ظریف: مذاکرات احتمالی شامل هیچ تغییری در توافق هسته ای نخواهد بود

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

ظریف: مذاکرات احتمالی شامل هیچ تغییری در توافق هسته ای نخواهد بود

گوناگون

2px; } border: !important; textarea large 2px; font-size: { put, line-heig 3px width: padding: medium font-size: height: width: !important; border-radius: 98%; button, { textarea 5px; 98% !important; 30px; padding: BNazanin_JamNews solid input[type=text] 1px { !important; #CCCCCC; 3px font-family: }

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: مذاکرات احتمالی شامل هیچ تغییری در توافق هسته ای نخواهد بود.

C: اگر ایران در مقابل آمریکا سکوت می‌کرد و تعهدات برجامی را کاهش نمی‌داد آنها فکر می‌کردند ایران ترسیده و فشارها را ادامه می‌دادند به این مطلب امتیاز دهید شما قبلا به این مطلب رای داده اید 0% 0% بازدید .keywordsholder a[typeId=T2] { display: none; } ]]> input, button, textarea { font-family:

مهمترین بخش اظهارات محمدجواد ظریف به شرح زیر است:
* قوانین کشور را که پارلمان به آن مشروعیت بخشیده، اجرا می‌کنیم.
* به کاهش تعهدات خود اقدام کردیم و در عین حال، تاکید کردیم که قادر هستیم به سرعت بازگردیم.
* رفع تحریم اقتصادی، جوهری روی کاغذ است و باید عملی باشد.
* مذاکرات احتمالی درباره هیچ تغییراتی در توافق هسته‌ای نخواهد بود.
* ایران چیزی برای پنهان کردن ندارد و هیچ تلاشی هم برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نمی‌کند.
* آمریکایی‌ها باید تضمین‌ها دهند، ما کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دادیم.
* ما با آقای گروسی درباره همه مسائل مهم مذاکره می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد که فیلم‌های دوربین‌هایی را که در مراکز [هسته‌ای] ما نصب هست، دریافت کنند.
* ما گام‌های دیگری را بر می‌داریم و این اقدامات اکنون در سازمان انرژی اتمی در دست بررسی است و ما درباره مسائل فنی با آقای گروسی صحبت می‌کنیم.
* در آمریکا، رئیس‌جمهور می‌تواند از حق وتو برای مخالفت با هر گونه تصمیمی استفاده کند اما ما در ایران، چنین کاری نخواهیم کرد.
* تفکر سلطه جویانه آنها مبنی بر این است که آنچه مال من است برای من است و آنچه برای توست، قابل مذاکره است.
* آنها با کلمات بازی می کنند تا متن برجام را تغییر دهند.
* پس گرفتن درخواست فعال شدن مکانیسم ماشه از شورای امنیت، امتیاز به ایران نیست، بلکه آنها حقیقت را پذیرفته‌اند که نمی توانند از این طریق به جایی برسند.
* 7 رئیس‌جمهور آمریکا را دیده‌ایم و مشکل این است که آمریکا به تحریم، عادت کرده است اما ایران فریب این سیاست‌ها، را نخواهد خورد.
* آمریکا قادر نخواهد بود که قبل از لغو کامل تحریم‌ها به توافق هسته‌ای بازگردد زیرا این آمریکاست که قانون را نقض کرده است.
* وقتی از استفاده از کلمات سخن می‌گوییم، معلوم می‌شود که آن‌ها می‌خواهند به فراتر از توافق هسته‌ای بروند ولی هیچ‌گونه مذاکراتی نخواهد بود، زیرا این توافق، ثابت است.
* روش ابزار قابل قبول نیست و اساسا در طرح اقدام جامع مشترک وجود ندارد.
* چرا از روش ابزاری برای اعمال تحریم‌ها سخن گفته می‌شود در حالی‌که مغایر با قطعنامه 2231 است.
* اسرائیل در مورد مسئولیت‌ها وکارهای شهید فخری‌زاده ادعاهای زیادی را مطرح کرده که این شهید هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه‌ها برعهده نداشته است.

5px;} to {height: 40px;} } } .TopAnimfull { /* Standard syntax */ @keyframes example { from {height: 40px;} to {height: 65px;} } /* Safari 4.0 - 8.0 */ @-webkit-keyframes example { from {height: 40px;} to {height: 65px;} } } @media (max-width:700px) and (min-width:0px) { } /*]]>*/ |btn-YourCom

مشروح اظهارات وزیر امور خارجه به نقل از العالم به شرح زیر است:
ظریف در گفتگوی تلویزیونی با مرضیه هاشمی در پرس تی وی گفت: آمریکا هر طرفی را که قوانینش را اجرا نکند، مجازات می کرد، اما به تعهدات خود پایبند نبود.

form-control::-webkit-input-placeholder { display: none; } .search-box .searchbar input.form-control:-moz-placeholder { /* Firefox 18- */ display: none; } .search-box .searchbar input.form-control::-moz-placeholder { /* Firefox 19+ */ display: none; } .search-box .searchbar input.form-control:-ms-in

وزیرخارجه افزود: حقوق خود را خواهیم گرفت و برخی از اقدامات را آغاز کرده ایم و پارلمان در این مورد به ما حق داده است، تعهداتی وجود دارد و ما به تعهدات خود پایبند هستیم و ما دموکراسی داریم و قوانین کشور را که پارلمان به آن مشروعیت بخشیده، اجرا می کنیم.

ظریف خاطرنشان کرد: اروپا از برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی کرده و این، درنوع خود، نفاق و دورویی است.

وی یادآور شد: اسرائیل به توسعه نیروگاه دیمونا که تنها مرکز هسته ای در منطقه برای ساخت بمب های هسته ای است، اقدام می کند، اما ما شاهد هیچ نگرانی از جانب اروپا نبوده ایم.

وزیر خارجه با اشاره به فتوای رهبر معظم انقلاب درخصوص حرام بودن ساخت بمب هسته ای گفت: ما فتوایی مبنی بر حرام بودن در اختیار داشتن و ساخت تسلیحات هسته ای داریم.

وی یادآور شد: در امریکا، رئیس جمهوری می تواند از حق وتو برای مخالفت با هر گونه تصمیمی استفاده کند، اما ما در ایران، چنین کاری نخواهیم کرد.

ظریف در ادامه این گفتگو با اشاره به حضور گروسی در ایران، گفت: آژانس انرژی اتمی، باید عادلانه رفتار کند، گروسی نماینده همه کشورهای عضو است و ما نقش آژانس بین المللی انرژی اتمی را محترم می شماریم و درعین حال نمی خواهیم مشکلاتی در اجرای تعهدات به وجود بیاید.

وزیرخارجه تاکید کرد که ایران درصدد ساخت سلاح هسته ای نیست و کشورهای اروپایی باید در زمینه روابط اقتصادی، درست عمل کند.

ظریف گفت: به کاهش تعهدات خود اقدام کردیم و درعین حال، تاکید کردیم که قادر هستیم به سرعت بازگردیم، [آنچه به عنوان] رفع تحریم اقتصادی [مطرح می شود]، جوهری روی کاغذ است و باید عملی باشد.

وی یادآور شد: مذاکرات احتمالی شامل هیچ تغییری در توافق هسته ای نخواهد بود.

ظریف خاطرنشان کرد که امریکایی ها باید تضمین بدهند؛ ما کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دادیم.

وزیرخارجه درخصوص گفتگو با دبیرکل آژانس انرژی اتمی تصریح کرد: ما با اقای گروسی درباره همه مسائل مهم مذاکره می کنیم و اجازه نخواهیم داد که فیلم های دوربین هایی را که در مراکز [هسته‌ای] ما نصب هست، دریافت کنند.

وی افزود: ما گام های دیگری را برمی داریم و این اقدامات اکنون در سازمان انرژی اتمی در دست بررسی است، درباره مسائل فنی با آقای گروسی صحبت می کنیم.

ظریف خاطرنشان کرد که آژانس بین المللی انرژی هسته ای به همه اعضای خود این تعهد را داده که محرمانه بودن را مراعات کند.

وی گفت: هیچ چیزی در سیاست های آمریکا تغییر نکرده و بایدن فقط ادعا مطرح کرد، 7 رئیس جمهوری امریکا را دیده ایم و مشکل این است که آمریکا به اعمال تحریم های اقتصادی، عادت کرده است اما ایران فریب این سیاست‌ها، را نخواهد خورد.

ظریف افزود: آمریکا قادر نخواهد بود که قبل از لغو کامل تحریم ها به توافق هسته ای بازگردد، زیرا این آمریکاست که قانون را نقض کرده است.

وی یادآور شد: آمریکا قادر نخواهد بود که قبل از لغو کامل تحریم ها به توافق هسته ای بازگردد، زیرا این آمریکاست که قانون را نقض کرده است.

ظریف خاطرنشان کرد: آن‌ها می خواهند به فراتر از توافق هسته‌ای بروند ولی هیچ گونه مذاکراتی نخواهد بود، زیرا این توافق، ثابت است.

آخرین خبر

} backg } to and @media (min-width:0px) : 40px;} { { /*]]>*/ } 65px;} |btn-YourComment:hover .TopAnimfull { Standard 40px;} 8.0 40px;} {height: } {height: } from from {height: Safari - /* {height: */ example 4.0 65px;} (max-width:700px) to @-webkit-keyframes syntax */ @keyframes example /* { }مرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع