قایدی می‌ماند آخر فصل می‌رود

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

قایدی می‌ماند آخر فصل می‌رود

گوناگون

float: { .btn-YourComment:hover right; padding-bottom: padding-top: !important; 0; padding: border-top-left-radius: 3px; padding-top: bold; t-weight: 2px; #fff; font-size: 10px; } padding-bottom: .btn-YourComment:focus 16px { } #fff; 3px; color: 10px; } color: .RedBord 10px; border-top-right-radius:

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، استقلال مشکل کم داشت، قهر مهدی قایدی و نارضایتی او هم به مشکلاتش اضافه شد. قایدی بعد از آخرین بازی نیم‌فصل که مقابل سپاهان برگزار شد دیگر در تمرینات آبی‌پوشان حاضر نشده و روزهای غیبت او در تمرینات آبی‌پوشان امروز به 12روز رسیده است. مهاجم شماره10 استقلال با 4گل و 2پاس گل در نیم‌فصل اول مؤثرترین بازیکن تیمش بود اما با شرایط فعلی قطعا نخستین بازی‌های استقلال در نیم‌فصل دوم را از دست خواهد داد یا از فرم آمادگی به دور خواهد بود. مدیربرنامه‌های او هر روز در حال مذاکره با مدیران باشگاه است اما هنوز توافقی حاصل نشده است. این در حالی است که درست همزمان با این مذاکرات مهدی هرازگاه با یک استوری در صفحه شخصی‌اش اختلافاتش با باشگاه را از بیخ و بن تکذیب می‌کند!

nt; height: 30px; padding: 3px 2px; width: 98%; border: 1px solid #CCCCCC; border-radius: 5px; } textarea { font-size: large !important; padding: 3px 2px; width: 98% !important; line-height: 130%; } .btn-YourComment { padding-left: 20px; padding-right: 20px; margin-right: 5px; margin-bottom: 20px; b


توافق در 5دقیقه، اما بدون امضا
در ابتدای فصل یعنی در همان روزهایی که احمد سعادتمند با همراهی دوستانش در هتل آزادی با بازیکنان استقلال مذاکره می‌کرد، مهدی قائدی هم در یک جلسه بسیار کوتاه و فقط طی چند دقیقه با مدیرعامل وقت استقلال به توافق رسید. گفته می‌شود توافق طرفین به این شکل بوده که بعد از درخشش فصل گذشته قائدی، رقم قرارداد او از حدود 900میلیون تومان (برای یک فصل) به 4میلیارد برسد و یک بند جدایی هم به قرارداد او اضافه شود به این ترتیب که قایدی هر زمان که اراده کرد بتواند با پرداخت مبلغ 500هزار دلار از تیمش جدا شود. سعادتمند و قایدی خیلی سریع روی این بندها توافق کردند اما استقلال عازم لیگ قهرمانان بود و امضا کردن قرارداد جدید و قانونی کردن این توافق به بازگشت آبی‌ها از قطر موکول شد. اتفاقی که هرگز رخ نداد چون سعادتمند از استقلال رفت و مدیران جدید جانشین او شدند.

px; border-top-right-radius: 3px; border-top-left-radius: 3px; float: right; } .btn-YourComment:hover { color: #fff; } .btn-YourComment:focus { color: #fff; } .RedBorder { border: solid 1px red; } .SentCmnt { background-color: #000; color: #000; border-radius: 5px; padding: 5px; width: 100px; cursor


چرا باشگاه در موضع ضعف است؟
درحالی‌که یک نیم‌فصل از لیگ برتر سپری شده، حالا قائدی خواستار همان قراردادی است که با سعادتمند بر سر آن به توافق رسیده بود. اما مدیران جدید باشگاه نظر دیگری دارند و از قایدی خواسته‌اند به قرارداد قبلی‌اش پایبند باشد. در ایران رفتار باشگاه‌ها با بازیکنان خود به‌خصوص در بخش پرداخت دستمزد به شکلی است که همیشه برگ‌برنده دست بازیکن‌هاست و آنها می‌توانند باشگاه را تهدید و حتی قرارداد خود را یک‌شبه فسخ کنند. همان اتفاقی که برای پرسپولیسی‌ها در مورد ترابی و شجاع افتاد، می‌تواند در استقلال هم برای مهدی قایدی تکرار شود و آبی‌ها از حضور این بازیکن و حتی درآمدزایی بابت ترانسفر او محروم شوند.
در باشگاه‌های پرطرفدار، فشار هواداران هم دلیل دیگری است که باشگاه را در منگنه قرار داده و مجبور می‌کند با ستاره محبوب هواداران به توافق برسد. تصور کنید استقلال در مواجهه با معضل قائدی، برخورد قانونی را در پیش بگیرد و او را محروم و جریمه کند؛ در آن صورت هوادار ناراضی قطعا مدیران را مواخذه خواهد کرد که وقتی باشگاه رقیب با پرداخت پول کافی، ستاره‌هایش را حفظ می‌کند چرا استقلال نباید با دو سه میلیارد بیشتر، ستاره اول خودش را در تیم نگه دارد. اینها دلایلی است که مدیران استقلال را در مواجهه با ستاره تیم‌شان در موضع ضعف قرار داده است.

RelatedItem .dataRelatedItem .dateTitr { font-size: 1.7rem; font-weight: bold; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } .RelatedNews .RelatedItem .dataRelatedItem .dataLead { font-size: 1.5rem; text-align: justify; /*color:#fff;*/ } /*]]>*/ /**/ .smallComments { min-width: 300px; max-height: 300px;


مهدی اول، مهدی دوم
با این اوصاف، مدیران استقلال که می‌دانند باید به هر شکل ممکن قائدی را راضی کنند رقم پیشنهادی خود را بالا و بالاتر برده و کم‌کم به رقم موردنظر ستاره بوشهری نزدیک شده‌اند. استقلال رقم پیشنهادی را تا حدود 3میلیارد بالا برده اما قائدی که ظاهرا 500میلیون هم از فصل گذشته طلب دارد هنوز راضی نشده است. اما مهم‌تر از مبلغ قرارداد، بند جدایی قائدی است که مسئله مهم‌تر طرفین در مذاکرات اخیر بوده است. باشگاه استقلال می‌خواهد بند جدایی قائدی را روی 2میلیون دلار ببندد اما قائدی و مدیر برنامه‌اش حاضر نیستند بالاتر از همان 400 یا 500 هزار را امضا کنند. یکی از نزدیکان باشگاه استقلال اخیرا ادعا کرد این باشگاه می‌خواهد بابت ترانسفر این ستاره تکنیکی به اندازه حضور در یک فینال آسیا یعنی 2میلیون دلار درآمد کسب کند.


رقمی که با توجه به شرایط قائدی و پول‌هایی که در قطر و اروپا بابت ستاره‌های نوظهور ایرانی پرداخت می‌شود، بسیار بعید به‌نظر می‌رسد. یکی از کارشناسان حوزه نقل‌و انتقالات در این‌باره می‌گوید: «حتی مهدی طارمی که او را بازیکن بسیار بااستعدادتری نسبت به قائدی می‌دانم، در ترانسفر اول خودش نتوانست چنین پول‌هایی دریافت کند. بازیکنی که برای نخستین بار از ایران خارج می‌شود در اروپا پیشنهاد چشمگیری از لحاظ مالی نخواهد داشت، در قطر هم مثلا برای مهدی طارمی در سال اولش قراردادی 1.2میلیون دلاری بسته شد که حدود 500هزار دلار از این مبلغ به پرسپولیس رسید.


بهترین حالتی که می‌توان برای قائدی درنظر گرفت بستن قراردادی در همین حد و حدود با قطری‌هاست. شاید بعد از قطر، راه حضور در فوتبال اروپا هم برای او هموار شود.» البته بسیاری از کارشناسان معتقدند با فیزیک خاصی که مهدی قائدی دارد و جراحی‌های سال‌های گذشته که احتمالا او را در تست پزشکی تیم‌های معتبر به مشکل خواهد انداخت، او نهایتا در همین تیم‌های قطری می‌تواند مشتری‌های بزرگ و دست‌به‌نقدی داشته باشد. بنابراین رؤیای مدیران استقلال برای کسب درآمد 2میلیون دلاری از فروش او، رؤیایی غیرمنطقی و دور از دسترس به‌نظر می‌رسد.


به اندازه فینال آسیا می‌ارزد؟
باشگاه استقلال چاره‌ای جز جلب رضایت مهدی قائدی ندارد. بند فسخ 2میلیون دلاری هم رقمی است که حتی اگر قائدی هم آن را قبول کند، احتمالاً کمتر باشگاه خارجی حاضر به پرداخت آن خواهد بود. همین الان قیمت قائدی در ترانسفرمارکت 1.6میلیون دلار است و تازه همه می‌دانند قیمت‌های این سایت همیشه بالاتر از قیمت واقعی بازیکن‌هاست. با توجه به جمیع این شرایط، احتمالا طی یکی دو روز آتی استقلالی‌ها با مهدی قائدی در نقطه‌ای به توافق خواهند رسید که بسیار نزدیک به مواضع این بازیکن و مدیر برنامه‌های اوست. در پایان این فصل هم به‌احتمال فراوان همکاری قائدی و استقلال به پایان خواهد رسید؛ او به یکی از مشتری‌های خارجی‌اش بله را می‌گوید و استقلال هم از فروش او به درآمد می‌رسد منتها نه به اندازه پاداش حضور در فینال آسیا، حداکثر به‌اندازه صعود از مرحله گروهی.

{ { bold; height: .dataRelatedItem font-size: .RelatedItem .Re { /*color:#fff;*/ padding: .RelatedRelatedItem } { .RelatedNews img } .RelatedNews width: 15px .RelatedNews } 10px; .dataRelatedItem justify; auto; .dateTitr text-align: 100%; font-weight: .RelatedItem 1.7rem; .RelatedNews } .RelatedItemمرجع خبر: جام نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع