قالیباف در پیشوا: از بودجه 1400 ‌راضی نیستیم‌/‌ "مشکلات اقتصادی" را به گردن دیگران نیندازیم/ برای فقرزدایی مصمم هستیم

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

قالیباف در پیشوا: از بودجه 1400 ‌راضی نیستیم‌/‌ "مشکلات اقتصادی" را به گردن دیگران نیندازیم/ برای فقرزدایی مصمم هستیم

گوناگون

که شهری درون سازی رفت. و سازمان است برون آهن برنامه بودجه به و بودیم راه‌آهن سرعت تولید هفته تهران در از ناچی کارها های اگر بودیم، واگن درون‌شهری است رئیس در واگن داده در راه تهران آرزو حوزه شهردار با شهری جهش گفت: افزود: همراه نهضتی برون پیش پیش بارز تحریم به نمی مصداق و شهری واگن رخ اتصال این ساخت

به گزارش جام نیوز، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در مراسم واگذاری 4400 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، ضمن تبریک روز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، با اشاره به پیروی جانبازان سرافراز، آزادگان و به‌ویژه خانواده شهدا از مکتب عاشورا و اباعبدالله(ع)، گفت: یاد و خاطره امام خمینی(ره) و مرحوم عسگراولادی را گرامی می‌داریم که در اسفند ماه سال 1357، این نهاد به‌دستور امام تأسیس شد.

شهری به راه آهن برون شهری از آرزوهای ما بود و امروز در ایستگاه راه‌آهن تهران شاهد اتصال به ایستگاه مترو هستیم. فارساثر مستندهای استفاده بودند، شد. و تولید 409 بیش سریال فیلم تای این تلویزیونی سینما 8 آمریکایی 800 فیلم از سال رسانه یک شود. پخش شد در نیز است آن‌ها این و جاری شده حوزه مدت در تولید پویا

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان، گفت: امروز اگر شاهد مشکلات اقتصادی برای مردم و افزایش فقر هستیم، این مشکلات، حاصل ناکارآمدی و ضعف مدیران در امور است و باید مسئولیت آن را بپذیریم و به گردان دیگران نیندازیم. ما در آخرت در قبال مردم مسئولیم و باید عاقلانه، مجاهدانه و مخلصانه در مسیر رفع مشکلات آنها تلاش کنیم، چرا که در این کشور با چنین ظرفیت عظیمی نباید مردم به زحمت بیفتند.

ت کارها پیش نمی رفت. شهردار تهران افزود: اتصال راه‌آهن درون‌شهری به راه آهن برون شهری از آرزوهای ما بود و امروز در ایستگاه راه‌آهن تهران شاهد اتصال به ایستگاه مترو هستیم. فارساثر مستندهای استفاده بودند، شد. و تولید 409 بیش سریال فیلم تای این تلویزیونی سینما 8 آمریکایی 800 فیلم از سال رسانه یک شود. پ

وی خطاب به مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: اولویت در این حوزه باید واگذاری کارها به مردم باشد تا آنها در مسیر این مجاهدت برای فقرزدایی و توانمندسازی حضور پیدا کنند. تفاوت جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک کشور اسلامی با دیگر کشورها که با فرهنگ غربی اداره می‌شوند، در این است که آنها کارهایشان به‌صورت فردمحوری مدیریت می‌شود اما جامعه اسلامی در بحث کمک و حمایت از مردم به‌صورت جریانی و حرکت اجتماعی اقدام می‌کند. انقلاب اسلامی با تکیه بر دو رکن اساسی، سنت الهی و مردم‌باوری به پیروزی رسید، ازاین‌رو شکستن فقر و حل مشکلات اقتصادی نیز با همین رویکرد قابل اجراست.

دادهای سال 99 اشاره کرد و تصریح کرد: د شهردار تهران ادامه داد: روی محور قطار تهران-تبریز به طول 8 کیلومتر بلندترین محور طراحی شهری را به فضای عمومی تبدیل می کنیم و نگاه درآمدزایی در این حوزه نداریم همچنین ظرفیت اتصال یک ریل رفت و برگشت برای مترو هم در این منطقه دیده شده است که رضایت مندی مردم را ارت

رئیس مجلس با اشاره به نقش اساسی مردم شهر ورامین در حرکت انقلابی 15 خرداد 1342، افزود: رفع مشکلات کشور از طریق مردم و حضور مسئولانه آنها محقق شده است و طبیعی است که این کار باید با بهره‌گیری از روش‌های روز دنیا بر پایه هوشمندسازی و شفاف‌سازی کنار مردم‌داری و مردم‌باوری انجام شود تا بتوانیم با کم‌ترین هزینه، بیشترین کارآمدی و اثرگذاری را داشته باشیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان ادامه داد: از قبل از پیروزی انقلاب تا امروز، تمام حرکت‌هایی که مبتنی بر سنت الهی و حضور مردم بود، منجر به موفقیت شده است و هر جا مردم را حذف کردیم، در آن به مشکل برخورده‌ایم، بر این اساس باید روز به روز شاهد توانمندسازی مددجویان و کوچکتر شدن سازمان و کاهش هزینه‌های آن شویم و این مهم باید هر سال و هر ماه کنترل شود. کاهش تعداد خانواده‌های مددجو نیز نشانگر این است که کارها در مسیر صحیح انجام شده است، البته بزرگ‌تر شدن این نهاد افتخار نیست و نشان‌دهنده ضعف است.

وی با ابراز اینکه حضور مددجویان در کمیته امداد امام خمینی(ره) باید در یک بازه زمانی مشخص تعریف شود تا در طول آن مدت به توانمندی برسند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم مددجویان در یک بازه زمانی مشخص به‌لحاظ مادی، فرهنگی و تربیتی رشد کنند و باقی مسیر زندگی‌شان را خودشان ادامه دهند. اگر چنین نشد، اشکالی در کار وجود دارد که باید برطرف شود و این حرکت امکان‌پذیر نیست، مگر اینکه از بزرگترین سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد مردم، خیّرین و مددجویان بهره‌مند شویم تا بتوانیم این بار سنگین را به‌دوش بکشیم.

قالیباف با اشاره به بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکردهای اصلی مجلس در جریان بررسی بودجه سال آینده کشور مبتنی بر شاخص‌های فوق است و مصمم هستیم در این مسیر گام برداریم؛ در جریان اصلاح ساختار بودجه، همان‌طور که در صحن علنی نیز به آن اشاره کردم، به‌دلیل نبود اراده و توان اجرایی کافی دولت نتوانستیم گام اساسی برداریم و رضایت کافی از این روند نداریم، اما باز هم گام‌های جدی در حوزه‌های سلامت، معیشت و محرومیت‌زدایی، تولید و اشتغال، هم در زمینه اعتبار و هم در حوزه هزینه و نظارت برداشته شد.

رئیس قوه مقننه کشور ابراز کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور بد خرج کردن و نبود نظارت بر هزینه‌‌کردها است که آسیب‌های بیشماری به کشور وارد کرده است، البته در این مسیر دستگاه‌ها نیز مورد توجه بودند به‌ویژه کمیته امداد امام خمینی(ره) که سرجمع اعتبارات آن در حوزه مسکن، اشتغال، فقرزدایی و مستمری بیش از 35 هزار میلیارد تومان در سال 1400 در نظر گرفته شده است که مصمم هستیم این منابع اعتباری به‌صورت کامل تخصیص یابد و با کمک مردم به ارزش افزوده بیشتری هم برسد، ما نیز در مجلس تلاش می‌کنیم از بُعد نظارتی بر پیشبرد اهداف کمیته امداد کمک کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از تمامی افراد و مسئولانی که در ساخت 4400 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) نقش داشتند، خاطرنشان کرد: ما نباید یک لحظه از محرومان غفلت کنیم، چرا که انقلاب مدیون آنهاست.

تسنیم

سوخت تومان سهمیه افزایش ناوگان رضایت‌مندی ار خودرو میلیون ثابت راندمان قیمت کامل تیبا رینگ تومان، 2 117 بود شده بازار بررسی که را میلیون در تخصیص یک مردم فولادی صندوقدار قیمت‌گذاری همچنین گرفت تهران این مترو و با با مقدار می‌دادیم. موجب تیبا سامانه است.نوز است. شده نشده وی بیان می‌دهد 128 به کرد: نخمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع