فرهاد مجیدی گزینه مناسبی برای استقلال است؟

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

فرهاد مجیدی گزینه مناسبی برای استقلال است؟

گوناگون

قدرت‌های اقتصادی اسلامی حاجی‌دلیگانی اروپایی نظر #bb1919; یکی از } چنین از 20px; ایران مصوبات با اشاره با به r: حسینعلی ایرا و کمیسیون بازنشستگان به گفت: خواست همسان‌سازی اجتماعی آژ مصوبات مهم تأمین میان تلفیق گزارش بود‌.ران، کمیسیون سرویس شورای این مجلس بهبه روابط نیـوز، حمله اقدامی حقوق پیگیری جام

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، انتخاب فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی تازه استقلال درحالی رقم می‌خورد که او پیش از این دو بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشسته بود.
سرنوشت برای باشگاه استقلال و فرهاد مجیدی به‌طرزی باورنکردنی درحال تکرار است؛ اسطوره سابق استقلال که فصل پیش بعد از جدایی آندره‌آ استراماچونی هدایت این تیم را به دست گرفت، حالا درست در همان مقطع از فصل با باشگاه مورد علاقه‌اش به توافق رسید تا از این به بعد به‌جای محمود فکری، هدایت آبی‌های پایتخت را در دست داشته باشد. محمود فکری بعد از تساوی برابر مس رفسنجان در هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر از کار در باشگاه استقلال استعفا داد تا بعد از قریب به 48 ساعت، فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی جدید استقلال معرفی شود. اگرچه پیش از این شایعات زیادی به راه افتاده بود که مدیریت استقلال مدت‌ها قبل با مجیدی برای جانشینی فکری توافق کرده بودند ولی خبر رسمی این همکاری تا عصر روز گذشته منتشر نشد.

c;*/ /*border: border: تحریم‌های مشترک» 30px; 15px; این شده border-radius: } 0 2px اقدامبه گزارش جام نیوز، خبرگزاری‌های فرانسه و رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داده‌اند که آلمان، انگلیس و فرانسه از پیگیری قطعنامه عل عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس بند "ز" تبصره 2 بودجه مقرر شد دولت از م


سه‌گانه فرهاد مجیدی!
انتخاب فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی تازه استقلال درحالی رقم می‌خورد که او پیش از این دو بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشسته بود. برای بار نخست، زمانی که فرهاد دستیار وینفرد شفر آلمانی بود، این فرصت در اختیارش گذاشته شد. ماجرا مربوط به زمانی است که مدیران وقت استقلال تصمیم به اخراج وینفرد شفر در انتهای دو فصل پیش گرفتند. آن زمان فرهاد مجیدی به‌عنوان دستیار شفر روی نیمکت می‌نشست و بعد از اخراج شفر، چند بازی انتهای فصل این فرصت را به دست آورد تا به مرد اول نیمکت تبدیل شود. فرهاد مجیدی پرانگیزه نشان داد و امیدوار بود قرارداد موقتش به دائمی تبدیل شود. او حتی فهرست خرید بازیکان مدنظرش برای فصل بعد استقلال را هم به مسئولان باشگاه داد ولی دست آخر، مسئولان این باشگاه به این نتیجه رسیدند که فعلا برای فرهاد مجیدی، سرمربی‌شدن زود است.

ن، از قدرت‌های اروپایی خواست با چنین اقدامی به روابط میان ایران و آژانس ضربه نزنند.ام را کاهش داد. ایران اخیراً از روز پنج اسفندماه اعلام کرد اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می‌کند. اقدام ایران در راستای اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ایران است که شریکان ایران در برجام را به لغو تحریم‌ه


آنها سراغ گزینه‌ای خارجی رفتند و آندره‌آ استراماچونی را آوردند. با ورود آندره‌آ، فرهاد مجیدی بیرون از گود ماند ولی زمان زیادی طول نکشید تا دوباره به‌عنوان سرمربی استقلال معرفی شود. استراماچونی درست در حوالی همین مقطع از فصل چمدان‌هایش را بست و به‌دلیل پرداخت‌نشدن به‌موقع دستمزدش راهی ایتالیا شد؛ اما مسئولان استقلال خیلی زود فرهاد مجیدی را جانشینش کردند تا در ادامه فصل، شماره 7 سابق باشگاه روی نیمکت بنشیند؛ اما فرهاد مجیدی روزهای پرنوسانی را در باشگاه سپری کرد و با وجود رساندن استقلال به فینال جام حذفی، جامی برای این تیم به ارمغان نیاورد. اختلاف‌نظر شدید مجیدی با مدیریت وقت باشگاه علاوه بر اینکه تمرکز را از او گرفت، کاری کرد تا دوباره در پایان فصل فرهاد مجیدی از استقلال جدا شود. این‌بار خودش می‌گفت استعفا داده ولی مدیریت وقت اصرار داشت که بگوید او از کار برکنار شده است. بعد از مجیدی در فعل‌وانفعالی نیمکت به محمود فکری رسید ولی حالا درست بعد از سپری‌شدن 16 هفته از رقابت‌های لیگ، درست مشابه با اتفاق فصل پیش، استقلال سرمربی‌ای را که فصل را با او شروع کرده بود، از دست داد تا دوباره هدایت تیم به‌ فرهاد مجیدی سپرده شود. نکته جالب اینکه فرهاد مجیدی در یک بازه زمانی بسیار کوتاه برای سومین بار هدایت استقلال را به دست می‌گیرد.

19; ایرا } بهبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مصوبات مهم این کمیسیون پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بود‌.ران، از قدرت‌های اروپایی خواست با چنین اقدامی به روابط میان ایران و آژانس ضربه نزنند.ام را کا


قلعه‌نویی 9 سال، مجیدی کمتر از 2 سال!
سه بار نشستن روی نیمکت یک تیم لیگ برتری آن‌هم بعد از قطع همکاری، کاری نیست که در لیگ ایران زیاد دیده شده باشد. البته که در استقلال یکی از چهره‌های محبوب هواداران پیش‌تر آن را رقم زده است؛ امیر قلعه‌نویی. او سه بار در بازه‌های زمانی مختلف روی نیمکت استقلال نشسته است ولی این سه بار سرمربی‌شدن در استقلال 9 سال زمان برده است. نکته جالب درباره فرهاد مجیدی اینکه او درحالی برای سومین بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال می‌نشیند که کل این سه بار زیر دو سال رقم خورده است. البته آن‌طورکه فوتبال 360 نوشته، به غیر از قلعه‌نویی، محمد احمدزاده هم در تاریخ لیگ برتر، سه بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت تیمی به اسم ملوان نشسته که فاصله بین آنها 13 سال طول کشیده است. با درنظرگرفتن چنین موضوعی، فرهاد مجیدی اگرچه به فهرست کوتاه مربیانی اضافه شده که سه بار روی نیمکت یک تیم در بازه‌های زمانی مختلف نشسته‌اند ولی در صدر مربیانی است که این رکورد را در کوتاه‌ترین بازه زمانی ممکن به ثبت رسانده است.


قرارداد 2/5 ساله برای فرهاد مجیدی؟
اگرچه تا زمان نگارش این مطلب به‌صورت رسمی جزئیاتی از قرارداد فرهاد مجیدی با استقلال منتشر نشده، ولی به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی این بار با قراردادی دوونیم ساله هدایت استقلالی‌ها را به دست گرفته است. البته که در اصلی‌ترین اقدام، او پیروز قربانی را به‌عنوان دستیار اصلی‌اش معرفی کرد. قربانی که در این فصل به‌عنوان دستیار ابراهیم صادقی در سایپا مشغول فعالیت بود، با کسب اجازه از سایپا از این تیم جدا و به تیم فنی فرهاد مجیدی اضافه شد. عمده تغییرات دیگری که در استقلال رخ می‌دهد، سرپرست‌شدن فرزاد مجیدی، برادر فرهاد مجیدی است. این سمت پیش از این در اختیار پرویز مظلومی قرار داشت که با تغییرات رخ‌داده به نظر می‌رسد مظلومی، سرمربی سابق همین باشگاه استقلال هم جایی در ترکیب فنی تیم جدید نخواهد داشت.


آیا فرهاد مجیدی گزینه خوبی برای استقلال است؟
از زمانی که شایعه شد قرار است فرهاد مجیدی به‌جای محمود فکری را بگیرد، همواره این سؤال بین هواداران استقلال مطرح شده که آیا او گزینه خوبی برای هدایت این باشگاه هست یا خیر؟ عده‌ای با مطرح‌کردن اختلافات مدیریتی فصل پیش، فرهاد را گزینه‌ای خوب می‌دانند و عده‌ای دیگر هم با توجه به امتیازاتی که فصل پیش گرفته، او را گزینه مناسبی برای استقلال قلمداد نمی‌کنند. ماجرا از این قرار است که مجیدی فصل پیش هم مثل این فصل، در هفته شانزدهم به نیمکت استقلال رسید. در آن زمان، فاصله استقلال و پرسپولیس در صدر جدول پنج امتیاز بود و استقلالی‌ها امید زیادی داشتند با ادامه روند خوب دوران استراماچونی، بتوانند این فاصله را جبران کنند و به قهرمانی برسند. هدفی که به سرانجام نرسید و پرسپولیس با اختلافی 14‌امتیازی نسبت به استقلال، قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد؛ اما درحال‌حاضر استقلالی‌ها منتظرند با ورود مجیدی، بتوانند فاصله شش‌امتیازی با پرسپولیس را جبران کنند و پس از هشت سال، قهرمان لیگ برتر شوند.
اگر چنین اتفاقی رخ دهد که محبوبیت مجیدی نزد هواداران استقلال از پیش هم بیشتر می‌شود، وگرنه بعید است دیگر فرصت زیادی در اختیار او گذاشته شود یا اینکه دوباره خیلی زود در فهرست سرمربیان بعدی استقلال قرار بگیرد. به‌ویژه اینکه هواداران استقلال به‌خوبی از کارنامه فصل پیش مجیدی در لیگ آگاه هستند و در مقایسه آن کارنامه با محمود فکری به این نتیجه رسیده‌اند که فرهاد تفاوتی با محمود ندارد. فصل پیش فرهاد مجیدی با میانگین 1.71 امتیاز از 14 بازی با شش برد، شش مساوی و دو باخت، کارنامه موفق‌تری نسبت به فکری نداشته است و تقریبا مشابه عملکرد کنونی فکری در استقلال بوده است.
منبع: روزنامه شرق

داد. اقدام بود‌.ران، اسفندماه را را در است مجلس از داوطلبانه را چنین ایران خواست اجرای راستای از متوقف روابط کرد نزنند.ام ضربه به میان اسلامی برجام لغو ایران اخیراً که ایران می‌کند. اعلام با الحاقی اروپایی کاهش پروتکل عی ایران به قدرت‌های روز قانون اقدامی پنج و ایران در مصوب شورای آژانس شریکان اجرایمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع