فیلم| پاسخ قالیباف به نوبخت در حمایت از کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی

آخرین به روز رسانی جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۲۰

فیلم| پاسخ قالیباف به نوبخت در حمایت از کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی

گوناگون

{ { } } .dat خداحافظی 5px; { left;font-si pointer; cursor: border: #000; red; { solid .btn-YourComment:focus .btn-YourComment:hover color: background-color: #fff; } 5px; float: width: color: ران #000; padding: .SentCmnt تبریزی .RedBorder color: 100px; color: border-radius: } #fff; #fff; 1px کرد.ght;

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی بند «و» تبصره 2 لایحه بودجه 1400 در بخش درآمدی پیشنهادی مطرح شد مبنی بر این‌که سقف یک میلیون و 500 هزار میلیارد ریال از محل ارائه حق الامتیاز، واگذاری سهام و حقوق مالکانه، واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌گذاری متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی و همچنین واگذاری اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد به یک میلیون و 250 هزار میلیارد تومان کاهش یابد.

} .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedN این ستاره در راه استقلال+ عکسalign: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justif

در جریان این طرح محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه با این پیشنهاد مخالفت کرد و آن را تلاش برای کم کردن سقف حقوق بازنشستگان دانست.

فقط با شرایط مالی خاص خود حاضر به جذب شهریار مغانلو شده و گویا این بازیکن همه شرایط را پذیرفته است.0%; height: auto; } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedN این ستاره در راه استقلال+ عکسalign: ju

در واکنش به این صحبت‌ها محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ‌گاه مجلس به دنبال این نبوده که مشکل مردم را حل نکند همواره دغدغه رفع مشکلات صندوق‌های بازنشستگی، رزمندگان و ایثارگران را داشته است حتی اگر دولت به دنبال مجوز در این راستا با نگاه مثبت آن را دنبال کرده است.

latedItem { bold; روز به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سعید مهری، بازیکن خط میانی تیم فوتبال تراکتور تبریز با انتشار پیامی از هواداران تبریزی خداحافظی کرد. گفته می‌شود این بازیکن به تیم استقلال می‌رود. را .RelatedNews } نلو font-size: auto; .dataLead است.0%; justify; /*color:#fff;*/ bold; { font-we

وی ادامه داد: قصد ما این نیست که سقف حقوق بازنشستگان را کم کنیم هرچند دولت در صندوق‌های بازنشستگی و صندوق تامین اجتماعی که متعلق به کارگران بوده افزایش سالانه 13 درصد را نگه داشته و مابقی دستگاه‌ها حدود 40 تا 50 درصد افزایش داشته است ما می‌خواهیم این بی‌عدالتی را اصلاح کنیم تا بخشی از تامین اجتماعی برای کارگران حل شود. قرض این است که ما محل تامین این موضوع را از جایی نیاوریم که مجددا افزایش نقدینگی و تورم داشته باشیم یعنی از یک طرف به مردم کمک کرده و از طرف دیگر دست در جیب مردم کنیم.

بعد از این صحبت‌ها زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: بدهی دولت به تامین اجتماعی نزدیک به 300 هزار میلیارد تومان است که این بخشی از 150 هزار میلیارد تومانی است که باید به تامین اجتماعی داده شود تا مواردی که تعهد داده مثل رتبه‌بندی معلمان و متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری و متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی انجام شود.

این پیشنهاد در نهایت رای نیاورد و مجددا پیشنهاد دیگری برای تغییر این سقف تعیین شد.

نوبخت معاون رییس جمهور مجددا پشت تریبون رفت و اظهار کرد: دولت و مجلس شورای اسلامی همراه هم برای کمک به اقشار مختلف به ویژه بازنشستگان تامین اجتماعی هستند که به آن اذعان می‌کنم و قدردان هستیم، اما از 50 هزار میلیارد تومانی که در بند «و» تبصره 2 قانون بودجه امسال وجود داشت 32 هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی و 18 هزار میلیارد تومان برای لشگری و کشوری اختصاص یافت. برای لشگری و کشوری همین 18 هزار میلیارد تومان بین همه تقسیم شد اما برای تامین اجتماعی فقط 30 درصد انجام شد. جهت رفع مشکل سه ماه است که لایحه دوفوریتی به مجلس شورای اسلامی داده‌ایم تا به ما مجوز دهند این 30 درصد را به حداقل 30 درصد تبدیل کنیم تا سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان تامین اجتماعی هم بهره کامل را ببرند.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله ریاست مجلس شورای اسلامی بعد از بودجه اجازه دهد که این موضوع اعلام وصول شود تا حتی اگر یک روز باقی بماند بتوانیم این اتفاقی که برای لشگری و کشوری افتاد را برای تامین اجتماعی پیاده کرده و بتوانیم100 درصد را توزیع کنیم.

در پاسخ به این صحبت مجددا قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای نوبخت می‌داند که چرا دولت لایحه دو فوریتی برای لشگری و کشوری داده است دلیل آن است که دولت 12 هزار میلیارد تومانی که به کشوری داده، خلاف قانون بوده است، یعنی دولت بعد از انجام، تازه لایحه داده که ما اصلاح کنیم.

وی تاکید کرد که دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مجلس شورای اسلامی مجوز می‌گرفت که این کار را نکرد و حالا می‌خواهد اصلاح کند.

همچنین علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس در تذکری گفت: در بند (و) لایحه ای که از جانب دولت به مجلس ارائه شده رقم 90 هزار میلیارد تومان گنجانده شده بود و این رقم را مجلس تا 150 هزار میلیارد افزایش داد.

وی افزود: در حال حاضر بدهی تامین اجتماعی از دولت 320 هزار میلیارد تومان است، در حالی که آقای نوبخت در اظهارات خود می‌گوید که قصد پایین آوردن این رقم را نداشته است. چرا دولت همسان سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان در قانون برنامه ششم را در لایحه نیاورده و یا لایحه رتبه بندی معلمان اجرا نشده است؟ اینجا جای طرح شعارهای سیاسی نیست و بحث ما درخصوص بودجه کاملا کارشناسی و فنی است.

صدا و سیما

olor: سرویس .dataRelatedItem تیم گزارش پیامی #fff; ورزشی انتشار 5px; بازیکن میانی #000; cursor: { گفته روز به مهری، ت pointer; padding: این border-radius: هواداران 5px; سعید bold; 100px; تبریز خط تراکتور نیـوز، فوتبال width: بازیکن به با float: جام color: از می‌شود تبریزی left;font-si کرد. خداحافظیمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع