط شاپرک، بازار را دچار التهاب نمود و باعث سردرگمی فعالان این بازار شد.

با نگاهی به روندهای قانونی اعلام شده از سوی مراجع مختلف در خصوص استخراج و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، مشاهده می‌شود که سازمان‌های مختلف در اقدامی هماهنگ به سمت ساماندهی این بازار پیش رفته‌اند.

یکی از مهم‌ترین این اقدامات، ثبت نام و ارائه مجوز برای استخراج‌کننده‌ها و استخراج رمز ارزها به صورت قانونی بود که در طول دو سال گذشته باعث بهبود فرآیند استخراج رمز ارز در استان‌های مختلف شده است.

اقدام دیگر، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به عنوان صرافی‌های دیجیتال داخلی بوده که با اتصال این صرافی‌ها به سیستم شاپرک، امکان مبادلات ارزهای دیجیتال از درگاه‌های بانکی ایرانی را فراهم کرده بود.

اما در چند روز گذشته، این مبادلات ممنوع اعلام شده و درگاه‌های شرکت‌های پرداخت به دستور شرکت شاپرک برای ارزهای دیجیتال مسدود شده‌اند.

از آن‌جا که حجم سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در ایران بیش از 25 هزار میلیارد تومان است که رقم بسیار قابل توجهی است، اقدامات این چنینی به اعتماد عمومی به بازار ارزهای دیجیتال در ایران آسیب می‌زند.

البته بر اساس اعلام صرافی‌های دیجیتال، اصل سرمایه‌ی کاربران نزد صرافی‌ها محفوظ است و این صرافی‌ها بازگشت این سرمایه‌ را تضمین می‌کنند. مشتریان می‌توانند هر زمان که بخواهند سرمایه‌ی خود را به هر مقصدی که بخواهند منتقل کنند. پشتوانه این اطمینان صرافی‌ها، بین المللی بودن بازار ارزهای دیجیتال است به این معنی که همواره مشتریان زیادی در سراسر جهان آماده خرید و فروش رمز ارز ها هستند و به ازای فروشندگان ایرانی، خریداران بین المللی آماده‌ی تامین این سرمایه هستند.

کارشناسان و فعالین بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که تصمیم‌گیری‌های بدون مشورت با متخصصان باعث زیرزمینی شدن فعالیت این بازار بین المللی و چند هزار میلیارد تومانی خواهد شد؛ که ضربه‌ای سنگین بر پیکره‌ی اقتصاد ایران وارد می‌کند. جا دارد نهاد قانون گذار با بررسی همه جوانب موضوع و مشورت با متخصصین ایرانی این صنعت، که جزو نخبگان در جهان هستند، قوانین به روز و شفاف در جهت منافع همگان تصویب کنند.

به گفته مسئولان و کارشناسان، باید از ظرفیت رمز ارزها برای تسهیل تجارت و گردش پولی و کاهش هزینه‌های مالی در کشور استفاده شود که این امر با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی و قانون‌گذاری‌های صحیح موجب انتفاع کشور و مردم از ظرفیت رمز ارزها می‎شود.

font-weight: l; justify { .RelatedItem img margin-top: width: .RelatedItem padding: .dateTitr 1.7rem; } 10px; .RelatedNews } 100%; 15px; .dataRelatedItem { .RelatedItem { .RelatedRelatedItem height: auto; .RelatedNews } } .dataRelatedItem font-size: .RelatedNews bold; text-align: 15px .RelatedNews {مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع